Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ekstra, sad sam video ove slike, a baš sam ti u drugoj temi predložio da ih ovde okačiš, jer nam tema zamrla, valjda loše vreme pa se niko nevozi. Sve na slikama je fenomenalno. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer
On 2017. 05. 15. at 8:06 AM, djolji said:

Ekstra, sad sam video ove slike, a baš sam ti u drugoj temi predložio da ih ovde okačiš, jer nam tema zamrla, valjda loše vreme pa se niko nevozi. Sve na slikama je fenomenalno. :takoje:

Baš zbog lošeg vremena treba voziti,treba otići odavde :) ja za 1 maj išao do jadrana,tamo je lepo vreme bilo,jedino u bosnu padao sneg :)

IMG_20170430_110856.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Opet nam tema zamrla. Razumem da su motori savršeni pa nema kvarova (pu, pu,...) kao kod drugih, pa se možda zbog toga ne piše. Ajmo još po koju sličicu, imali ko predlog ili želju da se skupimo, pa i neka kratka vožnjica?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Sto se voznje tice za vikend mogu u subotu a nedelja...radim.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Ako je jednodnevna mozda bih i ja mogao. Sutra ne radim.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke
Ako je jednodnevna mozda bih i ja mogao. Sutra ne radim.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока



Ma jok, vraćam se u julu :D
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Brčko

Pozdrav svima,

 

pišem iz Brčkog (BiH) i ovih dana treba da naručim Tracer-a kod Uglje u Bijeljini.

Interesuje me dodatna oprema koju koristite, da li da naručim odmah i genuine Yamaha tvrde kofere ili preporučujete neke druge?

Vidim da vas dosta ima SHAD ili GIVI.

Ja bih kupio sva tri kofera od jednom, kod Uglje imam popust od 15% na opremu.

Kolika je zapremina Yamaha kofera u poređenju sa drugima?

Odnos cijene Yamaha opreme i ostalih proizvođača?

Također imajte u vidu da će se sa mnom voziti i moja bolja polovica pa ne bi bilo loše da ima neki udoban naslonjač na koferu.

 

Novi sam u moto svijetu pa imajte razumijevanja za moja  žutokljunska pitanja.

 

Hvala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Serbia
  • Motocikl: Yamaha MT 09 Tracer, Honda NC750X
Pozdrav svima,
 
pišem iz Brčkog (BiH) i ovih dana treba da naručim Tracer-a kod Uglje u Bijeljini.
Interesuje me dodatna oprema koju koristite, da li da naručim odmah i genuine Yamaha tvrde kofere ili preporučujete neke druge?
Vidim da vas dosta ima SHAD ili GIVI.
Ja bih kupio sva tri kofera od jednom, kod Uglje imam popust od 15% na opremu.
Kolika je zapremina Yamaha kofera u poređenju sa drugima?
Odnos cijene Yamaha opreme i ostalih proizvođača?
Također imajte u vidu da će se sa mnom voziti i moja bolja polovica pa ne bi bilo loše da ima neki udoban naslonjač na koferu.
 
Novi sam u moto svijetu pa imajte razumijevanja za moja  žutokljunska pitanja.
 
Hvala svima!


Zdravo,

Neka je srećna kupovina! Ne bih da negativišem ali bih ti rekao da po mom iskustvu, Tracer može biti nezgodan kao prvi motor. Ako nisi ranije vozio motor, 850 kubika i 100+ konja može biti izazov. Dobra stvar je što postoji B mod vožnje koji malo ublaži gas. Pričam iz svog iskustva, koje nije nužno primenljivo na druge.

Yamaha koferi su nešto skuplji od drugih. Varijanta mekih Yamaha kofera mislim da ima manju litražu od Givi i Shad a i mek kofer može biti nezgodan po kiši (i može ga otvoriti bilo ko). Sa druge strane, vrlo su lepog dizajna. Tvrdi Yamaha koferi su dobri ali i baš skupi. Za orijentaciju možeš pogledati slovenački sajt Delta Team - oni imaju original Yamaha delove i istaknute su cene na sajtu.

Svaka firma ima svoje nosače i dodatno, drugačiji su nosači i prema tipu kutije (tvrda, meka). Ja imam Givi V47 top box i Givi V35 side box-ove. Imao sam ih na starom motoru pa sam ih samo prebacio. Njih mogu da komentarišem. Givi V47 (47l zapremine) ima naslon za suvozača koji nije loš na dugim vožnjama (tvrd ali tapacitan vinilom). Takođe kutija ima led diode za dodatno štop svetlo što je super na Traceru jer je zadnja grupa svetala dosta uvučena kad se stavi kutija. Obe stvari se doplaćuju. U kofer mogu da stanu dve L ili M kacige.

V35 ima quick release sistem koji omogućava da nosače kutija skineš (ne cele ali veći deo) kada ne nosiš kutije. To ima smisla ako ti se ne sviđa kako izgledaju nosači. Zapremina je 35l.

Pozdrav i želim ti puno sreće u kupovini i vožnji!

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Ja sam super zadovoljan SHAD koferima, ali moj savet je da biraš u skladu sa potrebama. Yamahini koferi su super, ali dosta skuplji i možda i manje praktično od ostalih aftermarket brendova. Svi imaju naslon (opciono), a od ostale opreme ja bih ti preporučio scottoiler ili neki sličan, podizače za ogledala, i neki bolji vizir od fabričkog.
Nek ti je sa srećom kupovina, i u radosti da se voziš!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Brčko

Hvala vam na dobrodošlici!

 

@ milan750

Slažem se s tobom, morat ću biti jako oprezan. Do sada sam vozio skutere ali motore ne. Inače ne vozim agresivno pa mislim da ću se moći kontrolisati.

 

@wiggin

Scottoiler mi je zapeo za oko, čini mi se da dosta olakšava posao održavanja lanca. Svakako ću tražiti savjet i za ostalu opremu kada dođe vrijeme.

 

Recite mi još ovo, čitao sam da dolazi do wooble efekta pri većim brzinama ako nije fabrički nosač stražnjeg kofera. Pašu li GIVI i ostali proizvođači na Yamaha stražnji nosač ili svaki proizvođač pravi svoje nosače kofera?

Sutra treba da uplatim avans pa me interesuje da li da naručim i nosač?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Yamahini koferi su od FJR-a. Gornji nosac odgovara ali donji nosac za njih za Tracera nema u Evropi koliko je meni poznato. Isporucuju ih za Ameriku i Australiju?!? Ja sam se odlucio za Shad bocne, a srednji sam imao og pre maxiu 55. Yamahini su nesto uzi (oko 6 cm) posto su kod Shada nosaci malo "odbijeni". Shad je 36 litara a Yamahin malo manji (imam 1 komad). U Shad staje kaciga sto nije slucaj kod mnogih drugih, a i nosac je lep kad su koferi skinuti. Ako imas fb posalji zahtev da te ubacim u grupu, imas dosta fotki tamo. 

Nek je sa srecom, pa kad se ponovis, provozaj se do Obrenovca.

photo_editor_1496992671422[1].jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja