Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Планирало смо неку мини туру око планине Цер и мачванског округа, обићи споменик Церској битци у Текеришу, и надам се видети којешта занимљиво успут.
Е сад, интересују ме 2 ствари.
Прва, да ли има неко уређено излетиште или нешто слично на Церу?
И друга, да ли има (и ако има какав је) пут преко Цера?
Гмапс каже да има пут, гледао преко 3 навигације од које 2 не приказују ништа, и једна показује да постоји макадамски пут. 

Да ли постоји овај потез који показује гмапс? 

https://www.google.rs/maps/dir/%D0%A7%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%A2%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%88/@44.6096228,19.4780076,17501m/data=!3m1!1e3!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x475bdaf665f0e1fb:0x158a9c239a9af027!2m2!1d19.383333!2d44.65!1m5!1m1!1s0x475bd4f8b9e97019:0x658031f7f86789af!2m2!1d19.5297!2d44.5572?hl=sr

(Извињавам се, сад по овом новом не знам како да унесем линк и да заменим са текстом :) )

 

 

Хвала унапред  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Na Ceru imas spomenik i uredjeno je okolo... Imas prodavnicu klupe da mozes da sednes mozda jos po nesto... Put imas od Sapca preko Cera do spomenika (asfalt, popravljan je prosle god mozda nije los mada mozda se i pojavilo rupa preko zime pa oprezno), pa onda silazis i izlazis na put u blizini Loznice (a mozes itim putem nazad u Sa...) koju mozes obici tom prilikom.  Inace izasao bi u Kozjak u blizini loznice ali je most stradao u poplavama i mislim da nije jos uvek popravljen pa ces onda izabrati da ides u Lesnicu 20km od Loznice i kad izadjes na Sabacki put mozes levo pa u Loznicu gde mozes posetiti osim samog grada Trsic u blizini planinu Gucevo , Banju Koviljacu... Kad resis da podjes na put javi se da ti malo bolje objasnim. Da jasem nesto mogao sam da vas docekam na Ceru ali jbga sad se ne tera nista do daljnjeg... ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Na ceru imaju lipove vode i tu je kao dom planinara, ako radi to je jedino izletiste. Zainteresovan sam, samo zaobidjite prvi maj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@Kudi да ли се твоје писаније односило на пут који се на гмапсу протеже баш преко Цера (који сам означио на линку)?

И јел под "споменик на Церу" мислиш на онај у Текеришу или неки други?

 

@Gavrolini зашто избегавати први мај? Иронија је да смо баш тада планирали уместо на пиво и роштиљ потрошити на гориво и провозати се мало. Наравно, ако време дозволи.

 

Ево већ се рута полако мења и продужава. Само пуцајте  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Sto se tice 1. maja na Gucevu u Trsicu, Tronosi bude bas guzva jer svi se raspodele po tim mestima da rostiljaju i popiju pivce. Mislim da je takva situacija i na Ceru... Mozda je bolje doci nekim drugim danom umesto 1. maja. Da mislio sam na spomenik u Tekerisu. Nisam mislio na puteve koje si obelezio. Trebalo bi da je taj put na koji mislim onaj sto ide bas od Sapca na koji skrenes pa predjes most preko nekog kanala i na karti vidi ide kroz Jevremovac, Varnu, Slatinu, Bojice, Volujac pa posle Tekeris. A onda bi mogao sa Tekerisa da se spustis u Jadransku Lesnicu pa kroz Kozjak u Lipnicki Sor. Kad dodjes u Lipnicki Sor izlazis na Sabacki put i mozes desno u Sabac ili levo da obidjes Loznicu i okolinu. Ali posto je tamo most nastradao a ne znam da li je popravljen onda imas varijantu da iz Jadranske Lesnice odes u Lesnicu i onda opet izlazis na Sabacki pa desno sabac oko 35km ,a levo Loznica oko 20km pa biraj ;) To je moj predlog a ostale puteve izgleda da ne poznajem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja sam raspolozen da se tura pomeri za drugi ili treci. Put ka lipovim vodama je zanimljiv, nesto poput iriskog. Gore moze mo da odmorimo pa pitamo lokalce za put ka spomeniku kom vam je volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja