Jump to content

Moto Zajednica

Teme za podcast epizode

Recommended Posts

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Evo ja bih voleo da čujem nešto o moto klubovima, zašto postoje, zašto su neki zabranjeni, zašto imaju

kodeks ponašanja, itd...

I voleo bih da ubacite ljude koji su članovi pa da pričaju o tome...

PS

Nisam član nijednog kluba :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Prevare, kako prodavaca, tako i kupaca prilikom raznih vidova trgovine na "dodjem ti", i "na casnu rec".

Inace, upravo sam "popusio" klasicnu namestaljku oko prenosa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Podcast bi morao da ima goste, ne samo da vas dvojica razgovarate.

 

Kad se uhodate i radijske priloge, ovo je već vrsta novinarstva.

 

Pablo je mnogo više voditelj nego običan učesnik u ragovoru, i to je odlično.

 

Ova radijska (podcast) forma takav odnos prema temi zahteva i od drugog učesnika u razgovoru - da bude interaktivniji i da i on postavllja pitanja svom sagovorniku, kao što Pablo postavlja njemu.

 

Obe predložene teme su odlične i zahtevaju gore navedene goste. Oni ne moraju da snimaju kad i vi odnosno da budu sa vama, već mogu da daju i izjave koje će biti prethodno snimljene, tzv. "fono" izjave.

 

Preporučio bih malo bolju pripremu za temu, sa jasnim konceptom, kako ne bi dolazilo da rasplinjavanja i da bi sve trajalo bar upola kraće.

 

Konkretno, prilog u okviru teme bio bi nečija priča o određenom događaju vezana, na primer, za razliku između Mk i MC, ili nečije lično iloše iskustvo sa kupljenim "polovnjakom". To i "voditeljima" i gostima daje odličan "šlagvort".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Podcast bi morao da ima goste, ne samo da vas dvojica razgovarate.

 

Kad se uhodate i radijske priloge, ovo je već vrsta novinarstva.

 

Pablo je mnogo više voditelj nego običan učesnik u ragovoru, i to je odlično.

 

Ova radijska (podcast) forma takav odnos prema temi zahteva i od drugog učesnika u razgovoru - da bude interaktivniji i da i on postavllja pitanja svom sagovorniku, kao što Pablo postavlja njemu.

 

Obe predložene teme su odlične i zahtevaju gore navedene goste. Oni ne moraju da snimaju kad i vi odnosno da budu sa vama, već mogu da daju i izjave koje će biti prethodno snimljene, tzv. "fono" izjave.

 

Preporučio bih malo bolju pripremu za temu, sa jasnim konceptom, kako ne bi dolazilo da rasplinjavanja i da bi sve trajalo bar upola kraće.

 

Konkretno, prilog u okviru teme bio bi nečija priča o određenom događaju vezana, na primer, za razliku između Mk i MC, ili nečije lično iloše iskustvo sa kupljenim "polovnjakom". To i "voditeljima" i gostima daje odličan "šlagvort".

 

Hvala na komentarima!

 

Već smo najavili da ćemo dovoditi goste, ali treba prvo mi da se uhodamo, pa zato nismo odmah krenuli sa tim. Već u narednim epizodama imaćete prilike da čujete osim nas dvojice i goste. :) Forma za koju smo se odlučili je diskusija o datoj temi, tako da nećemo imati unapred snimljene izjave. Što se tiče dužine epizoda, mi gledamo da se zadržimo na oko 30-35 minuta, ali ako tema zahteva malo više vremena, nećemo je na silu kratiti. Prosto, epizoda mora da traje koliko ima materijala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Mogli bi da snimite epizodu vezanu za putovanja... duza I kraca. Pripreme, pakovanje, pauze, planiranje rute itd. Ukoliko ne moze sve da stane u jednu epizodu podelite u dve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Што се мене тиче, Севериан бриљира вазда'.

 

Подржавам предлог што рече колега каурин.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Upravo mi pade na pamet jos jedna zgodna tema za obraditi. Mislim da bi mnogi voleli da cuju kako se dolazi do sponzora za duga putovanja. Koji su to parametric na osnovu kojih se trazi sponzor? Gde traziti sponzore? Kako im uputiti molbu? Koje su nase obaveze prema sponzoru? Koji interes sponzori imaju... i sl.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Imamo u planu temu koja se bavi organizacijom i pripremom za velika putovanja, ne berite brigu. :) Imamo već isplanirane teme za naredne dve epizode, pa bi ova mogla da dođe na red posle toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Jos jedan predlog za emisiju. Ne znam kako bi se to definisalo I kako bi to moglo da se svrsta ali mozda ne bi bilo lose obraditi temu road rage. Licna iskustva, situacije, kako odreagovati, da li odreagovati I sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Društvo,

 

Ako je neko u prilici i želi da pomogne snimanje bjb podcasta, a ima ufur u neki pristojno audio izolovan prostor, molim da se javi na PP. Snimanja su u Beogradu, radnim danima, obicno od 20h, moze i kasnije, jednom na dve nedelje.

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Mislim da treba jednu  epizodu posvetiti krivinama ,skretanju motora, obaranju ,nacinu obaranja, uglu obaranja ,nacinu ulazka u krivinu i izlaska iz nje ,kada ubrzavati kada kociti a kad nikako ne kociti ...

 

 

Ovo pisem kao totalni pocetnik i ono sto mene muci ,imam uvek dozu straha od skretanja  i od 5 krivina ,tri uradim kako treba ,jednu perfektno a jednu  usere* .... i dosta mi to ubija uzitak vonje kada razmisljam sta radim i gde gresim odgledao sam twist vise puta ,primenjujem to sto sam video u onolikoj meri koliko mi moj strah dozovljava da uradim ,naravno cim budem imao opciju i mogucnosti , odradicu i kurs bezbedne voznje ali mozda do tada da cujemo jos koju rec o o tome ,pa posle u temi da se jos prodiskutuje?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Teorija prolaza kroz krivinu je veoma nezahvalna materija za audio emisiju. Vrlo je vizuelna stvar u pitanju i kao takva teška za obradu samo glasom, možda bi čak kod nekoga bilo više štete nego koristi.

 

Svima bih predložio da dođu na kurs bezbedne vožnje, sledeći je već ove nedelje. To je pravo mesto na kome se krivini posvećuje baš dosta pažnje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Društvo,

 

Ako je neko u prilici i želi da pomogne snimanje bjb podcasta, a ima ufur u neki pristojno audio izolovan prostor, molim da se javi na PP. Snimanja su u Beogradu, radnim danima, obicno od 20h, moze i kasnije, jednom na dve nedelje.

 

Hvala unapred!

 

Hvala moto zajednici, stvar rešena u rekordnom roku. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da predlozim temu, pa vi vidite ako mozete da iskoristite. Mnogi ljudi koji pocunu sa voznjom u glavnom ne znaju da odaberu motor i vecina im daje savete tipa vozi skuter 50ccm pa keeway speed 125ccm pa tako dalje, i to je u redu ali neki vozaci se formiraju bolje u brze od drugih i oni neke korake i preskoce u svom razvoju, takodje svako od nas ima svoj karakter koj dobrim delom utice i na to kakvi cemo vozaci biti. Isto tako i motori nezavisno od proizvodjaca, imaju svoj karakter. Fora je naci motor ciji karakter odgovara karakteru vozaca. Ja kad kazem da zelim da vozim motor od 900ccm sa dva cilindra mene dosta ljudi(koji voze motore) pita sto? Kad R6 sa 600ccm daje duplo vise snage.. E ajde ti sad njima objasni zasto zelim povoljan obrtni momenat na niskom broju obrtaja motora.. Ne znaju ljudi ni sta je to a kamoli cemu sluzi. Ali oni su vozaci, vozili su 50ccm,125ccm,400ccm... Objasniti onima koji ne znaju da fora nije u zapremini agregata vec u rasporedu cilindara i jos u nekim stvarima.. Time ce vozaci bolje pronaci motor za sebe i automatski svi cemo biti bezbedniji. Eto, o tome se moze popricati kad vam ponestane ideja, pozdrav i znajte da neki od nas cekaju ponedeljak da vas cuju i nauce nesto pametno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Ne bi bilo lose napraviti neku emisiju I o voznji van puta tj. offroad. Znam da je to prilicno nezahvalno bez video podrske ali bar onako neko uvodno caskanje sa nekim osnovama I bazicnim savetima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Vec je neko spomenuo moto klubove. Ne bi bilo lose da se jedna epizoda posveti toj temi. 

 

Ja sam... :D

Zanima me kakva je ''priča'' sa njima... :hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Mozda bi bila interesantna (meni bi zbog drugih) emisija o negativnoj slici o bajkerima kao losim momcima i kriminalcima kojih svakako ima i razlikama izmedju njih i ljudi koji jednostavno vole motore i uzivaju u voznji istih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Pozdrav i svaka cast momci, mogli bi i malo da diskutujete o motorima, npr enduro koji su po vama najbolji do 125, 400, 600 i vise kubika, tako i za copere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Road Flyers, 195 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Bmw gs1200

Da li mogu nekako da prebacim na mobilni ove podcastove? da imam da slusam, nikako ne znam kako da skinem, hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Da li mogu nekako da prebacim na mobilni ove podcastove? da imam da slusam, nikako ne znam kako da skinem, hvala unapred :)

 

Možeš da poskidaš fajlove direktno, imaš link u prvom postu svake epizode odmah ispod plejera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja