Jump to content

Moto Zajednica

Anker za vezivanje motora - potrebna izrada

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze sve sto ima veze sa lancem i ankerom u betonu moze se iseci sa malo boljim klestima za armaturu.Probaj disc lock ili nesto slicno ;-)

Sve sto ima veze s disc lock-om moze se ubaciti u kombi  ;) . Lepo rece neko gore sve ovo sto mi kao radimo je samo odvracanje sitne ribe , koliko ima postova po forumima da je motor ukraden iz garaze , dvoriste , kapije itd. I ja sam upucao anker u beton vezujem ga ali i dalje ne spavam mirno  :ph34r: . Nadam se da moj nece nikom da se svidi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2799 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Znači definitivno sam stava da sve što ima prefiks MOTO cena idi gore. Nemoj pogrešno da me shvatiš ali mi ovo izgleda na dva flaha u razmaku jedan pored drugog. 2500.-   :staa2:    :staa2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Znači definitivno sam stava da sve što ima prefiks MOTO cena idi gore. Nemoj pogrešno da me shvatiš ali mi ovo izgleda na dva flaha u razmaku jedan pored drugog. 2500.-   :staa2:    :staa2:

U pravu si, ali vidis, niko da se javi i da kaze evo ja cu ti napravim za 1000 npr... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Slažem se da cena nije baš pristupačna, ali pošto sam neumem ovo da napravim, tj. nit imam alat nit znanje da varim i brusim moram da platim koliko se traži. Inače, pogledajte ovde koliko naplaćuju nešto slično:

 

http://www.bikeit.co.uk/thatcham-approved-bolt-in-ground-anchor-mammoth.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2799 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

 

Znači definitivno sam stava da sve što ima prefiks MOTO cena idi gore. Nemoj pogrešno da me shvatiš ali mi ovo izgleda na dva flaha u razmaku jedan pored drugog. 2500.-   :staa2:    :staa2:

U pravu si, ali vidis, niko da se javi i da kaze evo ja cu ti napravim za 1000 npr... :neznam:

 

Da sam znao da tako nešto mu treba napravio bih bu djabe od flaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2799 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Slažem se da cena nije baš pristupačna, ali pošto sam neumem ovo da napravim, tj. nit imam alat nit znanje da varim i brusim moram da platim koliko se traži. Inače, pogledajte ovde koliko naplaćuju nešto slično:

 

http://www.bikeit.co.uk/thatcham-approved-bolt-in-ground-anchor-mammoth.html

:staa2:  :staa2:  :staa2: :staa2:  Kasno sam se uključio na temu .Jbg kod mene bi te koštalo CC/2L + gorivo koje bi sipao u tormo :neznam:  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Nesto razmisljam o ovim sistemima za zakljucavanje, a kako je improvizacija majka svih nauka tako mi pade na pamet da sistem kao sto je neko od resenja tipa Lavlja kandza, minimalno preradi i iskoristi po principu ankerise se telo u beton a ostaje deo koji se otkljucavanjem odvaja, odnosno zakljucavanjem "zarobljava" tocak. Naravno i dalje ostaje pitanje gde se sme postaviti tako nesto? da li sme da kisne takav sistem? 

Ja cu se malo vise pozabaviti ovim definitivno, jer mi se cini jako interesantnim. A ovakav sistem moze da se nadje za pristojne novce.

Eto malo da podgrejem ovu jako interesantnu temu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Ostaje još jedna tačka da se reši. Kako kvalitetno fiksirati bilo kakvu napravu ovog tipa, a da je treće lice ne može lako odšrafiti? Padaju mi na pamet dva rešenja. Prvo je da se nakon montaže švajs aparatom pecnu glave šrafova i tako trajno zavare za osnovu ankera. Drugo rešenje sam našao na netu. Kao šrafovi bi se koristili M10 ili M12 imbusi sa upuštenim glavama, pa kada se stegnu, u otvor se nakucaju odgovarajući kugl lageri i praktično se vrlo teško mogu odviti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Obavezno svaku rupu ubusi u pados ukoso i kontra jedna od druge da bi se teze razvaljivalo pajserom. Sto se mene tice, glave najbolje da zavaris, posle kad skidas samo brusilicom secnes glave srafova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam uzeo ovo, samo je katanac malo drugačijeg oblika - model iz 2013god. Držim ga ispod sedišta. Jeste težak ali nekako mi deluje sigurno. Dosta puta sam ga koristio i za čuvanje kaciga na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Bio sam u moto-mania, oni imaju anker, ima 4 rupe za srafljenje, ali je jednostruk, nema dva prstena kao onaj sto je na linku, a kosta 1850 din, i uz to za 500 din vam firma koja ih pravi ugradjuje i brusilicom obradi srafove da se ne mogu odvrtati.

 

Ovde mi se ne svidja sto je jednostruki, pa mozda nije lose da ta firma apdejtuje model na dvostruki...

 

Takodje sam razmisljao kako se mogu odvrnuti obradjeni srafovi ako nisu zavareni, i mislim da busilicom treba da se ubuse a zatim malo veci dijametar torx odvijac se nabije ili cekicem zakuca i onda odvrne, bar tako majstori rade kada inbus oblazne...

 

A evo jos resenja od firme ABUS

http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Motorbike-Scooter/Special-Security-Items/GRANIT-WBA-100

http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Motorbike-Scooter/Special-Security-Items/WA-50

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja