Jump to content

Moto Zajednica

Ventilator na regleru

Recommended Posts

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Posto mi je skoro crkao regler, pa sam morao da kupim drugi, zainteresovao sam se malo za problematiku. Na netu sam nasao zanimljiva iskustva i razloge zasto crkavaju regleri. Najveci uticaj na skracenje zivotnog veka ima toplota. Nisam ni bio svestan koliko se regler greje tokom rada motora, a mozete da zamislite na kojim je mukama leti u gradskoj voznji ili offroadu kad se ide sporo i nema dovoljne cirkulacije vazduha koja bi ga adekvatno ohladio. Jos kad se tome doda blizina auspuha an transalpu... U takvim trenucima mu se najvise skracuje radni vek. Zato sam odlucio da primenim jedno resenje koje sam nasao na netu, montazu ventilatora sa PC-a. Konkretno za regler Transalpa original pasuje ventilator za kuciste 8x8cm. Povezao sam ga tako da je ukljucen kad se da kontakt. Evo kako to izgleda

 

9qPuV_dsc01801800x600vv7.jpg

ln7z3_dsc01803800x600bg5.jpg

Udb28_dsc01799800x600dl3.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

super si se snashao :)

chuo sam na cbr-ovima i vfr-ovima zbog toplote crkavaju regleri pa su ljudi to isto radili...

moj regler se takodje dosta greje jer je iznad dva auspuha pa mozhda i ja ovako neshto uradim...

jel si zhice spajao na glavni vod negde ili na neku zhicu iz bravice?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

E, sad sam sve video!  :D

 

(gde je onaj smajli sto se klanja?)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E znao sam da je ovaj Aca lud ali ovo....I sstruja na ovome moze da mu zavidi ;D

 

Nece da kaze, ali mu je za ovo javio jedan teoreticar... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: GPZ1100B2, TDM900A

To je vrlo chesto praktika na Suzukiju Gs iz 80'-ih  imam i ja na GS550 iz 82  to se vrlo chesto upotrebljava kod starijih motora ima primera posvuda po netu...u svakom sluchaju to radi TOP.!!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma nisam ja to izmislio, samo primenio pronalazak drugih, to mi je prodlozio jedan teoreticar sa foruma, a svi znamo ko je ovde teoreticar :P:)

 

link=topic=15751.msg212551#msg212551 date=1204550659]

super si se snashao :)

chuo sam na cbr-ovima i vfr-ovima zbog toplote crkavaju regleri pa su ljudi to isto radili...

moj regler se takodje dosta greje jer je iznad dva auspuha pa mozhda i ja ovako neshto uradim...

jel si zhice spajao na glavni vod negde ili na neku zhicu iz bravice?

 

Zice sam spojio na konektoru izvoda iz reglera. Konektor ima 5 zica, 2 zelene (masa), 2 crveno bele (uvek pod naponom) i 1 crna (pod naponom kad se da kontakt). Ja sam spojio tako da radi kad se da kontakt (na crnu i zelenu). Mozda je raspored boja kod tebe drugaciji, ali to se lako ispita, a i pise u user manual-u.

 

Inace cela operacija kosta 200 din koliko kosta ventilator, sigurno spusta temperaturu reglera za bar 5 C, ne moze da steti, a cim ne steti znaci da koristi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

sad treba serviser da mi ugradi ruchice sa grejachima i reshili smo da ih kachimo na zhichicu iz brave jer je i sigurnije i ne mozhe neko da pritisne dugme i pojede mi akumulator ako su na njega vezane pa sam mislio da na zhichicu iz brave i ventilator vezhem ali tvoje reshenje je mnogo bolje :)

 

hvala za info  ;)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

imao si potpuno pravo sto si to napravio,ta elektronika moze da se napravi da radi bar 200 godina ali to ne valja, nemaju onda sta da nam prodaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja