Jump to content

Moto Zajednica

Prodajem Yamaha TZR 50 2008 godiste

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Yamaha TZR 50 2008 godiste

Sportski motor sa 6 brzina, vodeno hladjenje, Minarelli AM6 agregat (isti kao na Aprilia RS 50), disk kocnice napred i nazad.

Motor je u dobrom stanju, mehanika i elektronika sve radi, pali iz prve svaki put. Kozmeticki ima par ostecenja, nista strasno.

Ukupno presao 35.800 km, kupio sam ga sa 10.600 km.

Uradjen je prolecni servis, spreman za sezonu, sedi i vozi. Promenjeno ulje u menjacu, kocione plocice (kraj prosle sezone), nov akumulator, repariran anlaser, svecica zamenjena (kraj prosle sezone), sada ociscena i namesten zazor.

Motor ima stavljen deblji lanac (i lancanike) sto mu produzava vek i sprecava istezanje lanca, ojacane sportske lamele kvacila, ojacanu radilicu, ojacane lezajeve radilice i klipnjacu, otvoren auspuh. Motor je sada fabricki 49cc, skroz legalan. Dosta ulozeno u njega jer je vozen svaki dan i morao je da bude pouzdan.

Motor bez problema razvija 90km/h jer je izasao iz fabrike kao sportska masina. Stavljenjem kita od 86cc moze da ide preko 120 km/h.

Registrovan je na male SO table. Uz motor naravno ide saobracajna dozvola. Vozi se legalno uz ovlascenje. Moze i prepis ali se tada mora staviti na zute table pa se svake godine mora raditi tehnicki i registracija, ovako uz ovlascenje ne mora dakle nema troskova registracije. Vozi se sa Am (PSP) dakle ne treba A kategorija.

Od ulaganja bi se mogla promeniti zadnja guma mada moze da se vozi bez problema jer nije ispucana ili prozuljana, prednja je dobra, drzi jos jednu sezonu sigurno.

Motor se vozio svaki dan, redovno je odrzavan, sipano samo najkvalitetnije 2t ulje (Bardahl KGR Fuel Mix 2t) i benzin BMB 95 sa aditivima. Uvek servisirano kod istog majstora koji zna istorijat vozila i poznaje motor do zadnjeg sarafa.

Vlasnik sam dve sezone, ovo je treca, prosao sam sa njim 25.000 km i jednom me je ostavio na putu (prva sezona). Tada je zamenjen cilindar i klip i nakog toga nikada vise problema nisam imao sa njim.

Uz motor dolazi jos jedan karburator, auspuh i reed valve (usisne lamele) za kit od 86 kubika koji je bio na njemu. 

Odlican za one koji zele da nauce da voze motor jer ima sve isto kao i veliki motori. Po velicini je iste velicine kao motor od 125cc dakle odgovara i malo visim vozacima (ja sam 194cm i 100kg i mogao sam da se upakujem na njega).

Razlog prodaje je prelazak na veci motor. Pozovite za dodatne informacije, ne odgovaram na poruke.

Cena 1200 EUR
Telefon 069/525.00.55
Ivan

 

Ima dosta slika na oglasu ovde: http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1842247__2008_god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Odličan!!!Lepa kombinacija boja....Navedi šta si dodavao od delova(cilindar i auspuh),značilo bi da ljudi znaju šta uzimaju.Ima deblji lanac što je preporuka uz jači cilindar.Jesi li serijski lančanici ili si eksperimentisao sa brojem zuba?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Hvala!

 

Kada sam ga kupio (maj 2013 godine) imao je na sebi TPR (top performance) aluminijumski kit sa jednom karikom od 86cc i napred lancanik manji za 2 ili 3 zuba nisam siguran mislim da je dva, ali fabricki lanac (tanji).

 

Takodje je dosao sa ojacanom radilicom, lezajevima radilice, malossi lamelama i oprugama kvacila i auspuhom sa manjom rezonom za vise obrtaje jer fabricki motor na 10k obrtaja ide u crveno a sa kitom se i tera oko 10-11k to mu je optimum bio. Kada se taj klip raspao (presao kod mene 10k kilometara, verovatno ukupno oko 15k) nije ni pravljen za voznju svaki dan vec za trke, vracen je nazad fabricki cilindar gusani i klip sa dve karike, fabricki karburator i auspuh (s tim sto je auspuh otvoren tj bez blokade). Dakle motor sada ima fabrickih 49cc i skroz je legalan za voznju po putu mogu da ga nose na bilo koji pregled (hteli jednom da me salju na vanredni tehnicki, ja pokazao da pise na cilindru 49cc i ostavili me na miru, nisu verovali da je 49cc).

 

Stavljen je drugi filter vazduha, karburator podesen, lanac i lancanici promenjeni jer se fabricki bio istegao ali sam stavio 428 (dakle deblji) umesto 420 ali je odnos prenosa fabricki dakle treba menjati prednji lancanik ako ce se stavljati kit. On sada na 9500 obrtaja tera bez problema 90km/h a ja ga nisam navlacio u creveno i bez problema teram vec ohoho kilometara sa fabrickim cilindrom i klipom uz zamenu svecice, kapice svecice, redovnim podmazivanjem lanca i jednim stelovanjem karburatora na zimski rezim da bude malo bogatija smesa. Uvek sipano ulje Bardahl KGR Fuel Mix u odnosu 1:40 jer tako ide za fabricki klip i cilindar, za kit se sipa 1:50.

 

Dakle na motoru je ostala radilica, klipnjaca i kvacilo spremno za kit, uz motor dajem auspuh i karburator za kit od 70-90cc. Imam i cilindar od kita aluminijumski koji je blago ostecen (risovan) ali moze da se sredi ali je klip skroz gotov dakle ako bi neko nabavio klip za taj kit od 86cc mogao bi bez problema i vecih ulaganja staviti sve nazad. Ja to nisam radio jer mi je pouzdanost motora (sto dokazuje i kilometraza koju sam sa njim presao za dve sezone, malo vise) bila mnogo bitnija. Zamenjeni su i dihtunzi na glavi i ispod cilindra, dihtung pumpe (vodeno hladjenje), redovno menjano ulje u menjacu i kocnicama, reparirana klesta prednje kocnice, menjane kocione plocice svake sezone. Od ulaganja bi samo trebalo zameniti zadnju gumu, nema nista drugo jer je prolecni servis uradjen pre mesec dana. Zadnja guma nije popucala niti je prozuljana do zica ali se vidi da je pred kraj i trebalo bi zbog licne bezbednosti ipak zameniti. Gume (obe) sam menjao kada sam uzeo motor pa nakon prvog servisa dakle negde u junu 2013 godine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Takodje je zimus repariran anlaser, menjane cetkice u njemu i bendix sredjeni zubi (da ne kazem naostreni) i akumulator stavljen nov. Od ostecenja ima ogrebotine tu i tamo, nije nista tako da je cela strana ozuljana, ako primetite nesto na slici to je to jer je odmah nakon slikanja stavljen u garazu i nije vise vozen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Motor prodat! Došao dečko iz Bgd (prvi koji je došao da vidi motor), seo, dao pare, probao i otišao u zalazak s njim. Prodat je za 1050 EUR. Nije puno, nije malo, može bolje a može i da stoji u garazi i pati jer se ne tera. Puno sreće novom jahaču i želim sve najbolje :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja