Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Ima li ko da prodaje ljubimca? Prodadoh z800 neki dan pa merkam sebi Tracera, pa ako ima neko ovde da prodaje nek mi pusti poruku ili link od oglasa, trazim 2018 ili mladji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Trenutno slabija ponuda pomenutog primerka nego u isto vreme prosle i pretprosle godine. 

 

Imao sam Tracer 900/ model 2015. God. 

Kada sam prodavao sa mojim bilo je oko 15tak primeraka na oglasima. 

Uvek ga gledam i isto bih pazario sada 2017+ gde su eliminisane greske prethodnog modela. 

 

Sa srecom u potrazi. Uzdraje! 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

To kad se tako kaže da su od '17+ eliminisane greške, čovek bi pomislio to je to, umalo i sam da nasednem na to.. Medjutim, istina je ipak malo drugačija..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

To kad se tako kaže da su od '17+ eliminisane greške, čovek bi pomislio to je to, umalo i sam da nasednem na to.. Medjutim, istina je ipak malo drugačija..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Ne prepricavam price, rekla - kazala, vec iz iskustva, daleko od toga da je model za zaobici, bas daleko od toga

Ali imajuci u vidu fabricki zadnji amortizer od 2015 koji je rdjao, greska na istom modelu sa srafom na guvernalu i woOobling od 170km/h + samo su neke od elemenata koje su pratile model 2015/16

 

Meni se na novijem modelu. Msm na model od 2017, druga polovina godine, jer se sat - cajger - kako ko zove isporucivao bez dodataka za podesavanje TCS / manual, samo modovi voznje su bili prisutni. 

Dakle 2017+  ima i tu mogucnost podesavanja TCS u nekoliko opcija osim modova voznje. I od 2015 do 2018, bar po meni za Tracer-u 900, prelepe kolor seme za sve opcije, sve posle mi se vec manje svidja. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Wobling je sveopšte prisutan kod cele Tracer 900 serije, negde sam pročitao da je i ovaj model za 2021. Podložan tome.
Kod sebe sam (drugar zapravo) to rešio preciznim setovanjem vešanja po mojoj težini, tako da woblinga više nemam, baš u nedelje probao na autoputu do NS, do 220, ništa.. Brze od toga, mislim da nikada neću voziti, na 190-200 sam pustio ruke, korman je miran.

TCS jeste u 3 nivao na novijem modelu.

Što se mene lično tiče najveća prednost novijeg modela je veće medjuosovinsko rastojanje i mirniji odziv na gas, ovaj do 2017. je malo prgav..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS
1 hour ago, DarkoČa said:

Ne prepricavam price, rekla - kazala, vec iz iskustva, daleko od toga da je model za zaobici, bas daleko od toga

Ali imajuci u vidu fabricki zadnji amortizer od 2015 koji je rdjao, greska na istom modelu sa srafom na guvernalu i woOobling od 170km/h + samo su neke od elemenata koje su pratile model 2015/16

 

Meni se na novijem modelu. Msm na model od 2017, druga polovina godine, jer se sat - cajger - kako ko zove isporucivao bez dodataka za podesavanje TCS / manual, samo modovi voznje su bili prisutni. 

Dakle 2017+  ima i tu mogucnost podesavanja TCS u nekoliko opcija osim modova voznje. I od 2015 do 2018, bar po meni za Tracer-u 900, prelepe kolor seme za sve opcije, sve posle mi se vec manje svidja. 

 

Sve greske koje si naveo su mi resili u garantnom roku, novi amortizer zadnji su mi stavili. A i da nekome bas treba tcs u 3 nivoa nisam siguran.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS
1 hour ago, ProMaster said:

Wobling je sveopšte prisutan kod cele Tracer 900 serije, negde sam pročitao da je i ovaj model za 2021. Podložan tome.
Kod sebe sam (drugar zapravo) to rešio preciznim setovanjem vešanja po mojoj težini, tako da woblinga više nemam, baš u nedelje probao na autoputu do NS, do 220, ništa.. Brze od toga, mislim da nikada neću voziti, na 190-200 sam pustio ruke, korman je miran.

TCS jeste u 3 nivao na novijem modelu.

Što se mene lično tiče najveća prednost novijeg modela je veće medjuosovinsko rastojanje i mirniji odziv na gas, ovaj do 2017. je malo prgav..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Drago mi je da si to resio ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 1 sat, Marko tracer je napisao:

Sve greske koje si naveo su mi resili u garantnom roku, novi amortizer zadnji su mi stavili. A i da nekome bas treba tcs u 3 nivoa nisam siguran.

Isto resen i na mom Traceru u garantnom roku to oko guvernale, ali zadnji nije diran niti menjan. 

Sto se novotarija na motoru tice kod novog modela,  to je stvar ukusa, zelje i volje kupca, vozaca, premda malo ih koristi to sve sto poseduje noviji model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Pa igra se nedelju dana i to je. Modove voznje mislim da nisam promenio 3 puta, nekako mi nema svrhu, kad je kisa nisi lud da dajes gas, ne treba mi mod, sve imas to u zglobu desnom fabricki :D Mislim jedino da mi ovo vesanje elektronsko ima smisla, zato sto se vozim i sam i sa zenom, vozim i po novom asfaltu i po dzombama, pa mi je ok da to moze da se stelne na dugme caskom 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
On 13.4.2021. at 0:57, gavrela je napisao:

Ima li ko da prodaje ljubimca? Prodadoh z800 neki dan pa merkam sebi Tracera, pa ako ima neko ovde da prodaje nek mi pusti poruku ili link od oglasa, trazim 2018 ili mladji.

Mislim da Gruja iz TIK-a razmislja o prodaji svog Tracera.

 

Kupio covek novog, a nisu mu rekli da za 2 meseca izlazi novi model pa se sad razmislja sta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
11 hours ago, grafigo said:

Mislim da Gruja iz TIK-a razmislja o prodaji svog Tracera.

 

Kupio covek novog, a nisu mu rekli da za 2 meseca izlazi novi model pa se sad razmislja sta i kako.

hvala na info, ali sam resio da odustanem od trazenja tracera ipak, uzecu nesto novo samo da se jos tacno odluci sta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Pozdrav traceraši!

Vozim vec trecu godinu CB500X. Vreme je da se menja. Moj prvi pik za sledecu masinu je Tracer900.

 

Nego, danas sam pricao sa jednim bivsim vlasnikom istog, vozio ga je par meseci i prodao. Kaze jednostavno mu nije legao, jer mu je odavao utisak "zujalice" u turing varijanti (misleci na snagu, ubrzanje, menjac...), i da mu se činio pomalo divlji, drzak na gasu (ili kako to vec objasniti)...sada vozi GS1250 koji mu je dosta pitomiji.

Čovek je samo preneo svoje utiske i cenim njegovu iskrenost!

 

Ali i istina da je mene sada bacio u veliku dilemu da li precrtati Tracer900 (sto ne bih nikako voleo) Nikada nisam vozio ni jednu zujalicu niti sam nesto agresivan vozac.

 

Kakva su vasa misljenja o ovom skoku sa cb500x na Tracer900...

Promenio član theBeast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@theBeast - Da, lepo ti je čovek rekao. To je neka definicija Tracera 900. Nekome sve to legne i uživa, nekome baš i ne, taj neko sam i ja. Obavezno, ali obavezno pre kupovine, nadji nekog ko će ti dati motor da napraviš jedan "krug", recimo da ga vozis po gradu, pa izadjes na autoput pa neka magistrala krivudava. Ako si iz BG-a, ja ti stojim na raspolaganju i moj motor za probu, jer je Tracer motor koji moraš da probaš, da ne bi posle bilo čudnih iznenadjenja, kao kod mene.

Recimo, izmedju ostalog moraš da se naviknes na neke čudne zvukove (to mi je najteze), jer sam navikao da promena normalnog, ustaljenog, zvuka sa sobom nosi neispravnost, e to ovde nije slucaj.

Generalno je to dobar motor, a iskustva korisnika kažu i dosta pouzdan, ima dana kada ga volim i obožavam, a ima dana kada bi uzeo neki malj i razlupao ga, kao za reciklažu..

Snage ima u izobilju, jedino je visoko, negde oko 6000 rpm krece sa isporukom.

Potrošnja se kod mene zadržala na 6.2L/100km, bila bi manja da vozim normalno auto putem, koji sam dosta koristio u zadnje vreme. Kod prethodnog vlasnika, potrošnja je bila 5.6L , što je za ovaj motor i njegovu snagu, smešno.

Takodje, trebao bi da vidiš da li ti položaj sedenja, naročito položaj nogu odgovara. Par drugara koji su probali moj motor su se žalili na to, ali meni je to ok.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre 12 sati, ProMaster je napisao:

@theBeast - Da, lepo ti je čovek rekao. To je neka definicija Tracera 900. Nekome sve to legne i uživa, nekome baš i ne, taj neko sam i ja. Obavezno, ali obavezno pre kupovine, nadji nekog ko će ti dati motor da napraviš jedan "krug", recimo da ga vozis po gradu, pa izadjes na autoput pa neka magistrala krivudava. Ako si iz BG-a, ja ti stojim na raspolaganju i moj motor za probu, jer je Tracer motor koji moraš da probaš, da ne bi posle bilo čudnih iznenadjenja, kao kod mene.

Recimo, izmedju ostalog moraš da se naviknes na neke čudne zvukove (to mi je najteze), jer sam navikao da promena normalnog, ustaljenog, zvuka sa sobom nosi neispravnost, e to ovde nije slucaj.

Generalno je to dobar motor, a iskustva korisnika kažu i dosta pouzdan, ima dana kada ga volim i obožavam, a ima dana kada bi uzeo neki malj i razlupao ga, kao za reciklažu..

Snage ima u izobilju, jedino je visoko, negde oko 6000 rpm krece sa isporukom.

Potrošnja se kod mene zadržala na 6.2L/100km, bila bi manja da vozim normalno auto putem, koji sam dosta koristio u zadnje vreme. Kod prethodnog vlasnika, potrošnja je bila 5.6L , što je za ovaj motor i njegovu snagu, smešno.

Takodje, trebao bi da vidiš da li ti položaj sedenja, naročito položaj nogu odgovara. Par drugara koji su probali moj motor su se žalili na to, ali meni je to ok.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk




 

@ProMaster hvala puno na detaljnom objasnjenju! Mislim da sam razumeo sve.

 

Voleo bih da probam neki krug svakako, cenim to što si se ponudio!

 

Toliko sam bio okrenut Traceru900, da sam sad zatecen sta bi mogla biti alternativa :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

@theBeast to ti je kao da hoćeš da se ženiš, pa pitaš po selu šta misle o mladi.:)

Ni jedan nije savršen, kupi dobar primerak ispuni sebi želju nema tu velike greške. Neka bude očuvan, pažen i mažen, onda polako i pun gas.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
@theBeast to ti je kao da hoćeš da se ženiš, pa pitaš po selu šta misle o mladi.
Ni jedan nije savršen, kupi dobar primerak ispuni sebi želju nema tu velike greške. Neka bude očuvan, pažen i mažen, onda polako i pun gas.
Pa zato sam mu i rekao da uzme moj i proba, još se ispostavi da smo komšije, živi na 500m od mene..

Zamisli da ne probaš mladu pred svadbu, a za selo šta te briga, ako se mlada jaši zadovoljavajuće..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900

Pozdrav drugari, 

vozim Tracera već godinu i pol, (razne vrste moticikala oko 20 godina), ali kako to obično bude, dok ti nešto ne zatreba i ne znaš da postoji ovakva grupa. 

Bajk je zvijer, 2017 godina, kupljen od prijatelja i poprilično nabudžen. 

Problem sa kojim se susrećem su gume, jer sa Dunlopom nisam zadovoljan i hoću da probam nešto drugo, ali ne znam šta? 

 

U ponudi imam...

Continental contiroadattack3 700km
Dunlop gpr300 300km
Dunlop roadsport2 500km
Metzeler roadtec z6 390km
Metzeler roadtec z8 510km
Michelin pilot road2 430km
Michelin pilot road4 gt 600km
Michelin pilot road4 550km
Michelin road5 640km
Pirelli angel gt 470km
Pirelli angel gt2 630km
Pirelli angel st 430km
 

Rado bih se pridružio Viber grupi, jer kako vidim ima dobrih druženja! 

00387 65 635 811

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 17 minuta, Boban85 je napisao:

Pozdrav drugari, 

vozim Tracera već godinu i pol, (razne vrste moticikala oko 20 godina), ali kako to obično bude, dok ti nešto ne zatreba i ne znaš da postoji ovakva grupa. 

Bajk je zvijer, 2017 godina, kupljen od prijatelja i poprilično nabudžen. 

Problem sa kojim se susrećem su gume, jer sa Dunlopom nisam zadovoljan i hoću da probam nešto drugo, ali ne znam šta? 

 

U ponudi imam...

Continental contiroadattack3 700km
Dunlop gpr300 300km
Dunlop roadsport2 500km
Metzeler roadtec z6 390km
Metzeler roadtec z8 510km
Michelin pilot road2 430km
Michelin pilot road4 gt 600km
Michelin pilot road4 550km
Michelin road5 640km
Pirelli angel gt 470km
Pirelli angel gt2 630km
Pirelli angel st 430km
 

Rado bih se pridružio Viber grupi, jer kako vidim ima dobrih druženja! 

00387 65 635 811

Jeste, Dunlop Sportmax koje su preporučene gume u manualu su teško sranje. Skoro sve koje si nabrojao su bolje, a ako ti cena nije bitna onda uzmi Continantal... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Laktasi
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900

Malo su previše para, dvoumim se između Metzeler Z8 i Mišelina road 4

 

A volio bih čuti na čemu ostali Traceri voze i iskustva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Z8 sam vozio na Versysu 650 i nisam nesto zadovoljan bio, išao bih pre na Michelin.. Na Traceru mi je sad Roadsmart3, prvo sam mislio da je loša, ali je ispalo da je los pritisak bio uzrok nezadovoljstva , kada je sve stavljeno kako treba, sada sam prilično zadovoljan...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja