Jump to content

Moto Zajednica

Drugi Kurs Bezbedne Vožnje 2015

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Hteo bih da pomenem, kao sto sam na prosloj teoriji rekao, ako neko ko nije iz Beograda ima problem sa smestajem i zato se dvoumi, spreman sam da ponudim prenociste i hranu iz frizidera, ali naravno to treba da bude proveren clan ili da ga preporuce stariji clanovi...

 

Pozdrav ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Kolega ne bih da me pogresno shvate, ali nije problem doci dva puta za BG. Meni je problem zato sto su vikendi jedini dani kad mogu da budem sa decom 24h. Meni licno je to jako bitno posto su jos mali a tako brzo odrastaju... Jedan dan bih nekako i pregurao ali dva dana jbg. Svestan sam da zbog mene nece (i netreba) da se promeni sistem. Ali mozda da se taj video materijal snimi pa ga svako pregleda vise puta, ne bi trebalo da se teorija radi 5 sati nego bi mozda mogla kroz diskusiju svede na 1-2 dva, pa posle rucka, druzenja da se odradi voznja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Teško je ugoditi svima... Imam i ja i posao i dete i obožavam da provodim vreme s njim, ali ako se nađe vremena za vožnju mora da se nađe vremena i za ozbiljnu obuku...

 

U svakom slučaju zahvalan sam organizatorima na obuci i žao mi je što ljudi ne shvataju koliko su ovakve obuke bitne. Na 4 točka imam preko 500.000 km i odradio sam tri treninga bezbedne vožnje. Pri tome, prvi trening posle 12 godina vozačkog staža i to zato što je bila obaveza a ne zato što sam hteo. Tek sam onda shvatio koliko nemam pojma. Naravno, sledeća dva treninga sam odradio dobrovoljno.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Ja sam bio dosta zauzet prethodnih dana, pa ne stigoh da pisem po forumu, tek sad vidim sta se ovde sve izdesavalo.

 

Samo da potvrdim da dolazim sutra i da je ok uvecana kotizacija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Da se javim prvi, izgleda da se ostali jos voze. :)

Sve pohvale za organizatore, i za teorijiski, i za prakticni deo. Drago mi je da sam uspeo da prisustvujem kursu uprkos svim peripetijama i svaka cast na istrajnosti onih koji su ga odrzali samo da bismo mi bili bezbedniji.

Apsolutna preporuka za sve koji se razmisljaju da li da prisustvuju sledeci put, ubedjen sam da cete cuti i probati mnogo toga za sta ranije mozda niste imali prilike. Siguran sam da cu se i sam prijaviti ponovo ukoliko bude preostalo mesta.

Hvala vam jos jednom. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Evo i mene. Jako jako koristan kurs. Sto rece kolega... i teorija i praksa. Iskreno ocekivao sam dobar kurs ali ovo je bilo mnogo iznad toga. Jos jednom hvala na savetima, posvecenom vremenu i entuzijazmu. A da se ne lazemo i ekipa je bila bas cool ;) Bilo je jako prijatno voziti sa vama ljudi. Preporuka svima da dodju i probaju... ali bas svima.

 

Pozz pa se vidimo opet :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5

Mogu samo da kazem reči hvale za sve ova dva dana. Iskreno bi preporučio kurs svakom jer ni sam nisam znao koliko ne znam i koliko stvari radim pogrešno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da je bilo odlično danas na sunčanoj Adi Huji :) Prosto je bilo milina gledati kako već posle sat vremena većina polaznika rapidno poboljšava svoju tehniku vožnje.

 

Čestitam svim učesnicima kao i kolegama BJB Redarima na lepo  vrlo korisno provedenom danu. :BJB1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800

Drugari, na raspolaganju vam je link za preuzimanje slika sa odrzanog kursa na Adi Huji 30.05.2015

Imao sam malih problema sa karticom u toku slikanja ali sam se potrudio da uhvatim deo atmosfere kao i sve vas ucesnike!

 

https://www.dropbox.com/sh/7sq49omm7ln7zvr/AADlSNa-XQC38zIhxGkZfvx9a?dl=0

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Možda ću malo zvučati kao pokvarena ploča imajući u vidu ovu i temu za prvi kurs, ali - kurs je fenomenalna stvar.

 

5 sati teorije poduprte stvarnim, životnim i vozačkim iskustvom uz aktivnu diskusiju, je više nego korisno za svakog bajkera da posluša. Kako za one koji duže voze i znaju za većinu stvari, da neko gradivo obnove ili isprave/poprave eventualne samonaučene poteze, tako i za one koji su početnici i koji ovu teoriju nisu imali prilike da čuju u auto školi.

 

Praktični deo, naravno, još bolji. Staza je prava stvar. Pri tom, Ada Huja je baš odlična za ove namene, jer je veoma tehnička staza. Ima sve što je ovakvom kursu potrebno - šikanu, pravac, lakat krivinu, krivinu sa dva temena, krivinu sa kontra nagibom. Kako je u pitanju staza, svaki učesnik ima priliku da u kontrolisanom okruženju vežba one najpotrebnije poteze za kritične situacije, kao i da uvežbava veštinu prolaska kroz krivine.

 

Ja moram da priznam, pomalo sebično, da mi je bilo drago što nas je bilo malo na stazi, te mi se čini da je ova grupica iskoristila stazu i pomoć/znanje redara preko svih granica. :)

 

Na kraju, evo jedna slika koja se možda može iskoristiti za sledeći put na teoriji pre izlaska na stazu, kako bi se objasnile putanje, zone kočenja, tačke ulaska u krivine i apeksi. Lično, ja vidim da sam jednu krivinu (Veza) svaki put pogrešno izvezao. :)

 

Ada-Huja-idealna.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja sam bio svedok da su pojedinci drasticno poboljsali svoju tehniku voznje za tih 3 sata. Korisno ici na stazu definitivno.

 

Samo ne zaboraviti da na stazi nema bandera..kamiona..ulja...itd.. Tako da pamet u glavu drugari :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Drugari, ja pratim teme koje se ticu kursa vec nekoliko godina unazad i zaista imam zelju da prodjem isti kurs, ali moram da Vas zamolim da termin kursa organiyujete tako da odgovara i nama studentima, jer svaki put je u sred ispitnog roka, evo sad junskog, a posle septembarskog. Naravno, ako je to ikako moguce da se organizuje, kako zbog Vaseg vremena, tako i zbog okolnosti, i organizacije. Prosto smatram, da bi to dodalo par ucesnika koji muku muce sa fakultetima. Sve u svemu, zaista svaka cast, ovo deluje fenomenalno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja