Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 3 sati, ProMaster je napisao:

De,de, ne padajte u vatru, Mare se šali samo..
@DjoleLO - Koje godište Zx10R, amortizer odgovara za Tracer, da li se sećaš?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Cini mi se da je od Kawe 2008 god.

Preload, rebaund, spora i brza kompresija...

Milion podesavanja...

Mozda se ovde vidi kako pase (nemam bolju sliku)

20190518_162139.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Meni je zvuk jedna od najbitnijih stavki u voznji motora. Na autoputu ne cujem motor uopste, u gradu ne cuje mene niko pa mi izlacu sa svih strana kolima. 
Odvrnem gas iz krivine a on se nesto prenemaze kao kineski fen, zapusen za svih strana. 
Motor je dobar, sve to stoji ali ima nekih stvari koje su smesne jednostavno.

A tek mi nije jasan SC Project koji jos uvek nema auspuh napravljen 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Zasto bi uopste zeleo na autoputu da cujes motor? Taj zvuk umara samo tako.

 

Vozio sam i fabricki auspuh i otvorenog i zatvorenog Akrapa. Izletace ti isto, kakav god da je auspuh. Kad je otvoren, samo ce malo da se sklanjaju, ali ne jer su fini, nego su u fazonu "Bezi od ove budale". Isto tako, desavalo mi se na semaforu da mi se ljudi zahvale sto sam ugasio motor, toliko je bucno.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Meni je zvuk jedna od najbitnijih stavki u voznji motora. Na autoputu ne cujem motor uopste, u gradu ne cuje mene niko pa mi izlacu sa svih strana kolima. 
Odvrnem gas iz krivine a on se nesto prenemaze kao kineski fen, zapusen za svih strana. 
Motor je dobar, sve to stoji ali ima nekih stvari koje su smesne jednostavno.
A tek mi nije jasan SC Project koji jos uvek nema auspuh napravljen 
To je sa fabričkim tako, ali tu se ne pita mnogo prouzvodjac, već zakoni.. Znaš koliko njih zabole da im jedna Austrija odbije prodaju zbog maximalne dozvoljene buke od 92db, čini mi se..

Uvek može da se uradi nešto po tom pitanju, čak i ovo sto sam ja uradio za realno smešne pare, meni savršeno radi posao. Motor po gradu na oduzimanje gasa puca, na visokim obrtajima se čuje bas lepo. Kada skineš db killer , kapiram da moze da se dobije ono što ti želiš, a to je da te čuju svi. Uostalom, ako si iz BG, uvek možemo da se provozamo i da čuješ..

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 7 minuta, MilanS je napisao:

Zasto bi uopste zeleo na autoputu da cujes motor? Taj zvuk umara samo tako.

 

Vozio sam i fabricki auspuh i otvorenog i zatvorenog Akrapa. Izletace ti isto, kakav god da je auspuh. Kad je otvoren, samo ce malo da se sklanjaju, ali ne jer su fini, nego su u fazonu "Bezi od ove budale". Isto tako, desavalo mi se na semaforu da mi se ljudi zahvale sto sam ugasio motor, toliko je bucno.

Na prethodnom motoru (onaj sto ga ovde bas i ne vole :) ) sam imao otvoreni Akrapovič i veruj mi jako retko mi je neko izletao na put. A to dal su u fazonu “bezi od ove budale” mi uopste ne smeta, jer sam zahvaljujuci tome ziv i zdrav :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 8 minuta, ProMaster je napisao:

To je sa fabričkim tako, ali tu se ne pita mnogo prouzvodjac, već zakoni.. Znaš koliko njih zabole da im jedna Austrija odbije prodaju zbog maximalne dozvoljene buke od 92db, čini mi se..

Uvek može da se uradi nešto po tom pitanju, čak i ovo sto sam ja uradio za realno smešne pare, meni savršeno radi posao. Motor po gradu na oduzimanje gasa puca, na visokim obrtajima se čuje bas lepo. Kada skineš db killer , kapiram da moze da se dobije ono što ti želiš, a to je da te čuju svi. Uostalom, ako si iz BG, uvek možemo da se provozamo i da čuješ..

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Ma jasno, samo je to otislo malo predaleko. Vozio sam Fazer 8 pre nekoliko godina sa fabrickim, bio je tih i los zvuk ali ne bas ovoliko. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ma jasno, samo je to otislo malo predaleko. Vozio sam Fazer 8 pre nekoliko godina sa fabrickim, bio je tih i los zvuk ali ne bas ovoliko. 
Evo neki snimak koji imam u telefonu, kako se čuje, pritom ovo nije sad neko zavrtanje..



Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Bas smo sebicni, hocemo da nam auspuh bude sto jaci i da se dobro cuje a kupujemo tise kacige i zalimo se kako su neke kacige bucne. A sta je sa ljudima oko nas, komsijama i slicno koji redovno slusaju te auspehe 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 25 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Bas smo sebicni, hocemo da nam auspuh bude sto jaci i da se dobro cuje a kupujemo tise kacige i zalimo se kako su neke kacige bucne. A sta je sa ljudima oko nas, komsijama i slicno koji redovno slusaju te auspehe 

Ja sam kupio tihu kacigu da ne bih cuo vetar a ne motor :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB650R, Yamaha XMax 300 Tech
Bas smo sebicni, hocemo da nam auspuh bude sto jaci i da se dobro cuje a kupujemo tise kacige i zalimo se kako su neke kacige bucne. A sta je sa ljudima oko nas, komsijama i slicno koji redovno slusaju te auspehe 
Vala baš. Ja svako veče slušam neke pajsere kako tandrču po mom kraju na cross motorima, i to samo puca. Niđe veze.

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ljudi pričamo o krajnostima..

Kada ulazim na parking svoje zgrade, motor izbacim na ler i ugasim ga, kako ne bi smetao komšijama.
Kada ujutru krenem na posao, motor guram do ulice kako ga ne bi palio ispred zgrade.. Nisam mentol i sebični skot...

Pritom moj motor nije preglasan, jeste u obrtajima, ali u tom režimu ga ne vozim po gradu, a svakako ne ispred zgrade ili u svojoj ulici.

De nađoste da me uporedjujete sa ovima sto su im auspusi nadogradnja pišurka pa "siluju" pošten svet..

Po BG, a vala i po ostatku ove banana republike, glasniji izduv glavu čuva, sta god drugi učesnici u saobraćaju mislili o tome.
Bolje da njega 2 sec nervira moj zvuk, dok prodjem pored, nego da ja moram na svake 2 sec dradim panično kočenje. Vozio sam skoro 2 meseca Tracer sa fabrikom, mogu da napravim poređenje..

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Nažalost, istina je priča vezano za glasnu izduva.
Prošli motor mi je bio DR Big 750, 1 cilindar i otvoren izduv, na putu sam se osećao duplo bezbednije nego sada na Diverziji s fabričkim izduvom. Ranije bukvalno kako prilazim ljudima vidim njihov pogled u retrovizorima, sada kao da sam nevidljiv... Oprema je ista, fluo kaciga i sivkasta jakna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@ProMaster svaka cast, kamo srece da vise ljudi u ovoj drzavi razmislja kao ti. Koliko bi samo kvalitetnije ziveli

@Rik tacno, nije samo fazon sto te primete vec ta “grmljavina” i psiholoski deluje na ostale, unosi im neki strah pa se mahinalno sklanjaju, nesto slicno kao kad cujes sirenu tramvaja pa mahinalno bezis 

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1554 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 10 sati, Zeka75 je napisao:

Na prethodnom motoru (onaj sto ga ovde bas i ne vole :) ) sam imao otvoreni Akrapovič i veruj mi jako retko mi je neko izletao na put. A to dal su u fazonu “bezi od ove budale” mi uopste ne smeta, jer sam zahvaljujuci tome ziv i zdrav :) 

Nisi zahvaljujuci tome ziv i zdrav... Ako vozas po Srbiji, mozes staviti sta hoces jer je 'divlji zapad...' Predji preko,recimo Nemacka,izuce te zbog recimo poluge kvacila i kocnice ako nisu odgovarajuce. Skinu ih na licu mesta plus zoves slepu. Kazna pa slep ,fini novci.

 

Licno volim fabriku i ne razmisljam! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 30 minuta, DaliborBP je napisao:

Nisi zahvaljujuci tome ziv i zdrav... Ako vozas po Srbiji, mozes staviti sta hoces jer je 'divlji zapad...' Predji preko,recimo Nemacka,izuce te zbog recimo poluge kvacila i kocnice ako nisu odgovarajuce. Skinu ih na licu mesta plus zoves slepu. Kazna pa slep ,fini novci.

 

Licno volim fabriku i ne razmisljam! 

Pa to sto je u Nemackoj tako, ne znaci da je to ispravno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Da mi je da vidim kako NC750 testirate na 7000, pred vlasnikom picajzlom... Radi sacmara, odmah..

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1554 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 11 sati, Zeka75 je napisao:

Pa to sto je u Nemackoj tako, ne znaci da je to ispravno

Ispravno je ako ti auspuh bruji da ljudi ne mogu da stoje na semaforu? Ispravno je ako 'no name' stvari kacis kao rucicu kocnice i kvacila,a od nje(ih) ti zavisi sigurnost? 

 

Kad te policija zaustavi,tkzv. ZOLL,onda si ugasio. Svaki taj policajac je obucen,dobro poznaje materiju i u ovom slucaju motore. Pa izvade aparaturu,pa meri na odredjenim obrtajima decibele... Pa slika,pa merka. 

 

Skrenucu sa teme,neki dan idem ka Frankfurtu,ispred mene 2 BMW policijska. Odjednom ,zastoj na putu,kolona mic po mic,auti uglavnom u levoj traci do bankine,mi u srednjoj vise desno,to je ovde pravilo zbog brzeg prolaska kola hitne pomoci,policije,vatrogasaca. 2 pomenuta policajca,puna oprema i sa nama ,kreni/stani,kreni/stani. Znaci ljudi su skolovani i postuju zakon ,iako je mogao kao i vecina kroz taj 'spalir' ili da upali rotaciju i da se pravi da je hitno. Odusevio sam se. Red i samo red! 

 

Promenio član DaliborBP
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
Pre 4 sati, DaliborBP je napisao:

Ispravno je ako ti auspuh bruji da ljudi ne mogu da stoje na semaforu? Ispravno je ako 'no name' stvari kacis kao rucicu kocnice i kvacila,a od nje(ih) ti zavisi sigurnost? 

 

Kad te policija zaustavi,tkzv. ZOLL,onda si ugasio. Svaki taj policajac je obucen,dobro poznaje materiju i u ovom slucaju motore. Pa izvade aparaturu,pa meri na odredjenim obrtajima decibele... Pa slika,pa merka. 

 

Skrenucu sa teme,neki dan idem ka Frankfurtu,ispred mene 2 BMW policijska. Odjednom ,zastoj na putu,kolona mic po mic,auti uglavnom u levoj traci do bankine,mi u srednjoj vise desno,to je ovde pravilo zbog brzeg prolaska kola hitne pomoci,policije,vatrogasaca. 2 pomenuta policajca,puna oprema i sa nama ,kreni/stani,kreni/stani. Znaci ljudi su skolovani i postuju zakon ,iako je mogao kao i vecina kroz taj 'spalir' ili da upali rotaciju i da se pravi da je hitno. Odusevio sam se. Red i samo red! 

 

Postoje aftermarket delovi koji su mnogo kvalitetniji od originalnih. Drugo, ni na jednom motoru nisam vozio fabricki auspuh, pa opet nikad nije bio problem “ljudima na semaforu” jer nisam seljački glasan već motor zvuči onako kako motor treba da zvuči. 
Vozio sam po Evropi niko nije pravio problem, komsije mi se nikad nisu žalile. Uvek postoji nešto između, nije sve crno ili belo kako ga ti postavljaš. 
Poštujem tvoju želju da sve voziš fabrički, to je sasvim u redu ali nije za mene. 
Uostalom ne živim u Nemačkoj, da živim verovatno ne bih ni vozio motor na ulici :) 

pozdrav 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Pozarevac-Beograd
  • Motocikl: Tracer 9 GT

Drugari,
Posle original Mivva koji zaista zvukom ulazi pod kozu, ovaj fen mi prija, pogotovu kada sednes na motor i krenes na neke duze relacije. Samo zvuk vetra nista vise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja