Jump to content

Moto Zajednica

Priprema za putovanje

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ovu temu inicirao je Joska jako pamatnom idejom da treba negde na forumu da stoji koje pumpe rade 24h i gde se nalaze kako bi se lakše planiralo putovanje. Sem toga, postoji još čitav niz korisnih informacija koje treba postaviti pa smo Lalajko i ja odlučili da napravimo dobar spoj. U njegovom delu ''Putovanja, izleti'' navedene su sve informacije koje su potrebne da bi neko mogao, makar i hitno da pročita, sedne na motor i ode, bez nekih posebnih priprema:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15794.0

 

Ako bolje pogledate videćete da je ta tema zaključana. To je urađeno zbog preglednosti, čas posla se natovare komentari pa iako je sve tu opet nemožeš da nađeš za najkraće vreme šta treba...

 

U ovom našem delu i ovoj temi treba da navedemo šta je sve potrebno nositi na put kada se na isti ide MZ-om, delovi, hrana, oprema... sve neophodno, potrebno i poželjno...

 

I ovaj deo kod nas zamišljen je isto kao i u ''Putovanja, izleti'', navešćemo sve što treba, sredićemo spisak pa ćemo na kraju temu zaključati a suvišne komentare izbrisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Piši šta hoćeš, lako je za brisanje, brisaćemo na kraju kada dođemo do korisnih zaključaka i konačnog spiska...

 

Tako je isto i u temi u istorijatu MZ-a, nešto je već brisano ali tema njie zaključana u nadi da će se pojaviti još neki tekstovi...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e ovak kad ja idem na voznjicu uvek uzase imam 10-11 kljuc kljuc za skidanje svecice srafciger imbus neznam koji je onaj koji pase na sarafe od masine par osiguraca a kad idem na neki put dalje od kuce nosim sve one kljuceve koji su mi potrebni za one popravke koje mogu obavit na terenu obicno na zadnji dio sica svezem ruksak u njem stoje kljucevi pice i nekad malo menze imam u planu uzet neki kofer za motor al kad pogledam dat cu za njega para a sam kacigu u njega morem stavit nist vise inace jos imam u planu napravit neko postolje na zadnjem djelu sica i malo izbocenom nazad i u sirinu kao neku montaznu platformu na koju bi stavio sve potrebne stvari za visednevne odlaske od kuce sator odjeca pivo  :) itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Moram da priznam da sam sluđen svim tekstovima, radovima, temama, ostatkom foruma...

 

No, Svakak je pisao šta nosi u Nemačku uz predloge i sugestije šta bi još neko dodaona taj spisak... No tada niko nije bio svestan o čemu govori...

 

Ja u onu staru temu nesmem da uđem, sve se promenilo i ništa odande ne bih čačkao...

 

Na sadašnji spisak dodajem:

 

- Unutrašnja guma,

- svećice dva komada

- platine

- komplet osigurača (uz žabice)

- Spojnice za lanac (rekao već Bokilic)

- oko 1 litar 2T ulja, ko zna kakvo đubre prodaju usput

- Švajcarski nož (višenamenski, od konzervi pa za sve ostalo...)

- Francuski ključ (uz alat dobro dođe, makar za ''kontru'')

- sajle gasa i kvačila

- kese za đubre/smeće radi sebe, motora i svega ostalog po potrebi...

 

 

Idemo dalje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

pa kad bi nosio unutarnju gumu poneo bi neki manji montirac i naku manju pumpu

dobro ajd mi tu nabrajamo sta bi sve poneli a de nek meko objasni kako bi to sve stavili na mzu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni se jako svidja ovaj Louis komplet alata za put:

 

VEnM2_10003650910konturfr3056ga2.jpg

 

Ima sve sto treba, sem ako necete da radite generalnu negde pored puta. Na gornjem linku (dvoklik!) imate spisak sta komplet sadrzi.

 

Trenutno je na snizenju i sve ovo sa torbicom kosta 25e!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja nosim obe unutrasnje gume i dva pajsera - nazalost - trebalo mi je!

 

MZ ima originalnu pumpu ispod sedista. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Hmmm, dakle ovako osim svecice i osnovnih kljuceva  ne nosim nista! ali  bez jedne stvarcice  na dalji put ne idem nigde ( mislim ono moto skupovi) a to je jedan mali punjac za akumulator!!! pokazalo se veoma koristan, na vise skupova ljudima su otkazivali akumulatori, nekako ih isprazne?? i onda stupam ja! vidim muce se guraju, i na kraju kukaju da neko ode u najblize mesto po punjac. imao sam takav problem , kupio jedan i sada uvek pomazem njime ljudima, na obostrano zadovoljstvo! aA da veliki je kao oni adapteri samo sto imaju klesta ko svaki punjac i preklop za 6 i 12 V. nije bio skup ima ga u "Luis" katalogu ( vise modela)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Uvijek sa sobom imam:

 

Ključ za svjećice i rezerve svjećicu

Imbus 5 i 6

Ključeve 10, 13, 17, 19, 22

2 šarafcigera

Mali montirač

Kombinirke

Motorcange

Par onih plastičnoh vezica

Krpu za brisanje ruku

 

To mi sve stoji u prednjoj kožnoj bisagi. S ovim alatom se može napraviti polugeneralka.

 

Na više dnevne đireve nosim:

Rezerve zračnice

Platine

Kondenzator

Lulu za svjećicu

Set sijalica

Četkice

obavezno imam i nekoliko M6, M8 i M10 matica i šarafa. Ako se negdje nešto odšarafi, da se nađe rezervno.

 

A na put u Njemačku od 3000km sam nosio još i

regler

visokonaponski kabel za svjećicu

bobinu

0.25L ulja za mašinu

Ručku za kvačilo i kočnicu

prednje disk pločice

Sve sajle

 

E sad, iako se popis čini dugačak sve uglavnom nije ni veliko ni teško za ponjeti.

 

To je bilo za mašinu. Za sebe uvijek imam 1.5L vode. Ovo je jako bitno, jer dehidracija zna biti zajebana stvar. Na duža putovanja nosim sapun, mali ručnik i uglavnom sve za održavanje osobne higijene. Često si ponesem i rezerve obuću (neke laške patike), jer šetanje i obilaženje zanimljivosti često zna biti zajebano u moto čizmama.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pravi spisak, ako ima još neko nešto da doda neka stavi, probao bih da sredim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Obavezno nosim vlazne maramice,ono malo pakovanje,mogu ruke i lice lepo da se ociste i osveze  njima a i dobre su za vizir na kacigi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma stavis u dzep onu kreditnu ili platnu karticu i voooziii ehhehee ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Nakon trostrukog bušenja gume na prošlom điru stavljam na popis i set za krpanej guma. Nema veze što imam sa sobom i rezerve zračnice, neka se nađe u hrpi alata i ljepilo + nekoliko tip-top zakrpa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Jedno pitanje Svakak u vezi guma posto si ti to doktoriro.Kada sam posao za BG hteo sam da kupim u Jagodini jednu unutrasnju gumu za rezervu.Meni je prednja guma 3.00 a prodavac ima unutrasnju 2.50 i nece da mi proda,kaze ne moze to mora i unutrasnja da bude 3.00.Sta ti mislis ? Zadnju ne mogu ni da skinem na putu posto je vulkanizer montira sa dva pajsera od po metar,mnogo je tvrda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Jedno pitanje Svakak u vezi guma posto si ti to doktoriro.Kada sam posao za BG hteo sam da kupim u Jagodini jednu unutrasnju gumu za rezervu.Meni je prednja guma 3.00 a prodavac ima unutrasnju 2.50 i nece da mi proda,kaze ne moze to mora i unutrasnja da bude 3.00.Sta ti mislis ?

 

Možeš ju staviti da ti služi kao rezera, ali znaj da će se probušiti poprilično brzo. Ako možeš potraži širu zračnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Unutrašnja guma na Buvljaku košta 600 dinara i to je cena za sve dimenzije. Ove Tajlandske koje ima rade se u promenljivim dimenzijama 2.75/3.00 što ustvari znači da se guma više razvlači prilikom pumpanja. Pošto sam jedva montirao gumu tačnih dimenzija dobio sam savet da stavim veću unutrašnju, ''lakše popuni prostor''. I to mi je Jožef savetovao čak i sa dimenzijom po veličini točka, da ne stavljam 18 nego 19.

Na ovo neznam šta da kažem, nisam probao.  ???

 

Iste unutrašnje gume ima i Gabor, 2.75/3.00 je 4.5 evra a 3.25/3.50 je 6 evra samo što tu idu i poštanski troškovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

slazem se sa svima vama, uz jedan mali dodatak. kada se putuje u grupi, vazna je organizacija.Nemora svako da nosi sve, vec se potreban alat moze rasplanirati na vise motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Sta pobogu nosis onoliko??

Dovoljan je : sator, vreca i ona transportna za presvlaku i malo alata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a jebga nevolim kad mi sta fali ma imam sad manji sator u onaj stane 7 ljudi  :D

a i moram si uzet neku kvalitetnu vrecu za spavanje da nemoram nosit deku ma smrzo sam se jednom tak na susretu pa sad nosim koda je 5stepeni po noci  :D

 

a i jos nosim madrac na napuhavanje ma spavas ko kodkuce ;)

 

 

ev jos jedne kad sam kreto kuci

5Ittq_69856985gr5.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Na slici je; Sator -tacno se uglavio izmedju sedista i one sipke,

                Vreca za spavanje, umotana u plasticnu vrecu, zbog kise ( lose iskustvo )

                Transportna  a u njoj sitan alat, dusek na naduvavabje, pantalone, dukserica, kupace, carape, peskir sapun i neka konzerva hrane.

I NAJBITNIJE je ono zuto ispod mrezice koje NIKADA ne skidam a to je KISNO ODELO. iI normalno Beli Sesir, hehehe.

Vodu ne pijem te je i ne nosim, ulje retko jerbo uvek nafulam rezzervoar.

Ova slicka je sa opremom za blisku voznju do 100km.

 

axlES_img0002nc4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Miha i MZ:

Vidna razlika u pristupu.Minimalizam protiv komfora.Nisam siguran kojoj koncepciji bi se priklonio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja