Jump to content

Moto Zajednica

kakve su jakne marke oxford

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Virtuelno da, u stvarnom svetu ne verujem. Ali ko zna svet je mali,mozda ce biti prilike.
Koliko kapiram moja sala ti smeta,tako da ti se duboko izvinjavam. Nadam se da ce biti prihvaceno, a i ako nece suvise je kratak zivot da bi se nervirao ...da ne pisem dalje.
Svako dobro
Nebojsa

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

To sto ti je zena uvek suva vec moze biti problem,  :jee:  :lol3:  :lol3:  :lol3:

 

Oprosti, morao sam  :lol3:  :lol3:

E neka si rekao  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :lol3:  :sampion:  :sampion:  :sampion:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Niko nema nikakav info? :)

Ako procitas predhodnu stranicu nacices neki info . Zapravo preko kompa je predhodna stranica a na telefonu msm TapaTalku verovatno ima vise stranica . Sve u svemu cela tema je veoma kratka .

 

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Vidi, rećiću ti samo jednu stvar, trudi se da na početku praviš što manje kompromisa. U smislu, "dobro mi je ovo (nešto) za početak, kasnije ću da kupim bolje". To je samo put ka bespotrebnom gomilanju stvari, kojih ćeš se teško (ili nikako) otarasiti kasnije. Bolje se malo strpi, pozajmi i kupi kvalitetno, jer kolikogod da je jeftino, skupo je.

 

Ovo je iz ličnog iskustva.

Srećno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ali svi govore o Melburn jakni, niko o Montreal jakni. A temu sam isčitao više puta već. :)

Druze mozda si iscitao ali probaj jos jednom .

Mislim da je lakse da ti ponovo procitas nego da ja ponovo pisem.

Vidi moje postove u ovoj temi .

Pozz .

 

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Hvala na savetu! Razumem sve što si rekao. Već sam u jednoj temi gde sam se javljao u vezi kaciga pisao da mi finansije nisu problem, ali da težim tome da se držim nekog finansijskog ranga koji sam zacrtao za kupovinu opreme. Svakako, još nisam doneo nikakvu odluku, već još uvek razgledam i razmatram.

 

Inače, ovim postom si hteo i da kažeš da bi ipak možda trebalo zaobići ovu (ili ove) jakne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Druze mozda si iscitao ali probaj jos jednom .

Mislim da je lakse da ti ponovo procitas nego da ja ponovo pisem.

Vidi moje postove u ovoj temi .

Pozz .

 

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Uh, priznajem grešku. :S Zaista sam temu pročitao više puta, ali ovo je ono što me je navelo na pogrešan zaključak:

@ Sasa S

Permutovao sam u prethodnom postu. Ljudi su uglavnom kupovali Melbourne a mene zanima bas model Montreal...

Nekako sam odatle izvukao zaključak da si ti ipak pisao o Melburn jakni (a i po ceni koju si pomenuo je bila bliže modelu Melburn nego Montreal).

 

Još jednom, moja greška. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

 

Druze mozda si iscitao ali probaj jos jednom .

Mislim da je lakse da ti ponovo procitas nego da ja ponovo pisem.

Vidi moje postove u ovoj temi .

Pozz .

 

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Uh, priznajem grešku. :S Zaista sam temu pročitao više puta, ali ovo je ono što me je navelo na pogrešan zaključak:

@ Sasa S

Permutovao sam u prethodnom postu. Ljudi su uglavnom kupovali Melbourne a mene zanima bas model Montreal...

Nekako sam odatle izvukao zaključak da si ti ipak pisao o Melburn jakni (a i po ceni koju si pomenuo je bila bliže modelu Melburn nego Montreal).

 

Još jednom, moja greška. :)

EDIT: I ovo je greškom objavljeno, ali ne vidim opciju za brisanje... :|

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 

Druze mozda si iscitao ali probaj jos jednom .

Mislim da je lakse da ti ponovo procitas nego da ja ponovo pisem.

Vidi moje postove u ovoj temi .

Pozz .

 

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Uh, priznajem grešku. :S Zaista sam temu pročitao više puta, ali ovo je ono što me je navelo na pogrešan zaključak:

@ Sasa S

Permutovao sam u prethodnom postu. Ljudi su uglavnom kupovali Melbourne a mene zanima bas model Montreal...

Nekako sam odatle izvukao zaključak da si ti ipak pisao o Melburn jakni (a i po ceni koju si pomenuo je bila bliže modelu Melburn nego Montreal).

 

Još jednom, moja greška. :)

Ne znam koja joj je cena sada ali ja sam je kupio prilicno jeftino .

Tu sam jaknu prvi put probao u Canadi i tamo je kostala 350$ plus taksa koja je 13% ja sam ostao bez teksta kad sam joj video ovde cenu usput kupio bih je i tamo da sam nasao broj srecom ne nadjoh broj pa kad dam krenuo da cesljam po netu nadjem je i u Srb i to poprilicno jeftinije .

Sto se tice same jakne msm da u tom cenovnom rangu je vrh .

Siguran sam da ima boljih jakni ali one su ozbiljno skuplje od nje .

Msm odes u prodavnicu obuces i vidis kako ti se cini . moja posle 2 god deluje isto kao i kad sam je kupio .

 

Sent from my LG-H831 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

http://www.yamaha-barel.com/index.php/en/shopmenu/odeca-i-obuca/jakne/oxford-rp-s-jacket-detail

Ova jakna je izuzetno kvalitetna,topla kad treba,nije za extremne vrucine,kao sto nije ni jedna kozna.Odlicna zastita od vetra,drzi ruke(odmara),nema krivljenja ledja.Ne bi ja ovo menjo skoro...Za ove pare best buy.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Znam da je tema stara ali da ostavim komentar, mozda ce nekom znaciti.

Vec duze vreme gledam da kupim jaknu i nekako mi je Oxford odskakao kao marka od ostalih, najvise po kriterijumu ulozeno/dobijeno.

Ima zvucnijih brendova i boljih jakni ali mi se cini da za cenu koliko kosta kod nas nema bolje. 

Odusevilo me je sto za cenu od 100 evra (+ nesto sitno) dobijate jaknu koja je all in one, ima odlicnu zimsku postavu za hladnije dane, na nekim modelima i kisnu postavu koja moze da se presvuce preko, a pritom kad se sve to poskida ima i dva manja luftera napred i jedan veliki nazad pa se moze nositi i po solidno toplom vremenu. Sve im jakne imaju standardne protektore na ramenima i laktovima, kao i opcioni dzep za ledjni protektor.

Ono sto me najvise odusevilo su detalji na jakni. Gomila ojacanja na sve strane, odlican materijal, zavrsna obrada na zavidnom nivou.

Buduci da je trenutno popust u Barelu, zaleteo sam se da vidim sta imaju.

Probao sam Melbourn al je za moj ukus malo prenapucana, posto sam trazio nesto svedenije, neprimetnije sto moze da se nosi i kao obicna jakna.

Najvise sam hteo da uzmem Estoril ali je nazalost nije bilo u mojoj velicini.

Duze jakne u startu nisam uzimao u razmatranje dok nisam uzivo pogledao jakne i shvatio da slike njihovih jakni na netu daju lazan utisak. Prvo, na slikama jakne deluju da su duze nego sto jesu, a drugo da su uze. To je jos jedan + za nas krupnije posto mi svaka oxford jakna pasuje ko rukavica dok kad probam npr. Held u telu mi je uska a ramena ko ragbista. Doduse, zbog toga je Held zgodniji za full tuck position, ali ne vozim R motor pa mi to nije bitno.

Elem, na kraju sam probao dve duze Brooklyn i Subway i odusevio se. Ipak sam izabrao Subway i to samo iz razloga sto je crnja, Brooklyn ima neke sare kod luftera na grudima.

Sad ostaje da vidimo kako ce se pokazati u ekploataciji, ali za pocetak, na osnovu onoga sto sam video, moja topla preporuka za Oxford jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Takodje preporuka za Oxford.
Imam model Melburne i odlicna ne jakna, pogotovo za hladnije vreme. Jedini problem je kad je jako vruce ne valja nositi je bez aktivnog vesa ispod jer nepromiciva postava koja je iznutra ne moze da se skine pa je kuvanje na viskokim temperaturama bez obzira na luftere. Sve ostalo samo pohvale. Imam i njihove pantalone Wildfire, samo reci hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S
pre 17 minuta, Biker-Boy je napisao:

 Ne kapiram, na testovima sam video da ima posebno 2 postave, nepromocivu i za hladno vreme, nepromociva moze i spolja da se navuce

ja sam uzeo u Barelu skoro Melburne, moja nema tu dodatnu postavu za kisu...a video sam te snimke mozda je to neka novija verzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U pravu si, ja sam pobrkao, ima na YouTube na Revzilla kanalu dva review-a , ima 2 verzije, standardan Melburne, i Melburne Air, e ta druga ima mesh panele, i iznutra je mesh i ima kisnu postavu umesto tople postave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Posedujem Oxford Melbourne, kupljena zimus na snizenju u Barell-u 13900din. Ima zimsku postavu koja se vadi i integrisanu kisnu postavu. Kao sto su momci gore napisali jakna je super kada je hladnije vreme i bez termo postave, ali zato je leti pakao u njoj bas zbog te nepromocive postave koja se ne skida. >:(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja