Jump to content

Moto Zajednica

Bandit 400 vs GS 500 vs CB 500 vs CB 450S vs ER-5

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

Ima delova za bandita,ali manje,njih slabo ima u delovima,mahom se voze,za er 5ima dosta delova,paše dosta i od starijih klepetala,agregat isti itd.potrosnog materijala ima za sve njih.

A sto se tice pouzdanosti, sa cime bi se pre od ta 2 modela upustio u neko putovanje (npr. Grcka i sl.)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

Ima delova za bandita,ali manje,njih slabo ima u delovima,mahom se voze,za er 5ima dosta delova,paše dosta i od starijih klepetala,agregat isti itd.potrosnog materijala ima za sve njih.

A sto se tice pouzdanosti, sa cime bi se pre od ta 2 modela upustio u neko putovanje (npr. Grcka i sl.)?
Pa na put se krece sa motorom koji je ispravan ! Nije bitno ko ga je proizveo. Nijedan ispravan motor te nece ostaviti na putu. Moze samo guma da ti se probusi. Isto kao i sa kolima,ako stvari popravljas selotejp trakom,silikonom i paljenom zicom onda mozes ocekivati da te vozilo ostavi na putu,a ako na vreme servisiras svog ljubimca i popravljas stvari koje treba na pravi nacin onda te ni jedan nece ostaviti na putu.

Mene ni jedno vozilo nikad nije ostavilo na putu,ali kad treba da se ulozi para u masinu ja ulozim i kasnije ne razmisljam vise o tome.. a ko non stop nesto krpi lepi popravlja na alternativne nacine taj na kraju uvek plati vise nego da je u startu popravio odmah lepo.. nervozu da ne spominjem..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa može i prst u oko,al boli..nije isto kad moze da ide 240kmh,pa krstariš sa 140do160opušteno na vrcak gasa,i kad ide jedva170kmh,pa krstariš sa 120kmh.. probaj da putuješ 1000km auto putem pa ceš videti,.ja cu sad na put harlejom put je oko1600km tamo amo,al radije bi sa nečim jacim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Ja vozim ER5 i nisam zadovoljan tri puta sam morao da zamjenim ulje zato što su mi karburatori pravili probleme i puštali u karter i vidim da je to svima mana, za mene to nije motor koji opravdava ove ovde pohvale. Malen, nije nešto ni udoban pretjerano a i loše koči ništa spektakularno, to je moj utisak nakon malo jače od godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Moj sin vozi bandita 400 I sve sto mu je trebalo ako nisam nasao u ovde nasao sam u Sugo-moto Baja (Madjarska). To je jedan OGROMAN otpad koji lici na robnu kucu za motore. Jeftin I ovi sto donose delove donose odatle.  Primer: dekla leva ili desna 15 e; rezervoar 40-60 e itd sta oces I to za sve motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

Moj sin vozi bandita 400 I sve sto mu je trebalo ako nisam nasao u ovde nasao sam u Sugo-moto Baja (Madjarska). To je jedan OGROMAN otpad koji lici na robnu kucu za motore. Jeftin I ovi sto donose delove donose odatle.  Primer: dekla leva ili desna 15 e; rezervoar 40-60 e itd sta oces I to za sve motore.

Hvala puno na ovoj informaciji, predpostavljam da ce i ostalima koristiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ja vozim ER5 i nisam zadovoljan tri puta sam morao da zamjenim ulje zato što su mi karburatori pravili probleme i puštali u karter i vidim da je to svima mana, za mene to nije motor koji opravdava ove ovde pohvale. Malen, nije nešto ni udoban pretjerano a i loše koči ništa spektakularno, to je moj utisak nakon malo jače od godinu dana.

 

Isto tako ako mene pitaš, Honda Hornet je sranje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

Trenutno imam priliku sam da gledam sa slika ali mi Bandit deluje kao motor gde je vozac malo vise pognut unapred nego kod ostalih navedenih modela? Ispravite me molim vas ako nisam upravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Inace, koliko je Bandit 400 udoban za voznju u odnosu na ostale navedene modele?

 

Svi su oni uglavnom slicni, pa se to odnosi i na udobnost. Bandit ako je sa oklopima moze da bude udobniji zbog zastite od vetra.

 

Inace nemoj da te plasi kubikaza. Ja sam pravio ture preko 100km na 50ccm a kamoli sa 500ccm, a sada kad imam malo vise kubika opet ne forsiram neke brzine i uglavnom vozim na slicnim brzinama kao i na prethodnom motoru koji je bio KLE(ima isti motor kao i ER5) sa tom razlikom da mi se sadasnji motor mnogo bolje ponasa sa dvoje i imam vecu rezervu prilikom preticanja. Autoput ce ti biti dosadan i naporan sta god vozio i uglavnom ces gledati alternativne rute(ili ja bar tako radim). Dobro obrati paznju na gabarite motora jer ako si iole vislji(recimo 187cm pa navise) ovi motori ce ti biti mali.

 

Da sam na tvom mestu gledao bih da uzmem motor u sto boljem stanju jer u suprotnom dolazis u mogucnost da se vise druzis sa majstorom nego sa motorom a to dosta unisti celu pricu. Kad nadjes dobre primerke, kao sto je neko vec spomenuo uzmi onaj gde ti srce najace zaigra i pravac put.

 

P.S. Motori od 400ccm su pravljeni samo za Japansko trziste pa ih zbog toga nema puno. Ranije je bio problem sa delovima ali eto Bruno ti je dao direktnu informaciju sto se tice tog dela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Trenutno imam priliku sam da gledam sa slika ali mi Bandit deluje kao motor gde je vozac malo vise pognut unapred nego kod ostalih navedenih modela? Ispravite me molim vas ako nisam upravu.

 

Otiđi na ovaj link. http://cycle-ergo.com/

Odaberes marku, model i uneses svoje dimenzije i videces polozaj sedenja. Pogledaj za sve modele pa sam proceni ukoliko se neko ne javi da ti pozajmi svoj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ovo je moj post od pre nekog vremena

 

 

 

Pozdrav,

ja vozim ER5 vec cetiri godine. 

To je moj prvi motor, pre njega sam vozio skuter od 50cc, pre toga nikada nisam vozio motocikl sa manuelnim menjacem.

Za taj period, nisam imao niti jedan kvar. Crkavale su sijalice, ponekada zalepi prekidac nogare, uglavnom nikakve ozbiljne anomalije.

Nece ti biti tesko da savladas voznju u smislu da krenes, stanes i sl. Kako god da mu pustis kvacilo krenuce, cak i iz druge brzine. Vec drugog dana sam uspeo bez problema da odem do centra grada i vratim se kuci bez gasenja. Budi oprezan, taj motor nije igracka i ima sve karakteristike za nazvati ga pravim motociklom. Od 7000 do 9000 obrtaja vuce iznenadjujuce dobro a ako se procacka moze i nesto vise. Ocekuj nekih realnih 6 sekundi do 100kmh. 

Ja ga vozim sa 194cm i 100kg bez problema, bolova u kolenima, ledjima i sl. Ako ga poredimo sa CB500, istih su gabarita.

Generalno, ako poredimo ta dva motora, oba su odlicna, CB500 je za nijansu bolji motor u nekim detaljima mada vise igra na cuveni "Honda efekat". 

Sto se mehanike tice, ja nisam nikada imao problema. Za 4 godine je svaki put palio iz prve na -5c +50c, nikada se nije gasio u voznji, stucao i sl. To sto je neko od kolega gore rekao za magnet, u ovom slucaju ne vazi jer sve ER5-ice imaju novi tip magneta. Znam dosta primeraka koji imaju preko 80,000km na satu, znam i za primerak od kolege sa foruma u Engleskoj koji je prosle godine imao 145,000 na satu, vozi ER5 u kurirskoj sluzbi uz redovne servise.

Odrzavanje je veoma jednostavno i jeftino, skoro na nivou skutera od 250cc. Na primer:

Filter vazduha - 15 eur
Filter ulja - 8 eur
Ulje, 3 litra - 30 eur
Dve svecice - 10 eur
Plocice napred - 33 eur
Gurtne pozadi, - 35 eur
Set guma od 150 do 260 eur
Lanac i lancanici od 80 do 140 eur

Semerinzi, lezajevi, srafovi i ostalo je standardno i mozes ih kupiti u bilo kojoj prodavnici auto delova.

Ceo potrosni materijal mu traje jako dugo, posle velikog servisa miran si oko 3 - 4 godine.

Generalno, lepo se vozi, ide svuda, mozes bez problema da krenes u grupi ili sa vecim i skupljim motorima. Trosi od 3,8  do 6 zimi, prosecno 4,5. Registracija je 9000 dinara.

Na sta moram da ti skrenem paznju:

Dobar ER5 i CB500 su retko kada na prodaju. Uglavnom cesto menjaju vlasnike jer je mnogima prvi motocikl, vecina ih je zapusteno i nije vodjeno racuna. Neki ce ti reci da slabo koci. Ne mogu da kazem da koci odlicno, ali koci adekvatno. Problem je u vlasnicima, koriste lose plocice i ne odrzavaju kocioni sistem. Ako zelis da koci lepo, obavezno koristi Nissin ili EBC plocice, vodi racuna da ti klipovi u celjustima ne glave i zameni ulje u kocnicama.

Dobos nije nikakav minus u odnosu na disk, sem eventualno estetike. Jedino sto ces morati jeste da sa vremena na vreme stelujes taj dobos i povremeno ga ocistis. Vecina to ne radi pa je otuda na losem glasu. Moj dobos radi perfektno. 

Kao i svaki motor, ima urodjene mane:

Potencijalno los regler, u slucaju kvara istog moze doci do spaljivanja fara i satova. Ja sam to resio ugradnjom voltmetra tako da uvek imam informaciju sta se desava sa naponom.

Kratak prednji blatobran. Ovo je po meni ozbiljan propust, prednji tocak baca apsolutno svako djubre na hladnjak, izduvne cevi i blok agregata. Nisam video ER5 a da mu hladnjak nije napunjen blatom, takodje postoji opasnost od busenja hladnjaka kamenjem sto se meni jednom prilikom desilo. Ja sam zbog toga narucio produzetak prednjeg blatobrana cak iz Engleske sto je pravo resenje u prakticnom i estetskom smislu, hladnjak mi je sada besprekoran i bukvalno mozes da vidis skroz svako rebro.

Generalno radi se o odlicnom motoru, pre svega ekonomicnom i pouzdanom, ako imas solidnu platicu bice ti neosetan po budzet a opet vrlo sposoban na putu. Ja sam pravio i po 600km u danu.

 
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedino bih dodao:

U Srbiji postoje stereotipi o japanskim proizvodjacima i mnogo pristrasnosti. Nase trziste je puno djubreta od motocikala. Lose odrzvanih i mucenih. Nadji ono sto je ispravno. Sta god da budes kupio uvek ce neko reci da je nesto drugo bilo bolje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Koja bi realna cena bila za odrzavanog Bandita 400 recimo u Nemackoj, ako bih se odlucio da ga uvezem? Kolika bi bila u Srbiji?

To ti se prijatelju nebi bas isiplatilo.. pitaj ove sto uvoze,caffe racer-a i drugare da vidis,ali sam siguran da se uvoz tako jeftinog motora ne isplati.. da uvozis motor od 5000€ to je druga prica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A ovo sto Alekre napisa ti je suva i cista istina,neko voli da je cuje a neko ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Takodje potpisujem samo hocu da dodam... Ja za gpz striktno nisam cuo za problem sa reglerom ovo prvi put cujem, i zvuci poprilicno ozbiljno. Sto se tice hladnjaka imam metalnu resetku napred, ne znam da li to dolazi fabricki.

Sto se tice kocnica, da nisu sjajne ali uzmimo u obzir da se kupuju polovni motori koji su presli po 40k sa fabrickim diskom-pa naravno da nece da koci. Kupi novi disk pa ces da vidis razliku.

Sto se tice zadnje kocnice na gpz-u npr, to je zivo njesra. Lako blokira zadnji tocak i iskljucivo kocim sa njom pred samo stajanje eto onako cisto da je koristim. Jedan lik je pitao nesto oko budzenja i poboljsanja zadnje kocnice na ex500 forumu i covek koji je mislim ujedno i kreator foruma mu je odgovorio ''Just disable it'', toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

OK, koji bi onda raspon ocekivanih cena ovde mogao biti za odrzavanog Bandita 400?

Pa nismo ti mi naj kompetetniji,kao sto vidis vecina nas vozi kawe :D

A sto se tice zadnje kocnice meni dobos super sljaka.. mogu i da doziram silu kocenja ,mada sve kocnice na motorima bez ABS-a su u principu isto sranje.. ABS je mama ! Al za to treba para.. mislim za motor sa abs-om.. a za ove motore kocnice su sasvim zadovoljavajuce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7069 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto se tice zadnje kocnice, ne vidim u cemu je frka, kad se ionako jedva i koristi, zna sa da je PREDNJA kocnica MAMA, i tu nema rasprave, ako hoces na najbezbedniji i najefektniji nacin da stanes, kocis prednjom kocnicom, 90% 

A sto se tice cena za Bandita, variraju, vidjao sam ih za 1000eur pa i za 1200-1300eur,

drugar je predprosle godine svog perfektnog Bandita sa skoro novim Dragon- auspuhom i nosacem kofera prodao za 1200eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Sad sam video cene malog bandita,nisam znao da su tako povoljni.. ali me recimo i dalje odbija cinjenica da za neki deo koji bi crkao ,morao u Madjarsku da bi kupio umesto da samo odem kod majstora koj ce deo izvaditi iz fioke i ugraditi, govorim i o sitnicama,pukne neki semering il neka sl. stvar i moram da idem u drugu zemlju po deo ili pak da cekam nekog da mi donese.. al da su povoljni.. jesu.. a i lep je..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja