Jump to content

Moto Zajednica

Nevada, Kalifornija

Recommended Posts

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Putujem krajem maja za Las Vegas i biću tamo nekih nedelju dana. Kada se završi razlog mog bivstvovanja tamo, planiram da iznajmim motor i napravim rutu do San Diega, pa obalom ka severu do Malibua i nazad u Las Vegas. Naravno, ne sve u jednom danu već u periodu od nekoliko dana, možda i nedelju dana.

 

Ideja je nova, nastala jutros. Ako neko ima nekih iskustava sa Amerikom, značio bi mi svaki savet.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

        Od Vegasa do Diega ti je prava pustara ...zamarajuce i smorno za motor. danju vruce nocu hladno i samo 100ka  na sat....patrolira se cak i iz vazduha..

Kada dodjes do Los Angelesa valjalo bi da odvozas 22ku Angel crest Hwy...to je cuveno kao i Rock store u malibu planinama...vikendom se tu skupi po par hiljada motora...zatim North Pacific coast Hwy je pored mora i Ok je za voznju i onda pre Frisca na Istok prema planinama Nevade i Lake Taho....ako bi imao vremena da posetish nase Srpsko prvo  kaubojsko naselje iz doba zlatne groznice i najstarijom crkvom u Jacksonu....vredi videti to.

 

Pozz   Kawazoki

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Da li misliš da je bolje da se prevezem do San Diega ili Los Anđelesa na drugi način pa da tamo uzimam motor i vozikam po obali? Do San Francisca recimo.

 

Gde je tačno taj Jackson? Google maps prijavljuje nekoliko njih :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

   Po mome, bolja je ruta  na Sever do lake Taho pa onda do Jacksona a to je na obroncima Nevada planina u Californiji pa zatim do Frisca i onda dole na Jug u L.A...........S.Diego je totalno nezanimljiv za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Javi se Banetu Motoholic-u, on zivi u LA.

 

Hoću, hvala. Motoholic mu je nick ovde?

 

Po mome, bolja je ruta  na Sever do lake Taho pa onda do Jacksona a to je na obroncima Nevada planina u Californiji pa zatim do Frisca i onda dole na Jug u L.A...........S.Diego je totalno nezanimljiv za motor.

Hvala na predlogu. san Dijego mi je bio opcija čisto zbog toga što mi je neko rekao da je lep grad ovako. Ne znam kakav je za motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Javi se Banetu Motoholic-u, on zivi u LA.

Napisao sam mu PM, pa ćemo da vidimo.

 

Posle dobijenih saveta ovde, istraživao sam još malo i odlučio da ipak letim iz Vegasa za LA i kad se stacioniram tamo da uzmem motor i krenem u pohod zapadnom obalom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

nedavno sam citao neki putopis po americi cini mi se na VICE srbija pogledaj mozda ima nesto sto te zanima. Jedna zanimljiva stavka koju sam zapamtio je da lik nije iznajmio motor vec kupio polovnjaka i prodao ga prije povratka kuci. 

 

i nadjoh

http://www.vice.com/rs/read/put-kroz-ameriku-na-dva-tocka-hedonizam-jaca-organizam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Sta planiras da vozis?

Nemam još plan šta bih tačno vozio. Mislim da bi morao da bude Harley, kad sam već tamo. Možda Sportster 883. Još uvek sam u internet istraživanju firmi koje se bavi rentiranjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Chicago - Shabac
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

Rent za Harley ti je 140$ dan plus porez i jos neki glupi troskovi,za mesec dana rentitanja motors ti treba 5000$.poz ako budes isao kroz cikago javi se.bojan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Rent za Harley ti je 140$ dan plus porez i jos neki glupi troskovi,za mesec dana rentitanja motors ti treba 5000$.poz ako budes isao kroz cikago javi se.bojan

 

Već sam se spremio na takvu neku cenu. U pregovorima sam sa par agencija koji se bave time.

Nažalost, samo zapadna obala. Letovi mi ne omogućavaju da se dovezem čak do Čikaga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Za sad je najjeftinija opcija Sportster 883 za oko $130 - $140 sa maximalnim mogućim osiguranjem od krađe. Bez ograničenja što se tiče pređene kilometraće (miljaže:D ). Bar što se tiče online pretrage i prepiske.

 

Našao sam i neku jeftinoću za $60 dnevno sa 200 milja limitom, ali nije Harley već Suzuki Boulevard.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja