Jump to content

Moto Zajednica

Tražim posao,pokušaj prvi...

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pošto sam pred kraj sa faksom...red bi bio da pokušam,pa da počnem....

 

Ja sam Aleksandar Filipov apsolvent završne godine veb dizajna na Visokoj Tehničkoj Školi u Novom Sadu gde su mi ostala još dva ispita,pre toga sam završio opštu gimnaziju u Novom Bečeju.

 
Trenutno sam u Kumanu gde sam se privatno bavio servisom i trgovinom kompjutera(ali i svim i svačim),tako da mi je poznata saradnja sa ljudima.Pošto me pored IT struke dosta interesuje i grafički dizajn,imam iskustva sa radom u vektorskim i rasterskim programima pre svega u Corelu i Photoshopu koji mi dosta znače  u veb programiranju/dizajnu.Na falultetu sam imao dosta grafičkih predmeta tako da sam upoznat sa teorijom kako se i šta dizajnira.Naravno pošto s vremena na vreme radim kao freelancer teoruju sam pretvorio u delo pa imam dosta plakata,flajera,logoa itd. koje sam radio za neke firme,udruženja ili privatna lica.Razumem engleski i pojmove vezane za struku,što se tiče programiranja vladam amaterski sa html-om,javom,php-om,sql-om...posedujem A i B kategoriju već nekih sedam godina kao i po vozilo iz istih.
 
Razlog zbog kojeg tražim posao je taj  što želim da postanem što stučniji u ovoj oblasti ali i da zaradim(da se ne lažemo),zauzvrat poslodavac od mene može da očekuje marljiv i odgovoran rad.
 
Reon koji bi mi odgovara bi bio BG...pa sad ako čujete da bi nekom bio od koristi preporučite me,nisam izbirljiv po tome šta bi radio jer se vodim politikom šta oči vide to ruke urade....pa me ono čisto me spomenite... :)
 
Iskreno sam napisao biografiju i hvala na pažnji!
 
:zdravo:
 
 
 
 
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Samo pocni lagano sa slanjem CVa. Mada ima dosta web dizajnera kontam da ces brzo naci posao negdje. Pogledaj na infostudu ako vec nisi mozda se nesto nudi. Probaj i sa prijavom za praksu/stipendiju kod nekih firmi, jako cesto dobijes stalan posao kod istih kad zavrsis sa praksom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Počeo sam polako da šaljem  CV-jeve,prakse i ostalo mi slabo odgovaraju jer sam dosta bio u gradu bez zglavnih primanja i tome se nikako ne bi vraćao,dok je ovde kod mene u opštini mrtva trka...za bilo šta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Sredis CV i saljes svuda

ovo sa praksom moze da upali,ako se sklope sve kockice eto prvog posla ( kod mene je upalilo).

I moras da se iscimas,da malo rizikujes jer ako u tvojoj okolini nema ljudi sa kojima mozes da se povezes, moras da odes tamo gde ima.

 

I srecnui uspesnu potragu ti zelim :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pošto sam ovog leta našao sebi neku zanimaciju pa sam zapustio traženje posla bar kod mene u mestu,evo da se pohvalim da mi je ostao još diplomski. :dobar:  

Naravno tema je još uvek aktuelna za neki posao preko omladinskog ili na "crno" svejedno mi je totalno,a i dalje šibam CV gde stignem biće već nešto.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Red bi bio da zaokružim ovu priču i sa CV-jem,fakultet je odavno završen pa ako nekom bude trebao kvalifikovan randnik neka se javi.

 

Pozdrav! :)

 

 

Aleksandar_Filipov_CV.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Fotokopirnica Leptiric (BG) trazi radnika za ploter...pa, ako si zainteresovan tel je 2439239..traze poznavanje i rad u Autokedu, jedini koji ne poznajem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Nemam nikakvog iskustva sa trazenjem posla ali volim da saslusam ljude kako su uspeli da se zaposle.Poznajem jednog momka koji je u BG trazio posao u medicinskoj struci i meni je bilo zanimljivo da nije slao CV,vec je ubacio gomilu kopija u torbu i licno nosio od firme do firme.Sta znam mozda ima veci efekat ako sam licno odneses umesto sto im posaljes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Iz mog iskustva u inostranstvu mogu da kažem da lični utisak koji kroz e-mail ne možeš da ostaviš drastično doprinosi ukupnoj šansi da te se neko sjeti.

 

U birou za zapošljavanje su mi rekli "ako nisam stidan" da je to najbolji način i tako je i bilo... nekih 2 sedmice kasnije sam počeo da radim...

 

Takođe sam hodao sa kamarom kopija uredno složenih od firme do firme i sa svojim jedva pristojim Njemačkim uspio da nađem posao... ok sada sam se potpuno jezički osposobio i sada da to moram malo bih drugačije ali bih ipak opet lično...

 

Jedan od problema koje mi imamo je naš urođeni "gospodiluk" (ako je to uopšte riječ), pa najbolje bi da sve mailom, od kuće, dok lijevom rukom češemo muda...

 

 

 

Aleksandre, dva savjeta. Bratska i dobronamjerna.

 

1) promjeni email, neozbiljan je

2) ja nikada ne bih zaposlio osobu koja na slici CV-a drži ruke u dzepovima (razmisli o tome)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Menjaj sliku odmah, ova izgleda kao da si pošao u kafanu.

Bolje organizuj biografiju.

Prvo ide radno iskustvo(nije važno da li je zvanični radni odnos ili ne)

Godine su bitne, tj, od kad do kad si šta radio.

Obrazovanje ide tako što navedeš ustanovu, pa onda smer ili profil, sa godinom početka i godinom završetka.

Dodatne veštine posle toga, i to prvo one za koje imaš sertifikat.

Jezici se postavljaju u skladu sa CEF(vidi Evropski jezički pasoš) tako da u skladu sa tim navedi i nivo znanja A1-C2. Za maternji jezik staviš-maternji

Nakon toga idu neke neobavezne stvari, ali korisno je da poslodavac vidi da li si društveno aktivan(član sportskog kluba, humanitarne organizacije, neprofitnog udruženja)

Na kraju je hobi i interesovanja.

Ove stvari generičkog tipa kao profil osobe izbaci, pošto to svi pišu i ne pomaže ti osim ako ne smisliš nešto baš posebno.

U tvom poslu gramatika nije nešto bitna, ali nije loše tu biti precizan, zbog utiska. 

 

Eto, nemoj da se ljutiš, ali to je nekako osnova kako bi čist CV trebalo da izgleda. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Hvala drugari na dobronamernim savetima i ispravkama znači mi iskreno,sve sam primio ka znanju tako da ću sve lepo prepakovati pa da bude maksimalno profesionalno.  :takoje: :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja