Jump to content

Moto Zajednica

Skitalica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

ja sam plastificirao ram od MZ,i odlicno izgleda.Obavezno skini silen blokove sa zadnje viljuske jer ce se u protivnom istopiti u peci za plastifikaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Plastifikacija je odlična stvar, ali... ako ti se desi da oštetiš plastifikaciju mnogo je teže popraviti oštećenje nego da je farbano.

Srećno sa poslom, pratim sa velikom pažnjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Hvala na savetu. :)

Juce malo bio do garaze sa komsijom. Glancali osovine, cistili lezajeve, odmascivali ram, prali blatobrane... Raduckalo se sve u svemu. Krenuh da sortiram delove malo. Bice neka slikica uskoro. U nedelju bi trebao da pogledam nesto delova pa da se organizujem za plastifikaciju uskoro.

Zna li neko koliko dugacke treba da budu opruge prednje vile? Cini mi se da je mnogo meka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Segera nije bilo ali cu ga naravno staviti kad budem vracao sve. Za nosac znam samo razmisljam da li da uzmem novi ili da ga izvarim i ispravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Taj desni nosac i puca najcesce.Nema potrebe da kupujes nov jer moze da se izvari i da drzi pa mozda i kao nov.Na mom motoru sam vario nosac pre dve godine i nista mu ne fali.

Samo mora pazljivo jer je tu navoj i ako je malo pobegao prilikom varenja nema sanse da se zasrafi sraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Danas i zvanicno stigose papiri kuci tako da sam po svim zakonskim normam ponosni vlasnik. :D Pivo za kafanu ! ! !  :cirka1:

Uskoro leze i plata tako da ce ram i delici na peskiranje pa na plastifikaiju, a rezervoar, dekla, kaseta i blatobrani na farbanje. :)

 

Pitanjca kao i po obicaju. :)

 

- Jel neko ima viska stender za robnonovcanu razmenu?

Moj su iskrivili bahati "vozaci".

- Da li je iko upoznat sa kracenjem zadnjeg blatobrana?

Naime, fabricki mi je nekako mnogo pozadi. Razmisljam da ga fiknem na delu ispod sedista i da mi izbacim nekih 4 do 5 cm pa da ga lepo izvarim tako da bolje prati konturu tocka.

- I cemu sluzi guma u ramu?

Kod mene je, rekao bih, nema. Videh je u Gaborovom katalogu delova.  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Danas i zvanicno stigose papiri kuci tako da sam po svim zakonskim normam ponosni vlasnik. :D Pivo za kafanu ! ! !  :cirka1:

Uskoro leze i plata tako da ce ram i delici na peskiranje pa na plastifikaiju, a rezervoar, dekla, kaseta i blatobrani na farbanje. :)

 

Pitanjca kao i po obicaju. :)

 

- Jel neko ima viska stender za robnonovcanu razmenu?

Moj su iskrivili bahati "vozaci".

- Da li je iko upoznat sa kracenjem zadnjeg blatobrana?

Naime, fabricki mi je nekako mnogo pozadi. Razmisljam da ga fiknem na delu ispod sedista i da mi izbacim nekih 4 do 5 cm pa da ga lepo izvarim tako da bolje prati konturu tocka.

- I cemu sluzi guma u ramu?

Kod mene je, rekao bih, nema. Videh je u Gaborovom katalogu delova.  :zbunjen:

Ako ti treba metalni stender trebalo bi da imam ja samo da malo preturim po gvozdju.A ako imas samo jednu rupu na ramu gde se srafi kuciste filtera ne treba ti guma.Na etz 251 ima dve cetvrtaste rupe na ramu i u gornju ide guma.Ostavi mi na PP telefon pa ti sutra javljam za stender

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Guma u ramu služi da utiša motor, jer kroz ram usisava vazduh u filter. Bez te gume motor ima zveckav zvuk - i ovako zvecka, al bez gume duplo više .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Pozdrav drugari. Fala na odgovorima i savetima.

 

Radilo se pomalo ovijeh dana i dodjosmo do konkretnog dela. Ram i delici su ispeskirani, trenutno su na plastifikaciji i bice gotovi u utorak. Sve u mat crnu. :) Danas bejah do autoskole da vidim kaka je procedura za polaganje i tako da ce i to da krene u nekem skorijem momentu. Ostaje porudzbina delova kad se vrnem s moreta pa da se igramo sklapanja. :D Ostace mi satovi kao nesto sto treba da nabavim.

 

Ima li ko viska satove ili zna nekoga ko ima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

 

 

Ima li ko viska satove ili zna nekoga ko ima?

 

Imamo temu za te stvari: Kupujem, prodajem, tu se vrtljaju razne stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Oduži se ova biblijska restauracija ali se spremam polako za porucivanje vecine delova. Odlucih se za Sagmajstera. Blatobrani, rezervoar i dekle ofarbane u crveno. :) Sa malo perli i kristala. Ostalo da se sastavi od delova sta je potrebno pa u garazu na sklapanje.

 

Par pitanjaca.

 

- Ima li ko iskustva sa obrtomerom i satom koji kostaju 29 €? Ako se ne varam kineski su i vredi li to cemu? Kolik osu bolji originalni?

- Koji broj zupčanika bi bio preporučljiv napred? Ima li mesta za malo više brzine, koliko ide u standardu i slično?

 

Hvala unapred

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sve sam prenose promenio i savetujem fabrički. Manjao sam i lančanike i točkove ali na isto se svodi: ako se motor vozi pretežno po gradu fabrički prenos je nezamenljiv.

 

Želeo sam dobru brzinu na auto putu ali je to ipak preveliki zalogaj za 250ccm. Na kraju krajeva, na tom auto putu mogu da se sretnu I jači motori, obično endure, koji imaju istu putnu brzinu kao  MZ.

 

Treba ga ostaviti kakav jeste, to je najbolje i za grad i za magistralni put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Što se tiče prenosa, mnogo je bitan tvoj način vožnje kao i vreste puteva po kojima se vozi.Da probam da ti objasnim, imao sam problem da na brdskom delu na putu do mora preko Mostara ,u krivinama 2. brzina je u iberu a 3. mnogo nisko dole te mi je to činilo MZ ne stabilnim.E sad, kada sam vozio po gradu, nisam ni razmišljao o prenosu.Moraš da probaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Hvala, kolege. :) Ne rece niko nista za satove.

Danas zvanicno stigose i delovi i kao po dobrom, starom obicaju, nesto u kutiji fali, ponesto nije kako treba i tako. Ali nije strasno. Resicemo.

Ja sam na moju veliku zalost ukocen i sad ne mogu da se igram sa motorom tako da ce sve morati da ceka da moja ledja malo popuste.

Inace, madjarski retrovizori su KRŠ! Da se zna. :D A to dobar deo vas verovatno zna. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

BTW, koliko zuba ima standardni prednji zupcanik na ETZ 250? Nesto mi se cini da sam omasio u porudzbini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

BTW, koliko zuba ima standardni prednji zupcanik na ETZ 250? Nesto mi se cini da sam omasio u porudzbini.

Tocak 18 i 19z kod 251 je 21z i tocak 16.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Stiglo jos delova, delica i radi se polagano. Malo se polira, malo se sminka, pali i neki prohromski srafovi i tako. Ima slika ali treba ih okaciti negde da bi mogle da se postuju a ja ovih dana ne palim racunar pa piskaram sa telefona. Masina je blizu sastavljanja. Vec sam krenuo da sklapam. Fali jos nekih sitnica al doci ce sve na svoje.

Nego primetih da fali par specificnih stvari. Neko pametan je raskupusao karburator i stavio je, cini mi se, iglu od 150-ce sa sve osiguracem na karb od 251. Nista opruga, podloska, gornji zljeb na igli, mali osigurac tako da to treba da nabavim.

Ako neko ima neki rashodovan karb viska trebalo bi mi tih par delica oko igle.

I dihtung podloske na vili u cizmama. Koliko primetih one stoje na dnu klipa, iznad njih nema nista. Moze li tu jos neka podloska, mozda neko parcence gume, neka diht masa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Šta ću kolega. Taj lančanik je za bacanje, jedan ležaj veći od drugog po unutrašnjem prečniku, u sredini seger, ne može da se pridje, ne može da se izbije... Šta, kako... Seci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Ima pres za takvu konfiguraciju lezajeva. To nisi morao da seces zbog lezajeva.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja