Jump to content

Moto Zajednica

Skitalica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ne ostavlja MZ nikog!

Baš vala.

 

Juce sam prikljestio kabl od lera pa je dva puta spalio glavni osigurac. Skontah posle sta je po sredi pa sam to sredio al pomislih da je nesto drugo problem i spakovah desetak raznih osiguraca i stavio sam ih kod akumulatora za nedaj boze al mislim da mi to nece trebati. :D No dobro. Leba ne traze. Samo svecicu da uzmem rezervnu i da upakujem nesto osnovnog alata da imam sa sobom.

 

Danas sam probao da ga registrujem ali se pojavio novi problem. Zadnji put je registrovan 2009-te, odjavljen je 2013, a u saobracajnu nije upisana kilaza motora i u dve agencije ne mogu da dodju do zvanicnog podatka i ne mogu da mi registruju motor jer su im poostrili kontrole. Tako da cu, izgleda, morati u Ljermontovu po papire iz arhive. Sreca pa je prva registracija radjena u Beogradu. Zezanjeeeee. :P

 

Na kraju da ne bih kasnio na posao odem motorom, na divljaka i posle posla vratim i kolegu kuci. Ide emza. Lepo vuce, lepo se ponasa. Jedino sto me nervira zvonjava al sta ces. :) Cvaja je to sa sve sulundarom pa zvoni li zvoni. :) A dimi ki kandilo i dalje. Stanes i samo te prekrije onaj oblacak dima. Hehehehe. No resicemo i to. Da izarcim ovo gorivo pa cu da sipam neko normalno ulje. Da se ne kadim vise. Dinara Oil !!! Ej! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Sad si me zabrino jer i ja treba da registrujem .Dao sam saobracajnu i punomoc agenciji koja to radi i bice gotovo za koji dan a nesto se ne secam kilaze motora.Jel to opet agencija za bezbednost u saobracaju nesto se.e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Pravo da ti kazem ne znam. U sustini ih samo pritiskaju i zezaju. Kod mene je obrazac stari. Znaci, mogu sam opusteno da ukucam brojku i nikom nista. Ako su ti uzeli papire trebalo bi da je sve ok. Sa novim karticama nema tih problema. Mada se mutljavine uvek rade.

Odakle si? Gde si predao za registraciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

A podatke za porez kod prenosa vozila imaju za sve modele..kakva banda ne upotrebljivih gmazova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

iz sela pored kikinde a motyor je kupljen u zrenjaninu od jedne forumasice.ima novu saobracajnu,,plasticnu..pozz. Predao jednoj agenciji kod koje godinama rgistrujem sve,pa mislim da ima problema valjda bi mi rekli a i gazda je bajker ima intrudera pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Pa lepo.

 

Ja se danas provozah. Makina ide fino al se ugasi kad sam sisao u rupu opet.:D Nema struje i pomislih da je opet crkao neki osigurac. Otvorim poklopac, svi osiguraci na mestu. Pogledam malo bolje i imam sta da vidim. izvukla se buksna iz kutije osiguraca sa plus kabla. Vratim nazad, malo ususkam, pali i vozi. Zeza mene emza malo. Prcka li prcka. Ali ide.

 

Sutra cu do Ljermontove da pogledam za te famozne papire sta i kako pa da se vozikam ko co'ek.

 

Nego. Gledam motor od kako sam ga sastavio i jedna stvar se meni tu nikako ne svidja. Elem. Zadnja guma je uza nego sto bi fabricki trebala da bude, a prednja je sira malo tako da su iste dimenzije na kraju. Skontah posle malo istrazivanja. E sad. Napred je neka trajalova 90/90, a pozadi neka na M 3.0. Gledam nesto gume i ova prednja mi je malo preagresivna dok je zadnja vise slik.

 

IMG_20160403_205006.jpg

 

IMG_20160403_204752.jpg IMG_20160403_204835.jpg

 

IMG_20160403_204904.jpg IMG_20160403_204909.jpg

 

 

Nosim se sa mislju da pozadi stavim nesto tipa 120/80, 120/90 da dobije malo na izgledu. Kontam da ce dobiti malo i na sigurnosti, podvoznosti...

 

Šta vi mislite o tome? Gde je neka mera "ukusa", realnih potreba, performansi...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Mislim da 70% trenutnih vozača MZ imaju istu takvu gumu (eto i ja) jer uglavnom u prodavnicama je bio takav izbor. Nisam preterano zadovoljan sa njom jbg fabrički KRIVA!!! Šara ko šara meni odgovara, stvar ukusa!!! Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ahahahaha. Ovaj lik je lud. Gledao sam ga. Ko iz Pobesnelog Maksa. Postapokalipricni jahac neke skalamerije. Dieselpunk ghoust rider. Haos.

 

Ja sam malo bolji. Moj dim je beo! I lepo mirise. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pa lepo.

 

Ja se danas provozah. Makina ide fino al se ugasi kad sam sisao u rupu opet. :D Nema struje i pomislih da je opet crkao neki osigurac. Otvorim poklopac, svi osiguraci na mestu. Pogledam malo bolje i imam sta da vidim. izvukla se buksna iz kutije osiguraca sa plus kabla. Vratim nazad, malo ususkam, pali i vozi. Zeza mene emza malo. Prcka li prcka. Ali ide.

 

Sutra cu do Ljermontove da pogledam za te famozne papire sta i kako pa da se vozikam ko co'ek.

 

Nego. Gledam motor od kako sam ga sastavio i jedna stvar se meni tu nikako ne svidja. Elem. Zadnja guma je uza nego sto bi fabricki trebala da bude, a prednja je sira malo tako da su iste dimenzije na kraju. Skontah posle malo istrazivanja. E sad. Napred je neka trajalova 90/90, a pozadi neka na M 3.0. Gledam nesto gume i ova prednja mi je malo preagresivna dok je zadnja vise slik.

 

IMG_20160403_205006.jpg

 

IMG_20160403_204752.jpg IMG_20160403_204835.jpg

 

IMG_20160403_204904.jpg IMG_20160403_204909.jpg

 

 

Nosim se sa mislju da pozadi stavim nesto tipa 120/80, 120/90 da dobije malo na izgledu. Kontam da ce dobiti malo i na sigurnosti, podvoznosti...

 

Šta vi mislite o tome? Gde je neka mera "ukusa", realnih potreba, performansi...?

90/90 napred i 110 pozadi sasvim zadovoljava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

E jbg. Nema nikog, a ja nestrpljiv i kupih gumu 120/90. I tako. Al ima jos stvari da se sredjuje tako da ce i ona doci na red.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

E jbg. Nema nikog, a ja nestrpljiv i kupih gumu 120/90. I tako. Al ima jos stvari da se sredjuje tako da ce i ona doci na red.

 

Gdje si uz'o, koju marku i pošto si je platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Može i 120 mada, da ne veruješ i ako bi trebale da dimenzije budu iste kod svih proizvodjaća, moje iskustvo kaže da nije tako.Imao sam problema kod montiranja i skiranja širih guma od onih dimewnzija koje su propisane za tu širinu felni

Taj odnos direktno utiče na upravljivost motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

 

E jbg. Nema nikog, a ja nestrpljiv i kupih gumu 120/90. I tako. Al ima jos stvari da se sredjuje tako da ce i ona doci na red.

 

Gdje si uz'o, koju marku i pošto si je platio?

 

 

Guma kupljena polovna. Ne znam tacno koji je proizvodjac. Placena 3000 din. Uzeo sam je vise da probam kako ce to sve da ide al mislim da sam preterao no videcemo.

 

Bio upravo da vidim za izvestaj iz arhive zbog famozne kilaze koja fali u staroj saobracajnoj i to se radi u pisarnici radnim danima od 8 do 16 tako da cekam ponedeljak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

 

I kako lezi na motoru i da li zakacinje u gume od lanca?

ne zakacinje...

 

 

Kod tebe je isto 120? Ili bese cak 130?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Može i 120 mada, da ne veruješ i ako bi trebale da dimenzije budu iste kod svih proizvodjaća, moje iskustvo kaže da nije tako.Imao sam problema kod montiranja i skiranja širih guma od onih dimewnzija koje su propisane za tu širinu felni

Taj odnos direktno utiče na upravljivost motocikla.

 

Sta se desava sa motorom? "Pliva"? Vrda guzicom?

 

Probacu ovu svakako da vidim kako se ponasa. Sad se provozah do Ljermontove i malo sam se opustio u voznji. Krece zezancija tako da ce biti zanimljivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

I kako lezi na motoru i da li zakacinje u gume od lanca?

 

Nisam jos montirao. Mozda veceras, mozda za vikend.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ispisah se ovde sad kao blesav. Nego... Masina i dalje dimi. :D Ali jos uvek nisam imao prilike da joj propisno spalim auspuh posto se provozah par puta u lokalu. Ne smem dalje dok ne resim registraciju. Ali me jedna stvar muci. U leru se cuje da kucka u masini i do nekih obrtaja gde se masina trese, posle nestane kada dodje do obrtajima u kojima vuce i u visim mi se cini da se opet malo cuje. Sumnjam na jednu stvar ali me zanima misljenje iskusnijih.

 

BTW, danas sam bas uzivao u voznji. Iako je bila kratka. Jedva cekam da izadjem na otvoren put. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja