Jump to content

Moto Zajednica

Stelovanje ubrizgavanja (Dyno Tune)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ko u Srbiji radi stelovanje ubrizgavanja i po kojoj ceni ,pozeljno okolina Sremske Mitrovice i Novog Sada?
I da li se mora imati Power Commander da bi se napravila mapa ubrizgavanja ili moze da se remapira  fabricki kompjuter u motoru?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Fabrički kompjuter (ECU) može da se remapira tek kada se flash-uje. Da bi se izbeglo flash-ovanje (što ti dođe kao root-ovanje telefona) stavlja se power commander kojim se override-uje stock mapa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Fabrički kompjuter (ECU) može da se remapira tek kada se flash-uje. Da bi se izbeglo flash-ovanje (što ti dođe kao root-ovanje telefona) stavlja se power commander kojim se override-uje stock mapa.

 

 

Ne znam sta znaci flash-ovanje, ali sam remapirao fabricki ECU dok sam vozio Stroma, i to vrlo jednostavno. Poveze se Yosh-box, ucitaju se parametri koji se menjaju (konkretno +2% na leru i +5% na 1/3 gasa) i to je to. Sve traje 5minuta. Ne znam da li nesto od te procedure predstavlja flash-ovanje, i zbog cega je neophodno. Mislim da su samo promenjeni parametri fabricke mape.

Ako ti nije tesko pojasni to oko flash-ovanja, posto se do sada nisam susretao sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

I jel postoji neki rizik tokom flesovanja fabrickog ECU-a ili je 100% bezbedno ?
I da li se fabricka mapa vremenom "rasteluje" pa se mora svakih par godina odraditi ponovo stelovanje  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Opet lepa rasprava :).

Kada je u pitanju Suzuki nema potrebe bacati pare na PowerCommander, mnogi ovo ne znaju pa se zalete. Doduse mnogi nestrucni majstori i ne znaju da to moze na Suzi pa savetuju kupovinu nekog pomagala (PC, Bazzaz) ili nemaju dijagnostiku koja na Suzukiju moze da menja ove parametre. (nije ni cudo jer kvalitetna kosta par hiljada eura).

E sada i da je neko ima i da kupujes Powercommander niko ne moze da ti napravi mapu bez probnog stola. Znaci nemoj padati na price ubacis mapu i to je to. 

Moja preporuka je Sale_MCM iz Temerina, imas ga u ovoj temi (http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/16548-sasa-iz-temerina/).

Poseduje Texa navigator dijagnostiku sa kojom se mogu menjati parametri i napraviti mapa a pritom ima i probni sto pa dobijes i grafikon i znas sta si dobio.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Nema "raštelovanja" fabričke mape. U principu, mapa se menja kad se promeni izduv i filter za vazduh jer onda motor uzima više vazduha i drugačije "diše". Znači, mapa se pravi u zavisnosti od toga kakav je kompletan motor odnosno za određenu konfiguraciju. Ovo što kaže ARES jeste jedina prava stvar, da se na probnom stolu mapira posebno za taj motocikl. A kod prodavaca takvih uređaja postoje predefinisane mape za određene konfiguracije pa onda u zavisnosti od svoje, učitaš odgovarajuću mapu.

 

A što se tiče flešovanja ECU-a, mogu da napišem šta sam pročitao. Retko ko to radi kod nas, tj. ja ne znam nikog. Amerikanci su dosta odmakli po tom pitanju.

U principu, u fabričkom ECU su zaključana podešavanja od strane fabrike. Otključavanjem ECU-a dolaziš u poziciju da dosta toga modifikuješ što inače ne možeš ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

sale iz temerina MTM temerin ima i internet stranica 021 843 134 i 063 10 88888 brojevi tel.

reci dao mi broj Danijel iz B.Luke sa crnim BMW om K75  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja