Jump to content

Moto Zajednica

Prvi Kurs Bezbedne Vožnje 2015

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Žao mi je što nije mogao da doše naš drugar iz Crne Gore, MarineroCG ali verujem da će biti prilike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

 

 

P.S. Bilo bi sjajno ako bi organizatori koji su imali kamerice okacili na youtube snimke kad uhvate vremena! 

 

Zaboravih da spomenem...

 

Svi koji su na mojim snimcima (znate sa kursa ko je to) mogu da mi se jave na PP i dobiju link do snimaka. UL sam materijal još sinoć...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Za neiskusne vozače ovaj kurs je jako koristan, organizacija sasvim solidna. Cena je stvarno više nego korektna za ono što se dobija tako da o tome nema smisla ni raspravljati. Svako ko je u prilici bi trebalo da dođe na neki od narednih kurseva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

 

P.S. Bilo bi sjajno ako bi organizatori koji su imali kamerice okacili na youtube snimke kad uhvate vremena! 

 

Ja sam snimio par stvari sa GoPro, evo nesto sto sam na brzinu sklepao, ako uhvatim malo vremena mozda i napravim bolje :)

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Preporucujem svima koji bi da poboljsaju svoju tehniku voznje motora, ja sam prezadovoljan, kurs mi je dao dooosta materijala za vezbu. Super je i to sto je kurs organizovan na pocetku sezone kada smo svi zahrdjali i mozda zaboravili neki od mnogobrojnih detalja dobre i sigurne voznje.

 

Organizacija je bila dobra, sve je bilo jasno, sta treba raditi, kako voziti itd. Pohvalio bih to sto su redari imali vremena za svakog od nas pojedinacno - mislim da je veliki uspeh kad se pogleda koliko je ljudi bilo!

 

Zahvalio bih se jos jednom organizatorima na vremenu i trudu =)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja imam dosta materijala snimljenih na kamerama. Potrudiću se da u sledećin nekoliko dana sklopim jedan interesantan film koji ću naravno podeliti sa svima na ovoj temi. Treba da izdvojim malo vremena da pored brojnih obaveza koje imam sklopim i ovaj film.

 

Tim pre sam itekako zahvalan organizatorima koji su nesebično posvetili vreme kolegama bajkerima. Drago mi je da još uvek postoje ljudi koji rade ovakve stvari iz čistog entuzijazma i ljubavi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Arakise, meni je jos vise zao sto sam propustio prakticni dio i druzenje...

 

Izgleda da ne mogu uklopiti ni Navak ni BJB voznju, nadam se da cete

 

ponoviti sve ovo sto prije, da mi date razlog da dodjem opet...

 

Veliki pozdrav iz prijestonice!  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

1.Marko07 :D

 

Salim se, ali ako bude mesta ja cu vrlo rado doci opet, mada naravno - prednost onima koji sada nisu mogli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Varadero 1000XL, 2001

Sve pohvale organizatorima !!!

 

Ko nadje manu u ovim uslovima (visina kotizacije, problemi sa nestabilnim vremenom, volonterski rad...), ne da je cepidlaka vec moze da ode u Krsko da cepa atome.

 

Ja nosim vrlo pozitivne utiske zelje i entuzijazma da se napravi nesto bolje sto je u sveopstem okruzenju rada 'koliko se mora' veliko osvezenje.

 

Jos jednom svaka cast, hvala za nauceno i samo napred !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Super za video, moze lepo da se isprati redosled i kako je sve funkcionisalo.

 

Ja sam tek danas shvatio da sam okacio fotke na flickr ali nisam share-ovao ovde, izvinjavam se na tome :)

Ovo je ono sto sam uspeo da uhvatim u pauzama izmedju voznje, jednog dana kad budem bio dovoljno siguran u sebe da mogu da preskocim kurs dolazim samo da fotkam.

 

17226782205_ffa42b1d4c_c.jpgBP1_6847 by Vule07, on Flickr

 

17039020118_5c5ece4527_c.jpgBP1_6836 by Vule07, on Flickr

 

17039232630_69456aa7ce_c.jpgBP1_6869 by Vule07, on Flickr

 

17038995388_3802cd8e6e_c.jpgBP1_6902 by Vule07, on Flickr

 

17039208100_ae282f4967_c.jpgBP1_6923 by Vule07, on Flickr

 

17040559509_ecc8268ed3_c.jpgBP1_6954 by Vule07, on Flickr

 

17038970988_83a78c1e62_c.jpgBP1_6950 by Vule07, on Flickr

 

16604288124_24ec8f2d51_c.jpgBP1_6961 by Vule07, on Flickr

 

Jos jednom bih da se zahvalim svima koji su bili taj dan tamo, koji su se bas potrudili da se sve organizuje i prodje onako kako treba.

Sve je proslo bas kako treba, cak i ako izuzmemo cenu iz cele price. Ako se cena uzme u obzir onda je jasno da je sve bilo savrseno!

Kao i mnogi, mislim da bi kotizacija morala da bude veca - svaka cast na tome sto radite i ne zelite novac za uzvrat, to je za svaku pohvalu. Ali ipak, vi imate realne troskove tog dana, gorivo, amortizacija, oprema na poligonu, vase vreme... Verujem da bi bilo ok da vam bar na neki sitan nacin to nadoknadimo, da bar ne platite gorivo i pojedete nesto posle :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evooo, baš kad s navalio :)

 

Moto sezona 2015. je već u zamahu :), pravo je vreme za drugi ovogodišnji BJB kurs bezbedne vožnje!

 

Teorija - subota 23. maj od 11h, praktični deo nedelja 24. maj od 9h.

Kurs je namenjen kako za one koji ulaze u svet motociklizma, tako i za one koji žele da sistematizuju i utvrde svoje znanje. Ove godine podižemo kvalitet Kursa na viši nivo, odlučili smo da više ne improvizujemo vožnju po neadekvatnim poligonima već da zakupimo pravu moto stazu kao i na Prvom Kursu :)

 

Dakle, ponovo vam se pruža sjajna prilika:

Ovaj put teorijska nastava će ponovo biti u prostorijama Auto škole VIR, na adresi Jurija Gagarina 235, blok 45 Novi Beograd i to u subotu, 23. maja 2015. g sa početkom u 11h.

 

Zbog manje sale, moguće je smestiti oko 20 polaznika Kursa, što je u skladu sa primedbama polaznika da je na prvom ovogodišnjem Kursu bilo dosta gužve i na teoriji i na stazi.

 

Praktična nastava;

Karting staza Ada Huja
 

Praktični deo Kursa, kao i na prvom Kursu, podižemo na viši nivo tako da će biti održan na karting stazi Ada Huja u nedelju 24.maja! Staza je zakupljena po povoljnoj ceni na 3 sata. Plan je da u prvih sat - sat i po vremena vežbamo klasične poligonske vežbe - kočenje, kaunterstirng, izbegavanje prepreke na pravcu i u krivini.. a da ostalo vreme iskoristimo za vožnju po stazi pod budnim okom instruktora i BJB redara. Podrazumeva se da će polaznici Kursa biti snimani kamerama u toku vožnje, predviđeno je po završetku Kursa u opuštenoj atmosferi pregledamo snimljeni materijal i ukažemo na vožnju svakog polaznika Kursa sa savetima kako istu unaprediti i poboljšati :)

 

ada-karting.jpg

 

 

Satnica:

Datum održavanja teorijskog dela  Kursa: subota, 23. maj 2015 od 11h.

10:45h - Okupljanje ispred VIR-a
11-15h - Teorijski deo Kursa

 

Datum održavanja praktičnog dela  Kursa: nedelja, 24. maj 2015 od 9h.

8:30h - Okupljanje na parkingu kartodroma Ada Huja
09-12h Praktični deo Kursa

 

Vidimo se! :jee1:

 

Više o prethodnim kursevima bezbedne vožne i sadržaju pogledajte u istom ovom podforumu.

Za ovaj drugi Kurs Bezbedne vožnje, zbog smanjenog broja polaznika nešto se uvećava kotizacija zbog plaćanja troškova zakupa staze i iznosi 2000 RSD po učesniku Kursa, na bazi pretpostavke od minimum 20 prijavljenih polaznika, Napominjem da smo dobli dobar popust od vlasnika staze tako da ova cena po polazniku samo pokriva troškove zakupa.

 

Dogovor u vezi placanja kotizacije je da se početkom teorijskih predavanja plati i praktični deo.

Tokom teorijskog dela bice napravljen spisak ucesnika sa plaćenom kotizacijom i to je lista za ulazak na praktični deo Kursa.

 

Predavači: Severian, Pablo, TheLord i vonabibiker, pomoć na poligonu Arakis i BJB redari.

 

VAŽNE NAPOMENE:

 

- Svi polaznici kursa su obavezni da imaju položeno za A kategoriju (zato što mi nismo ustanova koja je za to ovlašćena), da na poligonski deo vežbe dodju svojim motorom koji mora biti uredno registrovan i ispravan i finalno da pred početak kursa potpišu izjavu o prihvatanju rizika i odgovornosti tokom održavanja kursa. Ako vozite skuter od 50 kubika, mozete prisustvovati kursu, ali je potrebno da imate položen AM (bivši PSP).

- Samo polaznici teorijskog dela kursa sa plaćenom kotizacijom moći će da vežbaju poligonske vežbe!

- Prijavite se na kurs tek pošto ste sigurni da ćete doći na teoriju i poligon!

 

- Ukoliko ste bili na teorijskom delu u VIR-u, 23. maja, platili kotizaciju a praktični deo se odložio zbog kiše, morate 7 dana ranije da tražite povraćaj novca u protivnom kotizacija ostaje (za kafu i sokove ostalim polaznicima :))

Obaveštenje za sve učesnike kursa:

Kao i do sada, svi učesnici Kursa treba da odštampaju IZJAVU priloženu uz ovu poruku, te da je popunjenu i potpisanu ponesu sa sobom. U slučaju da u vožnji učestvuje i suvozač, na odgovarajućem mestu u formularu potreban je i njegov/njen potpis i podaci.

Bez ispravno predate Izjave, vožnja u BJB grupi nije moguća.

 

Vidimo se :)

 

 

Izjava - BJB v3.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja dolazim na praktični deo kursa u svojstvu navijača, da navijam za prvoplasiranog...VIĆSU  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja