Jump to content

Moto Zajednica

Skitalica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

IMG_20150404_210249.jpg

 

Na oglasima pre par nedelja videh masinu i merkao sam je neko vreme. Na kraju i kontaktirah vlasnika i nekako se izdogovarasmo oko trange-frange kupovine pa se zaputih juce put Kovina sa kumom. Sve vreme mi se vrzmalo po glavi u kakvom li je stanju, sta sve ne radi, da li masina radi, kako ce sve da prodje al kad ga videh kako izlazi iz dvorista to je bilo to. Radi, ide, kupljeno! :) I tako se malo provozasmo po ulici. Bilo je stucanja, cimanja ali vuce. Upakovasmo ga u auto nekako i pravac kuci. Usput je malo curelo gorivo, jedan zmigavac smo polomili i izokretali retrovizore, rucku kvacila ali je sve manje vise ok. Tek kad smo stigli kuci videh da fali jedan zadnji amortizer no dobro. Kako je kupljen i dobro je. Fali dosta stvari i bice potrebno puno rada da se makina namunji ali polagano. 

Za pocetak treba da resim amotrizere, karburator i zadnje nosace motora. Elektrika ce biti sledeca posto ne radi. Nazalost fali i obrtomer i sajle za isti kao i za kilometar sat, rucica kocnice iskrivljena, meka prednja vila, ma svasta nesto al krajnji spisak ce biti poznat kad krenu radovi. 

Pa da pocnemo. :)

Kako mogu da dodjem do iole dobrih amortizera, mogu li da se repariraju i da li mozda odgovaraju od nekog drugog motora?

Karburator pusta gorivo na donjoj sisici otkako smo okrenuli motor pa me zanima kako to sanirati. Kako se on uopste skida, neki redosled radnji?

Ako se ne varam zadnji nosaci motora se drze sa dva dugacka srafa. Pretpostavljam da mogu neki "nefabricki" srafovi u odgovarajucoj velicini i kvalitetu. 

I poslednje. Ima li ko ovde da je sa Vozdovca, blizine i da je raspolozen za druzenje i razmenu iskusava i znanja? 

Unapred hvala svima i nadan se skorom druzenju, vozanju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Moze. :) Ove nedelje sam popodne na poslu tako da eventualno vikend. :takoje:

 

Danas sam malo majstorisao. Uspeo sam da skinem karburator i da ga ocistim od trunja kojeg je bilo u, uh, velikoj kolicini. Karburator je prelivao jer iglica nije zatvarala zbog trunja. Uzas! Malo sam i rezervoar isprao koliko sam mogao sa litar goriva iz par presipanja. Motor posle nije htao da upali. Nagovorih ga nekako u jednom momentu ali je lose radio mada je lik od kojeg sam ga uzeo pomenuo da je kod njih navodno lose gorivo itd... E sad, i akumulator je na kraju bio prazan pa sumnjam i da je alternator gecvrc al videcemo. 

 

Svaki savet dobrodosao.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Aj kad se dogovorite pustite i meni pp da banem, takodje sam u jerkovichu.

Kad se skocka, motorche che da bude bruka :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Moze drugari, moze. :) Bogme sam ga kurblao kao blentav al dobro. Malo pre sam se cuo sa vlasnikom tako da cu do kraja nedelje da sredim ugovor i milina pa natenane da ga spremam za tehnicki. :D Uh. A ni dozvolu nemam. Hehehehehe. :D

Drugari ja sam ove nedelje popodne na poslu tako da sam kuci do nekih pola 8 pa bi mogli da se gledamo posle toga. Javljajte kad vam odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Strpi se da banemo, chachnemo malo karb pa kurblaj. Ja sam prva do 16 danas sutra, resto od 16 pa do ponochi+

kad budem free javim pa se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Strpi se da banemo, chachnemo malo karb pa kurblaj. Ja sam prva do 16 danas sutra, resto od 16 pa do ponochi+

kad budem free javim pa se dogovorimo.

 

Isto, prva cele sedmice do 16h.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Hehehehehehehe. Daleko sam ja od te voznje. Danas komsija probao da napuni akumulator, isti crkao tako da malo ulaganje za start, doslovce. :) A i necu da vozim sa jednim amortom. I niko ne odgovara na pitanja. :(

Inace, jutros sam potrazio u Telekomovom internet imeniku broj od vlasnika iz saobracajne. Kucam ime i prezime i izadje jedan jedini u Pancevu. Adresa ista iz saobracajne. Kontam u sebi samo da nije neki deda koji je pokojni, a ja sad zovem da trazim istog. :D Javlja se covek, ja recen, Dragoslava mogu li dobiti, a on ce, Ja sam. Ijaaaaaooooo, srece! :) Ispricasmo se pola sata. Pa gde si kupio, u kakvom je stanju, sta, kako... ? Izdogovarasmo se tako da cu krajem nedelje za Pancevo da napravimo ugovor, pa onda u rabote da munjimo makinu.

Ima li ko delova? Trebadu mi montizeriiiiiiii! :/ pa korman, pa nosaci instrumenata, instrumenti. Ma sve mi treba! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ima li ko delova? Trebadu mi montizeriiiiiiii! :/ pa korman, pa nosaci instrumenata, instrumenti. Ma sve mi treba! :D

 

Ima.. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Scorpija, u petak dolazim samo da sredim papire prepodne i bezim na posao, a s vremena na vreme sa na splavu U pripremi kao i ekipa tako da ako znas nekoga od stalnih mozda se i znamo. ;) Al javnem se u svakom slucaju kad krenem preko Tamisha. Ostavi neki broj.

 

Inache, Shumi mi je bio u gostima veceras i malo se chachkalo oko mashine. Ispregledana je kompletno tako da je utvrdjen redosled radnji i za pochetak se sredjuje iglica za vazduh na karbu jer su deca pojela glavu srafa, a onda ce u nekom momentu i masina da se skida i tako. Veselo, veselo. :)

 

IMG_20150407_221112.jpg

 

Zmajche i komshija u akciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Danas sredjen ugovor i porez tako da ce u nekom momentu makina moci da se registruje. Sutra dolazi drugar da ispregledamo sve oko farbanja, a trebalo bi i da dovucem bar neki deo sa Avale. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Pala prva voznjica po kraju. Sredio cep sa magnetom na menjacu. Neko je iskidao navoj pa je curelo ulje. Na kraju sam iscedio oko 150 grama. :/ Jedan sraf zadnjeg nosaca motora je falio pa sam i to sredio nekim brezonom za sada. Dotegnut malo lanac, sipano novo ulje u menjac, gorivo i tako. Lepo vuce makina. Malo me zeza treca, ponekad je omasi ali ostalo je cini mi se ok. U leru drnda kao blesav al kontam da ce se umiriti kad iscupam ler diznu i stavim nove pa ga ustelujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Druže moj , znaš li ti ušta se upuštaš??? :na_glavi: Mislim oko karburatora??? pitaj Šumija, teška je to rabota i komplikovana!!!! ako staviš nove dizne i to još Mađarske, bolje niššš ne stavljaj jer može biti samo GORE!!! :jee:  Sve što planiraš da uradiš moj ti je savet samo radi uz savet nekoga koji je već prolazio kroz te faze, ovako na slepo i amaterski ne bih ti preporučio !!! Srećno !!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Valjda cu se snaci. :);) 

Provereno vec sve sa Shumijem. Vadi se dizna koju su "majstori" razlokali pa nemoze ni napolje a ni unutra. 

Juce skinuta masina, delimicno rasturena i oprana. Danas prednja kocnica skinuta i detaljno ociscena, rezervoar, zadnji tocak. Rascerupavam motorce polagano da ga detaljno sredim. 

Kako se vadi klip iz rucice kocnice? Ostalo sam sredio ali njega ne kontam kako da izvadim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Neka je sa srecom i da se navozas sa Mz-om. :takoje:

 

Ima tu posla ali kada se sve lepo sredi bice to dobra masina i posle samo  :moto3:

 

Sto se tice prednje kocnice to ti je prosto.Prvo ispustis ulje na onom ventilu dole na kandzi (kljuc 10) a mozes spricem da izvuces ulje iz posude a posle ono sto je ostalo u crevu da ispustis na ventilu.Pazis samo da ti kociono ulje ne kane na rezervoar ili neki drugi ofarban deo.Ako se desi slucajno uzmes mokru krpu i odma brisnes.

Onda skines polugu kocnice i lagano izvuces klip sa nekis spicastim klestima.

Ako plocice nisu istrosene i ako ih ne menjas onda ih samo malo ismirglaj jer se nahvataju opiljci i hoce da skripe,ali samo malo koliko da skines prasinu,nista vise.

Ako ti ne curi ulje gore kod poluge onda nema potrebe da menjas klip i gumice,samo ciscenje i novo ulje.Isto vazi i za kandzu ako dobro koci i ne curi ulje onda nista ne menjas,nego samo ocistis.

Kada sve sklopis onda treba da ozracis kocnicu,mozes i sam ako si radio ili neko drugi.

 

I da,ide kociono ulje DOT 4.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

KO ŽIV, KO MRTAV !

IMG_20150412_135831.jpg  IMG_20150412_211229.jpg  IMG_20150412_211246.jpg  IMG_20150412_211330.jpg  IMG_20150412_211350.jpg  IMG_20150412_211410.jpg  IMG_20150412_211441.jpg

Zaneo se ja tako malo ovih dana i eto, ode sve u paramparcad. 

Masina malo pregledana i ociscena od prljavstine. Kljesta rasturena skroz i ociscena pa cu najverovatnije stavljati nove gumice. Plocice moraju pod obavezno. Ostrugano do metala. Lanac, lancanici novi idu i bice stosta sitnica al polako. Stender mi je kriv kao i fazaster prednji. Rucke bi trebao da menjam kao i rucicu gasa koja je izgleda od Jawe. :D (dva otvora za sajle) Lezajevi vile, zadnjeg tocka... Ma ima svasta. :) No dobro. Da ga vrnem blizu nule pa da se vozikamo natenane.  :BJBmoto:

E sad par pitanja:

- Treba mi preporuka za ram. Da li ga je bolje plastificirati ili farbati i kojom bojom? Voleo bih da bude neka mat crna.

- Kolika treba da bude duzina opruga vile? Cini mi se da su moje malo sabijene. Solidno dosta utone vila kad se optereti. Cini mi se da nema lufta ali provericu. 

- Ima li ko viska delova da organizujemo neku trgovinu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

 

 

Sto se tice prednje kocnice to ti je prosto.Prvo ispustis ulje na onom ventilu dole na kandzi (kljuc 10) a mozes spricem da izvuces ulje iz posude a posle ono sto je ostalo u crevu da ispustis na ventilu.Pazis samo da ti kociono ulje ne kane na rezervoar ili neki drugi ofarban deo.Ako se desi slucajno uzmes mokru krpu i odma brisnes.

Onda skines polugu kocnice i lagano izvuces klip sa nekis spicastim klestima.

 

 

   Pa neće moći baš tako !

 

 Prvo, ako ne rasturaš ništa dole ( kočiona klešta ) - nema potrebe da ispuštaš ulje iz sistema. Jednostavno - samo špricom izvučeš ulje iz kočione posude.  Kad skineš polugu kočnice , videćeš zadnji deo klipa i semering na njemu . Vadi se sve zajedno napolje, ali prvo moraš da izvadiš žičani zeger osigurač koji se nalazi u telu cilindra i sprečava da klip i semering ispadnu napolje. Kad budeš vadio klip - obrati pažnju na to kako stoji gumica klipa - ako menjaš da novu isto tako staviš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

kad skines polugu kocnice proveri prvo da pre klipa nema osugurac.Mada ako ti prednja kocnica radi nemoj ni da je diras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Voždovac, Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 1000 S

Hvala na odgovorima. :)

Sve rastureno pa i kljesta i rucica. Resio sam da plastificiram ram. Kad je bal nek je maskembal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja