Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Cao svima. U ponedeljak ako vreme dopusti otisao bih na Taru putem Novi Sad - Sabac - Loznica - pa pored Drine - Baljina Basta.  Posto idem sa zenom, interesuje me kakv je put, da li treba da obratim paznju na neku deonicu ili da je zaobidjem.  

Planiram da krenem ujutru oko 8 kad klince ostavimo u vrtic, da prespavamo (rezervisao u hotelu Omorika) i da se sutra dan vratimo za Novi Sad, mozda cak i preko Valjeva.

Svaka informacija mi je bitna, posto nam je ovo prva duza zajednicka voznja posle oko 5 godina. Interesu je me sve, put, gde rucati, ...

 

Unapred hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: GSX 1400, MZ ETZ251

Odabir ture je super!  :jee1:

Kad god imam vremena tamo se vozim, priroda divna, a o Drini ne treba puno govoriti!
Put je odličan, asfalt malo grublji tako da gume prijanjaju veoma dobro, ima i serpentina kad se krene od Bajine Bašte ka Tari. Tu jedino morate obratiti pažnju na rizlu koja stoji na putu baš kuda bi trebalo točak da gazi!  :staa2:

Inače Tara je prelepa, kao i svi njeni vijugavi putevi okruženi četinarima! Miris divan, vazduh čist, klope ima odlične, tako da uživajte!
Ne znam kakva je deonica od NS - a do Loznice, ali sve ovo ostalo je super, nije ni gust saobraćaj, a nema ni puno pandura!  :na_glavi:

A što se tiče Valjeva, predlažem da sa Tare krenete ka Užicu, pa posle do Požege i ona imate put koji vodi direktno na Divčibare, takođe odlično za vožnju. Odatle nemate puno do Valjeva! Ako Vas još nešto zanima, pitajte...  :takoje:

Inače bih preporučio za klopu čuveni specijalitet tog kraja "KOMPLET LEPINJU"
Evo i kako izgleda:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Hvala kolega, znam za komplet lepinji i trudicu se da je ubacim negde, izmedju rucka i vecere :)

Serpentine nesmem da pominjem zeni posto se ipak dugo nije vozila na motoru.

Inace ce nam ovo biti prvi put da ostavljamo decu same sa bakama, pa mi se opcija preko Valjeva cinila kao najkraci put za neku backup verziju ako treba hitno da se vratimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Novi Sad - Loznica put odlican, oprez na delu puta Banja Koviljaca- pa skoro do Malog Zvornika zbog kolotraga oji su duboki i zbog milijardu puta krpljenja rupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ako mogu da ocenim, put loznica m.zvornik je KATASTROFA! Rupa na rupi, zakrpa na zakrpi.

Ako imas varijanu predji u RS kod Loznice pa se vati kod m.zvornika. nisam siguran sad ali znam da je bas kod pesackog mosta bilo ozbiljnih klizista.

A o Tari sam cuo samo reci hvale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Sad sam prolazio tu deonicu kad smo išli na rafting, na našoj strani raspad put jer smo išli na Zvornik,

zato u povratku bosanskom stranom sve do Loznice, put odličan i generalno putevi u Bosni bolji nego ovi naši  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Prošli vikend sam prošao tuda, tačnije BP-SM-ŠA-LO-B.Bašta-Zaovinsko jezero. Nismo išli nigde bosanskom stranom jer nema baš tolike potrebe.

Deo puta koji se spominje jeste loš i zakrpa na zakrpi ali nismo naišli na rupe. Lagano i ne brini.

 

Od mesta što bi vam preporučio to je etno selo Vrhpolje :https://plus.google.com/100401964483799448081/about?hl=sr .

Bašta restorana je iznad same Drine pa je osećaj odličan i voda će vas dobro osvežiti. Vredi videti.

 

Mnogo restorana usput je zatvoreno tako da ne znam koji bi preporučio za klopu od ovih koji rade, mislim da je svejedno, gde ogladniš.

 

Od BB ka Omorici je već rečeno, put dobar, ponegde rizle ali ništa strašno.

 

Mi smo se vraćali preko Kadinjače- Užice- Ibarska do Orlovače pa obilaznicom oko BG i pravac NS.

Preko Kadinjače lepo, bez mnogo saobraćaja ali Ibarska po običaju, prebukirana.

 

Dobra i je relacija i preko Valjeva kao i na Užice, Požega, Divčibare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam 1. maj išao na Taru kolima. Vodili dete pa nije mogla kombinacija motorom. Išli smo preko Uba, Valjeva, Bajine Bašte do Tare. Preko Debelog brda ima dosta rizle pogotovo u krivinama, ima i par odrona puta pa se put malo sužava. Video sam na dosta mesta rizlu i to onako muški pa zato oprez u krivinama. Priroda prelepa i uživanje u vožnji vam je zagarantovano.Ako planiraš ulaziti u Bosnu vadi zeleni karton kod nas jer ti se ne isplati vaditi na granici. Mi hteli do Višegrada posle Mokre Gore ali nam rekoše da košta 35 maraka ili evra, nisam ni zapamtio, kad nam to rekoše odmah odustah i ostavismo Višegrad kad budemo išli motorom do Sarajeva. Na samoj Tari ima na nekim mestima rizle ali je generalno put većinom dobar za vožnju motorom pogotovo deonica ka Mokroj Gori. Od Omorike ka Mitrovcu pa ka Zaovinskom jezeru priroda je fenomenalna ali bilo je na nekim mestima vode i snega koji se topi + rizla. Put je malo lošiji ali po meni bez problema samo laganica i uživajte u prirodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Sto se tice klizista,sanirana su i put je svuda prohodan. A i ta deonica od Banje do Radalja nije mnogo duga tako da nije strasno. Posle Banje Koviljace nalazi se Suncana reka etno varijanta odmora a moram da priznam da im se hrana znatno poboljsala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A

Poz !! jedna godina je opet brzo prosla , kao i svake godine i ove godine  planiram oko 8 - 10 dana srbije , barem 5 dana okolina DIVCIBARE . interesujujo me dobre rute , nesto sam isplanirao , zanima me vese misljenje , spavao bi na DIVCEBARE ... 1 DAN ..divcebare -- gojna gora --gornji milanovac --kragujevac --cacak --pozega --kosjeric --divcibare ..... 2. DAN ...divcibare -- planinica --ba --ozrem --rudnik --belanovica --ljig --mionica --valjevo --divcibare ...3 DAN ...divcibare --sedlari --jakalj --zarozje --mijaci --valjevo --brezđe --divcibare ..ostao bi jos dan ili dva u okolini DIVCEBARE --- treba mi sugestije  ,,, volio bi , da mi pisete na moj email ... lp milan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Deonica od Sapca do Loznice je malo dosadna. ravna.

Dobar je pravac Sabac Valjevo pa preko "Debelog brda" do Kostojevica. Cesto srecem Slovence na Nemicama na ovoj deonici. Od Kostojevica mozes levo za Uzice ili desno za BB. A mozes I obrnuto. Ma svuda treba proci.

Na ulasku u BB uz Drinu, pored mlekare Spasojevic ima mali restoran sa lepim I cistim I jeftinim sobama. Odlicna pastrmka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Takodje planiram uskoro na Taru.

Imam vec planiranu deonicu do Tare, ali su mi varijante za smucanje po Tari nepoznanica.

 

Posto sam i ranije planirao nesto slicno znam da je bilo sjajnih putopisa gde je lepo objasnjeno kako doci do svih lepih a manje poznatih mesta, vidikovaca i sl. preko dobrih makadamskih puteva koji i turing motori mogu da prodju, medjutim sad mi ne polazi za rukom da ih nadjem.

 

Ima li neko korisne informacije sto se tice ovog dela ili mozda cak i linkove ka putopisima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd (Banjica II)
  • Motocikl: V-Star 1100 Silverado

Ovaj vikend sam vozio Loznica - Banja Koviljača - Mali Zvornik - Ljubovija.

Od Rume do Loznice put je ok, ima lepih deonica.

Kao sto rece Džoks, od M. Zvornika do Ljubovije put je stvarno loš, ali zbog lepote Drine vredi izdržati tih pola sata drmusanja.

 

Predlažem odlazak do Soko Grada (pred Ljubovijom se skrene levo, ima velika tabla), put do gore je fenomenalan, a ima i šta da se vidi i obiđe - manastir Sv. Vladike Nikolaja, mali muzej posvećen Vladiki Nikolaju i Soko Gradu, a i uspon do velikog krsta na steni iznad manastira i konaka, gde je nekada bio Soko Grad (usput ima 10 malih crkvica, a u svakoj je ispisana po jedna Božija zapovest).

Ovaj uspon je oko 2 km, i treba jedno sat vremena laganog pešačenja uzbrdo - priroda je prelepa.

 

Odlično mesto za ručaj je etno selo Vrhpolje, posle Ljubovije na oko 7 km sa desne strane, pa još 1 km do obale. Dobra klopa, jeftino (mi smo jeli pastrmku), a sedite u hladovini iznad same Drine.

 

Za stanje puta ne znam, nismo dobacili :)

post-1021-0-12050900-1431264087_thumb.jpg

post-1021-0-08057800-1431264163_thumb.jpg

post-1021-0-13180800-1431264180_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Takodje planiram uskoro na Taru.

Imam vec planiranu deonicu do Tare, ali su mi varijante za smucanje po Tari nepoznanica.

 

Posto sam i ranije planirao nesto slicno znam da je bilo sjajnih putopisa gde je lepo objasnjeno kako doci do svih lepih a manje poznatih mesta, vidikovaca i sl. preko dobrih makadamskih puteva koji i turing motori mogu da prodju, medjutim sad mi ne polazi za rukom da ih nadjem.

 

Ima li neko korisne informacije sto se tice ovog dela ili mozda cak i linkove ka putopisima?

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104261-srbija-bez-asfalta/page-2#entry1679275

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/104261-srbija-bez-asfalta/page-3#entry1680149

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

Sreli smo se na ulasku u Šabac kada ste sisli sa Savskom mosta iz pravca N.Sada ka Tari.Primetio sam BJB znak na viziru i shvatio da se radi o vama.Bio sam u autu samo sam vas pozdravio blicanjem i mahnuo.Verujem da ste se lepo proveli,svaka cast na odabiru ture :) .pozzz  sledeci put se slobodno javite pa da sednemo  :Bokilic:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja