Jump to content

Moto Zajednica

Kako nagovoriti suprugu da nam treba motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Tu sam ja, umro nisam.  :)

 

Drugari, iskreno nisam verovao da će tema za 24 sata da doživi 6 stranica utisaka, iskustava i svega ostalog. 

 

Koliko sam uvideo, većina koja je imala isti ili sličan problem, a i kao što je cenjena Maski napisala povlači se pitanje kućnog budžeta. Mi tih problema(na sreću) nemamo. Lažem, da ja ne radim, imali bi ih i te kako, jer gđa ne radi. Moja primanja su više nego dovoljna da se pokriju svi aktuelni troškovi, ode svake godine na letovanje, uštedi nešto i slično. 

Naravno, kupovina motora bi išla iz mog ličnog šteka - to je nešto što ja uvek ostavim sa strane jer niti izlazim, niti imam neke aktivnosti koje iziskuju $$$. 

 

Ono što me u celoj priči brine je u startu njen negativan stav - kada sam pominjao kako recimo DragStar izgleda lepo sa svim onim hromom itd, odgovor je uvek bio "Neka izgleda lepo, od toga nema ništa." Ili ukoliko bi se poveo razgovor o vožnji motora, polaganju i slično odgovor je uvek "Taman posla, vidi kako voze!" (Misli na ekipu koja vozi motor na zadnjem točku, divlja po gradu i slično. Pri tom zna da je moj stav je da je motor za uživanje, a ne za iživljavanje).

Tačnije, poprima neke fazone koje je i moja keva koristila da bi me odvratila od ideje "da se ubijem".  :lud: Dok ne krene priča da su "motoristi dobrovoljni davaoci organa", dobro je. 

 

I da, namerno sam napisao "da nam je potreban motor", jer želim da i ona učestvuje, vozi se, i jednostavno uživa u toj nesputanosti, za razliku od auta koji pruža drugačiji ugođaj. Imamo klinju od 3 godine, ali nikada nije rekla da je to zbog deteta. 

 

Na žalost, pojedini delovi moje priče liče na priču kolege DraganNS - moja gđa ume da bude isključiva i da bude po njenom, pa makar bilo i naopako. Sad šta ću i kako ću, pokušaću da budem pametan. 

 

Kako napreduje situacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

IXIXIX, stekao sam utisak da kao mladji nisi kod sebe dovoljno izgradio svoj stav i misljenje o necemu, kao i sposobnost donosenja krupnih odluka. Jedan od dokaza je i pokretanje ove teme.

Moras prvo sam da razmislis da li zelis motor i da li imas uslova za njega (finansije, mesto gde bi ga drzao itd...).

Ako je odgovor da, to je to, izgradio si svoj stav i misljenje. Sad taj stav treba odbraniti argumentima. Zena se protivi, i tu moras biti diplomata, i diskretno joj stavis do znanja da ti nju ne pitas da li smes da kupis, vec jednostavno se zajedno dogovarate o svemu jer zivite u zajednici. To moras sam da izguras, "ili jesi, ili nisi", sto bi rekli u reklami. Samo bez svadje, jer to dovodi do inata. Ako npr. navali kako je to mnogo para, pa registracija, pa ovo, pa ono, mozes i da popustis malo, kao mozda si u pravu. Pa posle nekoliko dana krenes sa pricom, u pravu si, jeste puno para, pa sam ODLUCIO da kupim skuter! Sah-mat! Nije skup za odrzavanje, trosi 2-3 litra, taman leti za po gradu, da ne palim auto, ipak si bila u pravu, sta ove skutere deca voze... i obrces posle oglase i stvarno kupis neki skuter. Polako kupujes opremu, zena se polako navikava na cinjenicu da volis da vozis motore, i za godinu-dve si opet ODLUCIO da kupis veci motor ako hoce i ona da se vozi, a ako nece, ponudjena k`o pocascena!        

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Nisam pročitao sve postove.

Ali ja to vidim ovako.

Oženiš se sa nikim sa kim hoćeš da provedeš život.

Ako taj neko tebe ne prati u tvojim željama i potrebama.

Da li si izabrao pravu osobu za brak.

Da li ti pratiš tu osobu u njenim željama i potrebama.

Iskreno sebi odgovoriš na ova pitanja.

Odeš kupiš motor žena ili hoće ili neće uvek ima izbor 21 vek je emancipovane su ravnopravne...

Svi mi pravimo greške u životu.

Ako nemožete da se složite oko motora probaj da zamisliš zajednički život kad budete stari i okrenuti isključivo jedno drugom.

 

Da ja sam u braku mnogo  godina

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

kupis motor, doteras ga ispred ulaza, i kad izadjete u setnju pridjes i kazes u kakav motor hocemo li u voznju  :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Moram da se pohvalim da taj problem nisam imao.Iako nije neki ljubitelj vožnji podržava me maksimalno i uredno godišnje (vreme za poklone) ne obraduje sa vrednim poklonom sa prefiksom "moto".Naravno je bila u početku neka priča tipa ne daj bože ako.... ali sam to presekao u korenu i rekao da ne maleriše.Kad sam pao jednom nije mi rekla "Eto vidiš jesam li ti rekla..." Predložio sam joj da ću da je častim polaganje za "A" i vremenom ostalo što sleduje ali uslov je ako ne položi "mora"da vrati pare :lol:  :lol: :lol: . Inklinira nekako ka skuterima tako nešto od 250 -500 ccm bi joj lepo čučnuo. Eto toliko od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd, DORĆOL
  • Motocikl: HONDA CBR 1000 rr

Kada sam kupovao prošli motor,ona moja kaže:"Biraj;ja ili motor"!I ja izabrah zx9r.To je bilo pre tri godine.Prošle godine cbr 1000 rr sam kupio sam.I ne kajem se!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Tu odmah iza coska
  • Motocikl: Kobilica Blue Trabant,suzy srad750

Pre 2 god. sam bio u slicnoj situaciji,samo sto je u pitanju bila devojka a ne zena.Takodje mi je bio postavljen uslov (biraj ja ili motor) lepo izabrah motor,a suvozacicu zamenim sa laksom po kilazi ali po karakteru bila slicna prethodnoj,tako da je opet pala zamena.Sva sreca na vidiku je nova laksa,kako po kilazi tako i po karakteru(voli motore). :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zato ja u startu pre muvanja ispitam situaciju, da li voli motore ili ne, u slucaju da ne voli onda paljba, ima druge ribe u moru, jednom sam se tako zajebo pa se spandjao sa curom koja ne voli motore, jednom i nikad vise, takve zaobilazim u sirokom krugu, jbg, motori su neizbrisivi deo mene, nemogu bez njih nikako, ili me prihvati takvog kakav sam ili fuck off...    :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ja sam svoju sadašnju "ženu" (nismo zakonski al' koga briga) smuvao tako što sam se posle deda mraz akcije pojavio obučen kao mrazić darko na motoru ispred njenog stana i doneo joj paketić...

Nije odolela...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pre 2 god. sam bio u slicnoj situaciji,samo sto je u pitanju bila devojka a ne zena.Takodje mi je bio postavljen uslov (biraj ja ili motor) lepo izabrah motor,a suvozacicu zamenim sa laksom po kilazi ali po karakteru bila slicna prethodnoj,tako da je opet pala zamena.Sva sreca na vidiku je nova laksa,kako po kilazi tako i po karakteru(voli motore). :lol:

U, brate! Pa koliko je bila teška prva, ako je svaka sledeća lakša?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Pre 2 god. sam bio u slicnoj situaciji,samo sto je u pitanju bila devojka a ne zena.Takodje mi je bio postavljen uslov (biraj ja ili motor) lepo izabrah motor,a suvozacicu zamenim sa laksom po kilazi ali po karakteru bila slicna prethodnoj,tako da je opet pala zamena.Sva sreca na vidiku je nova laksa,kako po kilazi tako i po karakteru(voli motore). :lol:U, brate! Pa koliko je bila teška prva, ako je svaka sledeća lakša?

XXXL :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Tu odmah iza coska
  • Motocikl: Kobilica Blue Trabant,suzy srad750

Ta prva bila je tu negde oko 70+,imao sam osecaj da vozim na zadnjem tocku.Druga je bila oko 65,e sad uglavnom vozim do 55 kg aj moze i 56,sve preko toga je osecaj tockarenja. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

"Od inata nema goreg zanata"

"Klin se klinom izbija (ali ostaje rupa)"

"Tiha voda breg roni" ( ti budi voda u ovom slucaju)

Pazi, druze, ovde prisutni ozbiljni ljudi su sigurni u to da ne zelis da udjes u problem sa suprugom koja ti je rodila dete - zbog motora! Jedino ako ces da rasturis brak zbog jedne duze voznje (10-15 dana), par vikend voznji i dnevnog svrckanja tamo-vamo tokom par meseci u toku godine!!! I to ako ti se sklopi zilion kockica. Definitivno, ti licno, moras da nadjes nacin kako da je privolis da prihvati tvoju odluku. Na forumu imas fantasticne putopise koje su pisali porodicni ljudi, koji su putovali i sa suprugama i bez njih, koje su kod kuce cekala sitna ili krupnija deca. Ako ona ne zeli da cita, citaj ti u njenom prisustvu pa joj kao pokazuj fotografije predela, gradova, puteva, prirode... Imas putopise koji ce te nasmejati do suza, njoj izmamiti smesak... Priblizi joj voznju motora na nacin koji je interesantan. Shvatice i sama posle odredjenog vremena da voznja motora ( predpostavljam vecini ovde prisutnih) nije 300 na sat na zadnji, vec uzivanje u voznji, upoznavanje novih ljudi, predela... Shvatice da je voznja motora nova dimenzija zivota. Pitanje je koliko ce ti vremena trebati, ali veruj da moras i ti da budes strpljiv da bi dosao do zeljenog ishoda. Ako ne uspes u tome, sacekaj da prodje jos koja godina u braku - bice joj sve jedno i ako dodjes sa istetoviranim tribalima preko pola lica!  :) Ne bih da budem pogresno shvacen ali izbegavaj moto skupove jer tamo se njoj, predpostavljam, nista nece svideti. "Moto crash compilation Nr.XX" na Youtube-u -NIKAKO!!! I ako se na kraju slozite, kupi putni enduro ili putni motor na kome ona moze komforno da sedi a ne da se grci na nekom motoru koji su pravili maleni Japanci za isto tako malene Japance ili Italijane... Nadam se da cemo se sresti uskoro na putu u dobrom zdravlju i raspolozenju!

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Srednji Banat -Čenta
  • Motocikl: 1995 Yamaha Diversion 900S

Не знам да ли ће ико да ми верује, али овако је било.

Други брак, исто смо годиште, 1969. Возимо се колима, којекуда, и приметим да гледа моторе, да коментарише, и види се да воли. Онда једаред, к'о гром из ведра неба, питање:" Шта мислиш, да полажеш А па да купимо неки мотор?" ?!?!?!?!?! Ја у чуду... Добра идеја. Никада нисам о томе размишљао, а ево, после две и по године сам почетник на старој Хонди, и УЖИВАМ НЕИЗМЕРНО!!!! Стрпљива је што се тиче вожње у двоје, јер још учим да возим себе... Ето, желим свима једну овакву, само не ову моју. Њу не дам!!!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Zajebana situacija brate. Ukoliko ti sam ne znas kako da joj objasnis onda ti ni od nas nema pomoci. Ako stvarno toliko volis motor onda ces znati da joj objasnis na ovaj ili onaj nacin, a ukoliko ti se samo ucinilo da ga volis onda ti motor nije ni potreban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ili ga je supruga preduhitrila. pa mu kupila bukagije? Izgubi se čovek bre, nema ga ovde već odavno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja mislim da ga je žena uz ostatak familije ubedila da on zapravo nije mislio na motor već je hteo bicikl da vozi. :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Све су то материјалне и пролазне ствари, данас имаш мотор, сутра га немаш, прекосутра је опет ту, а неко са ким делиш живот ипак је твоје друго ја. Мада и жене су данас пролазна ствар, на жалост.

Елем, оно што сам до сад схватио из овог мог "богатог" животног искутва је да је заједнички живот пун компромиса, тако да реченице типа ја или он (мотор) нису баш најнорамалније резоновање :) (по мом мишљењу).

 

Данас док се возим често се запита шта би мали ждребац (син) ако остане сам, погледам 3 пута, гас пажљивије заврћем....али и даље се возимо....

Сад кад ја узмем кључеве, она је са  кацигом већ поред мотора :) 

 

 

Ево ти једна слика нас, "нормалних" од пре пар година...

411029342649041851010282.jpg

 

П.С. Хвала ти Оља!!!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Све су то материјалне и пролазне ствари, данас имаш мотор, сутра га немаш, прекосутра је опет ту, а неко са ким делиш живот ипак је твоје друго ја. Мада и жене су данас пролазна ствар, на жалост.

Елем, оно што сам до сад схватио из овог мог "богатог" животног искутва је да је заједнички живот пун компромиса, тако да реченице типа ја или он (мотор) нису баш најнорамалније резоновање :) (по мом мишљењу).

 

Данас док се возим често се запита шта би мали ждребац (син) ако остане сам, погледам 3 пута, гас пажљивије заврћем....али и даље се возимо....

Сад кад ја узмем кључеве, она је са  кацигом већ поред мотора :)

 

 

Ево ти једна слика нас, "нормалних" од пре пар година...

411029342649041851010282.jpg

 

П.С. Хвала ти Оља!!!

 

:takoje:  :takoje:  :takoje: :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

ja sam TA žena koja neće motor u kući.

pod A.) kad nam je motor u garaži, frižider nam je prazan

 

Prateći pomalo onu temu http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/23050-hrana/ stekao sam utisak da je frižider u kući gde je taj R sve, samo ne prazan

:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

negde sam procitao u ovoj temi,( ja sam TA zena koja nece motor u kuci ) a nisi ni svesna da ce te uskoro muz promenuti. ne bojis se ti praznog frizidera, vec da ce mu neka mladja sedeti iza ledja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja