Jump to content

Moto Zajednica

NAVAK dan na stazi - 17. Maj 2015.

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova

 

Što se tiče SM-a, upao sam u grupu u koju su me sami organizatori stavili. Rekli su da ima 2 brže i jedna sporija, ja sam bio žuta i to je navodno brža. Iako mi je bilo jasno da je ona 3. bila puno brža. Ovako po nekoj logici trebalo bi biti 3 grupe, sporija, srednja i brza. Ali da to bude realno i da nema nebuloznih miješanja.1.25-1.35 brza, 1.35-1.45 srednja i ostalo sporija. To jesu dosta veliki rasponi ali mislm da je ok za trening tj. trackday. Recimo ova u kojoj bi mi sa SM vozili bi bila srednja. Mislim da su transponderi dobro rješenje za formiranje grupa.

Dovla po meni vi bi trebali u brzu. Jaki ste na kocenju ali opet nemate toliko snage na pravcu da se uvucete nekom na kocenju. U svim ostalim grupama vodi do toga da se  uvlacite na kocenju i vozite slalom :).

Ako sam dobro uhvatio vi vrtite neka vremena oko 1:35 gore dole a u najbrzoj grupi od 20 ljudi mozda je 4-5 islo ispod 1:34.

 

Realno 1.37-40.  Zato i kažem ne bi bilo loše da svi budu s transponderima pa da se isprofiliraju grupe za idući trackday. Znam da je to sad financijski veće opterećenje ali nije loše ulaganje za budućnost za onoga tko želi naučiti sportski voziti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

I kad se pojave novi ljudi opet transponderi da se i njima nadje mesto... nuko nije lud, zna se ko kako vozi i gde nu je mesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

 

 

 

 

Što se tiče SM-a, upao sam u grupu u koju su me sami organizatori stavili. Rekli su da ima 2 brže i jedna sporija, ja sam bio žuta i to je navodno brža. Iako mi je bilo jasno da je ona 3. bila puno brža. Ovako po nekoj logici trebalo bi biti 3 grupe, sporija, srednja i brza. Ali da to bude realno i da nema nebuloznih miješanja.1.25-1.35 brza, 1.35-1.45 srednja i ostalo sporija. To jesu dosta veliki rasponi ali mislm da je ok za trening tj. trackday. Recimo ova u kojoj bi mi sa SM vozili bi bila srednja. Mislim da su transponderi dobro rješenje za formiranje grupa.

Dovla po meni vi bi trebali u brzu. Jaki ste na kocenju ali opet nemate toliko snage na pravcu da se uvucete nekom na kocenju. U svim ostalim grupama vodi do toga da se uvlacite na kocenju i vozite slalom :).

Ako sam dobro uhvatio vi vrtite neka vremena oko 1:35 gore dole a u najbrzoj grupi od 20 ljudi mozda je 4-5 islo ispod 1:34.

Realno 1.37-40. Zato i kažem ne bi bilo loše da svi budu s transponderima pa da se isprofiliraju grupe za idući trackday. Znam da je to sad financijski veće opterećenje ali nije loše ulaganje za budućnost za onoga tko želi naučiti sportski voziti.

Da ali vasih 1:37-1:40 je napravljeno po krivinama sto bi bilo ispod 1:35 da mozete i na pravcu da zatezete (moje misljenje).

 

Ispod 1:40 realno ima oko 20-tak vozaca tako da je to jedna grupa taman. Ne zelim da se pravim pametan i jako bih voleo da i sam tu spadam ali nije realno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Mislim da nije bitno gjde se vrijeme napravi jer na kraju 1.4 je 1.4. Ja ni na jednom dijelu staze ne vozim preko 150kmh. 

Sve u svemu meni je svejedno u kojoj sam grupi ali mislim da su transponderi dobra stvar za profiliranje grupa. Istina je što charlie kaže da se uglavnom zna tko kako vozi ali također i ona aresova kako bez obzira na to ljudi sami traže grupu kojoj ne pripadaju. Ovako bi to bilo na papiru pa nema fantaziranja.

Naravno to je samo moje mišljenje i u principu kako god okreneš ja ću biti zadovoljan obzirom da mi je navak jedna od rijetkih prilika za pravu vožnju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Dovla je napravio dobru podelu, s' tim što mislim da bi bilo najbolje da brza grupa bude ispod 1:40, srednja 1:40 - 1:50 i spora preko 1:50.  Ovo kažem jer je malo onih koji voze ispod 1:35 a opet glupo je gurati nekog ko vozi preko 2 min. sa nekim ko vozi 1:46.

 

Ja sam prošli TD po prvi put vozio u brzoj (zelenoj) grupi zato što mi je rečeno da ima dve brze i jedna spora, koja je već bila krcata. I to sam mislio da će trkači biti u crvenoj. Plava grupa je bila preopterećena dok je žuta bila nedefinisana.

 

 

Što se tiče transpondera, meni je sve jedno. Nekima znači merenje vremena, nekima tih 1.000 ili pak 500 dinara. Sve u svemu, uglavnom poznati dolaze pa se i zna ko je gde sa vremenom.

 

 

Takođe bih voleo da iznesem još nekoliko sugestija:

 

Trebalo bi da se vidi sa ljudima iz centra Navak da malo bolje organizuju onu validaciju na početku. Ono je presporo i neorganizovano. Mnogo ljudi stoji u redu sa sve kombinezonima umesto da pripremaju motore i bave se koječime.

Takođe mislim da je staza bila malo prljava i nisam jedini koji to misli, da ne bude zabune pošto sam imao pad pa mi sad tako neko ili nešto krivo. Mislim da vetar donosi dosta prašine sa okolnih njiva i da bi tim problemom možda trebalo da se pozabave. Dugoročnje možda neke tuje oko staze, a ovako makar neko pranje šmrkom dan pre. To nije nikakva investicija a povećalo bi bezbednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Nema veze sa tvojim padom, bilo je prašine ujutro po stazi. Tačno je i da je jutarnja validacija prespora i plava grupa je uletela na prvi stint bez bilo kakve pripreme zbog toga.

 

Inače, uz podelu na grupe po vremenu (što je oduvek bila ideja) predložio bih i da solidarno od ostalih, ljudi sa slabijim motorima startuju među prvima u grupi, ako to žele i ako je moguće. Kada se upadne u gužvu, za nas sa slabijim motorima, stint je izgubljen. Prestigneš u krivini, ali ima ljudi koji te onda izgasiraju na pravcu (čast fer izuzecima!) i onda te opet i opet drastično usporavaju na kočenju i u krivini i tako 3/4 stinta, a na pravcu ne možeš da ih obiđeš. Frustrirajuće... ;) Za one brže, sa jačim motorima, ovaj princip ne bi bio problem, jer lako i vrlo brzo prestignu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Dovla izvini ali mislim da jako ima veze gde se vreme napravi jertih 1:40 znaci da ti u krivinama i na "tehnickom" delu staze imas tempo za bar 1:35 ako ne i ispod a na tom delu staze te ja usporavam. Na pravcu je lako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Dovla izvini ali mislim da jako ima veze gde se vreme napravi jertih 1:40 znaci da ti u krivinama i na "tehnickom" delu staze imas tempo za bar 1:35 ako ne i ispod a na tom delu staze te ja usporavam. Na pravcu je lako

 

Meni osobno ne smeta nijedan spori(ji) vozač ako se drži svojih putanja. Ako sam brži, preći ću i to je to. Najopasnije je kad netko iz straha vrluda stazom i neočekivano mijenja putanje. To je u principu jedini problem.. Tako da opet ponavljam uopće mi nije bitno u kojoj sam grupi ako se poštuju neka pravila vožnje stazom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

1. dvlns
2. spettacollo
3. FritzTheCat
4. Branislav Popović
5. Nenad Nisic
6. FJCharlie -bez merenja vremena

7. Nnneba

8. Zoran

9. Mitar r6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650 S

Lepo bi bilo Ares da se ljudi sami svrstaju u grupu kojoj pripadaju, i stvarno ne razumem zasto to ne funkcionise. s druge strane nametanje merenja vremena mislim da nema za cilj definisanja grupa po ritmu voznje vec nesto sasvim drugo... na kraju krajeva, ovo je free ride organizovani izlazak na stazu, znaci mogu da je vozim sa prosecno 50 na sat ako zelim, zasto bi mene trebalo da interesuje u tom slucaju merenje vremena..? to je nesto tipa kao kada bi tebi ili bilo kome ko ima svoj organizovani prevoz za motor nametnuli obavezan grupni preboz motora koji se placa po njihovoj tarifi. nemoj da mislis da sam nadrndan, samo pokusavam da prikazem vama kojima je stalo do merenja vremena, kako bi izgledalo npr nama kojima bas nesto i nije najbitnije. u pitanju je samo stvar principa, nista vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

Da ne zaboravim da podelim svoje misljenje oko merenja vr.Smatram da je merenje vremena jako dobra stvar ali isto tako mislim da to treba da bude opciona stvar tj.ko hoce neka meri i plati a ko nece nemora.To je naj postenije.Meni licno je svejedno jer imam svoj licni merac kruga za sebe,ali uzimam i njihov kada ta opcija postoji i smatram da je to naj bolje da ostane tako kao opcija ko hoce neka meri a ko nece netreba ga primoravati na to.Poz za sve na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Dobro ljudi, mislim da je Pablo bio krajnje jasan. Niko nikome ne želi da nameće merenje vremena ali izlazak hrono ekipe košta fiksno neku lovu koja mora da se plati. Ako je npr. to 40.000, znači da 40 ljudi treba da plati po hiljadu dinara. A ako to uplati njih 14, dolazimo u problem odnosno organizator koji je na sebe preuzeo organizovanje merenja vremena. Naravno da neće da naplati po 5.000 zato što je uplaćeno manje, ali naravno da neće oni da finansiraju transpondere.

 

Poenta svega ovoga što pišem je upravo da je nemoguće opciono merenje. Ili svi ili niko.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

Da Robine to znam i ja i svi ali ovde je problem sto su skoro svi prosle godine pozdravili tu ideju svi odusevljeni i svi su uzimali merace i svima bilo lepo i firmi koja radi merenje i nama i Navaku.Sta se to sada desilo da od 70 ljudi nas 14 meri vreme stvarno ne znam niti hocu da nagadjam.Zbog toga i imamo problem realno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650 S

Ajde sad nesto potpuno novo, zar je navak toliko socijalna institucija da nije sposobna da sama sebi osposobi da ima svoje transpondere nego mora da angazuje Gigu i ekipu..? kakva glupost

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Isto i oni mogu da pitaju da li smo mi tolika socijala da pored placanja motora, guma, goriva, opreme, kotizacije pravimo toliku frku oko 500 ili 1000 din.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Ajde sad nesto potpuno novo, zar je navak toliko socijalna institucija da nije sposobna da sama sebi osposobi da ima svoje transpondere nego mora da angazuje Gigu i ekipu..? kakva glupost

Milose kada bi Navak odlucio da svoju stazu rentira i preko radnih dana (kao npr Ada Huja) sa nekom ok cenom,mislim da ne bi bilo problema jer bi imali veci priliv novca,e sad sta bi bilo kad bi bilo... pozz

 Evo ja se prijavljujem pa sta bude

12. Scaffold :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650 S

Ja ne pravim pitanje da li cu da platim tih 500 din vise, naravno da hocu, jer koja mi je alternativa?? Da bojkotujem navak? :jok:  Opet kazem, samo je stvar principa. Ako se igraju da su nacionalna vozacka akademija onda neka to rade profesiono.

 

Nego da nastavimo.

 

1.  dvlns
2.  spettacollo
3.  FritzTheCat
4.  Branislav Popović
5.  Nenad Nisic
6.  FJCharlie -bez merenja vremena
7.  Nnneba
8.  Zoran
9.  Mitar r6
10. Bumerang 014
11. Spajk
12. Scaffold
13. Milos87

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pablo, koliko na kraju da uplatimo 

 

Nebo, trebalo bi da si dobio mejl sa instrukcijama za plaćanje, pa u tom mejlu vidi tačno koliko treba da platiš prema terminu koji si odabrao i prema datumu kad ćeš uplatiti. Za ovaj TD ćemo tako, a za naredni videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja