Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

U veselju patio zbog boje dok saltas sa quick shifterom i grijes ruke na heated grips. Mnogo sretnih i veselih kilometara da provezes dok ne dodje vrijeme za zamjenu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Ma jok, kod mene je ispala malo komplikovana situacija. Trebali su danas da mi po ugovoru isporuce obicnog trejsera medjutim nije proizvedeno i stiglo bi tek krajem sledeceg meseca na sta sam jako negodovao.

Kompromis smo napravili da doplatim 1000e za gt ali da ide bez kofera. 

Meni licno ti koferi ne igraju ulogu niti su mi lepi tako da mi nije tesko palo. Svakako planiram kupiti limenke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Posto sam prodao svog Z1000SX -a sa namerom da kupim novijeg,a sto se izjalovilo jer je ponuda nikakva,polovni motori poskupeli,carina poskupela,trazim vase misljenje da li ce me prva generacija Tracera razocarati posle SX-a?Znam da je pitanje kompleksno i nezahvalno ali ozbiljno razmisljam o kupovini jednog,a ne bih da se zalecem pa da ga posle brzo prodajem,Odprilike mislim na misljenje o :Udobnosti na duzim putovanjima ,brojcanu razliku u snazi masine,ili kako se to odrazava u voznji, na na stazi jer tamo ne idem,ponasanje kada je natovaren i sa 2 osobe kako na pravcu ,tako i u krivinama i slicno.Unapred hvala na iskustvu onoga ko ga je vozio,savetima i zapazanjima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Misljenja su sarena. Najbolje da nadjes nekog ko ce da ti da da probas to kako valja. Dzabe da ti pricaju iskustva, a ti se razocaras kad sednes...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Zbog loseg vremena danas napravio prvih, samo 50 km. 

Jeeebote gde sam ja ziveo i sta sam ja vozio do sad... Pa ovo cudo ide samo, to ludo, to blesavo, to ide, naopako :-D 

Samo zamisljam kako ce tek da ide posle prvog servisa i u modu 1...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
8 hours ago, Pirotehnicar said:

U veselju patio zbog boje dok saltas sa quick shifterom i grijes ruke na heated grips. Mnogo sretnih i veselih kilometara da provezes dok ne dodje vrijeme za zamjenu

Hvala zemljak :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Kolege treba mi pomoc vezano za novi tracer. 

Kolege koje su nedavno kupile novi model, zanima me da li ste prilikom razrade masine u tih prvih 1000 km primetili neko cudno zveckanje u zadnjem delu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Posto sam prodao svog Z1000SX -a sa namerom da kupim novijeg,a sto se izjalovilo jer je ponuda nikakva,polovni motori poskupeli,carina poskupela,trazim vase misljenje da li ce me prva generacija Tracera razocarati posle SX-a?Znam da je pitanje kompleksno i nezahvalno ali ozbiljno razmisljam o kupovini jednog,a ne bih da se zalecem pa da ga posle brzo prodajem,Odprilike mislim na misljenje o :Udobnosti na duzim putovanjima ,brojcanu razliku u snazi masine,ili kako se to odrazava u voznji, na na stazi jer tamo ne idem,ponasanje kada je natovaren i sa 2 osobe kako na pravcu ,tako i u krivinama i slicno.Unapred hvala na iskustvu onoga ko ga je vozio,savetima i zapazanjima 
Taj Z1000SX ima bazu agregata istu kao Versys 1000 kog sam vozio pre Tracera.

Evo ne znam šta bih ti rekao..

Da ti sve ovo pišem juče, rekao bih ti da zaboraviš na Trejsera, ali nakon današnje vožnje kroz Sloveniju, malo pre sišao sa Grossglockner-a ,koliko god me nervirao sa svim svojim glupim zvukovima, mislim da ću mu dati još neku šansu, jer ono što ovaj motor radi po krivinama je fantazija.

Za dvoje i teret ne znam koliko je, da budem iskren, možda bi pre tu dao šansu Versys-u 1000 (2015+) u odnosu na njega. Druga mana je ta da ovo nije baš motor za auto put, suviše je lagan, oseća sve i prenosi sve.

Snage ima dosta, ali je vislje nego što je kod tog agregata koji si ti vozio, Trejsi je prilično mrtav ispod 5000rpm.

Ipak, imam utisak da ovaj ubrzava brže od Versysa, verovatno usled samo 210kg težine (sa tečnostima).

Moj motor je za probu na raspolaganju svima koje iole znam kroz ovaj forum, ne zato što volim da dajem motor drugome, već zato što mislim da sa Trejserom može lako da se pogreši prilikom kupovine.

Pogledas ga, on lep, moderan, misliš odmah da nema ni jednu manu.. 84ae835bdbd082c3e50eda1a9a21d550.jpg

Sent from my moto g(100) using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900

Pozdrav kolege,

 

Od skoro (dve nedelje) sam i ja vlasnik jednog trejsera, 2015. godište, kupljen nov u Srbiji, prešao 11.000km, dakle što bi neki rekli, stanje "fabrika".

Da bi razumeli moju ugao i ocenu, red je da kažem da sam zadnje 3 sezone vozio Suzuki SV1000S...

Takođe, ocena je zasnovana na graskoj vožnji i jednoj turi BG-Avala ring-Stojnik-Kosmaj-Aranđelovac i nazad preko Mladenovca i Avale. Inače slabo vozim po gradu, ali sam ovih dana samo čekao priliku da "odem i nešto završim" kako bih probao novu igračku. 

Prvi utisak nakon što sam se na bajk, sedište KATASTROFA, na SVu sam imao preradjeno sedište, ali svejedno smatram da je nedopustivo za Yamahu da stavi ovakvo sedište na motor. Nije samo tvrdo, nego i na zadnjem delu ima podignutu ivicu koja nikako ne prija, kako vozaču, tako i suvozaču. Posebno mi nije jasno kako su dozvolili da sedište ne bude fixirano, već ima mali "hod". Prerada po obavezno!!

Drugi utisak, motor je neverovatno lagan u vožnji, bukvalno daje osećaj da je u pitanju igračka. Okretan je i povozan, ima širi korman pa mi je za provlačenje kroz saobraćaj još uvek malo problematično, barem dok ne steknem bolji osećaj.

Što se tiče ubrzanja i brzine, tu stvarno nemam zamerki. Lepo poteže i iz nižih obrataja. 

Menjač solidan, ali sam očekivao više. Yamaha u ovom delu kaska za Suzukijem.

Zvuk mi se nikako ne sviđa, ni zvuk agregata, ni izduva. Ok, jesam prethodno vozio V2 mašinu sa aftermarket izduvom, ali ovde imam utisak da je agregat hibridan, kao da ima i elektromotor u sebi, posebno na većim obtajima i ubrzanju.

Mislim da je ulaganje u neki bolji izduv poželjan. Tu se javlja problem oko same konstrukcije i polažaja topa, mislim da je neophodno zameniti celu liniju, da se ne bi sekao fabrički i da bi relativno lako mogao da se vrati za potrebe tehničkog. Ako neko od kolega ima savet...

Definitivno je na mene, barem za sada, najveći utisak ostavila njegova prgavost u odzivu na gas.

Posle V2, koji me na prvoj vožnji umalo nije zbacio sa sebe, nisam očekivao da ću imati taj osećaj.

Tu pre svega mislim na dodavanje gasa pri ne toliko velikim brzinama i obrtajima, iz prve u drugu i treću. Prilikom agresivnije vožnje, u višim obrtajima i pri većoj brzini i promenama treća, četvrta, peta... sve ide glatko, nema cimanja, ubrzanje konstantno, ali zato druga i treća u sporim krivinama mogu da budu problematične... koliko god se trudio da budem "nežan na gasu" teško mi uspeva da to ide glatko. Moram da naglasim da sam prilično osetljiv po ovom pitanju, jedan sam od onih koji se smore kad vidi da suvozač u kolima pomeri glavu kad promenim brzinu. Otprilike reč koja najbolje opisuje agregat je PRGAV.

Na sam položaj tela nemam nekih zamerki, tu sam jako zadovoljan, fabrički vizir je poprilično mali i ne pruža neku zaštitu, mislim da je ulaganje u neki povišeni obavezno. Ono što mi smeta je toplota koju izduv baca na stopala. Ok, jeste ovih dana bilo vruće, ali meni su noge u patikam prokuvale, ne samo u gradu, nego i vožnji na otvorenom. Razmak između suvozača je dosta mali, mislim da je u delu od rezervoara da kraja motora tracer dosta kratak. Suvozač kolenima može da stiska vozača oko kukova. Takođe, fuzasteri su dosta blizu, pa nije nemoguće da na petama osetite prste suvozača.

O oceni tracera iz ugla suvozača ću u nekom od narednih postova...

Kada bih morao da uporedim SVa sa Tracerom, kad je u pitanju sam osećaj u vožnji, rekao bih da je SV motor, a Tracer igračka, da me neko ne razume pogrešno, ne mislim time ništa loše, već smatram da su to dva različita kosmosa i filozofije, što je i normalno ako se uzme u obzir kategorija motora i godište.

 

A baš sam se trudio da post ne bude dugačak... :tras2: razumite me, imam novu igračku, mogao bih ja još, ali sutra se radi...

Ako je neko od kolega iz Beograda i okoline raspoložen za vožnju i razmenu iskustva, tu sam...

 

 

Promenio član Endurado
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900
On 6/25/2021 at 6:34 PM, gixxer said:

Posto sam prodao svog Z1000SX -a sa namerom da kupim novijeg,a sto se izjalovilo jer je ponuda nikakva,polovni motori poskupeli,carina poskupela,trazim vase misljenje da li ce me prva generacija Tracera razocarati posle SX-a?Znam da je pitanje kompleksno i nezahvalno ali ozbiljno razmisljam o kupovini jednog,a ne bih da se zalecem pa da ga posle brzo prodajem,Odprilike mislim na misljenje o :Udobnosti na duzim putovanjima ,brojcanu razliku u snazi masine,ili kako se to odrazava u voznji, na na stazi jer tamo ne idem,ponasanje kada je natovaren i sa 2 osobe kako na pravcu ,tako i u krivinama i slicno.Unapred hvala na iskustvu onoga ko ga je vozio,savetima i zapazanjima 

Kolega, dugo sam gledao tvoj Kawasaki i razmišljao o njemu, meni je taj model prelep, ali sam hteo da promenim i kategoriju motora baš iz razloga daljih tura u dvoje, kojih će nadam se uskoro biti kako bih ti dao bolji odgovor u tom delu. Nadam se da ti je moj post gore barem malo pomogao u delu koji sam opisao, posebno zato što smo vozili "slične motore".

Pozdrav i ako imaš još konkretnih pitanja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Tracer 7

Pozdrav kolege,

Da vas ima jos koji su narucili novog tracera a da cekaju, porucen je 22 maja sa obecanjem da stize za 2 nedelje i svake nedelje od tada dobijam odgovor da je u putu i da stize sledece nedelje. Postao sam vec sam sebi dosadan vec sam poceo da razmisljam o drugom modelu.

Da li ima neko slicno iskustvo sa Plattner-om iz NS-a i da li mogu da trazim kaparu nazad posto je proslo vise od mesec dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: BMW R1200GS Rallye
pre 6 minuta, Marko tracer je napisao:

Ja lepo pricam kupujte kod Manete u Barel :D

Ja poslusao i nisam se pokajao. Barel imao motor na stanju, sve ispoštovali u minut. Za sad sam prezadovoljan kako funkcionišu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
4 hours ago, MrWhite said:

Pozdrav kolege,

Da vas ima jos koji su narucili novog tracera a da cekaju, porucen je 22 maja sa obecanjem da stize za 2 nedelje i svake nedelje od tada dobijam odgovor da je u putu i da stize sledece nedelje. Postao sam vec sam sebi dosadan vec sam poceo da razmisljam o drugom modelu.

Da li ima neko slicno iskustvo sa Plattner-om iz NS-a i da li mogu da trazim kaparu nazad posto je proslo vise od mesec dana?

Kolega, nije samo do plattnera u NS. Tako je i u BG. Mene su njakali do zla boga objasnjenje je bilo da eto ima previse porudzbina a fabrici je u cilju da ispostuje evropsko trziste a ovaj deo ovde, stara jugoslavija je zadnja rupa na svirali. Pre nego sto ce mi stici motor iz plattnera zvao sam i barel i imali su na stanju jedan u GT verziji, obicnih nije bilo ni u najavi da ce stici.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Danas uradjen prvi servis i konacno sam ga malo zesce poterao... onaj mod 1 je zlo.... 

 

Nego, potrebna mi je informacija ako neko moze da pomogne. Zna li se da li neki postojeci givi prsten pasuje na rezervoar za tank torbu ili se mora cekati da izadje tipski?

20210709_154325.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
On 7/9/2021 at 5:37 PM, m1lanche said:

Danas uradjen prvi servis i konacno sam ga malo zesce poterao... onaj mod 1 je zlo.... 

 

Nego, potrebna mi je informacija ako neko moze da pomogne. Zna li se da li neki postojeci givi prsten pasuje na rezervoar za tank torbu ili se mora cekati da izadje tipski?

20210709_154325.jpg

Meni je ovakvo kacenje.

Shad pin lock sistem

64A06B86-132A-433D-9920-546449FFB58B.jpeg

2764E738-FB1D-4D22-A707-6D9C9B53D1A3.jpeg

94B7D1DD-E817-47A8-9493-2BC97F1DD49A.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
On 11.7.2021. at 15:26, Pirotehnicar je napisao:

Ima li iko iskustvo sa Black Widow auspusima za Tracera?

Imao drugar na 2018 nimbus gray Tracy, čuo se dublje i bolje, bar po meni od Akrapa, ja sam imao na 2015 Tracy iz grane Akrapa Titanium, namenski za MT 09 Tracy, čuo se sasvim ok i sa i bez DB kilera koji sam retko skidao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 28 minuta, DarkoČa je napisao:

Imao drugar na 2018 nimbus gray Tracy, čuo se dublje i bolje, bar po meni od Akrapa, ja sam imao na 2015 Tracy iz grane Akrapa Titanium, namenski za MT 09 Tracy, čuo se sasvim ok i sa i bez DB kilera koji sam retko skidao

Hvala. Skroz je ok cijena u odnosu na Akrapa pa sam zainteresovan da probam da ga narucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Zavisi sve gde se narucuje...

Platner i ostale "strucnjake" zaobodji.

Mene je nova, cela linija Akrap izasla 630€ na adresu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 6 sati, DjoleLO je napisao:

Zavisi sve gde se narucuje...

Platner i ostale "strucnjake" zaobodji.

Mene je nova, cela linija Akrap izasla 630€ na adresu

Daj neke detalje kako 630? Gdje god da sam gledao Akrap full sistem za Tracera je 1200+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

U Xmoto

630€ onaj racing/karbon line

To je onaj sto se skida centralni, mada sam cuo da moze i da se napravi da ostane.

Taj zvoni najludje kad se izvadi db 

Promenio član DjoleLO
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Da jbt taj Xmoto je ekstra. Nedavno sam bas naleteo na njihov sajt trazeci neku opremu. Tipa das nekih 2-3 hiljade dinara za vip clanstvo i sve sto kupis dobijes nesto nenormalno jeftinije u odnosu na bilo koji drugi moto shop u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja