Jump to content

Moto Zajednica

Skitalica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Druze to je dvotaktna masina stara skoro 30 godina, tako da vozi i nemoj preterano da obracas paznju na sitnice :)

 

"Teraj bre u crveno i ne beri brigu! Stace ona kad joj dodje vreme!"  :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

Može i 120 mada, da ne veruješ i ako bi trebale da dimenzije budu iste kod svih proizvodjaća, moje iskustvo kaže da nije tako.Imao sam problema kod montiranja i skiranja širih guma od onih dimewnzija koje su propisane za tu širinu felni

Taj odnos direktno utiče na upravljivost motocikla.

 

Sta se desava sa motorom? "Pliva"? Vrda guzicom?

 

Probacu ovu svakako da vidim kako se ponasa. Sad se provozah do Ljermontove i malo sam se opustio u voznji. Krece zezancija tako da ce biti zanimljivo. 

 

Neće da vrda već sama proprema za ulazak i prolazak kroz krivinu je drugačiji. Vrdanje je vezano za neke disbalanse, felne, gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

DA SE POHVALIM JA DANAS REGISTROVO EMZEJCA .  REGISTROVO EMZEJCA... AL SE VOZALO .  DOK NIJE BIO REGISTROVAN MILICIJE NA SVKOM COSKU ,DANAS IH NEMA NIGDE  A JA REGISTROVO MZEJCA ....JA REGISTROVO EMZEJCA  SHANDOO RESAVAJ REGISTRACIJU.... Iima jedna grupa zvala se the WHO i bila rok opera TOMY  i pesma    ....ajm fri .., e danas sam se tako osecao..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ispisah se ovde sad kao blesav. Nego... Masina i dalje dimi. :D Ali jos uvek nisam imao prilike da joj propisno spalim auspuh posto se provozah par puta u lokalu. Ne smem dalje dok ne resim registraciju. Ali me jedna stvar muci. U leru se cuje da kucka u masini i do nekih obrtaja gde se masina trese, posle nestane kada dodje do obrtajima u kojima vuce i u visim mi se cini da se opet malo cuje. Sumnjam na jednu stvar ali me zanima misljenje iskusnijih.

 

BTW, danas sam bas uzivao u voznji. Iako je bila kratka. Jedva cekam da izadjem na otvoren put. :D

 

  Moguci razlog dima, moze da bude i da ti je propao semering na radilici u levom bloku iza kvacila, pa da uvlaci ulje iz menjaca i zato pravi dim.  Odvrni onaj sraf za kontrolu nivoa ulja u menjacu, pa malo nagnio motor da procuri |( mozda neces ni morati da naginjes ) i vidi kakvo je ulje, ako je retko i mirise na benzin - verovatno je otisao semering. Ovo probaj kad je motor hladan i kad bi ulje trebalo da je gusto. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Moguci razlog dima, moze da bude i da ti je propao semering na radilici u levom bloku iza kvacila, pa da uvlaci ulje iz menjaca i zato pravi dim.  Odvrni onaj sraf za kontrolu nivoa ulja u menjacu, pa malo nagnio motor da procuri |( mozda neces ni morati da naginjes ) i vidi kakvo je ulje, ako je retko i mirise na benzin - verovatno je otisao semering. Ovo probaj kad je motor hladan i kad bi ulje trebalo da je gusto. 

Isto sam mu rekao da uradi... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

Pa lepo.

 

Ja se danas provozah. Makina ide fino al se ugasi kad sam sisao u rupu opet. :D Nema struje i pomislih da je opet crkao neki osigurac. Otvorim poklopac, svi osiguraci na mestu. Pogledam malo bolje i imam sta da vidim. izvukla se buksna iz kutije osiguraca sa plus kabla. Vratim nazad, malo ususkam, pali i vozi. Zeza mene emza malo. Prcka li prcka. Ali ide.

 

Sutra cu do Ljermontove da pogledam za te famozne papire sta i kako pa da se vozikam ko co'ek.

 

Nego. Gledam motor od kako sam ga sastavio i jedna stvar se meni tu nikako ne svidja. Elem. Zadnja guma je uza nego sto bi fabricki trebala da bude, a prednja je sira malo tako da su iste dimenzije na kraju. Skontah posle malo istrazivanja. E sad. Napred je neka trajalova 90/90, a pozadi neka na M 3.0. Gledam nesto gume i ova prednja mi je malo preagresivna dok je zadnja vise slik.

 

IMG_20160403_205006.jpg

 

IMG_20160403_204752.jpg IMG_20160403_204835.jpg

 

IMG_20160403_204904.jpg IMG_20160403_204909.jpg

 

 

Nosim se sa mislju da pozadi stavim nesto tipa 120/80, 120/90 da dobije malo na izgledu. Kontam da ce dobiti malo i na sigurnosti, podvoznosti...

 

Šta vi mislite o tome? Gde je neka mera "ukusa", realnih potreba, performansi...?

90/90 napred i 110 pozadi sasvim zadovoljava.

 

Deda, ti li si? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Zadnja guma montirana ali mi je prevelika. Vizuelno mi se nikako ne uklapa ali sta je tu je. Ima prostora do guma i do poluge kucista zadnje kocnice oko 7-8 milimetara. Lep je osecaj mada nisam imao prilike mnogo da je vozim. Inace, probusio sam unutrasnju pri montazi tako da ce morati nova jer je ova krpljena pet puta vec.

 

Danas bio do Ljermontove za potvrdu tako da ce i to uskoro pa na registraciju.

 

Ulje nisam gledao ali mi se cini da masina jako malo dimi u pocetku kad se upali. Tek kad joj dam gas i kad se ugreje malo. Svakako cu na otvoren drum da spalim auspuh pa cemo onda da vidimo kako stvari stoje.

 

Inace, ponovo skinut ceo prednji deo, viljuska cela, volan... Radi se. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Drugari, uskoro vracam nazad viljusku. Sredjeno je sve sto je trebalo da se sredi tako da motor moze da se sklapa ali...!

 

Agregad ispusta menjacko ulje. I to podosta. Za ovih par desetina kilometara izbacio je sigurno oko 200 grama. Cini mi se da curi na semeringu radilice kod alternatora a mozda i na onom na izlaznoj osovini. Razmisljam se da otvaram agregat da to sredim, a usput bih promenio i lezajeve i klipnjacu ako ima lufta.

 

Neke preporuke gde to uraditi, koju klipnjacu uzeti. Ne daju mi se novci za nemacku pa me zanima kakve su ove tajvanske. I eventualno preporuka za majstora za otvaranje, pakovanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Tvoj sizifovski posao me asocira na muke IceBeta. Zaista se radujem trenutku kada ćete vas dvojica (najbolje zajedno) da provozate vaše potpuno sređene mašine. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Tvoj sizifovski posao me asocira na muke IceBeta. Zaista se radujem trenutku kada ćete vas dvojica (najbolje zajedno) da provozate vaše potpuno sređene mašine. :)

Hehehehe. A šta ćeš. Ja sam od onih frikova koji vole da to sve bude utegnuto, kako treba. Bar u početku. Ne mogu da sednem samo i da teram. Nervira me kad škrpi, drnda, curi i džaba. Šta da mu radiš. :) Još malo.

 

Treba da stigne potvrda o kilaži ovih dana tako da ću sledeće nedelje moći konačno da ga registrujem, a oko mašine ću u nekom momentu da se zanimam. Pa na put. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Preporuka za majstora mora na PP da ne bi nedozvoljeno reklamirali nekog. Sasvim sigurno nećeš biti uskraćen za ovu informaciju pa nema razloga da ne ispoštujemo pravila.

 

Što se tiče dileme raditi ga ili ne ja sam za to da se uradi kompletno i da se posle ne radi ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

20160412_224924.jpg

 

Svratio drugar pa smo se malo segacili dok sam radio. pale neke apsurdne ideje na pamet. :)

 

Razmisljam da izbegnem punu generalnu zbog perioda razrade al opet, bolje ju je odraditi tako de se sve haba od nule. Nisam pametan. Danas cu sici da vratim viljusku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Vraceno sve, sve ponovo povezano i skinut zadnji tocak kako bi zamenio unutrasnju gumu. Imao sam par dana traganje za vulkanizerom i na kraju dobih informaciju za jednog na zvezdari, danas svratio i zamena kosta 300 din. U ponedeljak planiram da odem da sredim tocak. Sinoc bio u garazi i napumpah gumu da je vidim naduvanu i danas sidjem ponovo a ona i dalje tvrda kao kamen. Strasno. Ali menjam svakako jer je ova krpljena pet puta. Od papira jos uvek ni traga tako da cekam i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

IMG_20160425_201656.jpg IMG_20160425_201705.jpg

 

Sredjeno sve. Cekaju se papiri. Zadnja guma je veca nego sto bi trbalo da bude ali doci ce i to na red. Merkam Pneumant 110/80.

 

IMG_20160425_201713.jpg

 

Ovo je mali pomocnik Mateja koji je nosao kljuceve i srafcigere po garazi dok smo komsija i ja montirali zadnji tocak.

 

IMG_20160426_193626.jpg

 

A ovo je zalazak sa mosta na autoputu u Malom Mokrom Lugu, Velikom Mokrom Lugu, izmedju.

 

Sidjoh od mene do Kumodraske i kod Soko Starka spicih po gasu, a iza mene dimcinaaaaaaa. Magla ljudi. Posle se malo umirilo ali mislim da ima jos podosta da izgori iz auspuha. Jos izbacuje ulje na izduvu. Ulje iz masine ne curi vise. Zamazao sam sve kriticne tacke. Ostalo je da se vidi da li pusta u masini negde i radilica i lezajevi da se srede u nekom momentu. Mozda bude i full generalka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Motor ima jako lepu boju.Mozes li da npises broj ili ime boje jerbo bi i ja da farbam u tu boju.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Motor ima jako lepu boju.Mozes li da npises broj ili ime boje jerbo bi i ja da farbam u tu boju.pozz

Pravo da ti kazem ne znam. Birao sam iz nijansera. Ne secam se koji je broj. Mislim da ti je najbolje da odes u radnju pa da izaberes i ti iz nijansera. Ima zilijardu nijansi, perla, kristali... 300 svašta. Samo je bitno dobro svetlo. Najbolje je direktno na sucu gledati uzorke. Klasika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Shadoo ako ti je ostala  ona plasticna posuda u kojoj si dobio boju kad si je kupio mora da pise na poklopcu koji je broj,verovatno je kod Bokija onaj nista ne baca  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Shadoo ako ti je ostala ona plasticna posuda u kojoj si dobio boju kad si je kupio mora da pise na poklopcu koji je broj,verovatno je kod Bokija onaj nista ne baca :)

Mislim da je ostalo. Bas mi Dejan pomenu da ima jos pre neki dan. Curelo mi je ulje iz rucice kocnice pa je kapljalo na blatobran prednji i skinula se boja na samom kraju. Pominjao je da je ostalo boje pa da popravimo. Provericu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Hvala drugari. Lično birao. Ideja je bila da bude blizu orginalu ali malo tamnija i da vuče na tu karmin sa malo više kristala i perle. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uporan rad i lep rezultat. Uclanjujen se da pratim dalji razvoj :)

 

Mnogo me onaj zvuk kad si ga upalio podsetio na neka davna vremena.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Da. Hvala. Bogme, bio je bas uporan rad. Skoro pa ludilo. Sa posla kuci na rucak i da odmorim noge posto su me tih dana bas bolele od celodnevnog stajanja, pauza oko dva sata sa sve ruckom i onda u garazu pa do kasno u noc. Minimum 4 sata rada skoro svaki dan. Preskako sam samo kad bas nisam imao energije. Svasta covek moze u zivotu samo mi to ne shvatamo.

 

Danas pala voznja do Lešća. Rešio da odem kod ćaleta na groblje i zapičim lagano. Gvirnem u rezervoar, ima goriva, rekoh bice dovoljno, nesto para u dzepu i hajd lagano. Jerkovic, Medak, plavi most, Konjarnik i ubacivanje u prvu na semaforu na vrhu Ustanicke bez kvacila. Naravno, motor se ugasio, jel. Bulevar, Mirijevo i onda nekim ulicicama po obodu Mirijeva ne bi li pronasao izlaz ka Lescu sa te strane. Ubodem na kraju nekako, nisam mnogo lutao i izadjem gore. Dodjem do kapije. 19:16. "Jel mogu unutra? Kratko cu." "Ne moze. Zakljucavamo kapiju sad. Gotovo za danas." "Dobro. Dovidjenja." Hajd peske cu rekoh i dodjem do glavne kapije za ulaz nogama, jelte i parkiram motor. Pogledam kapije a one obe otvorene. Upalim ja motor i udjem unutra i do parcele lagano. Parkiram se, sednem, ispricam se sa tujama i nadgrobnim spomenicima i u nekom momentu poce da pada mrak lagano. Spakujem se i krenem nazad. Dodjem do onih istih kapija kroz koje sam usao a na njima lanci i katanci. Auuu. Hajd na glavnu za kola kad ni tamo nikoga. Sve zakatanceno, zakljucano. Jbt. Kako cu napolje? Hajd da odem do glavne zgrade tamo sigurno nekoha ima. Dodjem dole, sve pogaseno. Nema svetla, nista. Obidjem zgradu i sa zadnje strane otvorena neka ogromna vrata i unutra gori svetlo. Dodjem do vrata, ugasim motor, parkiram i udjem unutra. Stoji auto, ono malo cudo od golf karta elektricno, neka kolica, gluposti al nema nikoga. Vrata za ulaz dalje u zgradu zakljucana. Jbt. Kola opusteno da uzmem i kroz neku kapiju. Hajd dalje. Nacicu neku kapiju valjda. Mozda je neka ostala otkljucana. Sidjem do dela gde su im vozila za odrzavanje, dodjem do kapije kad i ona zakatancena. Znaci idem do neke preiferne kapije ka Mirijevu, nadjem neku kamencinu i da lepo razvalim katanac i da izadjem. Bem ti groblje. Jbt. Ne mogu da izadjem. Mrak pao. Uzas. Okrecem motor lagano i krecem ka toj nekoj kapiji bilo kojoj kad na prozoru zgrade stoji lik iz obezbedjenja i vice "Stani. Stani." Reko, hocu rode, stao sam, samo otvaraj neku kapiju da izadjem odavde. Jbt, vozam se po groblju kao ludak. Haos. Palo mi na pamet da parkiram motor negde unutra i da dodjem sutra po njega. Stasno. Otvori mića kapidžik i ja ti isfuram napolje i nazad na drum. Izem ti avanturu. A pri tom sam neregistrovan, naravno. Nema tablice, pozadi samo SRB. Patriota, covek. Idem ti ja tako Mirijevo opet, MZa malo dimi, malo ne, kad u jednom momentu zakuca lampica od zmigavca. Ne radi prednji desni. Jbg. Teraj dalje. Okolo naokolo, Bulevar, Ustanicka... Pre plavog mosta me riba ladno istera iz trake sa nekim karavanom. Opusteno ona na mene u desno kao da me nema. Dosla do mene paralelno i na mene. Haos. Nista ja, po gasu i teraj. Iznervira me idiotkinja toliko da sam prosao kroz crveno na kraju. Haos. Jbt, reko jos ce me i uhapsiti na kraju. Bezi gore u Jerkovic, sklanjaj se sa glavne dzade crni ti. U nekom momentu poce da se gasi motor. Auuuu. Jos cu na kraju i da guram. Proradi meni kliker u trenutku, maherski ti ja obrnem slavinicu, proštekta mašina dalje i vozi. Uh. Dal cu stici kuci? Dodjem do centralnog kad oš. Jednosmerna ulica. Hajd sad jedan krug opet ka Medaku pa u krug po Marinkovoj bari i nazad ka Jerkovicu i kuci. Kumodraska, Milke Grgurove i upon od 15% i stignem ti ja kuci. Ugasim masinu i upalim svetlo na telefonu da gvirnem u rezervoar. Sa strane gde je slavina i filter nema ni kapi. Na drugoj strani malecna barica. Značiiiiii... Jbt, jbt, jbt. Pogleda me neko danas odozgo. Lepo. I odoh sad da jedem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja