Jump to content

Moto Zajednica

Bandit 400 vs GS 500 vs CB 500 vs CB 450S vs ER-5

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

Pozdrav svima!

 

Da li postoje ljudi koji bi podelili samnom misljenja i licna iskustva o dole navedenim modelima o kojima nesto znaju, njihovim prednostima i manama kao i koji model misle da je najbolji po pitanju odnosa cena/kvalitet?

 

Suzuki GSF 400 Bandit

Suzuki GS 500

Honda CB 500

Honda CB 450S

Kawasaki ER-5

 

Hteo bih malo vise od suvih tehnicikih specifikacija da znam o njima posto mi se otvorio finansijski prostor da mogu da nabavim nesto u tom rangu cena a opet da to ne budu bas entry level modeli (mada je za neke i ovo entry level). Koristio bih ga za uglavnom vikendima za obilazak Vojvodine i Srbije i mozda manje popodnevne vangradske voznje.

 

Hvala svima unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Imaš zilion tekstova na forumu koji se bave dotičnim motorima.

 

Sve ti je to više manje na isti kalup. Biraj koji ti je motor u najboljem stanju i ako ti se uklapa u budžet kupi ga.

 

Ionako ćeč ga voziti godinu-dva a zatim preći na nešto "veće i jače"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Navedeni motori su se proizvodili u prilično širokom vremenskom dijapazonu pa prvi savjet bi bio da gledaš da uzmeš što mlađi motor.

Što se tiče tehničkih karakteristika svi su oni tu negdje i ni jedan ne odskače drastično od ostalih da bi bio naročit favorit pa bi drugi savjet bio da gledaš motor koji je u što boljem opštem i tehničkom stanju.

Ljubav prema motorima je prilično iracionalna stvar tako da bi lijepo bilo da među navedenim (ili nekim koje nisi naveo) imaš motor koji ti je lijep, koji priželjkuješ itd. i da stremiš ka tom modelu. To donosi jednu vrstu zadovoljstva na duži period mnogo više nego činjenica da motor troši manje 0,15l/100km ili ima bolje međuubrzanje...

Rezime:

- što mlađi

- što bolje stanje

- lične simpatije                (redoslijed ne mora biti ovakav)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sve sto si naveo je dobro. Dosta su podcenjeni motori usled nekih danasnjih trendova i uverenja. Mozes da se navozas poprilicno i mnogo dalje od Srbije.

 

Slozio bi se kolegama delimicno. Postoje razlike ali ne drasticne. Gledaj da nadjes ispravan i odrzavan primerak. Nemoj da ti godiste i kilometraza budu neko merilo, vidjao sam par godina stare motore sa malom kilometrazom a nisu bili ni prineti mojoj masini.

 

Generalno, problem je sto takvi motocikli jako brzo menjaju vlasnike i po srpskom pravilu, niko nista ulaze dok ne stane, dobri motori su retko kada na prodaju pa ces morati da budes jako strpljiv u potrazi.

 

Sto se tice ER5, mogu dosta da ti pomognem jer ga vozim vec pet godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Vrlo slicni motori, po karakteristikama, potrosnji, finansijama odrzavanja...
dobre masine, svi do jednog, koji god nadjes da je dobar uzimaj  :takoje: 
samo sto bi otpisao Hondu CB 450, ne zato sto je los, nego zato sto je najstariji, najteze naci delove i potrosni materijal, a pored novije i mnogo bolje CB 500 glupo bi bilo uopste uzimati u obzir staru CB 450.
Najjeftinija varijanta ti je GS 500,
optimum ER-5
a najbolji CB 500 (jbg moram biti pristrasan) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

Da li moze neko da pojasni glavne razlike izmedju 400 cc sa 4 cilindra (Bandit 400) i 500 cc sa 2 cilindra (CB 500) - potrosnja, brzina, ubrzanje, odrzavanje, ponasanje u samoj voznji, zvuk itd.? Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da li moze neko da pojasni glavne razlike izmedju 400 cc sa 4 cilindra (Bandit 400) i 500 cc sa 2 cilindra (CB 500) - potrosnja, brzina, ubrzanje, odrzavanje, ponasanje u samoj voznji, zvuk itd.? Hvala

Iako su ima zapremine motora skoro slicne razlika je oooogromna.. ali ne u brzini kao sto si pomislio vec u karakteru motora! Ako znas sta je obrtni momenat, predpostavimo da znas,na 2 cilindricnoj masini je max obrtni momenat dostupan na mnogo nizem broju obrtaja motora(4-6,7000) a na masini od 4 cilindra dostupan ti je na visem broju obrtaja (10,14,16000 obrtaja) tako da zavisi kakav je i tvoj karakter kao vozaca na osnovu toga treba da biras i masinu..

Ja sam recimo prosle godine bio u potpuno istoj situaciji kao i ti sad,kupio sam er5 zato sto volim kako me 2 cilindra "ispucavaju" iz mesta. ne volim da sad nesto zavrcem obrtaje.. ali ima ljudi koji to vole,zato ti kazem da je veoma bitno odabrati karakter agregata prema svom karakteru i stilu voznje..

Inace imam jedno upozorenje,ja sam prosle godine kupio er5,masinom prezadovoljan ALI znaj da je motor nizak,meni je recimo mali i to sve vise primecujem,tako da sad vec razmisljam da ga menjam za jedan Tdm posto i on ima 2 cilindra doduse 850ccm i sto je meni bitno ima visinu.. tako da ako si visok kao ja zaboravi sve gore pomenute motore..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da li moze neko da pojasni glavne razlike izmedju 400 cc sa 4 cilindra (Bandit 400) i 500 cc sa 2 cilindra (CB 500) - potrosnja, brzina, ubrzanje, odrzavanje, ponasanje u samoj voznji, zvuk itd.? Hvala 

Imao sam obe masine pa mogu reci da je

odrzavanje je logicno jeftinije za motor sa 2 cilindra, jer ima 2 karburatora manje, 2 svecice manje itd....manje stvari za popravku

Potrosnja im je manje vise ista

Sto se tice ubrzanja, dvocilindras bolje poteze na manjim i srednjim obrtajima, ali posle na velikim obrtajima ostaje bez daha, 

a kod 4cilindrasa je obrnuto, na malim i srdnjim obrtajima je slabiji,  trazi da ga zavrnes u vece obrtaje, jer mu se prava snaga krije na velikim obrtajima, 

brzina im je takodje skoro ista, mislim da je Bandit za nijansu brzi,

4cilindras radi lepse i mirnije sa manje vibracija od 2 cilindrasa,

a zvuk je stvar ukusa, ja volim i jedne i druge, ali ipak vazi pravilo, vise cilindara, lepsi zvuk :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I dva cilindra umeju da zagrme,ja imam super izduv,samo palim alarme :lol: mafa sve je stvar ukusa.. iako meni ne shvatljivo,mnogi ljudi voze ducati,zasto??!! Pa vole , prosto :)

Ja kad sam kupovao motor niko se nije ponudio da mi pokaze motor (mada nisam ni ja kukao bas) ali ako zelis,mozes da dodjes i vidis i da te provozam da vidis kako se ponasaju 2 cilinda a onda juri nekog sa malim banditom da te on provoza pa vidi sta ti se vise svidja.. (preko mobilnog sam pa ne vidim odakle si,koliko godina imas,iskustvo na motoru, itd) Mislim da si propustio i da se predstavis u temi za predstavljanje novih clanova.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

.....,kupio sam er5 zato sto volim kako me 2 cilindra "ispucavaju" iz mesta..."

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol: ....ulepša mi veče druže 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

.....,kupio sam er5 zato sto volim kako me 2 cilindra "ispucavaju" iz mesta..."

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol: ....ulepša mi veče druže 

 

pa zavisi iz cijeg ugla se gleda, ako posle MZ 250 uzjasis ER5 onda bogami ispucava  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sam posle aprilije od 50ccm seo na er5.. tako da ispucavaju ! :D a i pod " " je ne treba bas bukvalno shvatati :D naravno da u poredjenju sa bilo kojim jacim motorom svi gore pomenuti imaju performanse i snagu kao bicikle ali sta da se radi.. svako prema svojim mogucnostima..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

I dva cilindra umeju da zagrme,ja imam super izduv,samo palim alarme :lol: mafa sve je stvar ukusa.. iako meni ne shvatljivo,mnogi ljudi voze ducati,zasto??!! Pa vole , prosto :)

Ja kad sam kupovao motor niko se nije ponudio da mi pokaze motor (mada nisam ni ja kukao bas) ali ako zelis,mozes da dodjes i vidis i da te provozam da vidis kako se ponasaju 2 cilinda a onda juri nekog sa malim banditom da te on provoza pa vidi sta ti se vise svidja.. (preko mobilnog sam pa ne vidim odakle si,koliko godina imas,iskustvo na motoru, itd) Mislim da si propustio i da se predstavis u temi za predstavljanje novih clanova.. :)

Iz Vrsca sam, '85 sam godiste i iskustvo mi je ograniceno samo na 50 cc i "grebanje" od drugih sa jacim masinama za "krug po kraju"  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

 

Da li moze neko da pojasni glavne razlike izmedju 400 cc sa 4 cilindra (Bandit 400) i 500 cc sa 2 cilindra (CB 500) - potrosnja, brzina, ubrzanje, odrzavanje, ponasanje u samoj voznji, zvuk itd.? Hvala 

Imao sam obe masine pa mogu reci da je

odrzavanje je logicno jeftinije za motor sa 2 cilindra, jer ima 2 karburatora manje, 2 svecice manje itd....manje stvari za popravku

Potrosnja im je manje vise ista

Sto se tice ubrzanja, dvocilindras bolje poteze na manjim i srednjim obrtajima, ali posle na velikim obrtajima ostaje bez daha, 

a kod 4cilindrasa je obrnuto, na malim i srdnjim obrtajima je slabiji,  trazi da ga zavrnes u vece obrtaje, jer mu se prava snaga krije na velikim obrtajima, 

brzina im je takodje skoro ista, mislim da je Bandit za nijansu brzi,

4cilindras radi lepse i mirnije sa manje vibracija od 2 cilindrasa,

a zvuk je stvar ukusa, ja volim i jedne i druge, ali ipak vazi pravilo, vise cilindara, lepsi zvuk :)

 

Vidim da trenutno vozis CB 500. Ono sto si opisao u vezi njega mi se sve dopada, samo sam hteo da pitam sta si najvise primetio od prednosti i mana i zasto si zamenio jedan za drugi? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Vidi.sve navedene sam imao,bandit 400ih oduva uzduž i popreko sa razlikom od 50postó.Ti navedeni motori sa dva cilindra nemogu vodu da donesu banditu,ni po snazi ni po ciklistici,o kvalitetu da negovorim,kawa je na zadnjem mestu,suzuki u sredini.honda malo kvalitetnija.U servisu svaki treci je kavasakí,i tih dva cilindra imaju obrtni momenat ko suzuki bez dve svecice,bandit 400nije za potcenjivanje.to je ozbiljan motor spakovan u malom pakovanju,održavanje za dva cilindra je jeftinije naravno,cb 500je odlican motor.mada sve zavisi našta naidješ,ja sam par bandita 400 dodatno nabrijao,idu od 0do200kao da su 600cm,mnogo dobar motor,cb500isto može da se nabrija malo,da ide isto mnogo lepo,kawa takodje móže da se malo nabrije,tvoje je da próbas i jednó i drugo pa da vidiš,ja kod bandita volim sto od 1000obrtaja do kraja vuce linearno,nema da trese mrda itd,vec dva cilindra nece,traže gas..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

P.s. o hondinom modelu cb nebih trošio vreme,svaka je kvalitetna samo kad kupuješ otvori oči,ljudi neodržavaju motore redovno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

Vidi.sve navedene sam imao,bandit 400ih oduva uzduž i popreko sa razlikom od 50postó.Ti navedeni motori sa dva cilindra nemogu vodu da donesu banditu,ni po snazi ni po ciklistici,o kvalitetu da negovorim,kawa je na zadnjem mestu,suzuki u sredini.honda malo kvalitetnija.U servisu svaki treci je kavasakí,i tih dva cilindra imaju obrtni momenat ko suzuki bez dve svecice,bandit 400nije za potcenjivanje.to je ozbiljan motor spakovan u malom pakovanju,održavanje za dva cilindra je jeftinije naravno,cb 500je odlican motor.mada sve zavisi našta naidješ,ja sam par bandita 400 dodatno nabrijao,idu od 0do200kao da su 600cm,mnogo dobar motor,cb500isto može da se nabrija malo,da ide isto mnogo lepo,kawa takodje móže da se malo nabrije,tvoje je da próbas i jednó i drugo pa da vidiš,ja kod bandita volim sto od 1000obrtaja do kraja vuce linearno,nema da trese mrda itd,vec dva cilindra nece,traže gas..

Da li mozes nesto da kazes o dostupnosti i cene delova za Bandit 400?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ja kad sam kupovao prethodni motor, ni jedna CB nije valjala ničemu. Sve leš do leša!! I na kraju kupim ER5 i prezadovoljan sam sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja kad sam kupovao prethodni motor, ni jedna CB nije valjala ničemu. Sve leš do leša!! I na kraju kupim ER5 i prezadovoljan sam sa njim.

Imao sam isto iskustvo,samo bih dodao i da gs-ove koje sam gledao delili su istu sudbinu. To sto je gs lak za odrzavanje ljudi malo pogresno shvate i onda ne odrzavaju upopste :( i upropaste super moped..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac

Da li neko moze da kaze nesto o ceni i dostupnosti delova za Bandita 400 i ER-5 obzirom da je Bandit pravljen od 1989 do 1997 a ER-5 od 1997 do 2005? Da li postoje stvari koje mogu da se koriste sa nekih starijih ili novijih modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ima delova za bandita,ali manje,njih slabo ima u delovima,mahom se voze,za er 5ima dosta delova,paše dosta i od starijih klepetala,agregat isti itd.potrosnog materijala ima za sve njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja