Jump to content

Moto Zajednica

Mladost,ludost i neiskustvo

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pa on je pao , odnosno skocio sa motora pre nego se desio udarac , a posto u trenutku udara NIJE upravljao svojim vozilom mozda ga dobar advokat i izvuce.

 

Zajebavali se pa napravili picvajz, odavno je toga bilo ( samo bez kamera i telefona i interneta) i uvek su se desavala sranja i svi se pitali "pa sta je radio" ??? Eto sta je radio , hteo da se kurci pa naleteo na tvrd k...c , zelim mu oporavak a vozacu punta da sto pre zaboravi ovaj nemili dogadjaj .

 

Imao sam i ja svakakve situacije i sa vozilima a i kontakt sa pesakom , ali trenutno nebi mu bio u kozi , nikako.

Odrace ga sudija za bahatu voznju , jurcanje , prelazak pune linije , ugrozavanje opste bezbednosti, izazivanje sudara , stres i šok . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Kamikaza kao da je trenirao neku borilačku veštinu... pao je "ispravno". 

 

Nema šanse da se izvuče sa "u trenutku nije upravljao vozilom". Mislim dajte koji vam je? Posebno ono "Punto gazi liniju kao da je trideset tona" ... Mislim dajte, ne pokušavajte da opravdavate bilo koga ikada. Ako neko pogreši - zabodi mu prst u grešku. Opravdavanje tuđe greške je najgori mogući scenario. 

 

Čovjek u Puntu ni kriv ni dužan, čak je krenuo da izbjegava budalu. Mislim da je ovdje neizbježno bilo da dođe do nekog problema, i da je ovo možda najjeftinije što je moglo da se desi. Da je umjesto u Punta nastavio da "ulazi" pardon ispravlja krivinu, vjerovatno bi ovi momci koji su snimali danas bili u urgentnom. 

 

Naravoučenije za foto / video snimanja divljanja: mnogo češće se dešava oversteering nego understeering i mnogo su atraktivniji snimci sa unutrašnje strane krivine ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nisam nikog opravdavao , narocito NE glavnog i odgovornog na motoru , ali advokati su cudo, svasta im pada na pamet samo da izvuku klijenta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

onog momenta kada usijane glave shvate da putevi nisu trkacke staze i da svojim neodgovornim ponasanjem mogu ugroziti i nekog neduznog, nece biti ovakvih clanaka. drugi, i veci, problem je kako to utuviti u te iste usijane glave. jedan nacin je putem edukacije a drugi putem drakonskih kazni. trece nema...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Znam i za edukaciju a znam i na svojoj kozi , osetio i cuo svasta. Nije mi bilo prijatno i izbegavam da sebe opet dovedem u takav polozaj.

 

Usijane glave , definisati . uporediti , hm : zanesen , odsutan , besan , rasejan, zaljubljen , u zurbi , šta nemože 200 - hold my beer , aj se trkamo , e sad ću da mu je...m majku , šta on meni , jel znaš ti ko sam JA  , pijan , drogiran , euforičan , jedva sačekao sunce pa divlja , uvatio se ortakovog bajka ,   . . . . .

 

. . . . .  dopunite čega se setite 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Prolazim cesto ovim putem, juce sam bas ponovo prosao i krivina uopste nije strasna  mislim da moj Transalp ne moze da ide  dovoljno brzo da bi je ispravio ovako.

 

Ko zna koliko je brzo ovaj isao i sta je radio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

usijana glava: neko ko posle malo ulozenog (utrosenog) truda i vremena misli da moze uraditi/postici isto ili bolje od nekog ko je utrosio daleko vise truda i vremena. znam da zvuci filozofski i suvoparno ali to je neko moje vidjenje situacije

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

usijana glava: neko ko posle malo ulozenog (utrosenog) truda i vremena misli da moze uraditi/postici isto ili bolje od nekog ko je utrosio daleko vise truda i vremena. znam da zvuci filozofski i suvoparno ali to je neko moje vidjenje situacije

 

Mladi, eto ko. Vec sam napomenuo u ovoj temi. U uvek ce mladi biti usijanih glava i mi ne mozemo tu nista, osim da ih animiramo da odu na stazu i tamo se malo ohlade, a ne da se mlati ovde prazna slama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И ту постоји проблем. Млади обично немају средстава да оду на стазу и тамо прже своје моторе, плаћају толико сетова гума и све што иде уз то.

Осим татиних синова. А ти татини синови су још исујанијих глава, где да се они цимају по стази и зноје у кожном оделу кад могу лепо издивљати у шорцу и поло мајици да изблеје до кафића и још их при том види пола града.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Sredstva baš i nisu problem. Pre bih rekao da treba malo volje i rada. Nekad sam živeo u Nišu i tamo je Auto - moto društvo jedno vreme organizovalo trke ( par godina ). Trke su bile u klasama:

1. Automatici 

2. 50 ccm

3. 50 ccm - specijal ( frizirani )

4. 175 ccm MZ i ČZ

5. 350 ccm Jawe, MZ, a bilo je tu i nekih japanskih motora.

 Za trku je mogao da se prijavi svako, jedini uslov je bila kaciga, jakna, rukavice i odgovarajuća obuća. Tu je svako mogao da vidi kakve su mu mogućnosti. Nagrade su bile skromne ( za odvozanu trku ili više od pola trke se dobijao bon za pet litara benzina, a za prva tri mesta je bilo više). Takođe su voženi i automobili. Nama koji smo vozili motorcikle su bila organizovana predavanja u AMD - u , na kojima smo dosta naučili o tehnici vožnje a i o drugim stvarima vezanim za motore. Trke su bile organizovane otprilike dva puta mesečno na kružnoj stazi poligona za obuku vozača ( dužine oko 700 metara ). Zanimljivo je to da su te trke stekle veliku popularnost u nišu, da su čak i predstavnici niškog FK Radnički dolazili u AMD da se dogovore oko kalendara trka i utakmica, jer kad god su se poklopile - ceo Niš je bio na poligonu da gleda trke, a stadion Radničkog je bio poluprazan !  Dakle za organizaciju trka nije potrebno mnogo ( naći nekoliko sponzora za nagrade, ozvučenje i merenje vremena ), naći neki prostor  ( neki poligon ili negde u industriskoj zoni gde vikendom niko ne prolazi ) i nekoliko ljudi koji će sve to da odrade - koordiniraju i naravno neki auto moto klub .  Evo jedne slike sa tih trka iz tog vremena - naravno ja sa brojem 9 :

 

    scanned-at-10-6-2010-15-.png

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Lepa ideja samo sto to vise nije legalno.

Treba prijaviti skup policiji i dostaviti elaborat staze

Obezbediti redare koji ce da sprece gledaoce da prilaze stazi, medicinske ekipe.

Procedure, odgovorna lica... verovatno treba i neki depozit u slucaju ostecenja, osiguranje za takmicare....

 

Danas to vise ne moze to bez ozbiljnih para koje niko nece da pokloni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve se može kad se hoće. Naravno da mora neko da stoji iza toga - zato sam i napisao da treba neki auto moto klub .  U principu, većina naših moto klubova su registrovani kao sportski klubovi, a bave se uglavnom organizovanjem moto skupova, mogli bi malo za promenu da probaju da organizuju i neki sportski događaj.

 Ne prijavljuje se skup - već sportski događaj, a mislim da ako već treba elaborat staze - da ni to nije neki problem .

 Valjda moto klub ima dovoljno članova da mogu da naprave redarsku službu za taj jedan dan.

Medicinska i vatrogasna ekipa takođe ne bi trebalo da bude problem kad je u pitanju sportski događaj ( kod nas u N. Sadu nedeljom dežura jedna medicinska ekipa na najlon pijaci celo pre podne jer tu dolazi mnogo ljudi ).

 U redarsku službu se mogu uključiti i članovi nekog radio kluba koji bi bili raspoređeni po krivinama i opasnim mestima da mogu radio vezom da jave ako se nešto desi. Od para, nešto novca treba uložiti u pravljenje zastavica a redare po krivinama ( i obučiti ih koja čemu služi - nisam siguran, mislim da treba 3 - 4 zastavice po krivini ) .

  Treba uzeti sportski pravilnik AMSS - a pa videti.

  U svakom slučaju, kod podnošenja zahteva za sve potrebne dozvole treba navesti da se sve to organizuje u cilju poboljšavanja saobraćajne kulture i bezbednosti  ( bolje da se momci izdivljaju organizovano na trci - nego da divljaju po ulicama ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Da se razumemo, nisam protiv. Rado bih se pridruzio takvom dogadjaju.

Ako se prebrodi finansiranje ili nadju alternativna resenja koja kostaju manje i dalje ostaje pitanje odgovornosti.

 

Ko ce da se potpise ispod svega toga i kasnije pojavi na sudu ako neko bude povredjen ili pogine.

Negde kroz maglu mi navire slucaj direktora auto-trke u Crnoj gori koje je dugo bio u bekstvu zbog pogibije na trci. Iz izvora koji su mene obavestavali, organizator i redari uopste nisu bili krivi u tom slucaju ali su kola na nekom morala da se slome. Na kraju su ga uhapsili i osudili, ne znam da li je odlezao ili se zalio.

Da li bi prihvatio taj teret u situaciji kada ti redarsku sluzbu cine casual bajkeri (barem jedan raspolozen za pivce)  a sudije, radio amateri koji su izasli da se poigraju sa svojim stanicama i udahnu svezeg vazduha?

Koliko para toliko i muzike a da ih platis ne mozes. Da mozes, onda bi angazovao profesionalce.

 

Ja se ne bih potpisao pod taj zahtev u takvim okolnostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pa za redare se ne biraju oni koji će da piju na dužnosti. Radio amateri ozbiljno shvataju svoje dužnosti u takvim prilikama . A sasvim je normalno da svaki učesnik potpiše izjavu o svojoj odgovornosti. Na onim trkama u Nišu je učestvovalo dosta momčića koji su bili maloletni, a za njih su izjave morali da potpišu njihovi roditelji. Znam da ovo sve deluje komplikovano, al i nije nešto strašno. Znam i da je jednostavnije sesti na motor pa kroz glavnu ulicu pun gas il na zadnjem točku, al takođe znam da je umesto onog punta koji je učesnik udesa sa početka teme - bio neki motocikl, neki momak koji je pošao da se provoza sa svojom devojkom - sad bi bilo mnogo više povređenih !

  Uostalom, evo momci koji su na forumu su prošle godine odradili takmičenje enduro motora na Kopaoniku i nisu se žalili da je to nemoguće ( sad spremaju drugo takmičenje na Tari ) !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja