Jump to content

Moto Zajednica

Koji DSLR za 700-800 e

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Drugari,planiram da uzmem u bliskoj buducnosti neki Canon ili Nikon DSLR aparat,pa me zanima sta moze da se kupi za te pare...dakle 700-800 e

Doneo mi drugar iz USA metal detektor koji  kosta oko 1000 $,a meni ne treba pa reko da ga prodam ili da se menjam za dobar Foto aparat.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Sale, za te pare ceo sistem možeš da kupiš, a ne aparat ... Ja bih te prvo pitao šta nameravaš sa njim, je l' kupuješ to za hobi i zezanje ili kaniš njime lebac da zarađuješ ?  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

:) ne mislim da zaradjujem,vise za hobi

ceo sistem podrazumeva sta tacno?telo aparata,objektiv?

ja se slabo razumem u te novije vec duze vremena imam Canon S2 IS pa reko ajd da pitam ovde

mozda ce to biti i 650 e....vec sam sa jednim u pregovorima oko prodaje pomenutog detektora...ako moze za 650 e da se kupi nesto dobro,javljajte :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Može svašta. I za 650 možeš ceo sistem da sastaviš ... Moj savet ti je polovno a očuvano. Pući ćeš puno manje za telo, i ostaće ti dovoljno za jedan dobar objektiv ... ili dva malo skromnija.  :) Nikon ne pratim, za njega neka te savetuje neko drugi.

 

Ako izabereš Canon, probaj da pojuriš po oglasima EOS 650 D. Ja sam prošle godine kupio jedan svojoj ženi, ali kako ona nije baš pokazala neko preterano interesovanje, kupio sam mu kineski vertikalni grip, upario ga sa tamronom 17-50 VC i toliko mi se svidela ta kombinacija da sam prodao svoj stari aparat i sad fotkam samo sa njim ...

 

Ukoliko uzmeš neko malo starije telo, 550D recimo, ostaće ti dovoljno za dva objektiva. Tako možeš sa tih 650 eura da pokriješ ceo raspon ... A ukoliko ti nije bitan video, možeš slobodno i još starije telo da uzmeš, recimo 450D ... onda ćeš pored tela i  par objektiva imati i za novi kineski blic, ili polovni Canonov ...

 

A možeš da pogledaš i neki mirrorless, oni takođe imaju bajonet tj. izmenjive objektive ... manji su, zgodniji za poneti, a ništa lošije fotke ne daju od entri-level DSLR-ova ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Sta god da odlucis da uzmes, planiraj da ti oko 70% tih para ode na objektiv(e) a ostatak na telo. 

 

I Canon i Nikon su dobri brendovi, neces pogresiti ni sa jednim. Ako mozes uzmi u ruke svaki od aparata koji su u opticaju i vidi i kako ti lezi, koliko su ti osnovne komande na dohvat ruke i sl.

 

Sto se tice objektiva, vecina ljudi koji prvi put kupuje DSLR se zalepi sa tele objektive, za veci zoom. Veruj mi, mnogo vise ce ti znaciti oni siri objektivi. Ako mozes da uklopis, uzmi bar jedan fiksni objektiv, bez zuma, od 35 ili 50mm - super je za vezbanje kompozicije i sl a pritom su ovi objektivi uglavnom i svetlosno jaki (bolje se ponasaju sa manje svetla).

 

Najbolje mozes proci ako nisi gadljiv na polovne DSLR-ove. Ja vec 4-5 godina imam Nikon D90 telo (sa nekoliko objektiva) i da nekim slucajem ostanem bez istog, prvo bih gledao da li mogu da nabavim isti takav.

 

Budi i svestan da za dobre rezultate sa DSLR-om moras da vezbas, da ce verovatno malo potrajati i da vecina fotografija mora da prodje bar neku osnovnu obradu da bi imala "wow" efekat. Za obradu ce ti biti dovoljan i Adobe Lightroom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Ja sam skoro kupio polovan set D90, sa objektovom 18-70 zonericom uv filterom, wireless prekidačem, torbom...za 350 eura u Wien-u.

 

sve je u savršenom stanju, telo ima nešto manje od 30.000okidanja.

 

ako te tako nešto zanima mogu ti ga ponuditi po istoj ceni...ne greje me fotkanje, em sam se smorio da slikam dragu dok smo bili na odmoru do prošlog vikenda  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Zovite me gospodine, i kad nemam ceh da platim ...  :moto3:

 

Hvala ime, hvala, nije to toliko do aparata ... više zavisi od objektiva ispred, a ponajviše od onog ko je iza aparata.  ;)

 

Ja sam u ovome još iz doba jure ... htedoh reći filma  :D ... Na digitaliju sam prešao dosta kasno, pre pešes' godina, a otkad sam na njoj, imao sam malo čudan put. Canon EOS 550D>>40D>>5D, i  sad evo već skoro godinu dana 650D. Kod prvog sam se zahebo, uzeo sam nov, kod domaćeg "dilera" , jer nisam želeo da rizikujem   ::) ,  i kada sam ga prodavao nakon godinu dana na njemu izgubio skoro 50% ... Nisam mogao da mu oprostim neke ergonomske nedostatke, pa sam nakon njega pazario 40D ... Sa njim sam se pozdravio nakon nepunih 6 meseci, jer me je nakon 550D izluđivao njegov buđavi ekrančić  :lol:, a i uleteo mi je ekstra povoljno dobar 5D. On mi je najduže ostao u posedu, i sa njim sam bio najzadovoljniji što se kvaliteta fotografija tiče, ali sam se u međuvremenu navukao na tač skrin na ženinom 650D, a i dosta su ga popravili u odnosu na 550D. Sve što sam prvom zamerao, na potonjem je popravljeno, a bome su i još toliko toga novog dodali da stvarno nemam na mališu nikakve zamerke ...

 

Međutim, u zadnje vreme sve češće razmišljam o povratku na full frame, tako da lako može da se desi da uskoro prodam ceo sistem koji sada koristim (gle čuda, baš za 650eura  :hej:  ), dodam još, i kupim 6D jer mi je zaostalo dosta kvalitetne optike još iz doba jure, htedoh reći filma  :lol: , a koja baš i nema puno smisla na krop senzoru ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Auuu ... smorio se dok si slikao dragu ... moli Boga da ti draga ovo ne čita !  :)

 

4000 okidanja za 2 nedelje....aj se ne smori  >:(

 

inače smo zajedno išli na zajednički godišnji odmor, nisam prof. fotograf koji je plaćen za mrcvarenje. :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

4K za 14 dana, pa to mu dođe ispod 300 slidža dnevno ... nije to tako strašno.  :D Mora da ste u taze vezi, ova moja nije tako raspoložena za fotografisanje ... u stvari, kad malo bolje razmislim, nikada nije ni bila ... Tako da mogu da te shvatim, nije ti bilo lako sigurno, kada toliko voli da se fotka verovatno je i zahtevna mušterija.  ;) Nadam se samo da si bio na visini zadatka .  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

4K za 14 dana, pa to mu dođe ispod 300 slidža dnevno ... nije to tako strašno.  :D Mora da ste u taze vezi, ova moja nije tako raspoložena za fotografisanje ... u stvari, kad malo bolje razmislim, nikada nije ni bila ... Tako da mogu da te shvatim, nije ti bilo lako sigurno, kada toliko voli da se fotka verovatno je i zahtevna mušterija.  ;) Nadam se samo da si bio na visini zadatka .  :takoje:

moj druže, prvi put sam uzeo DSLR u ruke, a za tih 14 dana smo prešli autom po Abu Dhabiu i okolini tačno toliko (4000) kilometara autom (ja sam vozač naravno),

 

a krenuo sam sa idejom da se zalepim na pesak i ne pomeram se sa plaže (idealnih 30-35c u martu i aprilu)...zamisli sebe da si zapamtio sve i jednu jbn prodavnicu u sve i jednog shopping mol-a, a em su najveći na svetu em ih ima pun Q.

 

sorry za OFF teme, neću više (ni da fotkam ni da OFF-ujem)   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Uh pa ja sam onda srećan čovek, ova moja ne voli nikako da se fotka, a na motor ne seda ni za živu glavu :D

Imenjače, da kupiš, nego šta ! Kako ćeš znati da si se zahebo ako ne probaš ? ;)

 

Evo, ja sam ovim svojim fotkao upravo to, prirodu i dete ... Znači već je navikao, još malo pa sam slika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

moja sedne na motor samo ako negde kasni,a mene naravno mrzi da isterujem kola iz garaze...onda mora na motor :)

 

koje objektive imas za 650 D,gledao sam malo slidze po netu pa mi se djasvi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hahaha, nema šanse, dok sam imao malu hondu xl 125 jednom sam je odvezao par ulica i to je to ... Kawu kad upalim zatvara prozor, kaže previše je bučan ... a imam fabrički auspuh na njemu, šta li bi rekla da je neki otvoren top  :D

 

Na aparatu mi je tamron 17-50, ona verzija sa stabilizacijom. Kao all-around. Pre njega sam imao kit 18-55 IS II koji je u principu ok objektiv, pogotovo kad se u obzir uzme koliko košta. Ali moj primerak nije baš blistao optički, a umeo je počesto i fokus da omaši ... ono, zaključa, potvrdi fokus, ali kad pogledaš posle fotku na kompjuteru, jednostavno to nije to. Nakon njega sam imao sigmu 17-50 f/2.8, onu stariju, bez stabilizacije, koja je bila mnogo ubedljivija optički, ali kad potrefi AF. I mehanički je bila solidna, ali nikad nisam bio siguran da li je pogodila AF jbg. Na ekranu aparata sve izgleda super jer je mali, ali kad pogledaš na ekranu, nigde fokusa, jednostanvo se nije "gađala" sa ovim telom. Onda sam od jednog drugara kupio ovog tamrona po jako povoljnoj ceni, i to je to ... dalje nisam gledao, odličan je ... Sasvim pristojan i širom otvoren, na f/2.8 a kada se privrne malo, već oko f/3.5 - 4, jako dobar. Na manjim blendama, oko f/5.6-8 bolesno oštar, ali na malim blendama je svaki objektiv dobar ...

 

Pored njega sam uzeo i Canon EF 70-300 IS USM, da pokrijem tzv. tele područje. Nije preveliki, jako lepe fotke daje, stabilizacija radi super. Ne blista baš pri kraju zuma, a na samom kraju je OK kada se fotka bliže, recimo do 30-ak metara ... Kada se fotografiše nešto baš daleko, moja ocena je jedva dovoljan, fotke su u fokusu ali se nekako raspadaju. Ali to je već skoro 500mm na krop senzoru, tako da mu je, kada se u obzir uzme da sam ga dobio za nešto preko 200 eura, to sa moje strane oprošteno.  :)

 

Glede samog tela, aparatić je perverzija, ima onaj okretni ekrančić koji je još i tač ... Meni je na njemu super odrađen, i dok se fotka i snima, i dok se pregledaju fotke. Ima čak i onaj pinch zoom, double tap ... ma sve ... Još su ubacili i AF modul sa 60D, live view i AF pri snimanju rade mnogo bolje nego na 600D, ima stereo mikrofončić, priključak za spoljni, wireless kontrolu bliceva, čak su mu regulisli i ono "kmiik" što se čulo kod svih malih rebela pre njega prilikom okidanja (a što je mene kod 550D izluđivalo  :jok: ), vratili proximity senzor koji isključuje ekran kad prineseš aparat licu (što je recimo 550D imao, a kod 600D ukunuli) ... ma ni sedlo ti ne treba, sedlasta mu leđa.  :D  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Au, zanemeo si :D

 

Mogu ja i u sitna crevca ako te jos nesto zanima ;)

 

... eh da, nisam spomenuo da sam mu i vertikalni grip uzeo sa ibeja ... nije mi se davalo ovim nasim dilberima 60-80 eura za jbn. Phottix pa sam porucio meike za 35 usd, free shipment naravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

ja sam se vec napalio ma sad bi dosao po aparat :)

 

samo me ovaj sto kupuje moj 'aparat' zaebava,daje mi pola para a pola u 'robi'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

A meni opet ne odgovara da se baš odma' od njega rastanem, jer mi je trenutno jedini, ako ne računam matore filmaše ... tako da navijam za to da ne utopiš detektor odma'  :)

 

Još nešto, planiram jedan đir ka severu, do NS konkretno, a preko BG, ali tek za nedelju-dve ... jer tada imam nekog lufta. Pogledao bih par motora, a i kawu da pogledaju par drugara, pa bi tamo mogli da se nađemo i da pogledaš uživo sve ovo. Taman da ti uštedim vreme-novac koje bi potrošio na put ... jer nismo baš blizu ... Jedino ako baš nisi planirao da ženu vodiš u Sokobanju na kafu pre toga.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ej hoću, tek sad ti oddgovaram jer nam isključiše struju nedugo nakon mog zadnjeg odgovora, ceo kraj nema ... igraju se nešto ... valjda :D Ovo pišem iz kafića u centru, sa nekog hotspota ...

 

Danas ću uslikati, pa ću sutra dati film na razvijanje (jbg. nemam drugo digitalno telo :D ), skenirati i poslati ;)

 

Pozz

 

Ili ću uslikati telefonom ... videću ... mada mi s evuče neki film u aparatu mesecima, trebao bih to da razvijem ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Evo Sale, danas sam ubeležio canonche i objektive. Telefonom, jbg. zato su fotke ovako muljave ... Ali vidi se o čemu se radi. Ako ti to  nešto znači, imam qtiju i sve što uz aparat ide. Remen je nov, nekorišćen, nisam ga ni stavljao jer sam navik'o na svoj matori, star 20+ godina. Ako ti odgovara, za još koju kintu mogu da ti uz ovo dodam i još jednu originalnu bateriju i dve kartice od po 16 GB klase 10, kupljene u emmiju prošlog leta, dakle još u garanciji. Inače telo ima nešto preko 20K, video gotovo da nisam ni snimao. Na samom telu nema ni tačkice, nepušač sam, tako da ne smrdi na duvan ... Nikakve tezge nisam njime fotografisao, osim jednog 18-og rođendana kod komšinice i jedne svadbe gde sam bio gost, sestra mi se udavala ... Nisam ni tada hteo nešto previše da se trtim, jer je na svadbi bio i (pre)plaćen fotograf, ali mi je bilo krivo što je dotični stis'o aparat i fotkao samo kad su ga terali i naravno brzake za repa ... štedeo film, šta li ...  :jok:  

i-00369.jpgi-00372.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

ufff al je lep

objasni mi malo za baterije.ova dole je kao neka extra baterija koja pretpostavljam duze traje od originalne?kako izgleda orginalna,koliko moze da fotka s njom a koliko sa ovom na slici itd

jbg izvini sto te sad gnjavim,ali volim a ne znam :)

i koliko para bi bilo to sa slike (ide li i kartica uz to-od koliko GB?) a koliko sa tom oridjidji baterijom i sa dve dodatne kartice od po 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja