Jump to content

Moto Zajednica

Skitalica

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

i 2 su ok!! Samo pazi nisu to obicne podloske, manji precnik(unutrasnji) je malo drugaciji sa jedne strane(upusten)... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Sredjeno!!! :D

Kvačilo namontirano. Grejano na rešou. Podloška napravljena, obradjena sa unutrašnje strane, montirano sve i ostavljeno da se ladi.

Malo sam se zezao sa sajlama i sve sam izbrkao tako da cu sutra da ih raskacim i da ih sprovedem sve po PS-u.

Signalizacija testirana jos par puta i sve radi kako treba. Trebao bi da menjam automat zmigavca ali o tom po tom. Povezao stari kilometar sat i u njemu rade sijaličke.

Ručica kočnice je bila kod strugara da je piksnuje jer je propao navoj za prekidač i to je fino sredjeno.

Šraf za breg platina napravljen ali je predugačak nažalost. Treba da bude dugačak 90 mm sa 25 mm navoja M 7,5 no to ce morati da čeka ponedeljak zbog strugara.

Juče stigla slavinica za gorivo, neka fensi talijanska sa malim staklenim filterom na dnu. :D Montirao sam je i super izgleda. Montirana i slovca na rezervoar, ne baš bajno ali je ok.

I to je to za sad. Sutra nastavljam pa dokle doguram. Kraj je jako blizu. Slikaću sutra mašinu pa da se vidi malo šta ja to uradih do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ako je taj stakleni filter na slavinici od plastike vremenom ce da pozuti, imam takav. Ali dobra je fora jer vidis kad je vreme za ciscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Ooo daaaa. Pod uslovom da ne potraje predugo. No dobro. Kad se dodje do dobrog rezultata napori postanu prijatne uspomene. :)

 

Motorin zavrsen. Ostalo je jos nekih sitnica, malih prepravki, detalja ali ce to sve biti resavano usput. Macak pali na prvu i lepo se ponasa, solidno dobro vuce, koci... Prednji desni zmigavac zeza! :D

 

Obavljena prva test voznja sto solo, sto sa komsijom od 95 kilograma i mojih 82. Oseti se lepo tezak suvozac no fino ide i tako. Posmrzavasmo se na brzinu. :D Kratak djir uz Vojvode Stepe do Trosarine i nazad cisto da malo ugrejemo masinu. Malo dimi, rekao bih, vise nego sto bi trebalo no videcemo jos.

 

Skitalica je oparativna. :D

 

IMG_20160327_224949.jpg

 

IMG_20160327_225004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

sipaj bolje ulje manje ce da dimi.. :D A i normalno je to! Kad smo drugar i ja poterali iz Valjeva MZ-a to je bilo za prasenje komaraca... :D posle sve ok! Sipam motul 2t mislim da je 510.. polu sintetika.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Na onom snimku si se lepo nakurblao. MZ kad je hladan se pali tako sto povuces saug i bez kontakta dva puta zakurblas, a tek onda das kontakt i palis ( kod mog MZ-a , ja vratim saug, a imao sam i jednog kojeg sam palio na trecu kurblu sa saugom - to moras sam da utvrdis) . 

 Onaj sraf za rotor ste lose uradili !  To mora da bude sraf ( zavrtanj ), a ne brezon i navrtka !  Jer kad se skida rotor, taj sraf se odvrne i izvadi, skine se breg a potom se u rotor uvrce dugacki sraf M 10 ( sa dugackim navojem na sebi ), sraf prodje kroz ceo rotor, upre u radilicu i skine rotor sa konusa.  Mozes ti i ovako da vozis, pa kad bude trebalo da se skida, odvrnes navrtku, skines breg, zavrnes opet navrtku i jos jednu - kontra navrtku, pa izvadis brezon. Ali ako prodje puno vremena, pa brezon zapekne - bices u problemu. 

  Moj ti je savet, da sad dok je sve to taze, izvadis taj brezon, navrnes navrtku na njega i da ti to neki majstor zavari i resis problem ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Moj je savet da sipaš bolje ulje, naročito u periodu razrade. Ako si u mogućnosti sipaj sintetiku ali koje god ulje sipao ne treba da se obazireš mnogo na dim iz auspuha, neka ti pažnja bude usmerena na to da je ulje dobro pomešano sa benzinom i da ga u smeši nema manje od 3%.

 

Što se tiče tovarenja, čini mi se da u manualu piše da je nosivost MZ-a 160kg. Nisam siguran da se bilo ko od nas toga pridržavao ali je korisno čuvati motor od napora bar dok se ne razradi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo, citiracu fabriku iz uputstva za rukovanje i odrzavanje motocikla MZ ETZ 125,150 i 251 - deo 3.3.  :

 

          Uputstvo za vreme razradjivanja

 

 Vreme razradjivanja motora odgovara predjenom putu od 1500 do 2000 km. U ovom vremenu treba voditi racuna o sledecem :

 

  1. Motor treba da radi sto manje u stajanju, nego ga treba zagrejati u voznji, odnosno pri duzem stajanju treba iskljuciti motor .

 

  2. Treba se striktno drzati sektora brzine menjaca za razradjivanje prikazanim na slikama ( posto nemam sliku, to cu napisati ) -

 u prvoj brzini do 20 km/h, u drugoj brzini do 35 km/h, u trecoj do 50 km/h, u cetvrtoj do 65 km/h i u petoj do 80 km/h.

 

  3. brzinu voznje i broj obrtaja motora sistematski povecavati do kraja razradjivanja.

 

  4. Cesto treba menjati brzine i broj obrtaja motora - za razradjivanje su povoljniji sporedni putevi od autoputeva! 

 

  To bi bilo to ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Pročitaj temu o 2T uljima. Tu rešenja nema ali će naša iskustva koristiti kod tvog izbora.

 

Uzgred, mislim da, i kada bi nas neko platio da se dogovorimo i izaberemo jedno i najbolje ulje, mi to opet ne bi mogli da uradimo. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Prekjuce napravljena jedna test voznja ali bezuspesna. Naime, dosla kuma pa kao hajd da odemo da registrujem motorce pa cemo do Mirijeva i posle da se ja nadjem sa Shumijem i da odemo do Vuje. Upalim ga, sve super, upalim svetlo, a on se ugasi. Sta bi? Hajd ispocetka. Radi sve. Krenemo mi, sve lepo ide makina izadjemo na drum (Vojvoda Stepe kod Vozdovacke crkve i velikih solitera) pa do Kumodraske lagano, skroz u rupu. 800 metara puta, 200 m visinske razlike. Dodjosmo do dna kad skitalica nesto utihnu i ugasi se. Kurblaj. Nece. Sedim, dumam i setim se onog svetla. Ugasim ti ja to, malo nakurblam i brmmmmm. Reko, Ogi, vrcemo se. Bez svetla naravno. Uspnemo se polako, ide on, nosi nas, na semaforu opet ugasi al zbog nevestog mene. Upali na prvu, idemo dalje i tako dodjemo do pocetne pozicije. Bez svetla naravno. Reko, pazi sad gad upalim svetlo i on gekne. I ja upalim svetlo i nista. Prede on u leru i prede. Kaze Ogi (prakticno zensko) pa mozda je trebao da se zagreje. I ja pametan pomislim isto. Reko leglo je valjda sve na svoje, isterali smo gremlina i sad mozemo dalje. Krenemo opet istim putem i na ono nase brdo. Idemo mi polako kad masina poce da stuca, gasi se. Ja je pustim na kvacilo da se upali , nece, pa opet, pa stuca, pa nece i cvrc. Umre on skroz u podnozju brda nam i to ti je. Kurblam ja. Nece. Ajoj, sta ti je, sunce li ti. Poce da sipi kisica, a ja opet sedim i razmisljam. I zovi Sumija. Kaze Sumi, crko regler. Stari, meanicki, rastelovan, ne puni to. Reko dobro. Prazan akumulator, a punjen pre par dana. Zovi ovog, onog. Nista. I hajd lagano. Prvo guranje od Kumodraske do Kostolacke. Oko kilometar i kusur posto smo isli malo okolo da se ne penjemo onom ubilackom Vitanovackom. Dodjemo kuci, pakuj se i kod Vuje. Tu se vec izdesavalo sta se izdesavalo i ode dan.

Juce ti ja na pisao krenem i naidje kontrola. Ja kao svaki ponosni beogradjanin ne'am kartu i izadjem kulturno i hajd jednu stanicu cu peske da odem to te neke tu dole trafike i da dopunim kredu kad, iza bioskopa Vozdovac mala radnja puna krokodila. Mislim auto delova. Udjem ja, stoji cica s brkovi i s gospodju i cavrljaju. Ja pitam, regler, cvrc, prc, on kaze stari tip, novi tip. Ja kazem motor, on kaze ovaj nema jednu cetkicu. Otpala mu. I ja reko ja cu to da secem i da lemim i da svasta. DAJ! I on mi dadne.

IMG_20160330_215248.jpg

I tako ja odem na poso i obogatim se... Mislim, dodjem kuci posle.

Zovem Sumija usput, kazem mu za regler, on pokusavao da mi objasni sta, kako, ja nista ne razumem i kaze on zalemi zice i zovi me pa cu ja doci da ne zaj..es nesto. I tako i bi. Otiso ja kuci, iseko, zalemio, zastitio i zove Sumi, kaze, sad cu da dodjem. I dodje on i mi ti to povezemo. Ja malo dopunio kumulator i kresnemo ti mi masinu, kad ono radi. Ja jos ubacio automat migavaca sto sam uzeo od Vuje a i on samo cakce li cakce. Sve prede. Jedino sto masina dimi kao kandilo od nekog BosnaOil-a al mirise. Izadjemo ti mi da probamo. Kaze Sumi, prva voznja moja. Obrnu on krug, izlozi par predloga, rece, dobar je mali i ode po svoj motor, a ja na drum. Nadjosmo se na drumu i vozi. Dvesta metara i ugasi se Sumiju motor. Kurblaj, nece. Odvrci slavinu za gorivo. Mislim, nece bez goriva da ide. Kaze, sedaj ti na moj, ja cu na tvoj, motor, mislim i krenemo ti mi uz drum. Vozi do Trosarine i stadosmo. Cvaje cakcu li cakcu. Predu na leru, ovaj moj dimi ko ugalj da lozim al radi. I tako ti se mi rastanemo i ja krenem uz novo brdo. Kumodraz. Ide skitalica, nosi, ja nemam kacigu, suze idu i polagano. Nosi on mene, lepo, uzivancija. Popnem se na vrh brda. Fenomenalan pogled na ceo grad i slinava rucica kocnice. Curka ulje, ja vezo neko krpce i malo malo ba brici prste. Proverim ulje. Ima jos. Krenem polako nizbrdo i sad onih 3 km sto sam se peo sidji dole. Poce opet da stuca motor, ja reko hajd u garazu pa cemo videti. Dodjem nekako i parkiram ga. I od tad odmara.

Sumi kaze menjaj ulje. A i gumicu na rucici moram da menjam. A i onaj sraf na rotoru. I tako. I jos ga nisam registrovao. Al dobro. Sutra. Valjda. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Imam, imam. To je zavrseno prosle godine. :D Moram da resim tu rucicu. Zaebano ovako. Curi, nikad nisam nacisto kad ce da otkaze. A nove gumice. :/ Ebg.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To sto ti dimi puno motor je normalno. Motor stoji dugo, i vozen je po gradu pa se auspuh zamastio, a ta masnoca stegla. Potrebno je da izadjes na otvoren put, pa bar dvadesetak kilometara pod vecim gasom da se masnoca otopi i izgori. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

A rucicu i crevce mozes od drugog motora da zbudzis, mozda je i pametnije. Znam je par ljudi stavljalo od Princa a ona je jeftinije od gaborove za MZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

A sto dimi moze biti da si okrenuo semering radilice  prema menjacu pa trosi ulje iz menjaca.

Sve ovo sto si opisao  je prosao svaki EMZEJAS ,ako se neslomis   na ovim testovima sto te MZ testira bices nas sigurno :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Nisam otvarao masinu tako da je valjda sve na mestu.

 

Masina je radila onaj dan kad se provozah ali od tad nista. Nece ni da cuje za paljenje. Akumulator opet napunjen i to propisno, pregledana svecica, stelovano paljenje, isproveravano jos par stvari ali nista. Samo u nekom momentu kaze "Pffffff" na auspuh. I tako. Od trokiranja niz brdo do totalne obamrlosti. A lepo puca kad joj omasis paljenje. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Pre mesec dana kupim novo crevo i filter za gorivo posto nemam original slavinu.Prvihnekoliko dana sve je bilo super ali onda medjutim...Motor nece upali .radi kao na pola klipa...kad ga vozim ugasi se ,kad prebacim na rezervu upali iako ima goriva... moje muke su trajalesve do jucekad mi je drug reko ``jebo te filter''.Ja ga izbacio i stavio ono staro crevo....motor opet onaj stari PALI ...onaj filter je sve zaebo , nija dobijao dovoljno goriva.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

*** N G K ***

Obara sve rekorde!

 

I tako je svecica izgorela posle manje od 15 km voznje. Kurblaj, drndaj, steluj, jedi g..na i nista. I onda popricas sa znalcem i dodjes kuci posle koncerta, izvadis novu i stavis stari Sampion i brrrrmmmmm. Iz prve. Prede kao mace. Da na verujes. Izadjes na ulicu u 1 sat nocu i izgoris dva osiguraca. Nagnjecio kabl od prekidaca za ler. Maler neki pocetni ubi! Valjda smo zavrsili sve sto je trebalo za start. Razmisljam da odem pre posla da ga registrujem al se plasim da me ne ostavi negde na pola puta. :( huh. Videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja