Jump to content

Moto Zajednica

Drugi Kurs Bezbedne Vožnje 2015

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 585 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

.... ;( izgleda da je od moje vožnje na 2 točka nema ništa jer je  meni u subotu suđena vožnja tašte na Zlatibor na 4 točka :(:(:(

Brišem se sa spiska...do Septembra :( . . .sve najbolje dečaci ....

 

1  KILEbg
2. Zlaki
3. Totomoto
4. Totomoto 2
5. GuybT
6. tatkonadzeja
7. Marko07

8. bocca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Kolege I drugari... Zlaki I ja smo dosli do zakljucka da nam je kotizacija od 3000 din. prihvatljiva, ali u slucaju da bude vise od toga moracemo da se odjavimo I mi. :(  E sad, mene interesuje sta se desava ako nas ne bude ni 10-ak? Da li se kurs otkazuje ili raste kotizacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Stvarno greota za ovo, mozda bi mogli da poradimo malo na promociji? Neki fb share, po nekim grupama i slicno...

 

3000 din je meni vise nego prihvatljiva cifra za kurs, iako postoji valjana sansa da ih necu imati - pozajmicu za toliko, posto za te pare vredi doci svaki put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Bilo bi stvarno greota da propadne s obzirom da je jos prosle nedelje otkazana staza pa i sada da se otkazuje pitanje da li ce sledeci put izaci u susret...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

Ljudi, ne racunajte mene za voznju. U nedelju mi je rodjendan i od ujutru imam ludnicu kuci, goste i svasta. Znaci fale vam trojica.

 

 

Kao sto rekoh gore, ja cu samo da odslusam teoriju

 

 

Evo ja prvi da cestitam rodjendan, unapred  :jee1:

 

Ne znam da li si video da je promenjen raspored u odnosu na prosli vikend, ovog vikenda je u petak popodne teorija a u subotu ujutru je voznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ljudi, nema razloga za tenziju... Kurs je dobrovoljan i neprofitan, ima smisla samo kada i ukoliko ima zainteresovanih. Ako nema ljudi, nema smisla (niti bilo kakvog razloga) siliti. Ovo važi generalno, za budućnost.

 

Sa druge strane, da ne bi spalili bilo kakvu šansu da rezervišemu stazu bilo koji sledeći put, nosimo se mišlju da ovaj kurs održimo svakako... Kako ćemo da pokrijemo stazu ne znam (tj. znam jbg  :jok: ), ali prosto je ogroman problem da otkažemo i drugi termin, uništićemo saradnju sa Ada Hujom i pre nego je ozbiljno počela...

 

Ima i jedna korist, za one koji sada dođu: takvi će imati čist luksuz da voze skoro na praznoj stazi i sa zaludnim ;), tj. redarima sa viškom vremena. Drugim rečima, da sveukupno imaju mnogo, mnogo bolji trening...

 

Javićemo večeras kakva je situacija sa kursom, ali računajte da gotovo izvesno držimo, bez obzira na broj prijavljenih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Jedina loša stvar u svemu tome je što ne dolazi više ljudi da se edukuje, iako bi možda trebalo. Sve ostalo ide u korist ljudima koji prisustvuju.

 

Naći ću ja još dvojicu - trojicu ludih kao ja, da vas zakupimo samo za sebe kad se vratim sa puta :D I eto ti saradnje sa Hujom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Dobre vesti, uspeo sam da namolim da me ispituju u drugom terminu, ponovo sam u igri! :jee1:

 

1  KILEbg
2. Zlaki
3. Totomoto
4. Totomoto 2
5. GuybT
6. tatkonadzeja
7. Marko07

8. bocca

9. sargeras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Meni se stvaraju uslovi da cu moci  :jee: ali cu definitivno znati u petak do 13h da li je to kasno za prijavu?(jebiga nije do mene do posla je)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Zanima me koliko je predvidjeno da traje teorija?

Posto vidim da nije guzva za prijavu moguce je samo se pojaviti u Vir-u, naravno ukoliko ne bude otkazano...Ne bih zeleo da se prijavljujem ovde jer nisam siguran 100% dali sam u mogucnosti da dodjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam obećao da ću donirati kotizaciju za jednog polaznika, uslov je da ima vozačku dozvolu za motor,(skuter), do godinu dana, znači baš početnik, ko hoće i ispunjava uslov nek se stavi na spisak i nek mi samo javi na pp da uplatim novac.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Apsolutno svaka cast za gest!!!

 

Naravno ko najvise laje obicno ispali pa tako i ja, posle sve price ja sam danas suptilno podsecen da u subotu u 11h idem da fotografisem neku svadbu :S

 

1  KILEbg
2. Zlaki
3. Totomoto
4. Totomoto 2
5. GuybT
6. tatkonadzeja

7. bocca

8. sargeras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Nista izjebala me koleginica(nazalost ne bukvalno) >:( ipak je bliza gazdi nego ja.Uzivajte na polupraznoj stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kurs ce biti odrzan!

 

Dakle, danas u 17:30 se vidimo u auto skoli Vir na teorijskom delu a sutra od 9-12 druzicemo se na stazi Ada huja.

 

Kotizacija ce biti 3000rsd sto ce prema sadasnjem spisku biti dovoljno da se pokrije malo vise od pola troskova staze. Da bi kurs bio odrzan iz kolegijalnosti prema ljudima koji su i prosle nedelje dosli i cistog obraza prema vlasniku staze kome smo pre mesec dana rezervisali ove termine ostatak novca ce snositi organizacija ovog kursa.

 

Ako je nekome novac problem neka se javi clanu Djunta na pp a ovde nek se samo upise na spisak da dolazi. Hvala Djunti, svaka cast!

Ako je jos nekome previsoka kotizacija od 3000rsd neka slobodno dodje na kurs i nek se javi nekome od nas iz organizacije i mocice slobodno besplatno, ili ako zeli da da koliko ima, da prisustvuje kursu( s obzirom da mi vec placamo za stazu). Cilj je da sto vise ljudi kojima je ovaj kurs potreban i dodje na kurs.

 

Sledeci kurs je tek u septembru, ako ga i bude sa ovakvim odzivom, tako da ko se premisljao bolje da se sad prijavi. Imacemo idealno vreme sutra, 26 stepeni sunce. Ni prevruce ni hladno, idealno.

 

Pozdrav svima od organizacije i vidimo se veceras!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Jako mi je zao sto vidim da nema dovoljno zainteresovanih, za kurs. Kad bi ikako moglo da se izvede i teorija i praksa istog dana, mislim a bi bilo vise ljudi sa strane. Meni je licno veliki problem da odvojim dva dana da bih dosao na kurs i to je jedini razlog zbog kojeg nikako da se prijavim. 

 

Inace organizatorima svaka cast na trudu i zelji da edukuju sto veci broj ljudi i to sve bez nadokanade (cak sta vise...), svatno imaju moje postovanje.

 

A drugu Djunti isto svaka cast na gestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

U jednom danu je skoro nemoguce iz vise razloga. Prvo jer nakon 5 sati teorije su i predavaci i polaznici mrtvi, pa cak i da se napravi tipa pauza za rucak opet nije to to, drugo to znaci da je praksa popodne kada je staza u 90 posto slucajeva zauzeta a i mnogo skuplja cak i da se nadje mesto rezervacijom par meseci unapred sto je sa nesigurnim odzivom veliki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kao što napisah ranije - nema razloga za dramu. Mi znamo zašto radimo kurseve i nema bilo kakve potrebe da patetišemo sada. ;)

 

 

Kurseva će biti dok ima interesovanja, ovaj sada držimo na ovaj groteskan način ;), jer ne želimo da spalimo saradnju sa vlasnikom staze, plus da ispalimo ove ljude koji su došli prethodni put i to je to.

 

Dakle, vidimo se u 17.30h danas. Mesta ima, pa ako neko odluči u poslednji čas - dobrošao/la... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam veliki zagovornik učenja pogotovu kad se ima šta i od koga. Prošao sam BJB kurs odmah po sedanju na skuter, da ne linkujem sad, i  zahvaljujući naučenom sačuvao glavu, kasnije uznapredaovao daljim obukama i ako bude prilike nastaviću i dalje. Bez obzira na svoje dugogodišnje automobilističko iskustvo bez udesa čak i na trkalištima i ličnog ubeđenja da sam perfektan vozač, nakon kursa sam tek zaključio da nisam imao pojma ne samo sa tehnikom vožnje na dva točka nego čak i neke segmente specifične za motorcikl verovatno nikad nebi skapirao kao nakrivo samouk i kako su me pogrešno učili ulični učitelji.. Jednostavno, upaliti,krenuti i zaustaviti se bez gašenja motora ne znači ama baš ništa odnosno to nije nikakav odraz znanja. Zabluda je takođe da se dugogodišnje vozačko iskustvo na dva točka smatra više nego dovoljnim a potpuno je suprotno. Na osnovu učešća u sličnom projektu tvrdim da jer neznanje stopostotno čak i u osnovnim pojmovima a kamoli u zahtevnijim, ali je očigledno problem suočiti se sa činjenicom da niko nije sveznajući i spustiti svoju sujetu. Neprijatno sam iznenađen malim odzivom čak i među početnicima kojima je sigurno naj potrebnija edukacija čak i ako ima besplatno učešće pokriveno sa moje strane. Iznos kotizacije je simboličan i uz besplatno angažovanje svih ljudi, kurs bi inače trebao da košta višestruko a dobijeno je ne merljivo, odnosno nema cenu kad je glava u pitanju, svi bi je platili al tad kad bude kasno na žalost.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja