Jump to content

Moto Zajednica

Priprema za putovanje

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Nisam znao gde da stavim ove slike te mi je se ucinilo da su najsrodnije sa ovom temom. Karakteristican nacin kako se MZ-jasi "pakuju" za put.Da dodam da su slike van nasih podrucija sto dokazuje da su te navike univerzalni kod svih MZ.jasa sveta.

 

 

 

th_17617_arja-ja-mz2_122_405lo.jpgth_17619_mz_kanuni_matkalla1_122_223lo.jpgth_17624_mz_ts_125_pakattuna_122_121lo.jpgth_17626_tayspakkaus3_122_529lo.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Posto su skoro neki pokisli ko misevi dodajte u opremu i kisno odelo. Ima ga po katalozima razlicitih cena i modela. Najjeftinije sto se moze naci je dvodelno kisno odelo u prodavnicana HTZ opreme 750 din, ili na vojnom otpadu ABHO odelo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Bi ga, neki sto su pokisli stekli novo iskustvo. JA bar usput, nisam bio zedan- zamagli se vizir, mokar,musav a ja ga podignem...E onda to bude isto i sa corama ali posto ne umem da drzim zatvorena usta, samo gutam kisu i nisam zedan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Mislim da imam to ABHO odelo u kompletu sa ostalim vojnim sitnicama.Nisam se samo setio da ga izvadim iz kofera,a i solidarnost Drug na drumetu.

              ;):D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

E drugi put kada krenete na ekskurziju familije lepo da vas spakuju, kao decu kada ispracaju. :D :D, Nesto za preobuku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mislim da pretjerujete u stvarima koje nosite na put iz staha " ako se desi da... " neznam kako uopce neki uspjevaju i voziti tako nakrcani a da ne kažm da to jako ružno izgleda na motoru. kufer, tank torba i eventualno bocni kuferi ili bisage. to se fino napuni i tako uredan kreni. vidio sam zliku nekog koji nosi luft madrac, vrecu pa je još nakeljio i čebe. samo mu fali štep deka i jastuk. pretjerano. žao mi je ako sam uvrjedio nekog ali ja tako mislim. budimo bikeri a ne čergari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  @ Mile fazer - Vidis Mile, sve to zavisi od mnogo toga. Gledao sam i ja strance kad dodju na more, neki se natovare i mnogo gore od nas, neki nose samo tank ruksak ( u njemu par osnovnih stvari, malo vesa, par majica i novcanik pun para ili platnih kartica ). Neko voli da kampuje ( mozda bi radije u hotel, al nema novca ), a neko ima novaca i spava po hotelima.

  Takodje ima jos jedna veoma bitna stvar, a to je da je ova tema ovde u MZ - svetu, sto znaci da se radi o motorciklima koji su prestali da se proizvode jos 1997 godine, za njih se tesko nabavljaju delovi ( narocito kad si na putu ), a ni servisi nas bas nesto ne obozavaju - jednostavno ti kaze covek " ja za to nemam delove i ne radim ih ".  Prema tome - osnovni delovi koji mogu da se pokvare ( sajle kvacila i gasa, platine, kondenzator i jos po nesto ) je pozeljno nositi, a i nesto alata da se to moze popraviti.  Lako je kad imas novaca, noviji motor, pa pozoves slep sluzbu, oni te odvedu u odgovarajuci servis, ti platis i teras dalje.  Ovo su ipak malo drukciji motori .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Takodje ima jos jedna veoma bitna stvar, a to je da je ova tema ovde u MZ - svetu, sto znaci da se radi o motorciklima koji su prestali da se proizvode jos 1997 godine, za njih se tesko nabavljaju delovi ( narocito kad si na putu ), a ni servisi nas bas nesto ne obozavaju - jednostavno ti kaze covek " ja za to nemam delove i ne radim ih ".  Prema tome - osnovni delovi koji mogu da se pokvare ( sajle kvacila i gasa, platine, kondenzator i jos po nesto ) je pozeljno nositi, a i nesto alata da se to moze popraviti.  Lako je kad imas novaca, noviji motor, pa pozoves slep sluzbu, oni te odvedu u odgovarajuci servis, ti platis i teras dalje.  Ovo su ipak malo drukciji motori .

Lepo receno!!! ja na put nosim samo 2-3kg alata i znanje u rukavu...  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Mislim da je Mile u pravu. Ides negde na dan -dva i poneses pola radionice i  i trecinu kucnih stvari tipa cebad, jastuci, duseci ,serpe , lonci.... pa onda patike, papuce pantalone za pre podne i one za izlaske, pa onda majice, kosulje i podkosulje...mislim stvarno. :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mislim da je Mile u pravu. Ides negde na dan -dva i poneses pola radionice i  i trecinu kucnih stvari tipa cebad, jastuci, duseci ,serpe , lonci.... pa onda patike, papuce pantalone za pre podne i one za izlaske, pa onda majice, kosulje i podkosulje...mislim stvarno. :D :D

na to sam upravo i mislio a i napisao sam u stilu" još samo štep deka i jastuk"

drumskalisica - slažem se s tobom za neke rezervne djelove i nešto osnovnog alata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa i ja sam mislio na alat koji je potreban da se yamene : svecica, kondenzator, platine, sajle i da se moze skinuti tocak sa motora i da se ocisti karburator. U principu - fabricki komplet alata koji je vec fabrika predvidela da bude u motoru .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

  Pa i ja sam mislio na alat koji je potreban da se yamene : svecica, kondenzator, platine, sajle i da se moze skinuti tocak sa motora i da se ocisti karburator. U principu - fabricki komplet alata koji je vec fabrika predvidela da bude u motoru .

pa to i ja mislim, i za sedam dana jedne - dvoje gaca ( mjenjaju se kad je žuto napred a smeđe iza ) jedna potkošulja, jedne carape i majca. to sve pod sic i furaj jer mi smo bikeri a ne picke. da zaboravio sam još i nekoliko mpiva da se ne dehidrira putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

  Pa i ja sam mislio na alat koji je potreban da se yamene : svecica, kondenzator, platine, sajle i da se moze skinuti tocak sa motora i da se ocisti karburator. U principu - fabricki komplet alata koji je vec fabrika predvidela da bude u motoru .

pa to i ja mislim, i za sedam dana jedne - dvoje gaca ( mjenjaju se kad je žuto napred a smeđe iza ) jedna potkošulja, jedne carape i majca. to sve pod sic i furaj jer mi smo bikeri a ne pi***. da zaboravio sam još i nekoliko mpiva da se ne dehidrira putem.

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,
:) otprilike ovako,sta je sve unutra...ne pitajte... :D

post-4062-128790879847_thumb.jpg

post-4062-12879087986418_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

moj izgleda ovako, Sator, vreca,(kofer: alat,cerada da pokrijem motor,kabanica i jakna) u rancu stvari za presvuci, i ona mala torbica na volanu tu je telefon papiri i ostale sitnice. To je to...  ;D ;D

post-8170-12879087995333_thumb.jpg

post-8170-12879087996008_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

moj izgleda ovako, Sator, vreca,(kofer: alat,cerada da pokrijem motor,kabanica i jakna) u rancu stvari za presvuci, i ona mala torbica na volanu tu je telefon papiri i ostale sitnice. To je to...  ;D ;D

evo to je to, o tome ja pricam a ne da se špage i najloni a i deke vijore još metar iza motora. ljepo i uredno pa i ako nešto fali, bože moj, dace neko sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma vise bre nista ne nosim! Samo vrecu, , par kljuceva , srafciger i KISNO ODELO! to je najbitnije.  I mobilni sa punom baterijom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja bez dva dzaka cumura nigde ne idem !  ;D ;D ;D

 

140jcec.jpg

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja