Jump to content

Moto Zajednica

Koji DSLR za 700-800 e

Recommended Posts

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

To dole pod aparatom je vertical battery grip, služi prvenstveno da olakša rukovanje aparatom kada slikaš u tzv. portretnoj orijentaciji, tj. vertikalne kadrove, i kada koristiš veće i teže objektive (naročito na manjim i lakšim telima). Udvaja komande (okidač, točkić za selekciju i još par njih) a pride se u njega mogu staviti dve originalne Li-ion baterije (ili 6 standardnih AA NiMH) čime dobijaš produženo vreme snimanja / dupliran broj fotki. On se može koristiti i sa samo jednom baterijom bez problema, (kako recimo ja radim) jer tako imaš uvek jednu punu u rezervi, tj. uvek si spreman za akciju.  ;) Naravno, aparat možeš koristiti i bez ovog bateri gripa, tj. ne moraš ga uzeti od mene uz aparat, ali moj ti je savet da ga uzmeš, jer je samo telo prilično malo, i aparat je mnogo prijatnije koristiti sa njim, ovaj tamron je prilično masivan objektiv, pa ne balansira baš najbolje na njemu. A i dobijaš ga praktično za dž.  :takoje: Grip, ne objektiv.  ;)

 

Inače canon deklariše nekih 250-300 snimaka sa jednom baterijom, u zavisnosti od korišćenja blica. Ja to nisam nikada proveravao, tj brojao, ali mogu ti reći da se baterija njbrže isprazni kada koristiš live view. Odnosno snimanje, zbog konstantno uključenog ekrana. Što meni takođe nije preterano smetalo, jer sam u principu starovremski čovek, volim da gledam kroz tražilo prilikom fotografisanja, a video praktično i ne koristim ...

 

Ovo sa slike, bez kartica i sa jednom originalnom baterijom dobijaš za onu cenu koju sam naveo. Ako hoćeš i dodatnu (koja je takođe originalna canon) i kartice, onda bi na to trebao da dodaš još 35 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Šta će mu to ? Da kupi 10 godina staro profi krop telo da bi fotkao decu i prirodu, kaži da se zezaš, molim te ...  :)

 

Da ne ispadne da navrćem vodu na svoju vodenicu, ne mora da kupi ono što sam mu ponudio ... ne mora uopšte ni canon da kupi ... ali ovo ? Mislim da je potpuno neprimereno njegovim potrebama ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Popularan naziv za telo sa DX senzorom (kod Nikona se tako označava). Za nas koji smo odrasli u doba filma, polovina lajka formata.  ;)

 

Ne kažem da je ovaj Nikon loš, naravno ... ali zastarelo je to ... bar po današnjim standardima. Da uzima aparat da bi lebac zarađivao, pa ajde ... ali za ono za šta njemu treba, nije. Od tih matorih Nikona ja bih gledao D700. Odličan aparat, snezor pune veličine, ali i dalje drži povisoku cenu, ne uklapa se u njegov budžet ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne treba uopšte porediti ova dva aparata, jer nisu ista klasa, niti im je ista namena. Pride ih još deli i 7 godina, što je zaista puno kada se uzme u obzir da su u pitanju u osnovi elektronski uređaji. Jer svi znamo kolikom se brzinom isti razvijaju i zastarevaju. Kada se posmatraju kao alati, tj. fotoaparati, nije naravno puno toga na strani mališe, ali za ono za šta tebi aparat treba, mališa je puno logičniji izbor.

 

Al' gde nađe Kenja Rokvela ?  :D  Pa njega bre niko više ne uzima za ozbiljno. Evo ti jedan opis koji puno realnije oslikava kakav je ovaj tamron ...  http://www.photozone.de/canon-eos/482-tamron_1750_28vc_canon ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

mnogo mi se vise svidja Canon 650 D

 

gosn Rajkovicu,jel ovakav tvoj Tamron?

 

http://www.kenrockwell.com/tamron/17-50mm-f28-vc.htm#perf

 

Mislim da neces pogresiti sa 650D. Pre par godina sam kupio 600D i sada da ponovo kupujem, isti bih izabrao. Za ametersko fotkanje mi bas nista nije zafalilo.

Ukoliko je moguce, pokusaj da uzmes samo telo, posto je kit objektiv stvarno los.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

I 550D radi posao i to za mnogo manje para od 650ke. Tamronche 17 50 2.8 je bruka staklo, isti posedujem i samo rechi hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Imao sam ga, i OK je skroz aparat ... ali bolji je 650 u mnogo čemu ... a i cene su pale dosta, tako da nije neka razlika između ta dva, svakako upgrade vredi toliko ...

 

Sale, ja sam to pročitao kod Kenja prvi put, da nisam, ne bih ni znao ... ja nisam imao problema sa tim do sad, ali možda je on i u pravu ... samo koliko ja znam za ovih par decenija koliko fotkam, stabilizacija služi da smanji tvoje pokrete tj. trešenje aparata, a ne pokrete onoga što fotografišeš ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

jbmga koliko sam shvatio treba malo vremena izmedju 2 skljocanja da se VC stabilizuje inace ako brzo fotkas dobijes mutne fotografije....ma samo pitam,meni to zapravo nije bitno,ne treba mi aparat da slikam na takmicenju za sto brze fotkanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Sad gledam ponovo ovo Kenjovo izlaganje, Sale verovatno pita zbog toga što je to u njemu pročitao ... A Kenju je to izgleda zasmetalo kod ovog tamrona, kritikuje njegovu stabilizaciju, ne IS kod canona generalno ... valjda ... :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

u jbt ja stavio link od kenjija,znaci ja sam serijski uboijica

znaci taj kenji je u svetu fotografije nesto kao dzastin biber u svetu pop-rocka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Блок 38
  • Motocikl: z1000sx

Колико сам ја разумео твоје потребе, огледало у апарату ти је потпуно непотребно.  :)  А носи са собом више мана него предности, бар у твом случају. Дакле, моја препорука ти је свакако неко безогледално тело (mirroless). То је читав један свет о коме вероватно ниси размишљао. Уосталом, погледај: КЛИК.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Sve je to fino i krasno, ali ako za 650e napravi mirrorless sistem ekvivalentan onom koji mu ja predlažem, lično ću da ga izedem sa sve baterije ...  :oda2:

 

Ako je spreman da uleti soma, i nešto preko, onda je to drugi par opanaka ... ili da ganja nešto polovno. Ali o tome neka priča neko ko to prati, ja ne bih da trabunjam o nečemu u šta se ne razumem ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

mitrowsky prichali smo na tu temu na navaku, trzhishte je naklonjeno canon/nikon/ogledalce ogledalce sistemima. nema svrhe, bez obzira koliko je bolje, da se muchi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja