Jump to content

Moto Zajednica

Gitovanje pljastike

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Treba mi mali savet velikog strucnjaka ;)))

 

Imam dve male bocne plastike na cbr u preko stitnika rama motora, koje se lahko srafe na bocne plastike. Inace su bile lose kad sam uzeo bajk, farba se skinula i git ispod popucao. Izgitovao sam ih odavno sa @nekim gitom, koji je bio ziljav al se sad to vec stislo, i nije lose generalno medjutim mislim da treba to iak malo doraditi pred farbanje. Trazio sam spric git za plastiku po radnjama ali prodavci koji imaju spric git za metal i drvo nemaju pojma cime bi se to moglo isprskati jer se plase da ne popuca zbog gibanja plastike. Genarno se ovaj deo ne uvija i ne izvija al ajd....

 

Da li neko ima iskustva sa ovim od kolega, koji rade plastiku?

 

Body git za auto imam sa vlaknima, sa ucvrsivacem, ali nisam jos isprobao jer me smara da tolike neravnine posle skidam.

 

PS. tadi se o malim valjkastim profilima koji se na konkretnoj slici nalaze izmedju otvora ispusta toplog vazduha iz motora na bocnoj plastici ;) Duzine 20 ak cm i sirine oko 3 cm. Ovi delovi u principu ne rade i ukrasni su, i ne trpe pritisak.

 

Ono idi kod majstora stoji, al volim da se sam zezam....

post-87-0-38655100-1429545779_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

prvo ne postoji spric git za plastiku  vec se koristi ovaj koji ide za auto   a sto se tice  grubog gita to ima za plasticne delove  ako  se plastika koja se farba   elasticna kao na  kros masinama   onda se ubacuje posebna tecnost  u spric git  i boju  a takodje i lak   i zove se elastin  ili tako nesto  kod nas  a za to sto bi ti trebao da odradis spric git   ide ovaj za auto boje  samo sto mora biti akrilni  tj, na akrilnoj bazi ........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Meni nije bas jasno sta te muci, plastik prajmer postoji i nanosi se na golu plastiku jer bez toga se hoce dici farba sa filerom zajedno..pogotovo kad se okrene puska za pranje..kitova imas vise vrsta, uglavnom za vece rupice stavljas tvrdji(poliester) a na sitne meki(soft)..svaki novi lak u sebi ima te elastine pa ne moras dodavati nista..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam prošlog leta kupio neki cement git, sive je boje, i rekoše mi da je za plastiku i za metal može. To sam uzeo kod mene u Ugrinovačkoj ulici u onoj farbari, sa desne strane kad se prođe Zemunov stadion i krene ka Beogradu, koja prodaje sve te stvari za profi farbanje i poliranje. Zaboravih kako je ime radnji a i git od koje je firme. Špric git sam koristio body u spreju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ta radnja se zove "EHOM", evo i mob od njihove druge radnje - 060/825-09-41 pa pitaj šta te interesuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja