Jump to content

Moto Zajednica

TDM 4tx '99-01. vs V-Strom 650 vs Fazer 600 ili pak Varadero

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drage kolege, moja lepsa polovina i ja smo odlucili da nam je potreban veci motor :jee:  usled nedostatka prostora na postojecem (ko je bio na vikend voznji po istoku Srb, ja sam onaj visoki sa krupnom zenom :P  i malenim motorom ER5 je u pitanju ). E sad,problem je sto ja ne znam sta nam je najbolja kupovina,citao sam o svakom i to i jeste problem  :grr:  sad mi se SVAKI SVIDJA ! Svaki od gore pomenutih modela mi po necemu odgovara a po necemu ne...  Ako postoji neko , siguran sam da postoji, ko je imao slicnu dilemu ili pak jos bolje vozio gore navedene modele nek napise svoja iskustva ,nadam se da cete mi pomoci da se odlucim za neki od modela,

Varadero mi je nekako najmanje interesantan zato sto je preglomazan za grad,a ja 80% vozim grad.. Iskreno,meni TDM ima naviku da dodje i u san  :lud: al eto ne znam,nisam pametan..Visok sam oko 190cm i tezim 110kg + lepsa polovina 170cm i %kg(ne smem da napisem,ima tesku ruku :tras2: ) + obavezno bih vecinu vremena imao po 3 kofera i putovao svaki vikend koji ne radim,mislim,to radim i sad ali je tesko sa ER5,mnogo je malen..   Pomagajte! 

P.S Ako znate nekoga ko hoce da zameni neki fin motor za ovaj moj i ja da doplatim i to je u redu,napisite.. 

Hvala,pozdrav !  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svidja se meni Strom ali mu je recimo cena kao Tdm-u 900, i to treba gledati cenu.. meni je cilj uvek da kupim,ne ono najskuplje,ne ono najjeftinije vec ono sto ima najbolju upotrebnu vrednost i najbolji odnos placeno/dobijeno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

Svidja se meni Strom ali mu je recimo cena kao Tdm-u 900, i to treba gledati cenu.. meni je cilj uvek da kupim,ne ono najskuplje,ne ono najjeftinije vec ono sto ima najbolju upotrebnu vrednost i najbolji odnos placeno/dobijeno.

pa onda TDM.ja sam ga imao neko vreme i bio skroz zadovoljan.lepo ide,malo trosi,udoban,nije pretezak za gradsku voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja sam razmisljao o TDM-u i Stromu. I moj izbor bi definitivno bio Strom 650. Sto rece jedan moj drugar skoro: "svi cemo na kraju zavrsiti na Stromu" :)

Ima i te kako veliku upotrebnu vrednost, manja rega, manje trosi a i lako se prodaje(ako je to danad uopste moguce). Ja sam na kraju kupio nesto sasvim trece ali nije iskljuceno da Strom bude sledeci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Fazer 600 je premali za dve osobe sa svim prtljagom, plus trazi obrtaje da bi pokazao sta ume, posebno (pre)opterecen.

Varadero je pretezak i preglomazan za gradske uslove koriscenja.

DL 650 je skroz OK (jedino njega nisam vozio, ali verujem onima koji jesu), ali mu i cena verovatno prelazi u neku drugu kategoriju.

TDM je Tako Dobar Motor... Lako se vozi, lepo ide i pod punim opterecenjem, gabaritno je sasvim zadovoljavajuci za ono stoti treba... Da ima sestu brzinu, bio bi idealan. Pride sto mi i izgleda bas-bas lepo. Moj savet je bas TDM, i ja sam ga "gadjao", konkretno 4TX model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da ne bude "svaki ciga svoga hvali konja hvali",visok sam 194 i TDM mi je idealan,supruga + max. natovaren ima dovoljno snage i potrosnja je OK,ako je dobar nece preci 6l,za grad kao bicikl e sada jedini minus je registracija koja je Stromu plus ali je zato skuplji u startu pa tako opet preteze na  :BJB-tdm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5490 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam vozio sve navedene motore, a TDM 4TX sam posedovao nekoliko sezona (oko 35000km). Ako se protegnes za malog Stroma tu u konkurenciju ozbiljno ulazi i TDM 900. U protivnom TDM 850 (4TX) je pobednik u svim kategorijama, a narocito u kategoriji beng for a buck!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Iz svega sto ste mi napisali zakljucujem da treba da se fokusiram na TDM 4tx,realno ima ih od 2200 do 2500€ da se bira, ima i par koji lepo izgledaju i jos su jeftiniji.. sto mi u opste ne smeta.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Evo ti i ja smo tu negde sa gabaritima, iste su nam potrebe, i ja sam jurio Varu iskren da budem. Pristao bih na dobrog stroma, i velikog i malog, takodje na trandzu, i na kraju sam zavrsio na TDM-u. A TDM je Tako Dobar Motor i ima jako lepo snage, na otvorenom ne trosi mnogo. Ma divota. Sigurno ce jos neko vreme biti kod mene, ali jedno je sigurno. Ja Varadera moram imati kad tad!

Da,da razmisljao sam i o Transalpu al me i kod njega i kod Stroma brine da se pri max opterecenju (putnici,stvari) ne pokaze kao slab,nejak.. pa inda opet da dodjem u situaciju u kojoj sam sad,da moram da prodam dobar motor da bi kupio jaci jer mi je nejak,mada mi izgleda komforno.. Razmisljao sam i da uzmem npr KLE-a al i on je nejak kad naidje uzbrdica moras odmah u manju da saltas da bi ga odrzao u obrtajima kad ima snage tako da sam od njega odustao,mada je ekonomski sto se svega tice jako dobar,nego mi bio ruzan pa sam kupio ER5 i eto ti sad problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Fazer 600 je premali za dve osobe sa svim prtljagom, plus trazi obrtaje da bi pokazao sta ume, posebno (pre)opterecen.

Varadero je pretezak i preglomazan za gradske uslove koriscenja.

DL 650 je skroz OK (jedino njega nisam vozio, ali verujem onima koji jesu), ali mu i cena verovatno prelazi u neku drugu kategoriju.

TDM je Tako Dobar Motor... Lako se vozi, lepo ide i pod punim opterecenjem, gabaritno je sasvim zadovoljavajuci za ono stoti treba... Da ima sestu brzinu, bio bi idealan. Pride sto mi i izgleda bas-bas lepo. Moj savet je bas TDM, i ja sam ga "gadjao", konkretno 4TX model.

Predpostavio sam za Fazera al sam hteo od jos nekoga iskusnijeg to ipak da cujem,nisam imao priliku da ga probam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2820 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako misliš da putuješ sa dvoje natovaren po meni minimum 80 ks.Sve ispod toga je slabo.Mali strom je mnogo dobar motor ali je za to slab i preskup je.

Fazer

Bandit

CBF

GSX 750F

VFR

CBR600f

Ako preferiraš silazak sa asfalta onda može i nešto od tih slabijih ali na dužim putovanjima po asfaltu će biti kilavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako misliš da putuješ sa dvoje natovaren po meni minimum 80 ks.Sve ispod toga je slabo.Mali strom je mnogo dobar motor ali je za to slab i preskup je.

Fazer

Bandit

CBF

GSX 750F

VFR

CBR600f

Ako preferiraš silazak sa asfalta onda može i nešto od tih slabijih ali na dužim putovanjima po asfaltu će biti kilavi.

Ne silazim sa asfalta nikad. Brzina mi nije na prvom mestu ali ne volim da osetim da mi se motor muci ,a nije ni bezbedno voziti mali agregat i koristiti uvek 100% njegove snage. Ali mi je veoma bitan polozaj sedenja,udobnost,komfor.. nisam vozio ove modele koje si nabrojao pa ne znam kakvi su po tom pitanju ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2820 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja vozim GSX 750F i zadovoljan sam,a nisam malo putovao sa dvoje natovaren.

Fazer
Bandit
CBF

Malo uspravniji položaj sedenja

GSX 750F
VFR
CBR600f

Malo povijenije se sedi ali ima više sportske note u osećaju.

Ovi uspravni po meni spadaju u prevozna sretstva ,a ovi drugi daju više uživanja u vožnji.

Izbor u mnogome zavisi od parica kojih si spreman da se odrekneš.

VFR

CBF

Jesu najbolji ali su i najskuplji kako za kupovinu tako i posle za održavanje.

Bandit

GSXF

Uljno hlađeni teški za pokvariti ali dosta zastareli Održavanje minimalno uz maksimalno davanje.Najevtiniji od pomenutih.

Fazer

CBR600f

Zlatna sredina uloženo dobijeno.

 

Ja lično volim ove uljare zato što imaju mnogo manje elemenata koji mogu da se pokvare samim tim su i sigurniji na dužim putovanjima.

Na kraju izbor je na tebi svi modelisu opisani po forumu.Siguran sam da ako kontaktiraš ljude koji ih imaju ćeš dobiti priliku i da ih pogledaš i probaš.To bi ti mnogo olakšalo kupovinu.

 

Posle navedenih modela interesovaće te samo oni od 1l i to opet

Fazer al 1000

CBF 1000 moj favorit

Versys 1000

CBR1100xx......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Dobar je strom.

Ali kosta duplo od ovih koje sam ja nabrojao ili vise od onih litri koje sam nabrajao.

Tolko dobar nije

Verovatno ali estetski mi se mnogo vise svidja od TDM-a, a mislim da je to bitna stavka pri odluci o kupovini motocikla. Ali ako se kolegi svidja TDM, onda nema sta da se dvoumi. Nisam cuo nekoga da se pozalio na taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Istu dilemu i izbor sam i ja imao pre tri godine. TDM 900, Strom 650, Fazer, GSX650F. Doduše meni je budžet bio malo jači ali to je to. Fazer - zaljubio se na izgled ali mala za mene i suprugu, po meni motor za jednog ili dvoje baš sićušnih. TDM dobar izbor ali sam mogao da kupim tada max 2003/2004. Strom - udoban, ima mesta ali slab za nas dvoje - fali mu malo konjića. E kad sam video, seo i probao Suzukija dileme nije bilo ni jedne sekunde. Odluka je pala na prvu loptu. Evo već smo treću sezonu zajedno i nemam ni pomisao da ga menjam za nešto drugo. Definitivno sam siguran da sam za mene doneo najbolju odluku u tom momentu i ni malo se ne kajem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Od ponudjenih izbaci samo Fazera jer je mali za tvoje gabarite a pogotovo za dvoje. A plus sto ga moras vozit u visoke ako mislis da negdje potegne jer na 3-4 hiljade nema u njega zivota vise nego u beverly 250. 

Varadero je najudobniji od ovih za put ali je i najveci. Pogotovo ako mislis kroz grad da ga koristis. Ostaje ti TDM ili Strom... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Znao sam da je Strom dobar ali nisam znao da je ovoliko voljen u moto zajednici,verovatno mu je iz tih razloga i cena na trzistu ta koja je.. zasluzeno svakako,ni jedan od ovih motora se ne kupuje za poziranje pred kaficem.. Nista, iz svega napisanog gledacu TDM-a i Stroma pa sta naleti ocuvanije,lepse ili pak povoljnije to cu uzeti.. Probacu da sakupim jos para,pa da bude izbor izmedju TDM 900 i Stroma posto im je cena identicna na trzistu polovnjaka.. pa koji bude bolji primerak.. a ako ne dodjem do para onda ce da legne jedan 4tx i to je to,posto je on za oko 1000-1500€ jeftiniji od prethodna dva modela..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

HVALA svima na odvojenom vremenu ! Pomogli ste mi dosta :) Mada se diskusija slobodno moze nastaviti,ko zna,mozda dodje do obrta situacije :D

Ako neko zna nekoga kome treba ispravan ER5 nek se javi na PP. Nisam postavio oglas,ali cu postaviti narednih dana..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Vladimir sa onog foruma prodaje fzs1000 za 2500 sada , da nisam uzeo gsx750f pre par meseci uzeo bih tog fazera sigurno ali mi sad cimanje da prodajem opet . Inace bio sam u istoj dilemu sa modelima bas kao i ti i probao sam gsx750f  i kupio ga na prvu. Zadovoljan za sada a vozi se dosta i sa suprugom a i sam. Mada fazer mi je boljka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja