Jump to content

Moto Zajednica

3. MotoGp, Argentina 2015

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Italija,Venezia
  • Motocikl: Honda Cbr600F sport

 

[quote name="Sponja" post="1734306" timestamp="142951439

 

 

Ala su Rosijevi dobili krila :D

Pogrešan izbor zadnje gume za MM-a, inače ga ne bi videli celu trku. Ali i to je deo ovog sporta...

 

Tacno tako.

O čemu tačno pričamo ???

 

Da je postojao pogrešan izbor guma Markez bi se od samog starta, 5-6 krug, borio za 5 mesto i počeo da gubi pozicije, a ne bi otišao u tačku ostalima koji su ga "pratili". Da je krenuo sa extrahard komponentom zasigurno ne bi mogao da ima tempo u prvoj polovini trke kakav je imao, te opet od toga da ga ne bi videli celu trku nema ništa.

U prilog tome govori i to da je Markez najbolje vreme postavio u 2-3-4 krugu kad je pravio razliku, a Rossi u 20-om krugu kad je extrahard guma najbolje radila.

Svako je izabrao onu kombinaciju za koju je smatrao da je najbolja, a mišljenja sam da je u stvari Dovi pogurao Rossi-a da sustigne Markeza, jer da nije bilo ponovo ultrabrzog Dovi-a, konstatno na repu Rossi-u, ovaj ne bi forsirao i trudio se da vozi što preciznije, te ne bi ni sustigao Markeza.

Scenario trke bi bio da je Markez ekspresno pobegao 4-5 sekundi, svi ostali se ohlade, skontaju da je nedostižno i nastave da voze tempom oko 1:40 .

 

Mislim da nisi u pravu, jer Rosi je u toku svih treninga koristio extra tvrdu gumu, Markez je mislim samo jednom izašao sa extra tvrdom, tako da nije Doviciozo gurao Rosija, već je Rosi sam sebe gurao, kao što je i rekao da je video da Markez izašao sa tvrdom gumom, ne extra tvrdom i da je znao da će pri kraju morati da se štedi, kockao se i dobio. Mene je ovde oduševilo dedino iskustvo, što reče Boris, niko ne dovodi u pitanje da je MM najbrži vozač u MotoGP

Mark jeste dobar,ali ne i najbrzi..prosle godine nije bilo konkurencije Hondi,pa je malom bilo lako,sad kad je Yamaha tu,Dukci smetaju,Pedroze nema da cuva ledja,odmah je druga prica.Ne zaboravi da je Rossi startovao 8.,da je bio medju prvom cetvorkom tek bi onda pukla bruka.Ako u Spaniji Rossi ostvari dobar rezultat Marqez ce imati mnogo posla sto je za njega mozda i bolje,spustice se na zemlju i poceti da razmislja.Slazem se da ima potencijala da bude vrhunski vozac to stoji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Sumnjam da je Rosi odlucivao o tipu gume. 

Tako je. Rossi niti razvija motor niti bira gume, samo daje sugestije, a glavni inžinjer sa ekipom gleda kako da mu udovolji. Tim koji stoji iza njega mu je dao dobitnu kombinaciju podešavanja, guma,... sa kojom može da prži maksimum. Markez nije bio te sreće, ali mlad je, ima vremena za ispravku. Kao da se Rossi i njegova ekipa nikada nisu zeznuli u procjeni. Više od nekoliko puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nisam siguran da sam dobro shvatio. Da li zelis da kazes da ce Dorna da "radi" protiv Rosija?

 

Ne bas direktno protiv njega koliko ZA Hondu. Pa sad, ako se Rosi nadje na putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Sracunao se Marq al' za malo. "Hard-Extra Hard,ako napravim dovoljnu razliku ponestace mu krugova",zeznuo se.

 

Ne znam :) zasto sam skocio uz psovke kada je mali "skliznuo" ali eto. Ne moz' sa svakim tup-tup i da uvek izadjes kao pobednik. Imao je Rossi malo okret preko ramena pre drugog kontakta ... i verujem da mali nece vise uciniti istu "gresku". Bio sam skeptican (veoma) za Rosijev izbor gume al' zato je on vozac MotoGP-a a ja teram teske masine.

 

Odlicna trka,odlican pocetak sezone a posebno zbog Ducati-Dovi-Iannone,Suzuki-Espargaro-Vinales,Svaler Lucio Cecchinello-Crutchlow,Hernandez-Petrucci. NE ZNAM za koga da navijam,keve mi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

 

Nisam siguran da sam dobro shvatio. Da li zelis da kazes da ce Dorna da "radi" protiv Rosija?

 

Ne bas direktno protiv njega koliko ZA Hondu. Pa sad, ako se Rosi nadje na putu...

 

DORNI je dobro ovako,i to VEOMA ~

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Evo potvrde Markeza da je deda bio kvaran :)   rekao je "on je moj idol i ja opet imam nesto novo da naucim" a misli na namjerni manevar, e sad pitanje je koliko deda ima takvih manevara u rukavu za u buduce..Moguci scenario je da markez ubrzo pokusa da mu vrati na sta je deda sigurno spreman pa da opet ne ispadne magarac..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Izjebo ga je ko konja!!

 

 

 

 

edit: a šta je s Lorenzom koji q?

 

 

 

edit2: @BRACO

mislim da je Marquez mislio na taktiku u trci a ne na nekakav kvarni manever. Nema nikakvog manevra.. mali je hteo da gagurne na ulasku, nije mu upalilo za posledicu se našao na pogrešnom mestu i popio po pičci. Čisto ko suza!

 

p.s. Mislim znate svi šta mislim o Rossiu i navijačima mu.. al ovde stvarno nije bilo mesta razmatranju incidenta. Videlo se posle prvog ponovljenog snimka da ako je neko i bio u krivu to je bio Marquez. Instant karma!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Mislim da je dorna skontala da Horhe nije dovoljno zabavan za siru publiku pa ima staru verziju androida u uredjaju :)

 

Pogledaj snimak, rosi je isao u siroku pripremu za ulazak u sledecu krivinu ali naglo dok ovi iza Dovi i Kal idu uzom putanjom kojom je i on do tad ulazio, ali lisac se okrenuo snimio gdje je i zalomio desno :) pogledaj polozaj tjela, znao je da sledi dzumbus 100% 

Mozda ne bi da ga dvije sekunde ranije markez nije nabo u ledja.

 

http://www.youtube.com/watch?v=qJ7F7Asryw8

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova

Jorge Lorenzo:
“Honestly, I am very disappointed. I didn't expect to finish in fifth position. I expected to fight at least for the podium. I was not able to ride as good as Valentino with the hard rear tyre, maybe we needed a softer one to feel better. I didn‘t feel good and I wasn‘t able to ride as I wanted. Anyway, we keep getting points and let‘s see in Jerez if we can be faster. Valentino‘s race was unbelievable, he was able to go faster than anyone else with the harder tyre, he is in an unbelievable shape.”

 

Iskreno, zao mi je sto se sve ovo desava sa Lorencom. 

Sto se tice Marka, on je projekat Honde i Repsola. Bukvalno. Naravno, izabran je zbog neverovatnog talenta i umeca, ali....Ono sto je "kazao" posle incidenta je ono sto mu je receno da kaze.Svako ko misli da u ovom sampionatu ne postoje razne "igre", naivan je. Ogroman novac je u pitanju a to je dovoljno da se cine neke manje sportske stvari. 

Meni je jako zao sto Honda nije dozvolila Stoneru da vozi, a jos vise sam besna zbog njihovog debilnog objasnjenja. Stoner je najbolji vozac od svih, bio je i jos dugo ce to ostati, bez obzira sto ima samo 2 titule. Jednostavno, Honda nije htela da dozvoli da Stoner pobedi Markeza. A on bi to mogao. I to je jedini razlog sto su uzeli onog nesrecnog Hirosija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa ti si Braco gori od Ercega sa SK!  :sampion:  Znaš šta misli Markez, znaš kako Dorna razmišlja... Ti više nemaš pravo ništa da mu prebaciš za prenos, osim što te ne zove za stručnog konsultanta! :jee1:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa ti si Braco gori od Ercega sa SK!  :sampion:  Znaš šta misli Markez, znaš kako Dorna razmišlja... Ti više nemaš pravo ništa da mu prebaciš za prenos, osim što te ne zove za stručnog konsultanta! :jee1:

 

Imas kladionicu pa pokazi svoje znanje, a na cesti bi ti odrzao nekoliko lekcija iz srednje ali jos nisi ni osnovnu zavrsio :)

 

edit: kontaktiraj i Livia 

 

http://www.gpone.com/en/2015042016660/Suppo-la-strategia-di-Marquez-era-giusta.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Jorge Lorenzo:

“Honestly, I am very disappointed. I didn't expect to finish in fifth position. I expected to fight at least for the podium. I was not able to ride as good as Valentino with the hard rear tyre, maybe we needed a softer one to feel better. I didn‘t feel good and I wasn‘t able to ride as I wanted. Anyway, we keep getting points and let‘s see in Jerez if we can be faster. Valentino‘s race was unbelievable, he was able to go faster than anyone else with the harder tyre, he is in an unbelievable shape.”

 

Iskreno, zao mi je sto se sve ovo desava sa Lorencom. 

Sto se tice Marka, on je projekat Honde i Repsola. Bukvalno. Naravno, izabran je zbog neverovatnog talenta i umeca, ali....Ono sto je "kazao" posle incidenta je ono sto mu je receno da kaze.Svako ko misli da u ovom sampionatu ne postoje razne "igre", naivan je. Ogroman novac je u pitanju a to je dovoljno da se cine neke manje sportske stvari. 

Meni je jako zao sto Honda nije dozvolila Stoneru da vozi, a jos vise sam besna zbog njihovog debilnog objasnjenja. Stoner je najbolji vozac od svih, bio je i jos dugo ce to ostati, bez obzira sto ima samo 2 titule. Jednostavno, Honda nije htela da dozvoli da Stoner pobedi Markeza. A on bi to mogao. I to je jedini razlog sto su uzeli onog nesrecnog Hirosija.

 

Zasto iko gleda trke ako je sve namesteno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ma da, koja glupost, Stoner da hoce i da ima muda mogao je da ode u bilo koji drugi fabricki tim, i docekali bi ga oberucke, nego nece, boli ga patka...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hmmm, ...... Hiroshi je test vozac Repsol HRC , znaci ima ugovor sa HRC u kome mozda stoji da u slucaju povrede vozi kao zamena. U slucaju da ne vozi to kosta xxxxxxxxxxxxx $ + Stoner bi hteo pare+ negativna reklama zbog Aoyame , sudovi ostale p.....e m.......

 

A vozio bi 3-4 trke max ????? ili Sacekati Pedrosu i to je to.. , a koliko znam honda bas nesto ni ne mirise bivse vozace. U Stonerovom slucaju imao si ugovor od xxxxxxxxxxxxxx $ nisi hteo sad se xxxxxxxxxx puta u dupe

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja sam prošle noći sanjao da će neko da mi usere gledanje trke s rezultatom. Sve lepo izeskiviram po netu kad dođe jedan danas u kafanu (od trka je čuo za Rossi-a), sede za sto i mrtav ladan.. pljas  -  rezultat. Kad ga nisam zalepio pikslom u čelo. Zamisli gledam onakvu trku i znam šta će da se desi. Bedak neviđen. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja