Jump to content

Moto Zajednica

Anker za vezivanje motora - potrebna izrada

Recommended Posts

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

ima 12mm ne sece ga fiberka

Ako pod fiberkom mislis na brusilicu, voleo bi da vidim taj lanac, makar neki snimak. Nesto ne verujem u to.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Panco ubaci i jednu rupu za sraf po samoj sredini profila tako da taj sraf moze da se zavije nekom gedoricom kad sajla nije tu a kad se sajla protne da tom srafu ne moze ni da se pridje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Disk lok je samo za dnevne varijante dok si u kafiću ili slično tome. Jer prave se kolica sa točkićima, nabaci se točak na kolica i ode motor u kombi sa sve disk lokom. 

  Dobar disk lok sa alarmom je oko 80 - 100 eur. Jeste mnogo, al kad vidiš nečije objave - nestao motor taj i taj... Taj bi tad dao i 200 eur.
A najbolje kombinovati sa još nekom zaštitom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Bio sam u moto-mania, oni imaju anker, ima 4 rupe za srafljenje, ali je jednostruk, nema dva prstena kao onaj sto je na linku, a kosta 1850 din, i uz to za 500 din vam firma koja ih pravi ugradjuje i brusilicom obradi srafove da se ne mogu odvrtati.

 

Ovde mi se ne svidja sto je jednostruki, pa mozda nije lose da ta firma apdejtuje model na dvostruki...

 

Takodje sam razmisljao kako se mogu odvrnuti obradjeni srafovi ako nisu zavareni, i mislim da busilicom treba da se ubuse a zatim malo veci dijametar torx odvijac se nabije ili cekicem zakuca i onda odvrne, bar tako majstori rade kada inbus oblazne...

 

A evo jos resenja od firme ABUS

http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Motorbike-Scooter/Special-Security-Items/GRANIT-WBA-100

http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Motorbike-Scooter/Special-Security-Items/WA-50

 

Pozdrav

Ako ces već da koristiš bušilicu ili brusilicu onda možeš i da razbusis šaraf ili da ga odsečes.

 

Postoje i specijalni šarafi koji se samo u jednom pravcu vrte. Ali naravno lopovu koji ima priliku da koristi brusilicu to nije problem nikakav.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Sve je vec receno i zna se ...ovo sluzi da se bar malo namuce i dobije se neki minut vremena...ipak je bolje nego nista.Nema sta se ne ukrade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX S1000F, BMW R1200RT

Moram da se zahvalim kolegi Panču na kvalitetu proizvoda, brizini i poslovnosti.

Napravio je za mene izmenu po zelji, posto cu da uzidam anker u betonsku plocu. Evo slika :)

 

 

IMG_20151002_112722.jpg

 

IMG_20151002_112711.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja