Jump to content

Moto Zajednica

Ekspresni vlak iz Beograda: Banja Luka,Pula,Trst,Split,Mostar,Sarajevo,polazi sa puta E-75 Zmaj 1 desno!

Recommended Posts

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Bas lepo.

 

Vidimo se u BL.

 

Ko zadnji stigne placa,nesto slatko.... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Sretan vam put , suhe ceste , i da ovaj put provedes vise od jedne noci s usamljenim jahacem , ha ha

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Dragi moj Vroc-Kapo kažem ja momcima da svratimo malo u Velu Luku ali kažu da ne može jer nas Mile čeka u Puli sa mnogo lepih iznenadjenja t.j. Mile nas vodi u Pulu,hehehe.

Veliki pozdrav druže moj!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Srećan put drugari!!!

 

PS

Pazite na Žarića da ne pretera sa tim vinom!!!! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Srećan put drugari!!!

 

PS

Pazite na Žarića da ne pretera sa tim vinom!!!! :)

Kupio je bočne kofere,pa hoće da testira litražu.

 

:)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 966 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja startam u petak poslije posla za Banja Luku u 15.00. Pula, Senj, Vratnik, Plitvice, Bihać, Bosanski Petrovac, Ključ, Banja Luka, cevabđinica. Nadam se da cu u 19.00 smrditi na luk, ajvar, cevape i nekoliko piva nakon cega sljedi nešto slatkasto. Javljam se kada stignem ( ja i Mali_zmaj Danijel ) Danijel i ima slavu taj dan. Ajme majko.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tyTRK1H-EEY

nećeš, no ćeš smrdit na jagnjetinu ili prasetinu,sarmu i kolače!!! ja i moj kum slavimo Markov dan pa ćemo odletit do njega... na klopicu i pivicu!!! da te ne odvlačim na selo na slavu.. predaleko...  a za ćevape se ima kad!!! to ćmo za užinu!!   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Srećan put drugari!!!

 

PS

Pazite na Žarića da ne pretera sa tim vinom!!!! :)

Sve vinske ceste su na potezu od Pule do Umaga i dalje do Trsta pa sumljam da ce se sam sacuvati uz Teran, Malvaziju, Merlot, Borgonju, Cabernet, Muškat ......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

Ja startam u petak poslije posla za Banja Luku u 15.00. Pula, Senj, Vratnik, Plitvice, Bihać, Bosanski Petrovac, Ključ, Banja Luka, cevabđinica. Nadam se da cu u 19.00 smrditi na luk, ajvar, cevape i nekoliko piva nakon cega sljedi nešto slatkasto. Javljam se kada stignem ( ja i Mali_zmaj Danijel ) Danijel i ima slavu taj dan. Ajme majko.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tyTRK1H-EEY

nećeš, no ćeš smrdit na jagnjetinu ili prasetinu,sarmu i kolače!!! ja i moj kum slavimo Markov dan pa ćemo odletit do njega... na klopicu i pivicu!!! da te ne odvlačim na selo na slavu.. predaleko...  a za ćevape se ima kad!!! to ćmo za užinu!!   ;)

 

Lako za Žarica ali kako cu ja sa ovom najavom proci koju mi Danijel sprema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Samo da se javimo....

 

Stigli u Banja Luku,

Mile nam se pridruzio.

I novi drugar "mali zmaj".

 

Sutra fotke i detaljniji izvestaj.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Da se zahvalimo prvo našem drugaru Bokiju RT-u koji nas je sačekao u Ugljeviku na branchu. Tako smo se najeli da zamalo nisam zaspao za volanom.

 

Zvjezdani i Bokiju čestitamo prinovu - malu Dunjicu. Ispostavilo se da je majka bila trudna još tokom prošlogodišnje Avanture u Nemačkoj, iako toga tada ni ponosni roditelji nisu bili svesni.

 

Da je Dunjica živa, zdrava i srećna i vas dvoje sa njom!!!

 

Kao što je gore dogovoreno i rečeno, Mali Zmaj i Mile Fazer su nas čekali u Banjoj Luci. Mile je samo zbog nas doputovao iz Pule! Respect i hvala! Što bi u Zemunu rekli: "Nije Brate što si nam Brat Brate, već što si nas ispoštovao, Brate".

 

Imali smo večernje razgledanje Banja Luke - Mali Zmaj je bio odličan vodič. Banja Luka je toliko lepa da ću sigurno doći opet. Za taj grad i okolinu potrebno je više dana. Utisak je da je grad pun života! Mladost i lepota na svakom koraku. Deluje kao grad u usponu. Iako se domaći možda ne bi saglasili, ali verujem da se neke stvari sa strane bolje vide... I u mom gradu, naravno.

 

Slike slede....

 

Nekoliko utissaka o našem predobrom domaćinu Miletu Fazeru:

 

Prvo on ne samo da ne vozi Yamahu nego BMW. Doduše, malo japanskiji BMW-ejac: K 1200 S. Mile je takođe sjajan vozač - izuzetan. Koliko god on da smanji tempo zbog grupe - teško ga je pratiti. Ovaj mu motor, koji nije za svakakoga, baš pristaje. Žuto-crni.

 

Drugo, Mile je sjajan vodič: Pripremio je rutu, što bi neki rekli  - "bez škarta". Divota! To je posebna priča. Bitno da je sve bilo bez navigacije, bez uklkjučivanja mozga - samo pratiš Mileta! Ja sam pratio i njegovu putanju u krivini u pokušaju da nešto naučim... Ovo uključuje i pauze na najboljim mestima, pastrmku na Uni, "all inclusive"!

 

Treće ali ne najmanje važno,  Mile je toliko dobar domaćin da je to neverovatno: Posle svega ugostio nas je večeras u svom domu. Odmah posle celodnevnog puta. Posle je usledilo vrlo stručno i temeljno razgledanje grada. A Miletovi planovi sa nama se nastavljaju.....

 

Mile, RESPECT :care:  :care:  :care: i HVALA!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

 

1. Banja Luka - stanica koju nas nekoliko već duže vreme sebi obećava.

    Više iz osećaja odgovornosti i želje da do kraja ostanemo drugari prema nekome ko to zaslužuje.

 

 

Sale je ovde mislio na našeg drugara Damira Kelevuu, sa nickom Kamikaza 79 na ovom Forumu.

 

Prošle godine smo zajedno bili na gore pomenutoj Avanturi u Nemačkoj, odlično upoznali Damira, Svi smo ga prihvatili i zavoleli.

 

Pali su I dogovori za dalje susrete I vožnje, ali na žalost Damir je stradao prošlog leta..

 

Otišli smo na groblje u Drakulićima, odmah iznad Banja Luke. Obišli smo Damirov grob i tamo sreli neutešnu majku. Odmah je pozvala i Damirovog oca koji je došao za par minuta. Roditelji su nas prepoznali sa fotografija na Forumu, Od oca smo čuli pojedinosti same nesreće.

 

Svi smo znali da je Damir bio odličan vozač. Damir se, bez sopstvene odgovornosti i moguićnosti da utiče na date okolnosti, našao u situaciji koju je bilo nemoguće izbeći.

 

Počivaj u miru Druže!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Nekoliko reči o samoj grupi: 

 

Tradicionalno funkcionišemo po principima odeljenjske zajednice: Unas je razredni, Saša P. predsednik OZ; Čisto da se zna čija je poslednja.

 

Kao i svako odeljenje imamo i sekcije: Usamljeni Jahač i Žarić su članovi gastronomske sekcije, koja se osim hranom, posvećeno bavi i kvalitetnom destilacijom, ali i degustacijom kvalitetnog pića.

 

Nekoliko razrednih drugova je ovom prilikom odsutno. Svi su na vreme predali opravdanja razrednom, a mi ovim putem pozdravljamo: Chichu, Bg Bokija, Mimi Vinču i Vasketa.

 

Predsedniku odeljenjske predajem "pero", koi bi uskoro trebao da započne sam putopis, slikama i rečju.

 

Trenutno razgaćeni na terasi pored bazena u Puli čekamo Žarića koji sa Miletom bira ribu za večeras. Sad je već 22 stepena Celzijusa. Krećemo uskoro ka Trstu, jer "TRST JE NAŠ"! Ako dobacimo dotle - dobacimo, a ako ne, tu su Poreč, Rovinj.... Ja bih voleo da vidim Piran gde sam poslednji put bio u sedmom razredu osnovne (znači ima deset godina! vVreme leti....). Uveče ponovo u bazu u Puli.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Malo smo preskočili logičan sled dešavanja,neke stvari jednostavno imaju prioritet.

 

Sastanak na Zmaju 1,desno,E-75.

Ja sam malo kasnio,a Unas stigao na vreme.

Slučajnost koja se retko događa.

 

IMG_2789.JPG

 

Na ovako kratak put smo poneli MNOGO raznih poklona.

Degustacione prirode.

A i bezbedonosne.  :)

 

 

IMG_2791.JPG

 

IMG_2793.JPG

 

IMG_2795.JPG

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Prva stanica UGLJEVIK.

Naš ddrugar BOKI RT nas je ugostio i objasnio kako se na ovakvim putovanjima prave deca.

 

Živ bio i putovao što češće!

 

IMG_2799.JPG

 

Gde mi je saobraćajna!?

A gde mi je telefon?!

 

IMG_2830.JPG

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Sledeća stanica BANJA LUKA

 

Žarić je birao mesto za prenoćište.

Unas je hteo hotel ALLEMAGNE.

Željko neki čudan sa crvenim fenjerima,a Pustolov i ja smo samo ćutali.

 

Nekada treba prepustiti želji i strastima da se iskažu kod pojedinaca.

Shodno 9.5. i predstojećoj paradi izbor smo ostavili Žariću i prenoćili u jeftinom,a odličnom smeštaju.

500m od centra BL.

 

IMG_2804.JPG

 

Motori bezbedni,a i Mile je stigao.

 

IMG_6333.JPG

 

IMG_6337.JPG

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 966 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

lijepo,lijepo.... kad stignete kucama javite da ste lijepo stigli.... vidim ja da ce vam mile ispeci pola jadranskog mora..... poslije čevapa i šiša banjalučkog da se malo i zdravo hranite!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Malo propratnog teksta prethodnih fotografija.

 

BOSKA je uvek bila reper centra BL.

Zadnji put sam bio u ovom gradu pre 20 i više godina.

 

Željko voli "vikendice",a ovde ih je dosta niklo zadnjih decenija.

 

Posle svega naravno "kod Muje" na ćevape.

 

A "Mali Zmaj" nam je pokazao šta trud,nerviranje i nešto novca mogu da učine od motocikla starog preko 20 godina.

BMW K75.nekada bio član policijske uprave,a sada pravo remek delo koje je Usamljenom jahaču priraslo srcu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Jutro u Banja Luci je bilo sunčano.

Osmesi na licu.

Motocikli spremni za dalek put.

 

Odlazimo na groblje da posetimo grob našeg drugara Damira.

Spletom okolnosti na groblju je bila i njegova majka,a došao je i otac.

 

Veoma tužna situacija,a za majku i veoma emotivna.

Sunce jako greje,kamen na grobovima se usijava,crvčak u obližnjem grmu započinje tužnu simfoniju,a

svako od nas spušta glavu.

 

Oči orošene i više nego uobičajeno.

Majka plače i kroz suze priča neke detalje pogibije.

 

Iskreno,slab sam na ovakve situacije,a opet mi je drago da smo sreli roditelje.

Mi njih prvi put vidimo,a oni nas nekolicinu znaju po imenima i sa fotografija koje je Damir pokazivao njima.

 

Tužni momenti mogu večno da traju,a naš drugar Žarić je pokušavši da uteši majku,rekao:

"Radost je veća od tuge!"

 

Neka ovo ostane svima nama kao loš trenutak dobrog dela.

 

"Počivaj u miru,jarane!"

 

Otac nam je takođe objasnio gde je krivina u kojoj je poginuo Damir.

 

I da je siguran da on nikako nije bio kriv,jednostavno vožač automobila iz suprotnog pravca je sekao krivinu.

A policiji je opet lakše da svali krivicu na nekoga koga nema.

 

IMG_6384.JPG

 

Ovo je "krivina" u kojoj je poginu Damir.

Čak bih ja lično rekao da ovo i nije krivina.

 

Život ide dalje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja