Jump to content

Moto Zajednica

Kako nagovoriti suprugu da nam treba motor?

Recommended Posts

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Niko nije rekao da motor mora da iskljuci porodicu! Naravno da ne mora...ali put ka tome nije na ovaj nacin koji sam procitao u vise postova: "Kupis motor, dovezes i stavis na svrsen cin!!!" To mozda moze da prodje, ali ne mora... jednostavno moze postati kontraproduktivno...Ok, ispunis svoj hir, i boli te dupe za sve oko sebe. Malo mi je to nezrelo, neodgovorno i sebicno...

 

Nijednu odluku u zivotu nisam doneo potpuno sam, vec sam se dogovorio sa clanovima porodice. Ako se odluka pokazala kao ispravna, svi cemo uzivati u tim plodovima! Ako se ta odluka, ipak, pokaze kao promasaj, budi svestan da svi u porodici ispastaju zbog toga...E tada dolazimo do sustine ovog problema...Zajedno trpimo, gutamo i ne kenjamo, niti osudjujemo jedno drugo zbog donete odluke...Zajedno i isplivamo iz problema...Jako je bitna podrska porodice!!! Jednostavno, opredelio si se za to da formiras porodicu, da imas decu i samim tim si sebi nametnuo odredjene obaveze i odgovornosti...vise nisi sam, i ne moze bas sve onako kako samo ti zelis i hoces!!! 

 

Mozes li se staviti u situaciju (a imao sam prilike to da vidim u slucaju mog poznanika): Krecemo na voznju, a zena sa prozora vice: "Da Bog da, ne vratio se!!! Jeb'o te motor!!!"...Svo vreme, umesto da uziva na voznji, opterecen je losom atmosverom koju je ostavio kuci. Posle voznje, vraca se kuci gde je zena nadrkana. Ne zeli da razgovara, osudjuje, dzvanga...Taman se situacija opusti, dodje do dogovora za sledecu voznju, i sve od pocetka pa u krug...Ta porodica se raspala...

Kada bih licno bio u situaciji da pod ovim uslovima vozim motor, verovatno ga nikada ne bih ni vozio!!!

Mozda to nekome nije bitno, zavisno od toga koliko cenimo i pojam porodice i porodicnih vrednosti.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mene je supruga bukvalno ubedila :tras1:  da kupim-o prvi skuter, potom aminovala prelazak na motor, matrijarhat :strikanje:. Radi se o poverenju jer žene imaju razumljiv i opravdan strah od dva točka, novčana strana je mahom samo dobar izgovor. Motor inače nije isključivo moj muški šovinizam već zadovoljstvo dobrim delom delimo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jos sam bio student kada sam upoznao moju sadasnju zenu. Ona se do tada nije nikada vozila na motoru i u pocetku nije kapirala moju opsesiju motorima i svime sto uz to ide. Vremenom se naucila svemu, postuje moj izbor i veoma cesto putujemo zajedno. Desava se da mi je ona jedini saucesnik/suvozac za neko putovanje. Daleko od toga da joj je uvek sve po volji, ali nije ni meni uvek sve po volji...nije nikome. Kvalitetan razgovor kada nema napetosti moze mnogo toga da resi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Niko nije rekao da motor mora da iskljuci porodicu! Naravno da ne mora...ali put ka tome nije na ovaj nacin koji sam procitao u vise postova: "Kupis motor, dovezes i stavis na svrsen cin!!!" To mozda moze da prodje, ali ne mora... jednostavno moze postati kontraproduktivno...Ok, ispunis svoj hir, i boli te dupe za sve oko sebe. Malo mi je to nezrelo, neodgovorno i sebicno...

 

Nijednu odluku u zivotu nisam doneo potpuno sam, vec sam se dogovorio sa clanovima porodice. Ako se odluka pokazala kao ispravna, svi cemo uzivati u tim plodovima! Ako se ta odluka, ipak, pokaze kao promasaj, budi svestan da svi u porodici ispastaju zbog toga...E tada dolazimo do sustine ovog problema...Zajedno trpimo, gutamo i ne kenjamo, niti osudjujemo jedno drugo zbog donete odluke...Zajedno i isplivamo iz problema...Jako je bitna podrska porodice!!! Jednostavno, opredelio si se za to da formiras porodicu, da imas decu i samim tim si sebi nametnuo odredjene obaveze i odgovornosti...vise nisi sam, i ne moze bas sve onako kako samo ti zelis i hoces!!! 

 

Mozes li se staviti u situaciju (a imao sam prilike to da vidim u slucaju mog poznanika): Krecemo na voznju, a zena sa prozora vice: "Da Bog da, ne vratio se!!! Jeb'o te motor!!!"...Svo vreme, umesto da uziva na voznji, opterecen je losom atmosverom koju je ostavio kuci. Posle voznje, vraca se kuci gde je zena nadrkana. Ne zeli da razgovara, osudjuje, dzvanga...Taman se situacija opusti, dodje do dogovora za sledecu voznju, i sve od pocetka pa u krug...Ta porodica se raspala...

Kada bih licno bio u situaciji da pod ovim uslovima vozim motor, verovatno ga nikada ne bih ni vozio!!!

Mozda to nekome nije bitno, zavisno od toga koliko cenimo i pojam porodice i porodicnih vrednosti.

Apslolutno se slažem sa svime što si napisao :takoje: Potpisujem!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Znajuci za takav problem, ja sam prvo kupio motor, pa se onda ozenio. Na vencanju pita maticar: jel uzimate ovde prisutnu za suprugu, tad joj ja postavim pitanje, dali ces ceo zivot samnom u braku voleti motore. Kad je odgovorila DA, tad i ja maticaru odgovorim da. E tako je to bilo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

e sad, drugi deo:

 

ako ste se tek venčali i još nemate decu MOTOR VAM JE POTREBAN. neophodan!

 

motor tipa čoper ili enduro nije visoko rizičan i sa takvim motorom će te se siti naputovati zagrljeni. ne postoji bolji način da se zbližite i vežete nego što je vožnja na motoru. to iskustvo je neuporedivo ni sa jednim drugim. ako budete umeli da putujete zajedno, umećete i da živite zajedno.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Slican problem pre ...evo vec skoro 7 god.Jednostavnog resenja nema ali ako postoji iole razumevanja medju partnerima stvari mogu da se rese.Evo mi zuljamo zajedno vec peti motor.Pitanje je koliko je ko spreman da zrtvuje,jer sama zajednica je (bar po meni) sazdana od postovanja,uvazavanja i naravno kompatibilnosti.Svako mora da ima neki ispusni ventil ili ce poludeti vrlo brzo pod danasnjim rezimom zivota.Apsolutno i prvo je da kuca i porodica ne sme da trpi.Ako su ljudi(partneri) razumni i ne teraju inat jedno drugom sve se moze, u suprotnom tesko da se moze ista po bilo kom pitanju a ne ovom.

Au kume, svaka ti dala!

Mislio sam, svaka ti na mestu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Mozes li se staviti u situaciju (a imao sam prilike to da vidim u slucaju mog poznanika): Krecemo na voznju, a zena sa prozora vice: "Da Bog da, ne vratio se!!! Jeb'o te motor!!!"...Svo vreme, umesto da uziva na voznji, opterecen je losom atmosverom koju je ostavio kuci. Posle voznje, vraca se kuci gde je zena nadrkana. Ne zeli da razgovara, osudjuje, dzvanga...Taman se situacija opusti, dodje do dogovora za sledecu voznju, i sve od pocetka pa u krug...Ta porodica se raspala...


Kada bih licno bio u situaciji da pod ovim uslovima vozim motor, verovatno ga nikada ne bih ni vozio!!!


Mozda to nekome nije bitno, zavisno od toga koliko cenimo i pojam porodice i porodicnih vrednosti.


 

 

Pa da mi ovo vikne sa prozora,ja bih se odmah vratio da je izbacim kroz isti....Takvim osobama nije bitan dogovor,takve hoce da bude sve po njihovom,pa i tad nece biti zadovoljna...

A ovom drugaru predlazem da kupuje motor i da ga zabole za sve,jer nekad ne moze da se nadje kompromis...

Evo neki dan,ja krenuo da se osisam i zena mi kaze nemoj da se ocelavis kao po obicaju(celavljenje je za nju kratka kosa,sa strane sa masinicom 2-3 mm a gore sa makazama),ja rekao ok,necu i naravno obrijem glavu..Kad me je videla samo se prekrstila,a evo sad par dana kasnije mi kaze da i nije lose da budem celav:)))

Kupuj motor i polazi i ne pricaj nikome nista..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I ja sam taj problem rešio pre braka. Mlada je došla na gotovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

...evo I mog iskustva . ..

prešle jeseni sam u 47. godini ispunio svoj san I kupio motorče ( skuter Beverly 250) , položio za A I doterao ga u magacin firme.

Kada me žena pitala šta da mi kupi za Novu Godinu ...samo sam joj saopštio da sam ja sebi poklon već kupio :)

... naravno ... palo je guđanje kako sam sebičan, kako gledam samo svoje potrebe . . . čak se nije ni udostojila da ga pogleda kada sam ga proletos dovezao kući.

Kritičan period je prošao  mada još uvek nije sela na motor  tako da smatram da je jedan problem rešen.

Drugi problem je ...prelazak na veću kubikažu  . . .e za to mi je zaprećeno razvodom ... :(

 

... smisliću već nešto ... ali će me koštati  sigurno ... vise nego razlika u ceni motora :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam se sa svojom ženom vozio na motoru dok smo se još zabavljali. Kao da sam znao da će mi ta priprema terena dobro doći za kasnije. :moto3:  :moto3: . Danas nemam problema na ovu temu. E sad ne znam kakav je odnos kod vas dvoje tj ko je malo više glavni u kući. Da sam ja na tvome mestu rešio bih to lako u svoju korist uz par argumenata. Naravno sve ovo ako kućni budžet neće ekstremno trpeti kupovinom motora. Motor u današnje vreme u našoj zemlji jeste skup sport ali ko to može da priušti sebi doživeće jako lepe trenutke u zajedničkoj vožnji sa svojom lepšom polovinom koji neće imati cenu jednog dana kada ostarimo. Vreme jako brzo leti pored nas i starimo sve brže. Jurimo za parama ne primećujući da živimo da bi smo radili po ceo dan umesto da radimo da bi smo živeli punim plućima koliko je to kome moguće. Ja se toga držim i materijalno mi nije bitno koliko da uživam u životu koliko još to budem mogao. Bliži se 50-ti rođendan :popovanje:  brže nego što sam ga očekivao. Pružam se koliko mogu ali mi nije žao da i poslednji dinar dam za neko putovanje sa bliskim osobama makar to i bilo na dan dva.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

 

Drugi problem je ...prelazak na veću kubikažu  . . .e za to mi je zaprećeno razvodom ... :(

 

Moja zena pristaje na promenu motora,ali samo pod jednim uslovom. naslednik mora biti ili bmw r1200c montauk ili hd v-rod. ende

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 587 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

 

 

Drugi problem je ...prelazak na veću kubikažu  . . .e za to mi je zaprećeno razvodom ... :(

 

Moja zena pristaje na promenu motora,ali samo pod jednim uslovom. naslednik mora biti ili bmw r1200c montauk ili hd v-rod. ende

 

 

... ti si kolega...srećan čovek :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne dozvoljava ti da kupiš motor? Šta je sledeće: nećeš smeti da se kockaš ni opijaš do iznemoglosti ili (pupu, daleko bilo) da ganjaš druge žene?

 

Kuda ide ovaj svet, ccccc

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Skupa žuljamo već peti i šesti motor po redu, skuter ne brojim.

Još dok smo hodali, prije vjenčanja, žuljali smo prvi, tad mi je postalo jasno "ona je prava žena za brak"

I nisam se zajebo...

Često mi prva kaže: mogli smo učinit đir, lip je dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ako i dalje imas tih problema, baci na vatru nesto sa cetiri noge, pozoves nas sa zenama, pa kad tvoja vidi kako nase uzivaju, ima odmah da ti kupi motorce.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ako i dalje imas tih problema, baci na vatru nesto sa cetiri noge, pozoves nas sa zenama, pa kad tvoja vidi kako nase uzivaju, ima odmah da ti kupi motorce.

E ovo je vec dobar predlog :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Niko nije rekao da motor mora da iskljuci porodicu! Naravno da ne mora...ali put ka tome nije na ovaj nacin koji sam procitao u vise postova: "Kupis motor, dovezes i stavis na svrsen cin!!!" To mozda moze da prodje, ali ne mora... jednostavno moze postati kontraproduktivno...Ok, ispunis svoj hir, i boli te dupe za sve oko sebe. Malo mi je to nezrelo, neodgovorno i sebicno...

 

Nijednu odluku u zivotu nisam doneo potpuno sam, vec sam se dogovorio sa clanovima porodice. ....

 

Mimi ti si srećan čovek, ali kada bi te poslušali 90% ljudi ovde ne bi vozilo ni bicikl.

Mojoj ženi je bitnija saksija cveća od motora. Keva je poludela kada sam kupio motor, a isto tako je poludela i kada sam ga prodao - pa ti pričaj razumno sa njima... :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

 

Drugi problem je ...prelazak na veću kubikažu  . . .e za to mi je zaprećeno razvodom ... :(

 

... smisliću već nešto ... ali će me koštati  sigurno ... vise nego razlika u ceni motora :(

 

Samo ti kupi motor, a naći ćemo već neku nalepnicu od 250 kubika. Neće ona puno da zagleda. Još ako malo liči na prethodni, neće ni primetiti da si kupio drugi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pratim Mimja u potpunosti.

Naravno potrebno je imati para I zadovoljiti sve I svima prohteve. Ako mozes svima da ugodis zasto ne I sebi.

Da se lepi soferka moze I na sto drugih nacina. Pamet u glavu.

Ganjam motor otkad znam za sebe. I uvek imam barem dva.

I decu sam nasadio na motor.

I kad poljube asfvalt umeo sam I sa njima I sa zenom.

Polako. Nadji prolaz .

Ko moze da ti oduzme pravo da polazes za A. Ma I za avion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Jbg... kupi motor ili promeni gospodju ! Jednostavno !? :takoje:

jedini moguči odgovor........ :takoje:

 

gospodje su promenljiva kategorija........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

@ hard_rock

da li si zaradio pare za motor možeš da pitaš samo kad živiš sam, jer onda sve ono čega si se odrek'o zbog motora oteo si isključivo i samo iz sopstvenih usta. kad živiš s porodicom oteo si od svih. zaradio si ako ti je dala banka kredit i ako će neko drugi da plaća hranu, struju, telefone, internet, popravku krova, popravku hidroizolacije, gorivo za grejanje, krečenje, školarine...etc dok se ti boriš sa tim kreditom, jer ti više nemaš novca da učestvuješ u tim troškovima.

Gospodjo,samo mi objasnite kako ste urednik...Neko ko ne voli motocikle nam je urednik...nesto mi nije jasno...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Uz rizik da ispadnem glup u društvu, meni ovde ništa nije jasno! Nameće se ovde mnogo pitanja! Jel Maski ta koja se ne slaže sa kupovinom motora? Ako je ona TA, kako u istom postu napisa da je suprug kupio motor iako se sa tim teško složila? Kada ga je kupio? Između ponoći i jutra? Gde nesta postavljač teme? I šta ona sa takvim stavom i netolerancijom prema motorima uopšte traži na ovom forumu i to u statusu urednika? Ili je prisutna iz mazohističkih razloga? :stabre:  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja