Jump to content

Moto Zajednica

Kako nagovoriti suprugu da nam treba motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

 

 

 

Tebi je žena stvarno oslonac u životu(ima li ona neudatu sestru?

 

На твоју жалост, сестра је већ удата. Само, чини ми се да ти такву једну већ имаш ( без увреде). Дакле, ја изабрао бољу...  ;)

 

Kakvu iman, zlu ili dobru?

 

 

Друг, нисам желео да те увредим било како, али ти си сам рекао... Вероватно би и сестра у теби видела банкомат... А ја сам имао ВЕЛИКУ срећу да изаберем бољу од две сестре...

 

 

 

 

 

 

Nema nikakve uvrede, sve naše žene su dobre, inače nam nebi bile žene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

Zer0: javio se čovek za motor. do'će sutra da ga pogleda i 99% kupi za klinca!
maski: NEMOJ DA PRODAJEŠ MOTOR KO BOGA TE MOLIM!!!! ima da sediš ovde i da mračiš i da smaraš i da praviš sranja po kući. molim te nemoj da ga prodaješ nego idi vozaj se da mogu da radim na miru!

 

 

eto. jednostavno. :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ovaj forum je ludnica :)))) Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Још ти немаш довољно стажа на Форуму тако да још ништа ниси видео..  :ups:    :stabre:  Само да те упозорим да је заразно...  :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

     Neki dan na Jahorini sedim sa finim društvom, preko puta mene sudija, napunio 40, krenula priča o slobodnom vremenu. On o trčanju, hodanju po prirodi. Ja malo o motoru. Zasijaše mu oči, trže se. Pita me da li bi mogao savladati vožnju, možda i da kupi motor? Šta sam mu rekao? Nemoj druže, ako do sad nisi. Vozim preko 20 godina i retko koja vožnja prođe bez dodira ivice, mrve ambisa. Možeš biti oprezan kao merkat, džaba, passat "pet'ca"  gazi preko linije, gura te sa puta, traktor skreće opušteno levo, blato, šljunak, uđeš u krivinu za tren prebrzo i samo sreća da niko nije naišao. Hiljadu stvari, potrebna je koncentracija 24/7. Ima ljubavi i strasti, ali ona nekako krene od malih nogu, davno pre 18-te. Razumem žene koje su protiv ideje. Pogotovu protiv R mašina. Bajker sam, vozim, tolerantan, vidim da ljudi voze i prodaju se zujalice, ja ih ne razumem. Deci je stvarno nemoguće objasniti da "tata nije bio kriv."

 

A koja je to gornja granica da se sedne na motor ? Šta ti znači sve ovo što si napisao ? Da ti radiš nešto (i uživaš u tome do jaja) ali drugome to ne bi preporučio ?!? Neću dalje da komentarišem (hoću da ostanem fin a možda i nisam razumeo šta si hteo da kažeš).

 

I ne zameri što pitam sve ovo. Malo sam zbunjen. Pre neki dan sam čitao tvoj putopis. Odličan. Tada reče ovako:

 

"Vešto kroz gužvu, namerno prođem kroz centar. Provlači se kao lasica. Dobro, nemam šta da zamerim. Do Banje Koviljače kojih 7 kilometara, obiđem nekoliko automobila, kamiona, jednostavno kao slobodni vetarParkiram u garaži novog najboljeg prijatelja, upalim laptop i izbrišem oglase o prodaji motora."

 

Sa takvom rečenicom bih ja nekome odgovorio da me pita da li da kupi motor ili ne. Opasnosti su tu a izbor je na svakom ponaosob.

 

Pozdrav i da voziš još dugo i u zdravlju.

 

A što se tiče osnovne teme (na koju smo se svi zalepili ko muve na govno) - dobrano liči na "forumsku patku". No kad već oblećem da nije za džabe.

 

Pitanje (naslov teme) je pogrešan. To bi bilo kao da supruga dotičnog na kulinarskom forumu postavlja pitanje "Kako da nagovorim supruga da NAM treba Zepter posuđe?". Ne nagovaraš supruga; kupiš, spremiš ručak i on se oduševi kako je ukusno. Onda mu kažeš koliko košta ali tad više nije ni bitno. Pa kad bi se mi pitali da li treba tiganj ili lonac da se kupi jeli bi samo hranu iz konzerve.

U varijanti B (za one sklonije dogovaranju), supruga kaže mužiću kako JOJ (ne Njima nego NJOJ) treba posuđe; on nalazi sve dobre razloge zašto sad nije trenutak da se to kupuje i kako nikako nema para a ona nalazi još bolje razloge kako JOJ je to neophodno i pronalazi načine da ga ubedi i da zatvori finansijsku konstrukciju.

U varijanti C, ona nosi pantalone a on nosi suknju pa mu motor i ne treba (mnogo će da mu duva, dobiće upalu onoga čega nema).

post-29123-0-12572200-1434490138.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

    Bajker sam, vozim, tolerantan, vidim da ljudi voze i prodaju se zujalice, ja ih ne razumem. Deci je stvarno nemoguće objasniti da "tata nije bio kriv."

 

Ја се извињавам, али мени овај део тотално није јасан, крајње збуњујући. Јел може мало појашњење ако није проблем?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ja te , Veljko, potpuno razumem. i potpuno se slažem. posebno oko onog dela da deci ništa ne znači to što tata nije bio kriv. u poslednjih mesec dana dve porodice su bez oca ostale. nisam htela ništa u vezi toga da komentarišem jer je neukusno  prema poginulima ali sad kad si već pomenuo - slažem se. i da, refleksi se stiču dok je mozak mlad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Odma da se ogradim od R-ova, nit' sam vozio, nit' ću da vozim. Ali za nekog endurka-kruzera se ne slažem. Nikad nije  kasno !  

 

Ja nikada u mladosti nisam seo ni na apenca ni na emzejca, niti na bilo kakav drugi motor sa menjačem. I šta sad to znači, da zbog toga ne trebam ni u buduće da vozim motor ? Nije nego. Budala se skrlja i sa biciklom, a ako baš nemaš sreće, pregaziće te pijan vozač automobilom dok prelaziš preko pešačkog na zeleno ... Treba biti maksimalno oprezan naravno, ali vožnja motora se savlada k'o i sve drugo u životu ... osim ako nisi baš anti-talenat, ali to je već neka druga priča ... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Bila tema patka ili ne mnogo mi je lakse kad vidim da nas je dosta proslo kroz slicne faze sa zenama. Izgleda da su nam skoro svima iste metode ubedjivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Momci i Muzevi.

 

Zene su proste, samo uradite ono sto zelite, i nakraju ce i one to isto hteti.

 

Znaci kupite motor, htela ona to ili ne, ima da isti zavoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Мало тежа тема, можда нисам требао. Мислим да треба искуство од малих ногу за мотор (бицикл, Томос, скутер, МЗ) а ако је спортска машина онда је то екстремно опасно. Одједанпут узети велики брз мотор ником не препоручујем. Велике брзине не остављају пуно простора за корекције. Ако трактор излети у супротну траку и неко настрада, џаба што није крив. А имати спортски мотор и возити 50 то нисам виђао. Ако изазове неку полемику око брзине, обрисаћу пост, у задње време реакције људи су често наглашене.
Nema potrebe da brises post pricamo normalno. Ma nema to veze sa motorom već je do osobe. Realno ako si nezreo ima da se skrkas i sa tomosa. A da ne pričamo o nekim motorima od 125ccm pa nadalje. A zrelost se ne postiže iskustvom već je deo mentalnog sklopa, što bi rekao Lav, ili jesi ili nisi.Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Momci i Muzevi. Zene su proste, samo uradite ono sto zelite, i nakraju ce i one to isto hteti. Znaci kupite motor, htela ona to ili ne, ima da isti zavoli.
Gagi druže ali ces ti sa takvim stavom da nadrljas kad se oženiš. Nećeš znati šta te je snašlo B)Još ako nađeš neku koja na to samo kaže, 'aha ok neka ti bude kako ti hoces'.:rolleyes:Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Ja,do polaganj za motor nisam nikada ni na jedan se jer moji nisu imali para cak ni za tomosa jbg kriza, ne slaganje sa rodbinom i... Za par dana ce 10 god kako se zena i ja poznajemo(od kako smo se smuvali) znajuci( ona)da je moja zelja motor pre par god smo se dogovorili da ce mesecno da odvajamo po 2000 din meni za polaganj za motor...polozio ove god. Pre 2god povecali smo na2500 din i rekoh sebi boje i to nego kako je ona i dalje protiv motora.prosle god sam kupio princa ona me castila od nekih para sto je stedela 200€,a ja dodao jos300 za istog da ga kupim i polako ga prihvata.nije da nemamo para ali jednostavno je ne mogu ubediti tvdoglava je ali eto po nekad kada odvajamo za motor tutne po neku crvenu vise kao za gorivo to ili sta vec... sve u svemu poenta je da kad sam cekao 32 god (kolko sad imam) da bi vozio motor ovo sa sporim skupljanjem para je nista. Znam da ce se nekima uciniti da sam papucar jer su prvi motor dobili na poklon kao i drugi (motor ) ali ko ima zenu i decu zna da prvo mora da se namiri drzava pa porodica pa tek ako ostane za motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

He, pazi ovamo!!! :jee1:

Kod mene je to išlo malo drugacije ali kad ti se slože kockice ...

 

Žence me stalno cimala ajd kod frizera, ajd na depilaciju, ajde ovamo, ajde onamo - ma znate vec sve!!!

 

KUPIM JA NJOJ SKUTER!!!  :stabre:

 

Lepota božija!!!

 

Posle nekog vremena (cirka 3 godine) zalegao skuter za parket. Mora kuca da se pravi.

 

U međuvremenu drugari pokupavali velike motore a mi za njima kolima. Smor u koncetratu!!!!

 

Na Zlatibor svi motorom, mi kolima. Bas smo se super zezali na tu temu. :jee:

 

Jednog dana, onako izokola mudro ona predloži "ajde da kupimo motor".

 

Danas ja živim u sretnom braku :na_glavi: , poslednje pare iz kuce mi ona dala za kupovinu ... Idem svaki dan po nju, vozim je gde god upre prstom ali zato brat je svaki dan na motoru!!!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

nisi R-a kupio garaNT.

 

nego, .... vozila sam se neki dan na tom sranju. ne bi loše :aha:  .... fino razvuče i po onim blagim krivinama od boleča do naše kuće. nije baš da bi sedela na njemu do oplenca i nazad al za obaviti nešto po gradu na brzinu, mož' da se istrpi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Meni komsinica od 70+ juce ispred zgrade dok sam polazio sa zenom kaze, komsija, prelep ti je motor, ja obozavam motore, muz me tako i smuvao. I dan danas kad cujem motor u avalskoj, istrcim na terasu, jos uvek ih volim. Moja zena joj predlozi da se provoza samnom kad god pozeli a ona, vrlo rado, vidimo se. Samo sto mi suza nije krenula kad sam video sjaj u njenim ocima... to je maski, kontam za xx godina... ☺

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ja više nikog na ništa ne nagovaram I nepitam..Ukući je domaćinski sve obezbedjeno,sebi odem i kupim sta mi se svidja,dali je to auto od 3000cm,motor od 1100ili 50cm,nebitno je,imam i ja svoje želje i hoću sebi da ih ispunim..Za koj moj da se mučim i radim i da mi neko nešto brani,.Hoću bre da uživam u životu,sad mi se ide motorom do majke u nemačku itd,samo sam rekao idem i to je to..život u 4 zida pod zabranama mi netreba..Naravno i druga strana ima svoje želje i ispunjavaju se..

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ja više nikog na ništa ne nagovaram I nepitam..Ukući je domaćinski sve obezbedjeno,sebi odem i kupim sta mi se svidja,dali je to auto od 3000cm,motor od 1100ili 50cm,nebitno je,imam i ja svoje želje i hoću sebi da ih ispunim..Za koj moj da se mučim i radim i da mi neko nešto brani,.Hoću bre da uživam u životu,sad mi se ide motorom do majke u nemačku itd,samo sam rekao idem i to je to..život u 4 zida pod zabranama mi netreba..Naravno i druga strana ima svoje želje i ispunjavaju se..

 

Mislio sam da se više neću oglašavati u ovoj temi, jer se postavljač teme negde izgubio, pa ne znam da li je ovo nečiji seminarski rad, ili je zaista ozbiljno postavljeno pitanje, ali sam ipak odlučio da, u ovoj temi, postavim zadnji post, jer si u svom postu sažeo sve ono čime se i sam rukovodim! Jedina razlika je što mi u kući glasamo oko nabavke nečeg novog (nebitno je da li je motor ili kućni ljubimac u pitanju), ali ja imam prava na "zlatni" glas".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Evo ovako! Meni da nije bilo zene da me potera i pogura da kupim motor, nikad ga ne bi ni kupio! Kaze..." Dosta vise! Ne mogu vise da te gledam kako patis! Treba ce nam para celog zivota, pa sta!? Preseci vec jednom! Ako sad ne kupis motor, ostavljam te!! Ziva istina! Stvarno me je poterala jel zna koliko to volim! 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

 

Ja više nikog na ništa ne nagovaram I nepitam..Ukući je domaćinski sve obezbedjeno,sebi odem i kupim sta mi se svidja,dali je to auto od 3000cm,motor od 1100ili 50cm,nebitno je,imam i ja svoje želje i hoću sebi da ih ispunim..Za koj moj da se mučim i radim i da mi neko nešto brani,.Hoću bre da uživam u životu,sad mi se ide motorom do majke u nemačku itd,samo sam rekao idem i to je to..život u 4 zida pod zabranama mi netreba..Naravno i druga strana ima svoje želje i ispunjavaju se..

 

Mislio sam da se više neću oglašavati u ovoj temi, jer se postavljač teme negde izgubio, pa ne znam da li je ovo nečiji seminarski rad, ili je zaista ozbiljno postavljeno pitanje, ali sam ipak odlučio da, u ovoj temi, postavim zadnji post, jer si u svom postu sažeo sve ono čime se i sam rukovodim! Jedina razlika je što mi u kući glasamo oko nabavke nečeg novog (nebitno je da li je motor ili kućni ljubimac u pitanju), ali ja imam prava na "zlatni" glas".

 

Ja mislio da ulozis veto, da draga, kako ti kazes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Meni zena kupila motor za rodjendan. :-)

 

Prethodni sam prodao kako bih ulozio u posao, i kako to obicno biva, novi nikako da dodje na red.

 

Znajuci koliko to volim odlucila je da me iznenadi. :-D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja