Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Serbia
  • Motocikl: Yamaha MT 09 Tracer, Honda NC750X
Pre 22 sati, Stefan Lone Wolf je napisao:

@milan750 kakva slucajnost, i moj prethodni motor je bio Honda NC700 ali S,presao sam oko 30000km sa njim,najduzi put mi je bio do najjuznije tacke Lefkade,oko 1050km,da nisam imao Bobanovo sediste verovatno bih imao silikone u zadnjici :):):):) 

gledam pregled Givi maglenki,bice to mrtva trka izmedju Yamaha i Givi maglenke :)

jel li resio neko problem podrhtavanja ( vibracija) pri velikim brzinama 150-160kmh,ovo se odnosi kad je zadnji Givi (55l) kofer pun i sport vizir

ne bih da kupujem stabilizatore koji nisu ni malo jeftini,a mozda i nije potreban 

 

Eto vidiš, ovo za Hondu je interesantno. Meni je drago što sam tako birao, Tracer bi mi bio preozbiljan u momentu kada sam trgovao Hondu.

 

Šteta što si daleko, inače sam mogao da ti pokažem maglenke. Ako želiš, napraviću par fotki pa ću ti poslati.

 

Što se vibracija tiče, ja za sada nisam ništa radio po tom pitanju. Razmišljam o malo ozbiljnijem vešanju ali mi to još uvek nije prioritet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

@milan750 nisam ni znao da postoji Tracer kad sam kupovao Hondu :) slucajno je ispala,i za prvi motor odlicno...nisam daleko u Beogradu sam :) posalji ovde da svi vidimo,da pobedimo kineze :) A za vesanja javlja,imam par dobrih majstora koji su mi obecali da se resiti do bez stabilizatora i drugog vesanja,jedva cekam... :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Momci ;), imam pitanje u vezi održavanja akumulatora, sobzirom da su nam novi. Kako ih održavate u toku zime, mislim kada duže ne vozite? Ja sam posle tri meseca upalio bez problema, ali ga tada nisam vozio. Verovatno bi trebalo povremeno da se punjačem dopunjava. Znam da o tome pišu i na drugim temama, pa rekoh ajde i mi malo dok je sneg da se dopisujemo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1432 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre 6 sati, djolji je napisao:

Momci ;), imam pitanje u vezi održavanja akumulatora, sobzirom da su nam novi. Kako ih održavate u toku zime, mislim kada duže ne vozite? Ja sam posle tri meseca upalio bez problema, ali ga tada nisam vozio. Verovatno bi trebalo povremeno da se punjačem dopunjava. Znam da o tome pišu i na drugim temama, pa rekoh ajde i mi malo dok je sneg da se dopisujemo :jee:

Pre ili kasnije treba nabaviti punjač koji može stalno biti priključen na bateriju npr tokom zime.

On sam ima više modova, punjenje, pražnjenje, održavanje, desulfatizacija itd

Dok su baterije nove mali je i unutrašnji otpor tako da je sporo samopražnjenje a kasnije se stvar poprilično degradira i postaje problem.

Ovaj motor ima ozbiljnu bateriju ako porediš kapacitet/veličinu i struju koju isporučuje pri paljenju pa je zato treba i održavati, ima ozbiljan zadatak ispred sebe.

Ja sam to davno provalio na KTM sa jednim cilindrom o od tada adekvatan punjač se podrazumeva na polici u garaži kao sprej za lanac

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Upravo ovo sto je gixxer napisao. Smart punjac (neki ga nazivaju i kondicioner) i stvar resena, plus produzavate vek akumulatoru. Ctek je najbolji. Djolji imas ga i u Plattneru (Ctek ali pravili su za Yamahu pa pise Yamaha) mozda daju i na rate (zaboravio sam, ali oko 50 e). Dobije se i onaj "brzi" conector tako da samo spajate taj konektor (bez alata). Sve u svemu jedna od veoma korisnih stvari za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1432 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Da, CTEK je jedna opcija izgleda da je dobar proizvod, ima više modela i izlaznih struja. Louis je takođe dobar izvor za te punjače, Optimate, ProCharger itd, vidim sada neki punjač na popustu za 19-20 EUR, ima za svakoga ponešto da izabere.

Louis punjači

Samo još jedan savet kada smo kod nabavke ovog punjača pošto je to sada postalo već skoro standard, Li-ion baterije...

Kada kupujete punjač piše za koje je baterije, olovne/gel/AGM ali nije za Li-ion, a ima poseban za Li-ion baterije.

Ja sam imao jedan koji pokriva sve tipove baterija ukljucujuči Li-ion ali kada sam video da je struja 4A za Li-ion nisam nastavio punjenje jer su moto baterije male i to je velika struja. 

Za sada ako se nešto drugo nije pojavilo za Li-Ion poseban punjač.

 

Ja koristim više komada ProCharger već dugo, rade ok, evo nekih karakteristika:

 

Note: Conventional trickle chargers and car battery chargers will damage motorcycle batteries. Motorcycle batteries are designed to be small, which means the metal components are reduced in size and are easily damaged by high charging currents and chargers that continue to trickle charge after the battery's full capacity has been reached. The SAITO ProCharger is different: It helps you keep your bike on the road with a micro-processor controlled regime to keep your battery in optimum condition!

The (very) techy stuff:
Multi-stage charge mode (I /U1 /U2) as well as pause cycles
Battery can remain permanently attached
Protection from short-circuiting and reverse polarity through an electronic protection circuit
Automatic battery care mode
Maintenance mode to maintain your battery's maximum charge capacity
Charge and discharge function (ideal for winter storage)
Test functions, including fault diagnostics and testing of the battery’s ability to hold charge
Manually switch between 6V and 12V
Charging current maximum 1A (full automatic adjustment)
16 LEDs in 3 colors deliver a comprehensive and easily understood status display
- 5 LED lights for the five-stage charging cycle (displayed in % bands)
- 2 LED lights for the indication of the voltage setting (6V and 12V)
- 4 LED lights to indicate the battery condition: Deep discharge, defective, reverse polarity and ready for use
- 4 LED lights for the identification of the basic functions
- 1 LED light for mains connection
Long connection cables: Mains lead 1.70 metres; Battery connection cable 2.20 metres
Cable set with crocodile clips for direct connection
Cable set with eyelet connectors to create a permanent charging point on your bike
Prepared for wall fitting
Measurements (W x H to (max.) x D): 10 x 6.5 x 15 cms

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

ajde prvo da pitam ovde pa ako treba otvoricu temu
,ko je kod nas uvoznik/diler za "touratech"?
da li neko ima ove roll barove,
ja imam GIVI,koji cu verovatno da prodam da bih uzeo ove
zanima me vase misljenjec3c061c35abf751ead92347620f07ef7.jpgac3d59c3d8506b5e6146449c80f6fd2c.jpga164ed3074bf12ce3f526a2f6d715928.jpg291d6a76fae99636548d9ee58374773e.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Jel si siguran da ovo bolje štiti? Kad sam bio u francuskoj mi smo uporedili s jednom likom iz francuske,ja kad na ravnom asfaltu pustim motora da prevrne,ošteti se samo zaštita ruke,kad s ovom touratechom baciš tracera ode i plastika sa strane na rezervoaru i možda i prednja maska,a zaštita ruke sigurno pukne,ne samo se ogrebe kao sa givijem

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke
Jel si siguran da ovo bolje štiti? Kad sam bio u francuskoj mi smo uporedili s jednom likom iz francuske,ja kad na ravnom asfaltu pustim motora da prevrne,ošteti se samo zaštita ruke,kad s ovom touratechom baciš tracera ode i plastika sa strane na rezervoaru i možda i prednja maska,a zaštita ruke sigurno pukne,ne samo se ogrebe kao sa givijem


Slažem se, nije nažalost uvek brendirano i skuplje bolje - pogledaj moje iskustvo sa sw-motech crash barovima... nemam niti sam čuo iskustva sa touratech opremom, pa mogu da ponudim samo inu staru narodnu ‘triput kroji, jednom seci’

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Slazem se sa vama,samo mi je zapalo za oko...reci mi gde moze da se kupi "sw-motech" oprema?mora da se narucu ili moze do neke radnje da se ode?(Wiena)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 503 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 9 sati, Reppa je napisao:

Jel si siguran da ovo bolje štiti? Kad sam bio u francuskoj mi smo uporedili s jednom likom iz francuske,ja kad na ravnom asfaltu pustim motora da prevrne,ošteti se samo zaštita ruke,kad s ovom touratechom baciš tracera ode i plastika sa strane na rezervoaru i možda i prednja maska,a zaštita ruke sigurno pukne,ne samo se ogrebe kao sa givijem

Givi je majka. I meni izgleda kao dosta bolja zastita sa Givijem. A i jeftiniji je. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

imao sam Givi na predhodnom motoru (Honda NC700s) i kad sam pao samo iskrivio polugu menjaca i celim delom ogulio GIVI,prefarbao i to je to...zastita je kompletna,cak je GIVI sada izbacio i bocne torbe za roll bar988c5c1669b7dd64e053f72c15d6bce5.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Meni je stiglo iz Nemačke, doneo prijatelj. Ali SW-Motech nije najbolji, kada sam ispustio motor, nije mi zaštitio karter. Ima par slika negde ka početku teme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 503 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 20 minuta, wiggin je napisao:

Meni je stiglo iz Nemačke, doneo prijatelj. Ali SW-Motech nije najbolji, kada sam ispustio motor, nije mi zaštitio karter. Ima par slika negde ka početku teme...

Citao sam krajem prosle godine da si se zalio i gledao slike koje si postavio. To me je uvjerilo da je Givijev Crah bar za Tracera najbolja opcija a i nije ni skup. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda
13 hours ago, Stefan Lone Wolf said:

Slazem se sa vama,samo mi je zapalo za oko...reci mi gde moze da se kupi "sw-motech" oprema?mora da se narucu ili moze do neke radnje da se ode?(Wiena)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Uvoznik za SW-Motech je Yamaha Plattner iz Novog Sada, cene su iste kao na sajtu a ceka se nesto manje od mesec dana. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

Pozdrav za sve ljubitelje Yamahe od sretnog vlasnika Tracera, iz BiH. Drago mi je da sve vise vozaca kupuje ovaj motor.

 

Uspio sam rijesiti problem s ovjesom na Traceru, sto je otklonilo i "high speed wobble", pa ako nekog zanima, mozemo razmijeniti misljenje ;)

 

Nermin

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

Hvala drugar. 

 

Slike cu postaviti za vikend, jer trenutno nisam doma. 

 

Ugradio sam Ohlins opruge u vilicu i natocio rjedje ulje (2.5W), a nazad sam postavio KYB amortizer (ZX10R '08) s oprugom od ZX6R (ona je malo tvrdja 9.7kg/mm, a citao sam da neki stavljaju i Tracerovu originalnu oprugu 10kg/mm. Medjutim, najbolje je rjesenje ugraditi jos snazniju oprugu, oko 11kg/mm za vozaca 85kg tjelesne tezine). To je sasvim dovoljno da prestane wobbling, ali sam ugradio i Ohlins amortizer volana, sto umnogome olaksava voznju. 

 

Pretpostavljam da ljude zanima cijena svega: Opruge cca. 140e, zadnji amortizer 40e, amortizer volana 200e.

 

Ako ima jos pitanja, tu sam..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 503 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Da li je iko pokusao da rijesi opste poznati problem beskorisnosti fabrickog vizira sa ovakvim deflektorima i da li pomazu, tj da li se isplati?

 

https://www.ebay.com/itm/Vario-Spoiler-CL-Yamaha-MT-07-MT-09-Tracer-T-max-500-530-TDM-850-900/182726268961?hash=item2a8b559821:g:x4QAAOSw9ENZmr5U&vxp=mtr 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Brčko
On 3/9/2018 at 8:46 AM, Pirotehnicar said:

Da li je iko pokusao da rijesi opste poznati problem beskorisnosti fabrickog vizira sa ovakvim deflektorima i da li pomazu, tj da li se isplati?

 

https://www.ebay.com/itm/Vario-Spoiler-CL-Yamaha-MT-07-MT-09-Tracer-T-max-500-530-TDM-850-900/182726268961?hash=item2a8b559821:g:x4QAAOSw9ENZmr5U&vxp=mtr 

 

Upravo taj sam i kupio. Jučer ga isprobao, još gore nego prije. Katastrofa... Izgleda da je jedina opcija za pravu zaštitu Puig Touring ili Givi Vrata od štale edition.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja