Jump to content

Moto Zajednica

PREDNJA ENDURO GUMA 21

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Prenesite neka licna iskustva i misljenja vezana za prednju gumu,

Vozim otpirilke pola asvalt pola off road,pozadi mi je Mitas e07 i poprilicno sam zadovoljan do sada sa njom nakon prvih 1000km,iskreno nije za zitko i gnjecavo blato ali sve ostalo lepo podnosi osim sneg naravno.

Traktor  koji vozim je Xt600 2kf,napred imam trenutno neku lubenicu i to bezi po tterenu stravicno a kocenje je misaona imenica.Hteo sam napred stavini veoma pohvaljenu Mitas c05 ali eto tuge nema je vise nigde u prodaju,

e sad gledam neku Mitas E09 dakar ili Mitas C7.

Ali daj te vi svoje misljenje ili jos bolje iskustvo oko ove problematike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

I ja sam prvenstveno hteo napred da stavim C05, ali pošto je nema nigde u prodaji rešio sam da pazarim Michelin T63 koje mi deluju skroz solidno čak i za neki  ozbiljniji offroad. Prvo mi je na pamet padalo da uzmem Mitas C17 (najviše zbog cene), ali je ona orijentisana samo za offroad, a ja vozim dosta i asfalta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Ma znam,i nisam pametan,jer sa xt-om gazim takodje poodosta asvalta,jer za hard enduro imam drugi motor ali mi je on nazalost udaljen 300km ,tako da samo jednom mesecno provozam isti sa velikim uzivanjem,

a 2kf je uvek tu uz mene evo pre neki dan sam morao do kosutnjaka uz onu Downhill stazu da samo malo utolim zedj za lepim terenom i dobroj zabavi,

Planiram  neke dalje kombinovane off/on road ekskurizje te mi zato i treba takva guma,ne bih da  pojedem gumu za 1000km.

aj neko ko ima prednju e09 neka iznese svoja vidjenja i iskustva u vezi nje nakon duze kilometraze(nekoliko hiljada km).

 

Meracio sam MT21,imao sam je kao zadnju na KDX250r i jako mi se dopala po performansama,ali mi je zaista mnogo para 10 000 din za prednju gumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja nisam jos imao E09 napred ali po prici ostalih koji su je imali ta guma se pojede na asfaltu za par hiljada km...Michelin T63 je oko 6000 din. To po meni nije puno para. A za nju sam cuo samo reci hvale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

...Michelin T63 je oko 6000 din.

Gde ima?

Gledao sam cenovnik Altes-a i imaju T63 90/90/21/ M/C 48S za 5460 din. A imaju i T63 90/90/21 54S za 8000 dinara. Ne znam u cemu je razlika izmedju 48S i 54S, ali ocigledno ima T63 za 50 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

U toj oznaci: 

 

- broj je index za tezinsko opterecenje......   48 = 180kg,  54 = 212kg

 

 

-slovo je index za brzinu do koje je guma deklarisana....   S = 180km/h  

 

 

Ako na tezi motor stavis jeftiniju gumu za manja opterecenja, ista ce trajati duplo krace. Ako bilo koju gumu budes vozio vecom brzinom od deklarisane, uocices ostecenja.  Recimo, otpadanje krampona u ovom slucaju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Zašto onda u manualu za našeg zelenka piše 54S i 65S ? Računa se masa motora + masa jahača ? 

 

Predji kod "nas" da ne trujemo coveku temu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Da bre, 21 nam je prednja guma bez obzira na fabriku koja ga je napravila, endurko je endurko :) ... a i dr je naš, bar 51% zelen u srcu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Da bre, 21 nam je prednja guma bez obzira na fabriku koja ga je napravila, endurko je endurko :) ... a i dr je naš, bar 51% zelen u srcu ;)

Mnogo vise od 51%,da je klx650 tvoj sa zadnjom 18ticom ili da postoji neka budzevina od klx300 da se mete zadnji tocak ne bih razmisljao,ali ovako mi i 2kf radi poso za moje potrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa to i nije neki problem ... stavi se zadnja viljuška i točak od 18" sa R varijante, a prednja sa KXa i to je to ... Ja to planiram da uradim na jesen, kada ga budem farbao ... jedino još nisam odlučio da li ću da ga ostavim u fabričkim bojama, ili ću da ga izbelim ... mnogo mi se svidelo kako ga je onaj Amer uradio  :)

 

mada meni i ovako radi posao kako kažeš ... za neke casual vožnje po prirodi, za šta ga ja koristim, više je nego dovoljan  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja