Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Evo kako vidi šaljivi kokkina tracer-a.

 

P.S. Prvo treba videti neke njegove starije klipove kada prestavlja afriku, boldorku, stroma i sl. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Moj drug je uzeo Tracera pre nekih 6 meseci. Sve primedbe i pohvale, ovde navedene, su potpuno tačne. 

Generalno, motor je odličan. Originalno sedište je užasno. Moj drug ga je odmah zamenio novim sa gelom (mada meni ni to nije sjajno). Zaštita od vetra takođe nije nešto sa originalnim vizirom ali se da srediti sa nekim after-market vizirom.

 

E sad jedna ozbiljna primedba koju ovde niko nije spomenuo je trešenje volana koje sa izgleda dešava na svim Tracerima (ne samo na njegovom). Većini se to dešava na oko 170-180 Km/h ali se mom drugu dešavalo i na 70-80 dok nije promenio gume.

Po onome što smo našli na netu, niko ne zna u čemu je tačno problem niti ima rešenje (sem postavljanja amortizera volana).

 

Evo link da biste videli o čemu pričam

https://youtu.be/V820njAGjh8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Moj drug je uzeo Tracera pre nekih 6 meseci. Sve primedbe i pohvale, ovde navedene, su potpuno tačne. 

Generalno, motor je odličan. Originalno sedište je užasno. Moj drug ga je odmah zamenio novim sa gelom (mada meni ni to nije sjajno). Zaštita od vetra takođe nije nešto sa originalnim vizirom ali se da srediti sa nekim after-market vizirom.

 

E sad jedna ozbiljna primedba koju ovde niko nije spomenuo je trešenje volana koje sa izgleda dešava na svim Tracerima (ne samo na njegovom). Većini se to dešava na oko 170-180 Km/h ali se mom drugu dešavalo i na 70-80 dok nije promenio gume.

Po onome što smo našli na netu, niko ne zna u čemu je tačno problem niti ima rešenje (sem postavljanja amortizera volana).

 

Evo link da biste videli o čemu pričam

https://youtu.be/V820njAGjh8

Top case.

Ne vidi se na snimku da li ima kofer na motoru. Mnogima se to dešava sa koferom.. :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Probao je drugar sve varijante, sa koferom, bez kofera, sa različitim vizirima, gumama, podešavanjem ogibljenja ali se opet trese (manje ili više). Jedino kada se nije tresao je sa suvozačem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Pa zato se ja ne odvajam od suvozac-ice.Sala.I meni je malo na pocetku bilo neobicno sediste ali mi je sada ok.Nemam problema mada nije losa varijanta staviti gel.Moze biti da su razlicito namestena ogibljenja pa da to negde nesto pravi problem sa tresenjem.Ja to nisam osetio za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Meni ume ponekad da zatrese preko 170-180 kmh, ni ja nisam provalio do čega je.

Što se tiče vizira, definitivno nisam srećan, baca vazduh na kacigu pa mi je nivo buke previsok. Izgleda da je idealan za osobe visoke do 170 cm. Planiram neki drugi svakako za sledeću sezonu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Već duže vremena razmišljam i ubeđujem ženu da treba ponovo da kupim motor, pa da mi pomogne da prebrodim krizu srednjih godina. Bez nje na zadnjem sedištu nije mi zadovoljstvo da se vozim. Dakle, pored njene ljubavi prema V stromu, uspeo sam da je dovedem do zaključka da je Tracer najbolje rešenje za nas. Pošto ga u Platneru trenutno nema, uspeli smo na kratko da ga osetimo na benzinskoj pumpi u Ljigu gde se ponosni vlasnik zaustavio i udovoljio nam  tj. seli smo i okrenuli jedan krug. Hvala mu na tome, nadam se da ćemo se ponovo sresti. Prvi utisak je da je motor odličan (kratko rečeno), i tačno je da moja žena ima primedbu da je mali, ali to valjda svaka žena misli, meni ne smeta. Puno sam vremena proveo na internetu ..... mislim da su poslednji trenuci u pitanju i da je moja garaža spremna da od nedelje primi novog Tracer-a.

pozdrav

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Moželi neko da opiše svoja iskustva u gradskoj vožnji. Intersuje me kako se motor ponaša na malom gasu i pri malim brzinama, kao na primer vožnja osmice na poligonu , ili na serpetinama, provlačenje kroz kolonu automobila na semaforu i dr. U kom modu A, B, STD, se vozi pri takvoj vožnji. Pošto ima veći obrtni momenat od Vstroma 650, a njega sam imao, očekujem da može da se vozi i sa manjom brzinom, a pošto je kraći trebalo bi da je i lakši za upravljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Za to sve sto si pitao nista ne brini.Vozi se kao bicikl po gradu i izmedju auta a probano i na ostrim serpentinama u Rumuniji.Nemas potrebe da ga prebacujes iz STD moda a ako hoces bas da ga turpijas prebacis na A mod a tada osim sto je dosta ostriji na gasu mislim da se i lepse salta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Za to sve sto si pitao nista ne brini.Vozi se kao bicikl po gradu i izmedju auta a probano i na ostrim serpentinama u Rumuniji.Nemas potrebe da ga prebacujes iz STD moda a ako hoces bas da ga turpijas prebacis na A mod a tada osim sto je dosta ostriji na gasu mislim da se i lepse salta.

 

Apsolutno, vozi se i po gradu i kroz kolonu sa lakocom. Ja sam B mod probao jednom po kisi, cisto da vidim jel ima smisla, otad batalio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Hvala na odgovorima. Prethodna pitanja u vezi vožnje pri malom gasu sam postavio zato što sam pri polasku osetio trzanje u radu motora, a nisam siguran da je bio u STD  ili A modu, najverovatnije pošto je pre toga vožen Ibarskom magistralom i zaustavljen na benzinskoj pumpi. Kao da sam kretao drugom brzinom, a nisam jer sam to pratio na indikatoru brzine. Doduše i žena je sedela pozadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Malo se iskomplikovala situacija sa kupovinom, tačnije nemaju na prodaju u Platneru a u Barelu imaju poslednji komad i prodaju zajedno sa bočnim torbama, koje su po mom mišljenju beskorisne. Ako nije bezobrazno pitanje koliko ste platili Tracer-a, jer smatram da na kraju sezone treba da se dobije povoljnija cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Ja sam kupio u Barelu, tek kada je izašao i dobio sam 3% popust za keš. Ljudi su više nego korektni bili oko svega. Za te torbe si u pravu, ako su one original Yamahine. Ja sam se na kraju odlučio za Shad, i mogu da ih preporučim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Posto mi je Mane vlasnik Barel Yamahe dobar drug moram da objasnim iz prve ruke o cemu se radi u nameri da ne bude zabune i negativnih reci jel je covek vise nego korektan prema musterijama .

Cele godine Tracer se sa popustom za kes prodavao po ceni od 9700eura.

Za Trejsera Yamaha nije dala AKCIJU na kraju godine pa mislim da je cena od 9800 eura sa nosacima i tobama vise nego korektna.

torba i nosaci kostaju oko 800eura.

Neznam kakvo je ocekivanje kupaca...Ali iz Barel Yamahe kako mi je Mane rekao bi voleli da mogu i po 1000 eura da spuste cenu nebi li sto vise novih Tracera i drugih modela bilo na drumu ...

Mislim da za razlika cene od 100eura ne moze da se kupi ni Yamahina torba za rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Drugar uzeo pre 20 dana,9500 eura.

Gde je mogao da kupi za 9500 e bas me zanima ...u Pllatneru ...ne verujem sem ako se vlasnik nije odrekao i carine i zarade 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

 

E sad jedna ozbiljna primedba koju ovde niko nije spomenuo je trešenje volana koje sa izgleda dešava na svim Tracerima (ne samo na njegovom). Većini se to dešava na oko 170-180 Km/h ali se mom drugu dešavalo i na 70-80 dok nije promenio gume.

Po onome što smo našli na netu, niko ne zna u čemu je tačno problem niti ima rešenje (sem postavljanja amortizera volana).

 

Evo link da biste videli o čemu pričam

https://youtu.be/V820njAGjh8

 

Speed wobble je svojstven svim velikim "kao" supermoto motorima sa dužim hodom ogibljenja, malim predtragom i raspodelom težine prema napred. Uzrok je uglavnom u ogibljenju osim ako nije neki mehanički problem kao ležaj kormana ili točka. Previše ili premalo težine na prednjem točku dovodi do oscilacija. Moj dorsoduro je radio isto to na 170-180 pa sam proučio problematiku. Kod mene je uzrok bilo previše težine napred i zamenom prednjih opruga problem je nestao 100%. Bitno je da podesiti "sag" ili koliko ogibljenje propadne sa vozačem, nazad 1/3 i napred 1/4 ukupnog hoda ogibljenja. Ponekad hidraulika prednje vile može da bude uzrok jer previše "rebound" ne dozvoljava točku da prati neravnu podlogu i dolazi do oscilovanja. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

 

Drugar uzeo pre 20 dana,9500 eura.

Gde je mogao da kupi za 9500 e bas me zanima ...u Pllatneru ...ne verujem sem ako se vlasnik nije odrekao i carine i zarade 

 

Ako ti je Mane toliko dobar drug onda će ti objasniti da i na ceni od 9500 ima zaradu. Carine se ne može odreći nikako jer carina se mora platiti,jedino dela svoje marže.Prošla su vremena kad je cena novog motora bila uklesana i fiksna.

Kupci novih motora ne niču kao pečurke i ako misli da proda trgovac mora da izadje u susret dal kroz opremu ili kroz cenu.E sad,neko se iscenka za 300,400 eura,a oni snalažliviji za malko više  ;)

Ovo za torbe od 800 eura neću ni komentarisati.Daće i on tog Tracera za 9500 samo dok još malo za'ladi napolju  :Bandolero:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Zar zaista mislis da ce neko zbog mene i tebe ili nekog tamo raditi dzabe ...ma dajjjj iskreno ...a sto se tice hladnoce ..jok bre nece da ga da na 9500 nije mu za leba ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja