Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner 50 SP - Odabir ulja

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Gilera Runner SP50

Skuter je 2007 godiste, uzeo sam ga od prvog vlasnika sa pravih 9000km.

Da li da sipam polusintetiku ili full sintetiku, odlucio sam se za Motul.

U ovlascenom servisu kazu da trebam da sipam punu sintetiku, a na netu vise preporucuju polu.

Sta Mi je ciniti? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Imao Gileru 6 godina, uvek sipao Motul Scooter Expert, jeste skuplje, ali je sagorevanje u full-u, nikad problema nisam imao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ništa neće da mu fali da sipaš i polu-sintetiku tj kao što ti je neko već preporučio Motul scooter expert. Drugar je npr kupio nov Benelli i od prvog dana sipao Ipon sintetiku.Pre neki dan posle 3000 pređenih km. morao je da čisti auspuh pa se i on razmišlja da pređe na ovaj polusintetički Motul za koji je čuo da ima odlično sagorevanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Gore spomenuti Motul i Silkolene zaista trpaju sinteticke estre u flasice za  prodaju. Sto vise sintetickih estara ili PAO ( poli-alfa-olefina) u bocici koju kupis, agregat zivi duze a tebi manje brljancije i izdataka za generalke. Ostali proizvodjaci ulja trpaju manji udeo ovih carobnih materija, ili svakojake druge, jeftinije zamenske materije koje poboljsavaju svojstva nekog osnovnog, baznog ulja. To je tacno da poboljsavaju neki osnovni buckuris, ali ni priblizno ne postizu svojstva pomenute dve carolije. Ako mozes da podneses, najbolje sint100% (ali na mnogima to samo pise da je unutra)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
On 9/17/2015 at 12:30 AM, marshall said:

Gore spomenuti Motul i Silkolene zaista trpaju sinteticke estre u flasice za  prodaju. Sto vise sintetickih estara ili PAO ( poli-alfa-olefina) u bocici koju kupis, agregat zivi duze a tebi manje brljancije i izdataka za generalke. Ostali proizvodjaci ulja trpaju manji udeo ovih carobnih materija, ili svakojake druge, jeftinije zamenske materije koje poboljsavaju svojstva nekog osnovnog, baznog ulja. To je tacno da poboljsavaju neki osnovni buckuris, ali ni priblizno ne postizu svojstva pomenute dve carolije. Ako mozes da podneses, najbolje sint100% (ali na mnogima to samo pise da je unutra)!

I u Husvarnu sipaju dosta te estre, za mene je i to dobro ulje. Drug ga koristi vec 5 god. i nema nikakvih problema, a i ja takodje u moji runner samo to ulje sipam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Ulje za dvotaktne motore Husqvarna XP je nesto najbolje sto mozete kupiti za svoj novac. Koristim ga za dve profesionalne trimer masine (od 5 koliko imam) i 2 profi motorne testere (od 4 koliko imam). Vrte 11000-13000 obrtaja bez da se zakaslju skoro 10 godina, uz najpravilniji rad i bez ikakve intervencije osim 2 (dve) svecice i to iz moje obesti (nije moralo). Isto ce vaziti za dvotaktne mopede ili motocikle uz njihov najduzi moguc zivot (ovo ipak zavisi od sveukupnog postupanja sa vozilom). Mogu uputiti samo preporuku za Husqvarna XP bez obzira na visu cenu 2145 din. litar, vredi. Od prvog dana samo sintetiku i udri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Jos samo mali dodatak. Ako vam sledi tehnicki pregled sa 2T mopedom ili motociklom, u rezervoar sipajte dvotaktol Husqvarna LS (Low Smoke). Daje nesto nizi, povoljniji rezultat na merenju izduvnih gasova uz oko duplo nizu cenu za 1 litar. Drugi dvotaktoli najcesce nisu ni blizu po ucinku podmazivanja i rezultatu na analizeru izd.gasova. Silkolene i Motul su naravno odlicni (sintetika) jer su i razvijeni za motocikle. Mozda ovo nekom pomogne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
On 3/31/2018 at 3:30 AM, marshall said:

Ulje za dvotaktne motore Husqvarna XP je nesto najbolje sto mozete kupiti za svoj novac. Koristim ga za dve profesionalne trimer masine (od 5 koliko imam) i 2 profi motorne testere (od 4 koliko imam). Vrte 11000-13000 obrtaja bez da se zakaslju skoro 10 godina, uz najpravilniji rad i bez ikakve intervencije osim 2 (dve) svecice i to iz moje obesti (nije moralo). Isto ce vaziti za dvotaktne mopede ili motocikle uz njihov najduzi moguc zivot (ovo ipak zavisi od sveukupnog postupanja sa vozilom). Mogu uputiti samo preporuku za Husqvarna XP bez obzira na visu cenu 2145 din. litar, vredi. Od prvog dana samo sintetiku i udri.

Da, ja sam odmah primetio razliku, dosta je gusce ulje. A sto se tice cene ne znam, ja sam nasao 1l za 800din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

To je HP mineralno, ali je u fabrici toliko pecisceno da se odmah primeti razlika u radu. 

Sledece je LS, zovu ga polusintetikom, ima najcistiji izduv uz zadrzavanje najboljih mazivih osobina i produzenja zivotnog veka 2T motora. Koristio sam ga godinama, do prelaska na XP.

Najveci ucinak ima ultimativno XP sto zovu punom sintetikom,  a sadrzi ukrstene dve najucinkovitije  materije za podmazivanje 2T motora, uz zadrzavanje cistoce izduva. Zato je tolika i cena. Samo ovo i koristim, nista drugo vec godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja