Jump to content

Moto Zajednica

Priprema za putovanje

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Na slici je; Sator -tacno se uglavio izmedju sedista i one sipke,

                Vreca za spavanje, umotana u plasticnu vrecu, zbog kise ( lose iskustvo )

                Transportna  a u njoj sitan alat, dusek na naduvavabje, pantalone, dukserica, kupace, carape, peskir sapun i neka konzerva hrane.

I NAJBITNIJE je ono zuto ispod mrezice koje NIKADA ne skidam a to je KISNO ODELO. iI normalno Beli Sesir, hehehe.

Vodu ne pijem te je i ne nosim, ulje retko jerbo uvek nafulam rezzervoar.

Ova slicka je sa opremom za blisku voznju do 100km.

 

BAMaR_img0002nc4.jpg

kako li tek izgleda kad se natovaris za 300 400 km puta... ??? ??? ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma ja jednako natovarim il idem na 30 il na 150 km ono ak nocim isti mi k.. a i ja nevozim nikoga na duze puteve ovak na par kom da

jel ima i mene pa da emzo i jos nekog vuce ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Miha i MZ:

Vidna razlika u pristupu.Minimalizam protiv komfora.Nisam siguran kojoj koncepciji bi se priklonio?

Nema sta tu puno da se nosi,  sator,vreca, dusek, dukserica i pantalone, sta bi jos trebao nositi? Rekoh vec i nesto malo alata, sta mi vredi da skidam gumu, treba da vucem jos i pumpu?? Ionako je nebih mogao skinuti jer je tubeles, pa majstor se muci na masini da je skine, a narocito da je stavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Mislio si na ovo,jeste na kolima ali je tubeles guma.Ovako sam se ja vratio sa mora pre dve godine,poce nesto da lupka oko prednjeg tocka,ja stanem kad ono neka odvratna zicurina zabila se po sred gume i lupa po krilu.Posto mi je rezervni tocak na dnu prtljaznika a isti prepun stvari,a mozda je i rezervna guma mekana posto je nikada nisam koristio.Izvadim onu zicu i na njeno mesto zasrafim onaj sraf,doduvam gumu na prvoj pumpi i vozi misko.Gumu sam doduvao ponovo nakon predjenih 500 km,sa 2 pao pritisak na 1,8.Vozio se jos dve nedelje i tek onda otisao kod vulkanizera.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Unutrašnja guma na Buvljaku košta 600 dinara i to je cena za sve dimenzije. Ove Tajlandske koje ima rade se u promenljivim dimenzijama 2.75/3.00 što ustvari znači da se guma više razvlači prilikom pumpanja. Pošto sam jedva montirao gumu tačnih dimenzija dobio sam savet da stavim veću unutrašnju, ''lakše popuni prostor''. I to mi je Jožef savetovao čak i sa dimenzijom po veličini točka, da ne stavljam 18 nego 19.

Na ovo neznam šta da kažem, nisam probao.  ???

 

Iste unutrašnje gume ima i Gabor, 2.75/3.00 je 4.5 evra a 3.25/3.50 je 6 evra samo što tu idu i poštanski troškovi.

 

Nabrojali ste uglavnom sve,nešto od toga  i ja nosim,a regler i sajle gasa i kvačila ću gledati da nabavim za sledeću sezonu.

Ovo oko gume je vrlo važna stvar i ja sam tu lekciju dobro naučio.

Ovde (u Čačku) nije bilo tih unutrašnjih guma u godinama iza nas,

pa sam se zeznuo jednom prilikom i kupio neko naše domaće njesra od 2.50.

Dve gume sam reklamirao prodavcu jer se pojavljivo "bubac" kod probnog naduvavanja.

I tu treću namontiram (budala) ,krenem sa drugarom u ribolov sabajle i explodira mi guma, krene zadnji kraj levo-desno kao klatno,

drug teži od mene i to dosta neizbežan pad, mi suljamo i zaustavimo se u prašini pored puta.

On,mali debeli bucko,suljao sa rancom na leđima kao nindža kornjača na oklopu, suljamo jedan pored drugog i gledamo se.

Ništa nam nije falilo,srećom,ali od tada -NIKAD gumu manjeg profila -, i jeftinu ne stavljam na motor.

Jer kada se takva guma montira i naduva, ona se još više istanji, da bi popunila prostor, i eto ti simuliranja velikog praska.

E sad, mislim da ni veću gumu ne teba stavljati,jer zna da se zgužva i brzo propadne,jer na naborima dolazi do većeg trenja.

 

p.s:Vuja (zamalo imenjače) ,prosledi mi (please),neki telefon od gosn Gabora,trebaće mi unutrašnja za prednji kotač.

 

I, ja u full-u:

YZo9k_mg3928wn6.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovu smo temu zapustili totalno, tačno je da ovde ima svega ali ljudi mnooogo je to bre, kada bi sve stavili na jedan spisak moralo bi da se podeli na više motora.

 

A sve treba, ništa nije bezveze.

 

Prvo sam hteo da brišem neke postove, onda sam se nadao da će Floyd da sredi ili makar objedini sve navedeno a kada sam video šta sve ima od početka naježio sam se.

 

Bilo je sličnih tema na ostatku foruma ali odande nemože da bude baš nekih koristi, ovo je ipak Mz i on ima specifične potrebe.

 

Sada bih ja napravio npr. tri kategorije:

1. Osnovno (neophodno, nužno, bez čega se nemože)

2. Dodatno (onako, varijanta za punu sigurnost na dužem putu)

3. Ekskluzivno ( ovde treba biti oprezan jer bi mogle stavde da se ređaju unedogled a opet treba samo ono što uz predhodna dva može da stane na motor)

 

Eto, ja to tako vidim a ako neko ima pametniji predlog neka kaže pa da zaključujemo spisak.

 

2 Vujo032

Ide na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

Sada bih ja napravio npr. tri kategorije:

1. Osnovno (neophodno, nužno, bez čega se nemože)

2. Dodatno (onako, varijanta za punu sigurnost na dužem putu)

3. Ekskluzivno ( ovde treba biti oprezan jer bi mogle stavde da se ređaju unedogled a opet treba samo ono što uz predhodna dva može da stane na motor)

 

Eto, ja to tako vidim a ako neko ima pametniji predlog neka kaže pa da zaključujemo spisak.

 

 

 

Stvari je stvarno previse.Ovog leta sam isao na dosta susreta i obicno sam stvari pripremao,donosio do motora i kad vidim da nema sanse da sve to ponesem,pola stvari vracao.I to sve za 2-3 dana,mogu da zamislim sta bi sve tovario za duzi put.

 

Ja bi ovu osnovnu kategoriju podelio na jos 3:

1. Recimo stvari neophodne za motor(alat,delovi itd...)

2.Oprema za kampovanje(ako je planirano)

3.Neophodne licne stvari

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ajd da se i ja prikljucim diskusiji. Kad god idem negde dalje, sa nocenjem, nosim : Sator, vrecu, dusek na naduvavanje, Duks, par majica ( kad su vrucine ), kupaci , jedne carape, peskir, sapun, malo paste za pranje ruku i putni komplet alata (  srednje gedore 6 - 22 [ali male po velicini, francuski kljuc i komplet viljuskastih kljuceva], kao i par srafcigera.  U motoru uvek imam ( u top kejsu ) : platine, svecicu, kljuc za istu, sajlu gasa i kvacila, osigurace i komplet sijalica, baterisku lampu i kisni kombinezon , dvotaktola vec prema putu na koji krecem, i par paukova za prtljag.  Na duze puteve okacim i bisage u koje ubacim patike i papuce, sorc i flasu vode !  Kod mene nema iznenadjenja. Ovo sve mi stane u kofer, tank ruksak i na sic iza mene !  To sve otprilike ovako izgleda, mada je slika snimljena iz loseg ugla .

 

post-3891-12879004430406_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Jedan off Lisice gde ima da se kupi ona maska za MZ??

 

To i mene interesuje!!!

 

 

Primetio sam i ja ovaj motor.

Možda malo previše plastike za moj ukus, ali efekat je postignut - privlači pažnju.

Upao mi je :) :) u oči i na moto skupu u Čačku,u Avgustu.

Ovde na fotki,slučajno se malo vidi i moja makina.

Da ne idem više u off, pozdrav!

 

8oKnP_dscn1811cg6.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jedan off Lisice gde ima da se kupi ona maska za MZ??

 

To i mene interesuje!!!

 

 

Primetio sam i ja ovaj motor.

Možda malo previše plastike za moj ukus, ali efekat je postignut - privlači pažnju.

Upao mi je :) :) u oči i na moto skupu u Čačku,u Avgustu.

Ovde na fotki,slučajno se malo vidi i moja makina.

Da ne idem više u off, pozdrav!

 

DD1f4_dscn1811cg6.th.jpg

 

 

  Nabavljena u Madjarskoj, mada mislim da je iz stare zalihe nemackih delova. Ako vas zanima - reci cu drugaru kad bude isao za delove da vidi dal ima i koja je cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Samo da dodam, nije njen efekat da privlaci paznju, vec da usmerava vazdusnu struju preko vozaca - jednostavnije receno - Aerodinamika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Samo da dodam, nije njen efekat da privlaci paznju, vec da usmerava vazdusnu struju preko vozaca - jednostavnije receno - Aerodinamika.

Mislim lisac pa nismo deca!?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

Ma kakva crna aerodinamika ???

Imao sam i ja tu masku pa sam je skinuo posle par kilometara skrece ona vjetar ali neznatno a i ruzno izgleda ako je neko bas toliko zeli imam je jos uvek u podrumu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja sam trazio masku,ali ona sa vizirom kao na skuuterima,ali je nema nigde,ali mozda je i bolje tako,ko zna koliko bi to usporilo motor.

 

http://www.louis.de/_300acb590e466d70e56b4c30121b9cbeb2/index.php?topic=search&searchterm=tourenscheibe&cmd.x=2&cmd.y=6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Uozbiljite se ;D ;D

 

ajde dajte konacne kategorije pa da pravimo spisak

Floyd je u pravu.Po obicaju, ne adekvatno pisemo.Tema je putovanja i krenuli smo sa spiskom potrebnih stvari i alata a zavrsismo na dodatnoj opremi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Da dodam , vrlo bitna stavka je mala baterijska lampa!! Ako se desi nesto lakse je videti lampom nego li upaljacem sto je i opasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja