Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Nisam trenutno u mogucnosti da pogledam snimak pa da komentarisem, sta je konkretan problem u ponasanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Hteo sam ja, ali sam odustao. Razlog je što da bi se radio read/write softvera, mora da se seče plastika računara, tj. kućište. Bar programator koji ja imam, zahteva da se otvara, a kapiram da i ostali tako rade.

To dalje otvara mogućnost ulaska vlage i potencijalnih problema u budućnosti. Ipak sam odlučio da menjam motor.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900
3 minutes ago, m1lanche said:

Nisam trenutno u mogucnosti da pogledam snimak pa da komentarisem, sta je konkretan problem u ponasanju?

Kad hoćeš ponovo da otvoriš gas pri manjem broju obrtaja motor cimne, što ne samo da je neprijatno, nego utiče na bezbednost... recimo kad je motor nagnut pri izlasku iz krivine i daješ gas... 

Ovaj lik kaže da je to jer je yamaha zbog smanjenja emisije gasova, pri manjim obrtajima mapirala motor da daje manje goriva u odnosu na vazduh. Remapiranjem je rešio taj problem i sad nema više taj cim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900
11 minutes ago, ProMaster said:

Hteo sam ja, ali sam odustao. Razlog je što da bi se radio read/write softvera, mora da se seče plastika računara, tj. kućište. Bar alat koji ja imam, zahteva da se otvara, a kapiram da i ostali tako rade.

To dalje otvara mogućnost ulaska vlage i potencijalnih problema u budućnosti. Ipak sam odlučio da menjam motor.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Problem rešen!! :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

 

3 minutes ago, Endurado said:

Kad hoćeš ponovo da otvoriš gas pri manjem broju obrtaja motor cimne, što ne samo da je neprijatno, nego utiče na bezbednost... recimo kad je motor nagnut pri izlasku iz krivine i daješ gas... 

Ovaj lik kaže da je to jer je yamaha zbog smanjenja emisije gasova, pri manjim obrtajima mapirala motor da daje manje goriva u odnosu na vazduh. Remapiranjem je rešio taj problem i sad nema više taj cim.

Aaaaa tooo. Isto sranje i na najnovijem modelu, nista ispravljeno nije. I hvala ti mnogo si mi pomogao. Od juna vozim trejsera i pitam se jesam toliki debil da ne mogu da naviknem ruku na gas, sve mislim problem u meni. Sto rece kolega, promenis motor i resis problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Još nisam rešio, ali se nadam da hoću.
Zajebana stvar je što je recimo i sa ST1200 ista stvar.
Nakon remapiranja motor ima skoro 130HP i 30NM više od fabričke postavke.

Rešenje je nešto sa 4 cyl...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Hteo sam ja, ali sam odustao. Razlog je što da bi se radio read/write softvera, mora da se seče plastika računara, tj. kućište. Bar programator koji ja imam, zahteva da se otvara, a kapiram da i ostali tako rade.

To dalje otvara mogućnost ulaska vlage i potencijalnih problema u budućnosti. Ipak sam odlučio da menjam motor.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока




Hoces da menjas samnom kljuc za kljuc. Sad sam malo duze vozio Vladinog trejsera na ovoj turi i mogu ti reci da bi ga vrlo rado posedovao

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Hoces da menjas samnom kljuc za kljuc. Sad sam malo duze vozio Vladinog trejsera na ovoj turi i mogu ti reci da bi ga vrlo rado posedovao

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Rado, ali glupo mi da dajem tracera za motor koji je ispao iz kamiona, pa ga pregazio kombi.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
58 minutes ago, ProMaster said:

Još nisam rešio, ali se nadam da hoću.
Zajebana stvar je što je recimo i sa ST1200 ista stvar.
Nakon remapiranja motor ima skoro 130HP i 30NM više od fabričke postavke.

Rešenje je nešto sa 4 cyl...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Samo XR bajo moj :-D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Rado, ali glupo mi da dajem tracera za motor koji je ispao iz kamiona, pa ga pregazio kombi.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Nego razmisli ti da se vratis na cbf, to je mozda najbolji izbor za tebe u ovom trenutku, sve sam sredio i stavio na njega sto se moglo staviti samo da menjas gume i da vozis

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye

Jel nervira nekoga zvuk fabričkog auspuha? 
Mene nervira toliko da ne vozim motor skoro uopšte. Jednostavno imam osecaj kao da sedim na pokretnom fenu. 

Pritom akrapovič je ružan daleko bilo, sc projecta još nema… 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Meni par drugara kazu kako se dobro cuje kad su sa strane tj okolo. Onaj zvuk koji ja cujem kad sedim na njemu je toliko ocajan da mi dodje da ga prodam...

Mozda da probamo kao cigani sa opel asconama, srafciger pa nekolilo rupa po loncu :-D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
Pre 14 sati, Endurado je napisao:

Kad hoćeš ponovo da otvoriš gas pri manjem broju obrtaja motor cimne, što ne samo da je neprijatno, nego utiče na bezbednost... recimo kad je motor nagnut pri izlasku iz krivine i daješ gas... 

Ovaj lik kaže da je to jer je yamaha zbog smanjenja emisije gasova, pri manjim obrtajima mapirala motor da daje manje goriva u odnosu na vazduh. Remapiranjem je rešio taj problem i sad nema više taj cim.

Mali Versys ima isti problem. 2 klipa pa valjda zato i zbog emisije gasova. Malo moze da se postigne sa odgovarajuce zategnutim lancem, da je sve podmazano kako treba, prakticno da su svuda u prenosu snage smanjeni ti "zazori" koji se cimnu.

 

Resenje sa remapiranjem sam nasao kod nekog lika (Shoodabeen engineering il tako nesto). Oko 250$ izadje, ali mi se ne mili dati tolike pare i jos slati ECU preko pola sveta. Samo fi fali da negde nestane u toku puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

I onda kad se zagubi pocupas pola instalacije, palis ga na kurblu a vozis na gurku..mozda :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ne smem ni da pomislim koliko bi me onda kostala igranka.

 

Postoji i varijanta sa booster plug-om. Pisu po netu da i to daje dobre rezultate, mada se meni ne svidja princip na kome on radi. Koliko sam skontao, laze senzore da je temp vazduha niza i samim tim ecu drugacije odredjuje kolicinu ubrizganog goriva. Povecava je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ucim je 2 godine na ovom motoru. Nije to to. Kocim do pred krivinu i kad treba da dam blagi gas da me vodi kroz krivinu ja istovremeno doziram i kvacilo da bi sa manje cimanja primio gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Ako bas moras da kocis to kocenje pred krivinu pomeri jos nazad, odnosno uradi to ranije i pod gasom proleti krivinu. U pocetku je malo strasno ali se brzo navikne i voznja je mnogo tecnija i brza. 

Ja sam ovu sezonu dosta vozio po Srbiji sa matorim vozacima koji su ceo zivot na R-ovima i stvarno jako brzo i dobro voze. Pokazali su mi tih nekoliko fora. Recimo pred krivinu nema kocenja uopste, gde prvi u grupi malo prikoci ostali iza idu jednu ili dve brzine nize bez ikakvog kocenja i onda samo gas kroz krivinu, em bude tečna krivina bez cimanja em izletiš iz nje kao iz praćke. Podrazumeva se da ga dobro lomiš kroz krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900
3 hours ago, Zeka75 said:

Jel nervira nekoga zvuk fabričkog auspuha? 
Mene nervira toliko da ne vozim motor skoro uopšte. Jednostavno imam osecaj kao da sedim na pokretnom fenu. 

Pritom akrapovič je ružan daleko bilo, sc projecta još nema… 

Katastrofa je zvuk i auspuha i agregata. Ja sam naručio black widow liniju, trebalo bi uskoro da stigne. Nije lep, ali je zato zvuk perverzno dobar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja