Jump to content

Moto Zajednica

Liberty 200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Drugar prodaje Liberty 200, 2006to godiste.

Redak skuter po recima mnogih, meni se dopada kako izgleda i odgovara mi tih 200ccm, zeleo bih i vise ali za tu lovu tesko.

 

U svakom slucaju, sve mi odgovara, sem sto me jedan poznanik naplasio pricom da konkretno taj 200ccm motor dramaticno vise trosi od 125tice, cak i od 250tice.

Pominjao je 2 ventila po cilindru koje samo taj 200 ima, dok svi ostali imaju 4, da je kratak prenos, da se mnogo vrti i trosi 5+ litara po gradu....

 

Sta vi mislite ?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

http://www.thescooterreview.com/component/content/article/135-piaggio/259-piaggio-liberty-200s  Starija konstrukcija motora,rasterećan motor(nije navijen ne ide u obrtaje)....ti agregati su kao kandilo-najbitnije mu je da ima ulje.Što se tiče delova,ima ih zaista i novih i polovnih,ne računaj da je cena proporcionalna ponudi.Proveri membranu karburatora ako je načeta moguće je da se reparira ali IPAK najbolje rešenje je nova znaj da joj je cena oko 100Eur ili komplet kineski karburator od 125-ice za 4000-4500din.Inače jeste da troši uslovno rečeno''malo više''nažalost kod te ekipe Piaggio-vih agregata stil vožnje ne igra neku posebnu ulogu.Alternative su razne,ako si fleksibilan po pitanju izbora skutera.Manje troši Honda i kvalitetni klonovi njenog agregata (čitaj Kymco) koje bi ti i preporučio.U toj klasi imaš da nabodeš azijski naked 125-150 agragat sa manualnim menjačem u zaista dobrom stanju od prvog vlasnika i malom kilometražom kao npr.SYM,Keeway,Qingqi....pa ti vidi,kako ti stoji mašna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Hvala.

 

Ako to nije neka veca razlika u potrosnji i odrzavanju, onda cu uzmem ovoga. Malo je presao (12500 km), ima vizir i kofer i sve to zajedno stoji 800e.

Neko kaze vredi, neko ne... no to je drugar, za 50e gore/dole se nece niko obogatiti pa cu ga verovatno uzeti.

 

 

Alternativa ima toliko da pocne glava da me boli... i stoga mi je lakse da uzmem prvo na sta sam naleteo, a to je ovaj, i resim se razmisljanja :)

Automatik je pride obavezna stavka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ja sam imao 125cu novu pa 200cu isto novu.

Ima razlike. Odlican motor. Proveri samo da prenos ne tandrce.

Cena je dobra ako je kupljen kod nas, ako nije onda :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Decko koji ga prodaje je prvi vlasnik, poznat mi je motor duzi niz godina tako da je to OK.

Inace, nisu regularno uvozeni kod nas, makar mi je tako rekao jedan od uvoznika, samo 125tice, da su 200tke jako retke zbog toga.

Vrlo verovatno da jeste tako jer na oglasu nema ni jedna 200tka u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ja sam imao 125cu novu pa 200cu isto novu.

Ima razlike. Odlican motor. Proveri samo da prenos ne tandrce.

Cena je dobra ako je kupljen kod nas, ako nije onda :stabre:

Koja je razlika u potrošnji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

To su dobre masine liedar 200.Nosi ih vespa GT 200. Veoma pouzdane i dobro idu.Ja imam vespu GT 200.

Potrosnja 80-2,6lit ...100-3 lit ...120---3.5 lit..130-3.8-4 lit na otvorenom. Grad oko 4 lit. Stim da ja imam male modifikacije akrapovic i variomat CVT FR4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Pa dobro, svaka vazdusara trosi vise od slicnog modela sa vodenim hladjenjem.

Steta je sto i ide slabije... no, odrzavanje je jednostavnije i cesto jeftinije.

 

Videcemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Koliko se secam razlika je mala, slicno kao sto Igor VA kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Znači 4.5 (uzimajući u obzir navedene modifikacije kolegine Vespe) Uporedivši je sa npr.Hondom dylan 150 koja ne prelazi 2.8-3.0.....jebi ga pri tome je za Liberty-a Honda dylan ''izmislila skuter''.Inače nama su reper poštanske 125-ice koje i troše tih 4.5L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Honda sa 13ticama izmislila skuter vs Piaggio koji ima 16ticu napred ?

 

Ja skutere sa tako malim tockovima i ne razmatram... naravno samo moje misljenje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 433 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Znaci veliki tocak narocito kad krenes da klizas u krivini, imas bar malo sanse da spustis nogu, sa malim točkovima si vec na podu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 18. 4. 2015 at 21:46, Igor va je napisao:

To su dobre masine liedar 200.Nosi ih vespa GT 200. Veoma pouzdane i dobro idu.Ja imam vespu GT 200.

Potrosnja 80-2,6lit ...100-3 lit ...120---3.5 lit..130-3.8-4 lit na otvorenom. Grad oko 4 lit. Stim da ja imam male modifikacije akrapovic i variomat CVT FR4.

Stara tema ali nisam našao nigde da se pominje cvt fr4 pa pitanje za @Igor va : kakvi su ti utisci vezano za taj variomat?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Utisci su dobri,cak odlicni.Problem je prva dva tri kompleta rolnca dok se variomat ne uglaca(pojede ih duplo brze) posle bez problema. I rolnice moraju samo njihove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 6 sati, Igor va je napisao:

Utisci su dobri,cak odlicni.Problem je prva dva tri kompleta rolnca dok se variomat ne uglaca(pojede ih duplo brze) posle bez problema. I rolnice moraju samo njihove.

A koliko traje taj prvi set rolica? Koliko su postojani slajderi? Na MS forumu sam pročitao da mogu i rolice od drugih proizvodjača. Vrlo malo se piše o tom variomatu! Kako si ti uopšte došao do njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Prve rolnice su trajale oko 2000km. Drugi set oko 3000 pa tek treci je sluzio. Slajderi su bili i ostali novi. Koliko znam druge rolnice ne mogu jer se razliuju u dimenziji.Da posluze mogu ali nije prava stvar. Ja sam na Sip-u kupovao za vespu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
pre 22 minuta, Igor va je napisao:

Prve rolnice su trajale oko 2000km. Drugi set oko 3000 pa tek treci je sluzio. Slajderi su bili i ostali novi. Koliko znam druge rolnice ne mogu jer se razliuju u dimenziji.Da posluze mogu ali nije prava stvar. Ja sam na Sip-u kupovao za vespu.

Ako te ne gnjavim, opiši malo kako se ponaša za razliku od standardnog. Ima li prednosti i da li se isplati da se stavi obzirom da je skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Bio je dosta startniji u odnosu na fabricki,povlacio je ravnomerno pogotovo izmedju 70-100 km/h(tu je bila malo lenja) obzirom da je agregat bio 200. Momci koji su vozili na 300 kazu da su mnogo pre punili max brzinu. Ja nisam imao vespu jacu od 200.Moja iskustva su bila pozitivna sa CVT FR4. Pogledaj malo po drugim forumima kako se ponasaju ostali skuteri i sta kazu drugi. To je moje iskustvo sa vespom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre sat vremena, Igor va je napisao:

Bio je dosta startniji u odnosu na fabricki,povlacio je ravnomerno pogotovo izmedju 70-100 km/h(tu je bila malo lenja) obzirom da je agregat bio 200. Momci koji su vozili na 300 kazu da su mnogo pre punili max brzinu. Ja nisam imao vespu jacu od 200.Moja iskustva su bila pozitivna sa CVT FR4. Pogledaj malo po drugim forumima kako se ponasaju ostali skuteri i sta kazu drugi. To je moje iskustvo sa vespom.

Ok, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Zna li neko cemu tacno sluzi ovaj deo. Ima vakum sa glave i neku cev pored auspuha koja se zavrsava na ovom uredjaju. Cev je sva nesto izlomljena, bila i natrula. Malo sam je zavario, ali opet pravi buku u ovom poklopcu ventilatora

FA215A7E-F002-4E1C-88B8-3698E7ABB47A.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Možda lupam, ali ovaj opis iz workshop manuala mi liči na to. Svakako konsultuj uputstvo, možda ćeš naći nešto pametno.

 

Secondary air
In order to reduce polluting emissions, the vehicle
is furnished with a catalytic converter in the muffler.
To favour the catalytic process, an extra amount
of oxygen is added via a secondary air system
(SAS).
This system allows more oxygen to be added to
the unburned gases before they reach the converter,
thus improving the action of the catalytic
converter.
The air enters the exhaust duct from the head, and
is purified by a black filter.
The system is fitted with a control valve that disables
operation while decelerating to avoid unwanted
noise.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja