Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT660X

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ja sam nešto istraživao i došao do podataka da je problem u senzoru pozicije gasa. To je onaj senzor na desnoj strani odmah ispod rezervoara. Planiram da ga zamenim čim naletim na drugi nov, pa videću šta će se desiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

pozdrav braco bajkeri,prepravio sam iduv sad ima iz dva u jedan,stavio sam grane od stare 660 i jedan top ada race.

pri vecem gasu na leru mi izlazi vatra na topu a pri voznji pri oduzimanju gasa mi puca iz topa.

da li neko zna ko radi dijagnostiku za ovaj motor da promenim parametre??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi, Srbija
  • Motocikl: Yamaha XT660X

Pozz, imam i ja mali problem sa mojom yamahom, isto mi secka na gas kada pokusavam da ga drzim 50 sa 3 brzinom, eh sada gledao sam po netu i nasao sam ono za smanjenje mesanja goriva i vaduha, onaj Co mod preko sata, i bilo mi je na -6, smanjio sam to sve do -25 ali i dalje malo secka na gasu, je l se i vama desava da secka na gasu do tipa 50-60 km/h, koliko vama stoji kada udjete u onaj mod za namestavanje Ecu ili ti Co?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Kod mene fabricki je bio podesen na 11, a ja sam kasnije namestio na 15. Na fabrickoj postavi svekica bila kao mleko, a na 15 fina braon. Bilo je nesto bolje u vezi trzaja i povlacenja. 50 je neka brzina koju xt ne voli u trecoj. Ipak, proveri zategnutost lanca i stanje damper gumica na zadnjem tocku. 

 

 

 

 

 

 

 

n

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R
On 1.8.2017. at 9:41, Shuster je napisao:

pozdrav braco bajkeri,prepravio sam iduv sad ima iz dva u jedan,stavio sam grane od stare 660 i jedan top ada race.

pri vecem gasu na leru mi izlazi vatra na topu a pri voznji pri oduzimanju gasa mi puca iz topa.

da li neko zna ko radi dijagnostiku za ovaj motor da promenim parametre??

Ako možeš postavi neku sliku kako si rijesio grane 2 u 1. I kazi mi koliko je potrebno prepravljati te grane od stare 660 da bi ih upasao na ovu mašinu.

 

 

On 23.8.2017. at 20:12, Petre je napisao:

Kod mene fabricki je bio podesen na 11, a ja sam kasnije namestio na 15. Na fabrickoj postavi svekica bila kao mleko, a na 15 fina braon. Bilo je nesto bolje u vezi trzaja i povlacenja. 50 je neka brzina koju xt ne voli u trecoj. Ipak, proveri zategnutost lanca i stanje damper gumica na zadnjem tocku. 

Sto se tiče trzanja pri kretanju malom konstantnom brzinom vrlo često razlog bude ovo što je Shuster naveo, previse otpušten lanac ili potrošene gumice na zadnjem točku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

sto se tice tog stelovanja preko sata ne znam na koliko bih trebao da nastelujem za izduv 2 in 1??

sto se tice slike postavio sam gde se postavljaju slike nasih ljubimaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

slika motora je na poslednjoj strani postavljena letos plave je boje xtr i ima spoljasnju gumu nazad na torbi

Sto se tice grana prepravlja se samo jedna i to ona sto je fixna ko sto se produzi za oko 8 cm 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro
On 8/23/2017 at 5:26 PM, raptor71423 said:

Pozz, imam i ja mali problem sa mojom yamahom, isto mi secka na gas kada pokusavam da ga drzim 50 sa 3 brzinom, eh sada gledao sam po netu i nasao sam ono za smanjenje mesanja goriva i vaduha, onaj Co mod preko sata, i bilo mi je na -6, smanjio sam to sve do -25 ali i dalje malo secka na gasu, je l se i vama desava da secka na gasu do tipa 50-60 km/h, koliko vama stoji kada udjete u onaj mod za namestavanje Ecu ili ti Co?

Pozdrav. Moj klinac uzeo nedavno jedan xtx takodje mu smeta to sto mora da šalta ili na kvačilu drži motor da ne trza. Kako se dolazi do tog moda podešavanja na satu. Ima li neki link gde može da se pogleda ili uputstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@Boban EN evo link: https://www.youtube.com/watch?v=3Mg3TaoXDFU 

Samo što, koliko ja vidim - ne pričate o istoj stvari. Mislim da je raptor imao problem da motor secka, odnosno trza kad pokušava da drži konstantnu brzinu, obično oko 3000 obrtaja u trećoj, i tu ovo podešavanje može malo da pomogne.
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hm, bila je priča za promenu CO vrednosti - i za to definitivno ne treba nikakav uređaj - postavio sam u prethodnom postu link kako se radi. E sad - kako se određuje najbolja vrednost - to već ne znam. Takođe, čini mi se da sam prošitao da ovo podešavanje utiče samo na deo radnog opsega, tipa kad je na malim obrtajima. Da bi u potpunosti mogao ovo da kontrolišeš - potreban je uređaj - power commander na primer.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Ok hvala za sad na informacijama. Kod mene to nije tako jako izrazeno cak selako iskontrolise al reko ako postoji neka jednostavna mogucnost da se popravi zasto da ne. Hvala svima pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ducati Hypermotard 1100 EVO

Meni se u zadnje dve vožnje gasio xtx pri šaltanju u nižu brzinu, npr iz 4 u 3 ali nisam skroz siguran koje su brzine u pitanju...zna li neko zbog čega i kako se to rešava? Xtx je 2007.godiste..

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Koja je fabricka vrednost CO?

meni malo puca iz auspuha kad smanjujem gas

ne znam da li da smanjim ili povecam CO 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Svi su razliciti kad dolaze iz fabrike. Kod mene bilo 11, podesio na 15.

edit

proveri i poziciju tps-a, kod mene su se pomerile vrednosti posle podesavanja sajle, cini mi se da su vrednosti bile 15-17, ali se ne bih kladio :)

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Utisci posle nedelju dana voznje su iznad svih ocekivanja...vise mi nije cudno sto se toliko trazi za XT660X :care:

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

Evo sta kazu iskusni motoristi zasto Yamaha XT660 X secka,trza pri malim brzinama...tj na malim obrtajima

Cush drive rubbers

Ja sam ih menjao na Yamahi XT 660 E a po izgledu mislim da su isti i za XT 660 X

Samo ne mogu da se setim gde sam ih kupio,mislim u Barelu,ali se ne secam kako se zovu

Gumeni odbojnici zadnjeg zupcanika ili tako nekako

Ako neko zna gde mogu da se nabave,vidim da imam malo lufta 

 

 

 

 

rear sprocket bumper.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Gumeni ublaživači udara. Ali osim njih ima tu više stvari zbog kojih se xt660 motori tako ponašaju, a glavni je ECU. Nije baš lako da se to reši 100%.  Igraj se i sa CO podešavanjem pa vidi ima li razlike.
Ovo ti je kataloški broj, izgleda da idu na komad a treba ti 4 ako se ne varam:
 

WWW.MOTORCYCLESPAREPARTS.EU

MSP is Europe’s most popular online parts supplier, buy new Yamaha manufactured Damper from MSP, worldwide shipping using DHL


Ali baci pogled i na ovaj post, ovako lako možeš da proveriš da li je uopšte do njih pre nego što kupiš nove:

https://forum.bjbikers.com/topic/98609-xt660z-tenere/page/4/#comment-2710994

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X

U Nemackoj 32 e , u Italiji 29 e

jbg ali kod njih su vece plate :cirka1:

 

WWW.MOTOMIKE.EU

VER d.o.o.-Motormania - More than 70,000 parts and motor oil all top brands like Yamaha + Kawasaki + Suzuki + Honda + BMW + Aprilia. Directly from the shop, good and cheap

kod komsija 40 e....imamo li na forumu nekog kolegu iz Hrvatske koji nam moze doneti

Promenio član Sale_XT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Guma se lako rešava. Proveriš samo jel to , "luft" na točku cimaš lančanik levo desno kada skineš točak. Dok ti neko ne dopremi od preko ubaci bajlage. Ako nije nešto drugo navedeno u prethodnim postovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 435 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 X
On 3/3/2023 at 11:53 PM, Petre said:

Svi su razliciti kad dolaze iz fabrike. Kod mene bilo 11, podesio na 15.

edit

proveri i poziciju tps-a, kod mene su se pomerile vrednosti posle podesavanja sajle, cini mi se da su vrednosti bile 15-17, ali se ne bih kladio :)

TPS mi je 17 u leru a pun gas 99....ne mogu nigde da nadjem koje su fabricke vrednosti i da li je to OK

CO mi je sad na 15,malo sam experimentisao od 12-20,mislim da je ovo najbolje sto sam mogao dobiti,imam jos malo trzanja u drugoj na malim obrtajima,ali u trecoj sad ide lepo

Prva i druga brzina su bas kratke u odnosu na XT 600 E koji moze i u drugoj da se vozi lagano

XTX trazi da se vozi tr trr trrrrrrrr :moto2:

 

@plumber.ns napisah vec da imam malo lufta u zadnjem lancaniku,ali nije strasno...kad se dogodine bude menjao lanac i lancanici ubacicu i originalne dampere,jebiga ne volim nista da budzim

malo je i lanac bio vise zategnut... to sam resio i sad je pesma

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja