Jump to content

Moto Zajednica

Jet kaciga za Maxi Scooter, proizvodjaci

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Drugar jedan iskren savet,nemoj da kupujes za maxi skuter Jet kacigu,uzmi flip-up za tu cenu. Prvo mnogo bezbednija drugo, LS2 mozes da nadjes na sajamskom popustu za malo manje od 100 e,ja je imam i prezadooljan sam. Priprema za pin lock,naocare,vadiva postva,ventilacija ok.

Vecernje voznje ti nece prijati ni malo uz jet kacigu,drugo kad te na maxi skuteru opali neki insekt po brati prekukaces dan sto si je uzeo.

Hvala na savetu...iskreno nisam gledao nista od flip-up, al cu :)

Kao sto rekoh nov sam u svemu ovome totalno....pa bi moje prvo pitanje bilo sta je pinlock....vidim da se dosta pominje?

A drugo, koliko je teza ta flip-up od standardnih jet kaciga...ne znam da malo ne gnjavi za voznju po gradu kada je podignut taj prednji deo....ili ne daj boze da je spusten na beogradskih 35-40 stepeni leti :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Флип ап кациге су међу најтежим на тржишту,у одмносу на фул фејс теже су по 100-150гр. Значи да су од џет кацига добрано теже, ако ти је ово избор за град ок, али и ја сам мишљења да ћеш брзо схватити да ти џет не врши посао.

Позз.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Pin lock ti je sistem za kacenje unutrasnjeg vizira protiv maglenja,sjajna stvar za prolece i jesen kada je razlika u temperaturi izmedju kacige i spoljasnje temp. velika.Zavisi koliko novca imas,mako imas neku pristojnu sumu onda flip up moze da se nadje i od karbona da bude skroz lagana ili da bude standardan materijal ali laksa varijanta oko 1350 grama. Tebi Jet kacige imaju u proseku oko 1050 grama najlakse oko 900.

Pogledaj Ls2,Duchini,Crivit, to su ti neke srednje marke,ako oces jacu kategoriju Aeroh,Shark,Skorpion,Shubert,Nolan itd... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Sto bi kupovao 2 kacige kad jedna zavrsava posao. :)

Uvek si onda u obavezi da nosis obe jer ne znas kakvo ce vreme da te zadesi,kad je hladno ima da cvokoces sa Jet kacigom,ako pada kisa drs se dobro. Na Bg 40 stepeni flip up dignes i miran si. Kad krenes na izlet i otvoren put gde moze da te zadesi prasina,kamencici koje izacuju druga vozila ispod guma,da ne spominjem bube koje bole kao samar na goli obraz. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

Bas zbog ovog poslednjeg posta ti ja predlazem Nolan, mozes da skines onaj deo kod brade i da imas jet kacigu "za po gradu". A ne zauzima mesta uopste, drzis ga po potrebi ispod sedista, pored neke lubenice recimo :)  (jedan od vecih razloga zasto ja vise volim skuter je prostor za odlaganje stvari)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Dobro, ne mogu da kazem da se ne slazem s vama :) moram ja to malo bolje pogledati.

Aj daj neki sajt gde ima Nolan modela + cena....a da nije motoring.rs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Pozdrav svima!

 

Pošto delim istu sudbinu kao theBeast, pokušaću da se malo uključim u konverzaciju. Znači, jurim skuter od oko 250cc, kacigu, polažem za A2...

 

Što se tiče kupovine motora, sve sam bliži odluci da zapucam u Bugarsku po skuter. Pošto sam iz Kruševca, Bugarska mi je na oko 200 i kusur kilometara, skoro pa kao do Beograda. Ono najvažnije - cene u Bugarskoj su mnogo ispod cena kod nas!!!Meni je u igri Yamaha X-Max 250, X-City 250, Aprilia Scarabeo 200... 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51425195830243623&slink=9afxar

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51427809406196665&slink=9afx5j

 

Par ljudi iz grada je uzimalo motore tamo i svi imaju pozitivna iskustva. U pitanju su dva Burgmana 400 (plaćeni po oko 1200e, 2006) i jedan Beverly 500 (plaćen oko 1500e).

 

Da li je neko imao iskustva sa Bugarima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mogu reci da ste se u startu zajebali sa tim jet kacigama. Sta je to kaciga za grad a kaciga za put? Ne kapiram, ali ajde da ne drobim, bice posle da serem stalno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Pozdrav svima!

 

Pošto delim istu sudbinu kao theBeast, pokušaću da se malo uključim u konverzaciju. Znači, jurim skuter od oko 250cc, kacigu, polažem za A2...

 

Što se tiče kupovine motora, sve sam bliži odluci da zapucam u Bugarsku po skuter. Pošto sam iz Kruševca, Bugarska mi je na oko 200 i kusur kilometara, skoro pa kao do Beograda. Ono najvažnije - cene u Bugarskoj su mnogo ispod cena kod nas!!!Meni je u igri Yamaha X-Max 250, X-City 250, Aprilia Scarabeo 200... 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51425195830243623&slink=9afxar

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51427809406196665&slink=9afx5j

 

Par ljudi iz grada je uzimalo motore tamo i svi imaju pozitivna iskustva. U pitanju su dva Burgmana 400 (plaćeni po oko 1200e, 2006) i jedan Beverly 500 (plaćen oko 1500e).

 

Da li je neko imao iskustva sa Bugarima?

Upravo pregledao sajt.I, zaista su cene povoljne. Vidi, oni motore uvoze, to nisu motori kupljeni kod njih pa da mozes da proveris sve o njima. Recimo, ja sam kupio Bevrlya pre neki dan, ali trazio sam samo da je odavde, ovde da je kupljen, jer mogu da ga proverim, sve u vezi njega. Nisam hteo iz uvoza, jer su to u vecini slucajeva motori koji su imali udarac neki, i tamo sredjivani, tako da je tesko i "provaliti" , osim ako nisi majstor, pa znas bas sve cake.A ako pogledas cene u Nemackoj, Mobile.De, videces da su cene i jace nego kod nas. Sto znaci samo jedno, ili je bio slupan pa otisao za Bulgary, i dole sredjivan, ili je tako sredjen i opet odvezen dole i dole zamenjeni papiri, jer bi u Nemackoj tako nesto bilo nemoguce, i to je to. U svakom slucaju, ako kupujes motor uBulgay, otvori cetvoro ociju, moj ti je savet. Naravno , sve ovo sam ti rekao upravo iz razloga jer mislim da je bolja kupovina kod nas ili ako mozes sebi da priustis, iz Nemacke, Pozdrav i svako dobro,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Tema je o jet kacigama a posto ide u blagi off samo da dodam da u ovom kraju Italije ,gde zivim ,Bugari kupuju najlosiju robu(auta ,motor,..),koju ni sami Italijani u delove ne zele da rasturaju...

izvini za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

 

Pozdrav svima!

 

Pošto delim istu sudbinu kao theBeast, pokušaću da se malo uključim u konverzaciju. Znači, jurim skuter od oko 250cc, kacigu, polažem za A2...

 

Što se tiče kupovine motora, sve sam bliži odluci da zapucam u Bugarsku po skuter. Pošto sam iz Kruševca, Bugarska mi je na oko 200 i kusur kilometara, skoro pa kao do Beograda. Ono najvažnije - cene u Bugarskoj su mnogo ispod cena kod nas!!!Meni je u igri Yamaha X-Max 250, X-City 250, Aprilia Scarabeo 200... 

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51425195830243623&slink=9afxar

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51427809406196665&slink=9afx5j

 

Par ljudi iz grada je uzimalo motore tamo i svi imaju pozitivna iskustva. U pitanju su dva Burgmana 400 (plaćeni po oko 1200e, 2006) i jedan Beverly 500 (plaćen oko 1500e).

 

Da li je neko imao iskustva sa Bugarima?

Upravo pregledao sajt.I, zaista su cene povoljne. Vidi, oni motore uvoze, to nisu motori kupljeni kod njih pa da mozes da proveris sve o njima. Recimo, ja sam kupio Bevrlya pre neki dan, ali trazio sam samo da je odavde, ovde da je kupljen, jer mogu da ga proverim, sve u vezi njega. Nisam hteo iz uvoza, jer su to u vecini slucajeva motori koji su imali udarac neki, i tamo sredjivani, tako da je tesko i "provaliti" , osim ako nisi majstor, pa znas bas sve cake.A ako pogledas cene u Nemackoj, Mobile.De, videces da su cene i jace nego kod nas. Sto znaci samo jedno, ili je bio slupan pa otisao za Bulgary, i dole sredjivan, ili je tako sredjen i opet odvezen dole i dole zamenjeni papiri, jer bi u Nemackoj tako nesto bilo nemoguce, i to je to. U svakom slucaju, ako kupujes motor uBulgay, otvori cetvoro ociju, moj ti je savet. Naravno , sve ovo sam ti rekao upravo iz razloga jer mislim da je bolja kupovina kod nas ili ako mozes sebi da priustis, iz Nemacke, Pozdrav i svako dobro,

 

 

Hvala na savetima!

Ja sinoć bio kod lika koji je uveo Beverly 5oo u Bugarskoj pre jedno desetak dana. 2006. godište, 18 000km (tako bar piše), platio ga je 1100evra a sve ukupno, sa carinama i porezima oko 1700evra. Lik kaže sledeće: Bugari ti ne daju da probaš motor!!! U fazonu su plati i teraj ga, nema probe, čak ni u dvorištu auto-placa! Gde je tu logika?! Onda, kaže, kada je stigao na granu, u tom trenutku su skinuli tri motora jer su navodno bili kradeni! Znači, da bi uštedeo 500 evra, moraš da prođeš kroz sve i svašta pa ako tu se posreći da izađeš živ i sa motorom iz sveka toga! Sve, sve ali da ti ne daju da probaš motor, pa to je nenormalno!

 

Odosmo u off ali šta da se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo da i ja nesto ispametujem. kupio sam pre 2 meseca u svedskoj "v can" flip up kacigu. cena 40e. rekoh sebi uzimam je za te pare kakva god da je,nova je. prvi put nosim flip up,i mogu reci da je izuzetno prakticno resenje narucito ako ste se nasli neplanirano u nekoj guzvi. podignes bradu i odmah se otvori vidik,makar meni.   sidjem na autoput ,spustim i pici. Ali ovde dolazi do izrazaja marka kacige i kvalitet izrade.  do 120km/h malo zvizdi ali sve je ok. na 140km/h zmirim koliko vetar ulazi. prakticno sam morao da smanjim brzinu da bih mogao da vozim.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Eto hrpe preporuka za flip up kacigu,sad znas sta ti je ciniti. SAmo nemoj Vcan kacigu da kupis molim te(da se ne naljuti Punisa 16 :)  ). TZo je kineski brend,dosta jeftina kaciga,ja imao neku jet od pada sa pola metra na etison kuci pukle ukrasne plastike preko mehanizma vizira. Prodao sam je nakon toga nekom dekici kome je trebala za Tomos. Nadam se da mu nikada nije zatrebala iskreno. :/

Sto se Bugara tice,znamo ko je u regionu veci prevarant od nasig preprodavaca. :)

Sve ti je jasno sto ti ne da da probas skuter. Zato juri ovde lepo motor toliko ih ima da mozes da biras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

E hvala vam najiskrenije na preporukama....al eto, ja se ipak opredelih za jet  :na_glavi:  videcemo, totalni sam pocetnik tako da mislim da ce mi biti dobra ova za pocetak....ne mislim da cu odmah jurcati i voziti po nekom kijametu, kisi...a iskljucivo cu voziti u gradu ;) al ako kasnije osetim da mi treba flip-up ili fullface, lako cu ovu proslediti nekome nabaviti nesto tako.

Hteo sam Scorpion Exo 220 (kao Uros sto pomenu u nekom postu)...al jbga nema L bela :stabre:  pa uzeh Exo 210 Air a plus je i na nekom malom popustu  :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Nije poenta vrsta voznje (gradska,prigradjsa,otvoren put) nego to sto si POCETNIK,pa ces imati greske koje mogu da izazovu padove,a ne daj boze pada na bradu u jet kacigi.

Prosto mi je neverovatno da si pored toliko saveta za Flip up i full face ti odabrao ipak jet. Vecini ljudi ima jako puno km na dva tocka pa su ti davali najbolji savet (ja vrv najmanje od svih njih nekih 15 do 20 hiljada km).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Ako mi verujes pricao sam sa dosta ljudi, i misljenja su dosta podeljena, kao i u svemu na ovim svetu...da sam uzeo fullface neko bi se nasao da to iskomentarise,svako ima svoje afinitete.

Uostalom tema je "koja jet kaciga za skuter"....ne da li jet, fliup ili full face...

 

I nervira me taj stav, "sta ako padnes i ode ti bas brada (Jer sam bas jet uzeo)...a sta je sa ostalim delovima tela...sta ako podletis pod kamion, zakucas se u nesto sa 100km/h....nece ti pomoci ni pet flip up-ova

Samo jedno pitanje, sta ako flip uo drzi otvorenu i bas tad ljosnem na bradu?

Mislim, to su stvari o kojima ne zelim da razmisljam ni ti da se opterecijem....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@theBeast,

Fina je kaciga, jesi li je uzeo u MaxMoment-u?

Iste price i mene nerviraju, mada su uglavnom tacne. Ali to je prica kada se "ne daj Boze" nesto desi pa da se upotrebi ono: "Jesam ti rekao!". Meni je super sto imam ovaj veliki vizir koji stiti bar malo vise lice i bradu od potpuno otvorene kacige.

Ja sam uzeo jos jednu Scorpion kacigu za moju curu, Scorpion EXO-100 PADOVA matt black.

 

post-36476-0-36621600-1428697835_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Nerviraju te pogresne stvari kao prvo. Flip up sluzi da na semaforu mozes da dignes bradu ako ti treba,ili stanes sa strane da obavis razgovor,hoces nesto da pitas itd a ne da bi vozio sa bradom podignutom na celu.

Sve na ovom svetu jeste tako,jedni misle ovo drugi ono,ali ovde je samo logika u pitanju. Druga stvar je to ako podletis pod kamion itd itd... neprikladno poredjenje,jer tada da si u kolima ne bi te nistaa spasilo a kamolii na motoru.

Sve ovo su iskreni saveti,jer si i sam rekao da si pocetnik u svemu ovome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I nervira me taj stav, "sta ako padnes i ode ti bas brada (Jer sam bas jet uzeo)...a sta je sa ostalim delovima tela...sta ako podletis pod kamion, zakucas se u nesto sa 100km/h....nece ti pomoci ni pet flip up-ova

Samo jedno pitanje, sta ako flip uo drzi otvorenu i bas tad ljosnem na bradu?

Mislim, to su stvari o kojima ne zelim da razmisljam ni ti da se opterecijem....

 

Pa rekao si da si pocetnik, pa je validno poci od toga da nisi svjestan nekih zamki i finti koje su iskusni bajkeri polozili.

Zajeb sa tom jet kacigom je losa navika. Covjek se na sve navikne i nakon nekog vremena isto ti je FF ili Jet.

Jedina razlika je smanjen rizik od povrede, koji je bas na tvojoj relaciji najveci.

Kad steknes malo iskustva iz prve ruke, onda mozes i bez kacige ako hoces, ali obicno neces. :)

 

poz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako mi verujes pricao sam sa dosta ljudi, i misljenja su dosta podeljena, kao i u svemu na ovim svetu...da sam uzeo fullface neko bi se nasao da to iskomentarise,svako ima svoje afinitete.

Uostalom tema je "koja jet kaciga za skuter"....ne da li jet, fliup ili full face...

 

I nervira me taj stav, "sta ako padnes i ode ti bas brada (Jer sam bas jet uzeo)...a sta je sa ostalim delovima tela...sta ako podletis pod kamion, zakucas se u nesto sa 100km/h....nece ti pomoci ni pet flip up-ova

Samo jedno pitanje, sta ako flip uo drzi otvorenu i bas tad ljosnem na bradu?

Mislim, to su stvari o kojima ne zelim da razmisljam ni ti da se opterecijem....

 

Ja cu biti uporan i opet cu reci da pogresno razmisljas. Uporan sam jer znam da sam upravu.

 

Postoji jedna jedina kaciga a to je fullface, cak je i flip up kompromis.

 

Da li si znao da u padovima cak 20% udaraca u kacigu bude po vilici? 

 

Podelicu ti i moje iskustvo:

 

Pre pet godina kupim prelep retro skuter Apriliju Habanu. Po tomei trebao sam da kupim retro jet kacigu za smekerisanje. Odlucio sam se za full face i to sam kupio najjeftiniju tada ali sa homolagacijom, HJC CS R1. 

 

Na pocetku sezone, otprilike bas u ovo vreme vozio sam se po gradu. Naletim na rupu vozeci 35-40, iz straha, neiskustva i neznanja bloknem prednju (imao sam i losu gumu) i prospem se na sred ulice. 

Pojma nisam imao sta mi se desilo, samo sam se "probudio" na kolovazu. Lupio sam bradom, desnim delom direktno. Dusa me je bolela za skuter i kacigu koja je bila stara 10 dana. Kasnije sam bio veoma zahvalan na takvoj situaciji sto sam platio skolarinu na veoma jeftin i jasan nacin. 

 

Isto tako sam na drumu sreo coveka koji je pao sa Tomosa i odrao bradu. Krvi po majci napred ko da je preklan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja