Jump to content

Moto Zajednica

Ekspresni vlak iz Beograda: Banja Luka,Pula,Trst,Split,Mostar,Sarajevo,polazi sa puta E-75 Zmaj 1 desno!

Recommended Posts

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Ujutro nastavljamo dalje.

 

Plan je Pale,Goražde,Višegrad,Bajina Bašta,Valjevo,Beograd.

 

Pre svega svraćamo na doručak u odličnu BUREGDŽINICU OKLAGIJA.

Odmah pored FERHATOVIĆA na BAŠČARŠIJI.

 

Malo pita i pozdravljanje sa NADIROM.

Planirao je da dođe u BGD,ali mora da se vrati za Cirih.

Neki drugi put,propustio je najlepši grad,beli grad.

 

Tada odlučujemo da odemo na kafu na JAHORINU.

 

Kad tamo IV-1,IV-2,IV-3 i V-1,V-2,V-3

OŠ Ivan Goran Kovačić iz Mrkonjić Grada.

 

I nekoliko mlađanih učiteljicA.

To kada vidi motor se odmah raspomami.

Mislim na decu.

 

IMG_6723.JPG

 

IMG_6727.JPG

 

IMG_6709.JPG

 

IMG_6698.JPG

 

IMG_6692.JPG

 

I moram da Vam priznam da ova deca nekako najviše vole Unasa,valjda u njemu pronalaze očinsku figuru.  .)

 

 

Posle svega ovoga laki off road kroz tunele gde ima drekavaca

 

IMG_6735.JPG

 

A zatim do Andrić grada.

 

Odličan sladoled na veliku vrućinu.

A svi na telefonima. Verovatno zato što smo blizu kuće,pa posao dobacije svoje zrake.

 

IMG_0091.JPG

 

 

Posle ovoga Tara,Bajina Bašta,Valjevo...

 

Moram da priznam da je put preko Debelog brda,OČAJAN!

 

Mnogo je klizav,gomila rupa,rizla i katran.

 

Prolazili smo jesenas i bio je u MNOGOOOOO boljem stanju.

Ono što je takođe loše je da preko TARE su neki putevi renovirani pre 3-4 meseca,a na njima su se već pojavile rupe.

UŽAS!

Ali to je Srbija!

 

Ja ću malo odmoriti sa pisanjem,čekam drugare da i oni napišu koju reč i postave poneku sliku sa ovog putovanja.

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

GASTRONOMSKI KUTAK

 

Pošto me je Sale prozvao red je da dam neke informacije o hrani koju smo konzumirali na putu. Kuhinja, koju i inače preferiram je kontinentalno primorska.  Jednostavnije rečeno jeli smo sve što nam se ponudi i to bogato. Najviše zastupljeno meso, što riblje, što svinjsko i jagnječe.

 

Boki RT nas je počastio sa extra ukusnim kobasicama. To nam je bio kasni doručak i prijalo je više nego išta. Tri vrste kobaja, ljute, pitome i srednje sa sirom uz pomfrit obrok za poželeti. Nekima se i slošilo od količine unetih kobaja. 

Xx7WCQ.jpg

 

Ćevapi su nas pratili tokom celog putovanja po Bosni. Ne zna se gde su bolji. Da li u Banja Luci, da li u Bihaću ili Sarajevu. Svuda su vrhunski i po svaku cenu treba ostaviti mesta u stomaku za taj specijalitet. Somun, pita ili lepinja koja ide uz njih važan su sastojak za kompletan ugođaj.

Mali zmaj nam je otkrio banjalučke specijalitete. Ćevape na 100 načina.  Svaki je za 5.  :care:

 

Naš domaćin u Puli, šjor Mile više puta je pokazao svoje nesebično srce. Ja ću se osvrnuti malo na tu istarsku trpezu i gostoprimstvo dostojno pravom bjb vitezu.

Na meniju supa, predjelo, glavno jelo i slatkiš.

Prvi put sam jeo riblju supu. Ovde uglavnom jedemo jako začinjenu riblju čorbu. Ova supica je pandam našoj kokošijoj supi ali od ribe. Blaga, veoma ukusna sa delićima ribe, sjajna za početak.

 

Predjelo me je vratilo u mladost i neka lepša vremena. Salata od plodova mora, rekao bih od sipe (Mile pomozi) i mušule/dagnje u beloj buzari. To sam nekada i sam spremao čišteći ih u kadi i kuvajući besumučno uz beli luk, maslinovo ulje i peršun. Moji nikada nisu imali razumevanja za moje kulinarsko umeće! 

q3RpC1.jpg

K1enL3.jpg

wrpuuc.jpg

 

Mile , naravno koristi sve prvoklasne sastojke tako da smo umačući prste u onu buzaru, skoro gutali dagnje pritom osetivši svako sastojak ponaosob. Vrhunski doživljaj.

Kao glavno jelo tri vrste ribe. Orada, brancin i morski pas. Verujem da su skoro svi nešto probali od ovoga ali morski pas i sama činjenica da su ribe pečena na žaru daje im poseban ukus. Sve to zaliveno devičanskim maslinovim uljem. Samo da primetim da se nož i viljuška nisu mnogo koristili od želje za delikatesnim zalogajem. Sve to zaliveno domaćim muškatom od istarskog grožđa. 

 

FIuh25.jpg

uPucA3.jpg

3oaPPF.jpg

 

I na kraju sladoled kao šlag na tortu.

Miletu i njegovoj familiji veliko hvala u ime cele ekipe za sve što su nam pružili tokom ovog puta. Želim da im uzvratimo istom merom što pre.   :jee1:

 

Neposredno pored Nacionalnog parka Paklenica, na samom putu, nalazi se i Buffet Dinko. Skoro neprepoznatljivo mesto, lako ga je promašiti ali dobar tip našeg druga Nema i nepogrešivi njuh za dobrom ribom vodi nas pravo u restoran. Stari majstor Dinko prepoznaje prave gurmane i nudi nam najbolje od najboljeg. Rekao bih škampi su kao rode, veliki, debeli, mesnati. Prste da poližeš što smo dobrano i uradili. Brancin i orada vrhunski spremljene. Falilo je samo vino ali ipak svest da ste na dva točka opominje svaki čas. Račun za ovo uživanje nije mali ali vredi svaku kunu.

 

https://www.google.com/maps/place/Dinko+Buffet+Paklenica/@44.2211611,15.5824595,10z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x69c6b1cffbdc1553?hl=en

 

eH7IeI.jpg

rF5iNE.jpg

 

Kada nema ćevapa dobra je i jagnjetina. Gde ja najbolja teško je složiti se ali mesto Jablanica, pored mosta na Neretvi, Veljka Bulajića i bitke za ranjenike poznata je i po svojim restoranima krajputašima.  Jedan od njih se izdvaja, restoran Zdrava voda jer je najveći promet i najveći dnevni pomor jagnjadi. U sezoni dnevno se ispeče izmedju 60-70 komada!

Slike ste već imali prilike da vidite ali vredi ponoviti. Must stop !

 

7SWNMR.jpg

ddvhOR.jpg

 

Ako je slučajno neko gladan posle ove priče neka zagreje motor i pravac na put. :)

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Toliko je slikovito i detaljno da i mirise,mogu da osetim.

 

A bas sam sada gladan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

GASTRONOMSKI KUTAK

 

 

Naš domaćin u Puli, šjor Mile više puta je pokazao svoje nesebično srce. Ja ću se osvrnuti malo na tu istarsku trpezu i gostoprimstvo dostojno pravom bjb vitezu.

Na meniju supa, predjelo, glavno jelo i slatkiš.

Prvi put sam jeo riblju supu. Ovde uglavnom jedemo jako začinjenu riblju čorbu. Ova supica je pandam našoj kokošijoj supi ali od ribe. Blaga, veoma ukusna sa delićima ribe, sjajna za početak.

 

Predjelo me je vratilo u mladost i neka lepša vremena. Salata od plodova mora, rekao bih od sipe (Mile pomozi) i mušule/dagnje u beloj buzari. To sam nekada i sam spremao čišteći ih u kadi i kuvajući besumučno uz beli luk, maslinovo ulje i peršun. Moji nikada nisu imali razumevanja za moje kulinarsko umeće! 

q3RpC1.jpg

K1enL3.jpg

Da malo cu ispraviti navod oko salate sa plodom mora. Salata je od folpi ili kako neki zovu muzgavci. to su podvrste hobotnica samo one kao takve ne postižu velicinu jedne normalne hobotnice nego su nekoliko puta manje. Školjke za predjelo su bile Dagnje ili po Istrijanski - pidoči.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Neke neobjavljene fotografije...

 

IMG_3036.JPG

 

Sve lepo na jednom mestu!

 

IMG_6509.JPG

 

Zalazak Sunca u Puli

 

IMG_6574.JPG

 

Ova je za Unasa. Zna on!

 

IMG_2883.JPG

 

 

 

 

 

IMG_0083.JPG

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Mile, šta reći, a ne ponavljati se: Tebi i tvojoj porodici veliko HVALA na gostoprimstvu!!! 

Evo i jedne fotke VITEZA Mileta u punoj monturi:

 

post-14056-0-56055000-1431984788.jpg

 

Nezamenljivi nam i dragi mali od kužine :

 

post-14056-0-18178300-1431985891.jpg

 

Omaškom ni na jednoj slici nema našeg novog drugara iz Banja Luke, Danijela (mali_zmaj), pa da to ispravimo... na slici je drugi sa leve strane:

 

post-14056-0-53543800-1431985191.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Svasta ti jos nedostaje tu. Mora motor da bude mnogo brz, neki gikserrRRRR, moras da imas brze cvaje od 213 din sa buvljaka, fila papuce (mora original), neki zlatan krst negde da visi :D

 

Za početak imam frizuru.

A koliko ja znam mora i majica na bretele.

 

U pravu si,moralo bi da se uloži finansija da bi bio autentičan.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Možda ne pripada ovom putopisu,ali ima jedna nit koja povezuje sve...


  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Od ovog putovanja je stvoren i jedan mali video.

Ostatak ekipe je išao drugim,još gorim putem.

 

Lokacija...Malo ispod Sarajeva,malo iznad Višegrada.

 

https://www.google.com/maps/dir/43.76...

 

Fenomenalna priroda!

 

Sam put smo slučajno ili namerno pronašli prošle godine,negde u novembru,Usamljeni jahač,Žarić i Ja,

Na povratku sa ćevapa iz Sarajeva.

 

Početkom prošlog veka tuda je išao voz. SARAJEVO - USTIPRAČA

Sada je ostalo mnogo tunela,reka PRAČA i šum vetra.

 

Ko reši da ide ovom rutom,neka se ne udaljava mnogo od puta,pročitao sam da još uvek ima neočišćenih mina iz zadnjeg rata!

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Šta reći osim

 

 

S obzirom na činjenicu da biće iz naslova - Drekavac, obitava u tim tunelima, ostali su išli okolo....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja