Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja 25 i 26.april 2015 Istocna Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Lucky, Lucky, nemoj da plašiš čoveka. Vidiš da mu i bez tebe nije svejedno. Kolega, nemoj da brineš, Beverlly-em 250 išao sam više puta BG-Herceg Novi u danu bez napora. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ma ne plasim ga. Gore sam mu rekao da ce motor izdrazati, ali ako mu lepsa polovina pocne da odvaljuje bubrege da bi usporio, tu nema pomoci, sta god vozio...  :lol:

PS: to i mene ceka ove godine  :lol:   :lol:   :lol:   :lol:   :lol:

Mali hint: obavezno nosi kornjacu, umanjuje bolove od udaraca   :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Поздрав свима и хтео би да упитам за тај смештај да ли мора да се унапред резервише или ће се то урадити на лицу места?

Уствари да ли се мора пријавити унапред за вожњу или је довољно појавити се на месту окупљања?

Хвала

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Evo da se javim u vezi smestaja. Rezervisano je dvadesetak smestaja, potrebno je staviti se na spisak na vreme da bi mi u Kladovu resili prenocista. Broj rezervisanih lezajeva ce se uvecavati po povecanju broja ljudi na spisku za voznju. Ovih dana ce biti slika i detaljnija objasnjenja o smestaju , cena nece biti 10-15€ vec ce se kretati 1000rsd. Smestaj je korektan, za sad su rezervisani chetvorokrevetni apartmani sa dvoristem za parkiranje vasih ljubimaca.

 

Pozdrav iz Kladova

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: X9

1.nenad.yzf


2.Bruno 69


3.Sashac & Duca


4.Zeka & Wife


5.VukiTa + 1 (potvrdicu u narednih nekoliko dana)


6.Skiboban


7.R2D2


 


 


Ne znam da li se kolega GuybT još premišlja ili se samo nije dopisao na spisak ali da ga podržim da ne bude jedini skuteraš u grupi  :jee1:


  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Smestaj je provereno dobar i komforan.... a drugari iz MK Kladovo, odlicni momci i jos bolji domacini...

 

SMO DA JOS JEDNOM NAPOMENEM....

 

molim Vas da procitate osnove, za voznju u grupi/koloni (nize imate link ka temi) i da se kolege sa manjom kubikazom ne sekiraju....zajedno krecemo, zajedno i zavrsavamo.

 

Iz nasih dosadasnjih iskustava, na kraju dana kada se preracunamo , prosecna brzina kolone ne prelazi 40/45 km/h, samo opusteno...idemo da se vozimo i druzimo.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9984-voznja-u-grupi/

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

 Da li je moguće da se neko naknadno priključi pa da se u subotu ili nedelju vozikamo jednim delom puta zajedno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Otvoreni smo za sve ..... samo taj neko da nam javi gde i da li da ga racunamo/najavimo za klopu.

 

Izjava i citanje pravila za voznju u grupi se podrazumevaju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Pozdrav svima, jako mi je privlacna voznja.. :)  ee sad ne znam da li je glupo krenuti skuterom, u pitanju je Burgman 400 iz 2003god... Da ne bude komentara tipa skuteras, usporava nas i to :D 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Samo ti dođi, neće niko da jurca :)

 

Ovo su "čuvene" BJB vikend vožnje koje su poznate po sigurnosti učesnika i relaksirajućoj vožnji pod pratnjom Redara :BJB-love2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Bez saputnice nigde :)

 

 

Posle nekoliko razgovora sa gospojom, neki preliminarni dogovor je da ona ne ide. Nisam siguran ni u svoju vožnju i ne želi da rizikujem bilo šta i vozim van svoje zone komfora, tako da će draga za vikend solo sa drugaricama u provod... :)

 

 

Lucky, Lucky, nemoj da plašiš čoveka. Vidiš da mu i bez tebe nije svejedno. Kolega, nemoj da brineš, Beverlly-em 250 išao sam više puta BG-Herceg Novi u danu bez napora. :jee1:

 

 

Ma ne plasim ga. Gore sam mu rekao da ce motor izdrazati, ali ako mu lepsa polovina pocne da odvaljuje bubrege da bi usporio, tu nema pomoci, sta god vozio...  :lol:

PS: to i mene ceka ove godine  :lol:   :lol:   :lol:   :lol:   :lol:

Mali hint: obavezno nosi kornjacu, umanjuje bolove od udaraca   :oda2:

 

Hvala momci na podršci i ohrabrenju, 99% idem. Ne deluje previše zahtevna vožnja + sve navedeno u pogledu toga kako se ide na ove vožnje, pogotovo pravila za vožnju u grupi, deluju kao odlična prilika za sticanje iskustva. :)

 

Kornjaču nabavljam pod obavezno. :D

 

 

Smestaj je provereno dobar i komforan.... a drugari iz MK Kladovo, odlicni momci i jos bolji domacini...

 

SMO DA JOS JEDNOM NAPOMENEM....

 

molim Vas da procitate osnove, za voznju u grupi/koloni (nize imate link ka temi) i da se kolege sa manjom kubikazom ne sekiraju....zajedno krecemo, zajedno i zavrsavamo.

 

Iz nasih dosadasnjih iskustava, na kraju dana kada se preracunamo , prosecna brzina kolone ne prelazi 40/45 km/h, samo opusteno...idemo da se vozimo i druzimo.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9984-voznja-u-grupi/

 

:takoje:

 

 

>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac
Ljudi, stvarno me oduševljavate... :)

 

Toliko entuzijazma i volje na jednom mestu, bez reči sam... :)

 

Elem, ja bih voleo isto da idem na ovu turu, ali nisam siguran da li je moj beverly (300 i.e., 2011. god) sačinjen za taj napor?

Ih, pa mene su primili u grupu sa 50cc pre par godina kad smo isli u Jagnjilo da klopamo..salate :)

Ja se jos razmisljam za prijavu, ne znam zbog obaveza jos..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Da se razumemo, niko od nas nije mazohista da moramo da izvozimo full voznju cak i ako padaju sekire,

nemojte da mislite da cemo biti na drumu izlozeni losim vremenskim uslovima.....ovo ce biti voznja prilagodjena i potpunom pocetniku i iskusnim vozacima.

 

Sto se tice prognoze, pustite Lucky-a...covek mraci za sve pare :jok:  :) , daleko je 25-i, da bi smo imali preciznu prognozu u vezi padavina...

jedno je sigurno, dnevne temperature u tom periodu meseca ce biti u proseku oko 20 stepeni...tako da racunajte na dobar provod.  ;)

 

EDIT: da napomenem jos jednom..... planirano je putnicko vozilo, da prati kolonu, sto iz razloga teh.podrske sto iz razloga , da moze da prihvati suvozaca ili visak stvari ukoliko se neko umori (suvozac ili motor) ili naidje na zahtevniju deonicu ili pocne kisica.

Tako da nema potrebe , da odvracate suvozaca zbog eventualne manje konjaze motora...... sem ako nemate neki svoj razlog  :zvizduk:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Koliki je neki minimum novaca koji su potrebni pri ovakvoj putešestviji? 

~600km goriva = ~5.000

prenoćište = 1.000-1.500

2x restoran = 2.000-2.500

3x neki fast food ili pekara = 1.000

znači oko 9-10.000???

i naravno dobro rapoloženje = džaba ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Koliki je neki minimum novaca koji su potrebni pri ovakvoj putešestviji? 

~600km goriva = ~5.000

prenoćište = 1.000-1.500

2x restoran = 2.000-2.500

3x neki fast food ili pekara = 1.000

znači oko 9-10.000???

i naravno dobro rapoloženje = džaba ;)

 

Verujem i manje...ako ti nisu karbovi/brizgaljke rastelovani pa trosis goriva ko ruski ZIL ..... restorani (rucak) su opcionalni, mi cemo biti najavljeni da bi oni bili spremni, a niko ne mora da klopa tu, moze da proseta do fast food-a ili saceka sledecu paucu...a ovde popije kaficu....

 

Tako da je ovde samo gorivo i prenociste fiksno i neizbezno....ostalo proizvoljno :takoje:  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Da se razumemo, niko od nas nije mazohista da moramo da izvozimo full voznju cak i ako padaju sekire,

nemojte da mislite da cemo biti na drumu izlozeni losim vremenskim uslovima.....ovo ce biti voznja prilagodjena i potpunom pocetniku i iskusnim vozacima.

 

Sto se tice prognoze, pustite Lucky-a...covek mraci za sve pare :jok:  :) , daleko je 25-i, da bi smo imali preciznu prognozu u vezi padavina...

jedno je sigurno, dnevne temperature u tom periodu meseca ce biti u proseku oko 20 stepeni...tako da racunajte na dobar provod.  ;)

 

EDIT: da napomenem jos jednom..... planirano je putnicko vozilo, da prati kolonu, sto iz razloga teh.podrske sto iz razloga , da moze da prihvati suvozaca ili visak stvari ukoliko se neko umori (suvozac ili motor) ili naidje na zahtevniju deonicu ili pocne kisica.

Tako da nema potrebe , da odvracate suvozaca zbog eventualne manje konjaze motora...... sem ako nemate neki svoj razlog  :zvizduk:

Vlado kisnuli smo na voznjama,nekad smo uspeli da smugnemo.nego ako bude ono bas mrcno,nije problem u voznji,vec u dozivljaju.Daleko je jos,lepo si rekao.mozda bude 30 stepeni do tad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

 

Da se razumemo, niko od nas nije mazohista da moramo da izvozimo full voznju cak i ako padaju sekire,

nemojte da mislite da cemo biti na drumu izlozeni losim vremenskim uslovima.....ovo ce biti voznja prilagodjena i potpunom pocetniku i iskusnim vozacima.

 

Sto se tice prognoze, pustite Lucky-a...covek mraci za sve pare :jok:  :) , daleko je 25-i, da bi smo imali preciznu prognozu u vezi padavina...

jedno je sigurno, dnevne temperature u tom periodu meseca ce biti u proseku oko 20 stepeni...tako da racunajte na dobar provod.  ;)

 

EDIT: da napomenem jos jednom..... planirano je putnicko vozilo, da prati kolonu, sto iz razloga teh.podrske sto iz razloga , da moze da prihvati suvozaca ili visak stvari ukoliko se neko umori (suvozac ili motor) ili naidje na zahtevniju deonicu ili pocne kisica.

Tako da nema potrebe , da odvracate suvozaca zbog eventualne manje konjaze motora...... sem ako nemate neki svoj razlog  :zvizduk:

Vlado kisnuli smo na voznjama,nekad smo uspeli da smugnemo.nego ako bude ono bas mrcno,nije problem u voznji,vec u dozivljaju.Daleko je jos,lepo si rekao.mozda bude 30 stepeni do tad.

 

Sad u nedelju je padala postena kisa a bilo je vetra. Nisam cuo da se neko istopio od onih koji su bili u Obrenovcu. Nema loseg vremena ima samo lose opreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vlado, ne znam sta si podrazumevao pod onim da "mracim", a ni tvoji smajlili mi nisu najjasniji. Ja navijam naravno za lepo vreme, i ja cu ici SIGURNO ako budem tada u Srbiji, kakvo god vreme da bude.

Jednostavno - nasao sam losu prognozu, podelio to sa svima Vama, a smajli koji sam postavio je moje lice kada sam video prognozu. iskreno se nadam da je pogresna. Posle svega sto se ispodesavalo prosle godine prvo meni, pa mojoj supruzi, imam definitivnu nameru da nabijem mnogo vecu kilometrazu motorom ove godine.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ih Laki, mnogo si nam uvredljiv :) a dobro poznaješ našeg Vladu koji je toliko pozitivna osoba da je to čudo neviđeno :) i sigurno nije želeo ničim da te uvredi ;)

 

Vlada je već puno vremena (i novca) uložio u ovu vožnju tako da mu je sigurno muka od loših vremenskih prognoza...Destinacija je fenomenalna, vidim i društvo je izuzetno - sve govori da će doživljaj biti potpun :BJB3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa otkud znam... do sad sam se samo vozikao po gradu... jedva skrpio 500km. Ovo mi deluje kao ne preterano zahtevna vožnja, kontam idealna za početnika... ali vidim da je uglavnom ekipa sa motorima...

 

VladaSD, procita li ti sta je covek napisao? Napravio je 500 km na skuteru po gradu. Ja razumem da su svi dobrodosli ali mislim da je ovo losa ideja. Pisem ovo poznavajuci odlicno rutu DM-Majdanpek, kao i nastavak ka Kucevu.

 

GuybT, uz duzno postovanje savetovao bi ti da sacekas neku drugu BJB voznju, bice ih sigurno jos lepsih i sigurnijih. Ovde nije problem motor nego tvoje iskustvo a tih 30km preko Omana ce ti biti nocna mora, ne samo tebi nego svima koji ne jasu enduro motore. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja