Jump to content

Moto Zajednica

Z 750s - 2006.

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 1/7/2018 at 0:57 AM, Gile_Extremeboy said:

Je li a zasta sluze te 2 bele crtice na brzinometru? :stabre:

Da bih brzim pogledom imao predstavu kojom se brzinom krecem. Ovo su brzi orijentiri koji su mi se u praksi veoma dobro pokazali, jer ne moram da zumiram cifre na km/satu (inace koristim naocare za citanje), vec samo u delicu sekunde blic-pogledom procenim da li se krecem oko 130km/h ili npr oko 160 ili 180 km/h...

Inace, peglanje putevima kojima se mi ovde, u nasem kraju vozimo je veoma zahtevno u svakom pogledu. Losa podloga, krivine, odroni, zivotinje na putu, zveri u vozilima... pa je svaki delic sekunde maksimalne paznje veoma bitan za happy end svake voznje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Budalastina teska. Kada kazaljka dodje iza glupe bele linije koja je postavljena na 90km/h tada ne znas da li vozis 90 ili 200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ja da nemam osećaj za razliku izmedju 90 i 200... :lud:  Ne bih ni vozio motor... :P

 

Ako čoveku to "završava posao"i pomaže mu da se oseća bezbednije... Ko smo mi da osuđujemo? ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Rale, kada TI budes imao dioptriju preko +3,5 i slicnu onda reci da je budalastina. Ja imam +3,75 (vidim lepo na daljinu, ali uglavnom ne mogu da procitam brojke na satovima) i razmisljao sam upravo o istoj ideji. Jedino sto bi ove markere skratio i postavio na neke brojke meni bitne (ogranicenja brzine na 50, 80, 120 i sl). Svako prilagodjava svoj motorcikl sebi. Ako tebi ovi markeri ne trebaju jer imas dobar vid - good for You. Ne pljuj po onima kojima trebaju.   <_<

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
18 minutes ago, Alekre said:

Valjda imate supruge da vam tuku po kacigi kad idete prebrzo :D:D:D 

Bolje je kad stiskaju kolenima :Sloper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Kud jurca 200 kada ne vidi dobro? :na_glavi:Sala naravno. A valjda je lakse da primeti gde je kazaljka bez tih belih crtica, jer opet mora da je vidi a mozda se bas sakrila iza bele crte, pa dok on  skonta gde je kazaljka ode u jendek.

P.S. Ni ja ne vidim najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 16 sati, Alekre je napisao:

Valjda imate supruge da vam tuku po kacigi kad idete prebrzo :D:D:D 

Haha...u pravu si...meni moja odvali rame lupajući,gurajući...a vozim freewinda...bolje da ne uzimam nešto jače..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Opet kazem - meni ovo jednostavno resenje izuzetno dobro odradjuje posao. I ne zavisi ni od kakvih dodatnih i komplikovanih pomagala, tako da uvek radi. Inace, crtice su na polozaji 100 i 200 km/h iz perspektive vozaca, a ne na 90. Ako ikome ikada (buducem vlasniku) ovaj gedzet bude predstavljao smetnju, ja cu ga ukloniti i km-sat dovesti u fabricko stanje o svom trosku. :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

2749e!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

200 je mnogo za ove sto voze cuveni bmw i afrike i slične lomotine, 

za mnoge druge motore nije... Ako cemo realno... I naravno za ove

sto voze po propisima... 50 u gradu, 80 van grada :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Pa sad je meni jasno zasto ti ke.... u svim oglasima pa i u mojem oglasu prosle godine pa ti ne mozes da prodas motor tri godine ,eto ja sam moj prodao i kupio drugi motor ali ne bojkotujem oglase kao ti i onaj Duke Vuk koji kupuje motor godinama a pitam se dal je kupio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
11 minutes ago, Shuster said:

Pa sad je meni jasno zasto ti ke.... u svim oglasima pa i u mojem oglasu prosle godine pa ti ne mozes da prodas motor tri godine ,eto ja sam moj prodao i kupio drugi motor ali ne bojkotujem oglase kao ti i onaj Duke Vuk koji kupuje motor godinama a pitam se dal je kupio.

Kawa me sluzi stvarno dobro, za te novce, ali, valjda svi tezimo necemu boljem, ili barem drugacijem. Iz tog razloga i ne gori pod noktima da se pokloni nekom, pogotovu ne onima koji bi na misice i bezobrazluk da motocikl najjeftiniji u Srbiji (taj model) uzmu jos jeftinije. I, upravo iz tog razloga se Kawa do sada prodavala, ali ne po svaku cenu.

Drugi motorin, meni pozeljniji (sto ne mora znaciti da je i bolji) je kupljen nedavno ZA KES, pa cena mog Kawasakija moze ici jos nize, normalno, u granicama normale. I, ponovo ne gori da se bud-zasto utrapi onima koji na bilo koji nacin to ne zasluzuju...

Ne pratim konkretno tvoje oglase, niti bilo cije ponaosob, tako da stvarno ne znam sta prodajes, niti sta sam komentarisao, ali sigurno nije bilo bez osnova. A da li je Dule Vuk kupio motor ili nije, i koliko ga dugo bira, noraces pitati njega, posto ni njegove oglase ne pratim posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 1/14/2018 at 0:52 AM, hard_rock said:

Zasto je uopste upozorenje na 200km/h koje je vec i previse za ovakav motor??? I uopste u saobracaju?

Pa oznaka i jeste tu da se ne bi vozilo 200. Jer, ako se kazaljka sakrije iza crtice na 200...ko moze znati da li se vozi 100 ili 200?

Znaci, ili manje, ili vise od 200, nikako na crtu. :-P

PS. 200 nije previse za motor koji moze i prilicno vise, pre ce biti da je to previse za neke dusebriznike, puritance i postovaoce svih propisa i ogranicenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
5 hours ago, SHOKLA said:

Pa oznaka i jeste tu da se ne bi vozilo 200. Jer, ako se kazaljka sakrije iza crtice na 200...ko moze znati da li se vozi 100 ili 200?

Znaci, ili manje, ili vise od 200, nikako na crtu. :-P

PS. 200 nije previse za motor koji moze i prilicno vise, pre ce biti da je to previse za neke dusebriznike, puritance i postovaoce svih propisa i ogranicenja.

Pa moze nekih 230. Ok hvala na objasnjenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
5 hours ago, Shuster said:

Hahaha..srecna prodaja.

Bez zurbe, opusteno... Dobra je, prava je, zdrava, usrecice nekoga stvarno, ili ce se voziti i dalje u mom vlasnistvu. Cenim da ce preci barem jos toliko koliko sada ima pregazenih.  :-P A to se sa mojim rezimom voznje nece dogoditi brze od 5 sezona...

Da je bilo finansijske frke, ne bih uzeo drugo motorce, ovako se ceka kupac sa novcem, kakav sam i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
2 minutes ago, hard_rock said:

Pa moze nekih 230. Ok hvala na objasnjenju.

Pa, hajde da ti otkrijem tajnu, moze i nesto brze, ali je to ponovo do vozaca. Molim lepo, i drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tvoje sediste mi deluje podignutije za suvozaca, zanima li te zamena za moje sa slike? Nigde nije osteceno, kostur odozdole i gume kao novo (slikacu detaljno ako te zanima), preradio ga je Boban iz Bg sa naj kvalitetnijim materijalom koji je preporucio, nesto kao gumirano, nema klizanja na napred, 180 eura placen rad i materijal.

 

20181101_125415.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 5 sati, N.F.S. je napisao:

Tvoje sediste mi deluje podignutije za suvozaca, zanima li te zamena za moje sa slike? Nigde nije osteceno, kostur odozdole i gume kao novo (slikacu detaljno ako te zanima), preradio ga je Boban iz Bg sa naj kvalitetnijim materijalom koji je preporucio, nesto kao gumirano, nema klizanja na napred, 180 eura placen rad i materijal.

 

20181101_125415.jpg

Jeste, moje je ravnije, deblje u delu za suvozaca. Tako sam dogovorio sa majstorom koji ga je preradio, posle razgovora sta bih zeleo, tako ga je i odradio.

Prerada mog sedista je placena mnogo manje, i sobzirom da imam izdataka oko sredjivanja motora, nemam za doplatu od 100+e.

Uz to, moje ima i vez koji sam zeleo, i veoma mi je drago zbog toga.

Pored svega i nisam preterani obozavalac lika i dela navedenog majstora, a ova tvoja ponuda ce mi biti divan materijal za neku drugu, veoma aktuelnu temu. Neke stvari se mogu, a neke jednostavno ne mogu kupiti ni dzakom para.

Dace Bog, u toku iduce sezone cemo se sresti negde na putevima ili putovanjima, pa ces probati ovo, moje sediste by Stiv-design, i moci ces napraviti razliku na licu mesta.

PS. Da sam imao 180e odvojenih za prepravku sedista, odradio bih u Nisu barem i jedan auto...  :-D

A, i potpuno sam zadovoljan ovim, svojim.

12866390_7806B67B-5132-4574-87E5-3666839851DD.jpeg.9df0b4a3b50cf7f6fd4c331b4951e3b3modified.thumb.jpg.7f692b2d302072487d8f4323762bf0a4.jpg460482530_A5CE4BA6-85AB-445C-8738-8AD86D76D469.jpeg.4ce91d17b71648b70b89e3cf2bba0214modified.jpg.d1df5c85336dcd51f6275a57447b65f9.jpg

PS. Ako bolje zagledas, moje je i jace postavljeno u delu prema rezervoaru, sto sprecava navlacenje na isti, sto je sasvim primereno nacinu upotrebe ove vrste motocikala.

Promenio član SHOKLA
Dopuna poruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stiv (Ivica) mi je tri sedista radio... Znam materijal i njegov stil! Sediste ti je vrh i nisam doplatu trazio...

Predhodni vlasnik je ovo uradio kod Bobana i po svojoj zadnjici :D, prepravice ga Ivica :D

Hvala na odgovoru, podrav!

P.S. Evo na mojim motorima stiv sedista.. Majstorcina! Po 10000din sam placao..

 

23847325_141994396570190_37109540172315983_o.jpg

30420780_224680208301608_5496836620706592271_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

Stiv (Ivica) mi je tri sedista radio... Znam materijal i njegov stil! Sediste ti je vrh i nisam doplatu trazio...

Predhodni vlasnik je ovo uradio kod Bobana i po svojoj zadnjici :D, prepravice ga Ivica :D

Hvala na odgovoru, podrav!

P.S. Evo na mojim motorima stiv sedista.. Majstorcina! Po 10000din sam placao..

 

23847325_141994396570190_37109540172315983_o.jpg

30420780_224680208301608_5496836620706592271_o.jpg

Onda se razumemo potpuno.

Nego, gde je to trece sediste koje ti je Ivica preradio?

Sada gledam, i na CBR i na CBF su ti udobnija sedista nego ovo, sada na Z-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja